BR NIEUWS Li Boerderijen - herbouw. Aanbesteding op 28 October a.s. Naar wij vernemen zal op 28 October a.s. in het Domeinkan- toor de aanbesteding plaats vin den van 32 kleine boerderijen, in percelen van 2, 8, 10 en 12 stuks. Het betreft hier de boerderijen (waarbij gelijktijdig de woningen worden geoouwd» van de volgende pachters of Staatsbedrijf beheer ders F 58 w. K. van Til F 58 o. P. F. Janssens F 59 w. J. van Oevelen F 59 o. P. Mollema F 60 w. J. Waiboer F 60 o. P. LauretF 62 w. J. Schouten F 62 o. B. Trouw G 38 H. Bat- terink G 39 C. J. de Boer G 40 L. HazenbergG 45 G. Braaksma G 46 G. J. Scholten G 47 A. A. v. Langerak G 50 N. Lont G 51 J J. Strootman K 33 z. K. Meindersma K 34 z. F. Kies F 61 w. J. Evers F 61 o. N. SmitJ 28 n. J. Provoost J 28 z. J. J. Verschure J 29 n. J. Th. v. d. Oord J 29 z. A. Drie sprong J 30 n. P. A. de Wit J 30 z. G. Meijer J 31 w. S. v. d. Sande J 31 o. L. Hooykaas J 32 w. J. G. Berkeveld J 32 o. A. E. Roza J 33 n. J. Blaakmeer; J 33 z. L. Sjouw. EEN VEENBRAND IN DE WIERINGERMEER. Bij het afbranden van het ge was op de bermen nabij de ka vels 14 en 15 aan de Waard weg, geraakte ook de grond een veenlaag in brand. Door de hierdoor ontstane hitte smolt de isolatie der P.T.T.-ka bel, zodat storing in de telefoon dienst optrad. Personeel van het Heemraad schap heeft het vuur uitgespit, terwijl door de technische dienst van de P.T.T. de kabel gerepa reerd werd. Amateurs zetten hun beste beentje voor De „Wieringermeerfanfare" opent het winterseizoen met een Solistenconcours. Vele lezers zullen voor de radio wel eens geluisterd hebben naar de rubriek„Amateurs zetten hun beste beentje voor." Of ook de solistenconcoursen hieraan hun bestaan hebben te danken, weten wij niet, maar wel kunnen we zeggen, dat beide het zelfde gemeen hebben, „amateurs tonen hun prestaties aan publiek en jury." Deze prestaties kunnen liggen op het gebied van zang, muziek, declamatie enz. Het was dan ook een goede ge dachte van de Wieringermeerfan- fare voor de eerste maal in de Wieringermeer een solistencon- concours uit te schrijven. Dit moet een experiment ge noemd werden. Het Wieringer- meerpubliek is nu eenmaal moei lijk te peilen. Zonder dat men 't verwacht, heeft men een goed ge vulde zaal andere keren met een goed programma moet men genoe gen nemen met een klein aantal bezoekers. Het spreekt vanzelf, dat de „Wieringermeerfanfare" zonder een goedgevulde zaal fi nanciële stroppen moet incasse ren daarom hopen wij, dat velen het komende weekend een bezoek aan dit concours zullen brengen. Het programma belooft veel goeds een 60-tal solisten zal trachten één of meerdere medail les mee naar huis te nemen. Bij het lezen van de concoursgids za gen we een grote verscheidenheid van soli vermeld. Er zijn ernstige voordrachten en humoristische, er is klassieke- en operette-zang er zijn blaas- en strijkinstrumen ten en er zijn accordeons. Dit heeft men op de juiste wijze „gemixd", zodat er afwisseling in het programma gekomen is. We vinden deelnemers uit alle delen van het land Nrd. Holland spant natuurlijk de kroon, maar ook de andere provincies zijn ver tegenwoordigd. De jury bestaande uit de Heren De Graaf, Nauta en Glabbeek. wacht een zware taak om juist door de verscheidenheid van pro- grammanrmmers het goede waar deringscijfer toe te kennen. We wensen de commissie veel succes en wachten met spanning het concours af. DE OPENING VAN HET SPORTTERREIN. Zaterdagmiddag j.1. werd het Sportterrein te Slootdorp op feestelijke wijze opnieuw in ge bruik genomen. Om half 2 had zich voor Ho tel „Lely" een menigte verza meld, die met ongeduld wachtte op de dingen die komen zouden. Intussen vond in Hotel „Lely" de officiële opening plaats. De genodigden werden ver welkomd in een rede, welke door de Heer J. Bij post als Voorzitter van „Vlug en Vaar dig" gehouden werd. Door verhindering van Bur gemeester Loggers, vertegen woordigde Wethouder H. Smid de Gemeente en verrichtte ook de opening op het terrein, door het lint door te knippen. Cim pl.m. 2 uur werd, voor- opgegaan door de -„Wieringer meerfanfare", gemarcheerd naar het sportveld, via de Brink en Kath. Kerk. Aldaar aangekomen, zorgden de sportverenigingen voor een erewacht en kwamen de genodigden aan bij de in gang van het sportveld. Wethouder Smid hield (bij verhindering van de burge meester) hier een korte toe spraak, ingeleid door de Voor zitter van D.W.O, de Heer Van Leeuwen. De Heer Smid zeide, dat kos ten noch moeite door de Ge meente waren gespaard om de sportverenigingen een opnieuw gecultiveerd sportterrein aan t.e bieden. In de sport schuilt onze volkskacht, aldus spreker, maar er is ook sportontaarding deze komt hier echter gelukkig niet voor. Het Gemeente-bestuur wiilde de goede sportbeoefening bevor deren en vandaar dit mooie terrein, wat nu wel het mooiste in de polder is en waarmee hij Slootdorp feliciteerde. Dit sportveld ligt niet op een goede plaats, maar temidden van 3 bedehuizen, in de kom van het dorp; hieraan zullen we steeds moeten denken, aldus ein digde spreker. Vervolgens kiepte Wethouder Smid het lint door en ver klaarde het sportveld voor ge opend. De „Wieringermeerfanfare" opende toen haar repertoire met de mars „Met lichte pas." De .handbalwedstrijd, die op het programma stond, tussen een combinatie van „Vlug en Vaar dig" D.W.O. tegen Tone- gido I van Westerland, nam nu een aanvang. Wethouder Smid verrichtte de afworp en direct werden weder zijds goede aanvallen opgebouwd Deze spannende strijd die met grote belangstelling werd ge volgd waarin de aanvallen over en weer golfden bracht Plattelandsvrouwen Afdeling Wieringermeer. Vrijdag j.1. hield de Heer Log gers uit Breda voor de Platte landsvrouwen zijn 2de lezing over „De geestelijke groei van kind tot volwassene." De bijeenkomst werd gehouden in Hotel Smit te Middenmeer. De voorzitster Mevr: Loggers opende de vergadering met een bijzonder woord van welkom aan de spreker en gaf daarna het woord aan Mevr. Timmers voor de lezing van de notulen, die on veranderd werden goedgekeurd. Volgden enkele mededelingen De provinciale dag in Hoorn heeft een goed verloop gehad. Er waren ongeveer 40 deelneemsters uit de Polder. De afd. Wieringermeer behaal de op de tentoonstelling een le prijs met bloemen schikken een koperen wasaker gevuld met pro ducten uit de Polder, verzorgd door de dames Beukema, Kiste- maker, Schuiringa en Luth. Er zal een cursus in Smockwerk worden gehouden in Wieringer- werf, de datum wordt nader be kend gemaakt, het cursusgeld be- draagt f 2. met de rust een gelijk spel 4-4. Na de rust bracht Tonegido de stand op 45, waarmede dan ook het einde kwam. Het was een goede wedstrijd. Na deze wedstrijd werden door de schooljeugd een 50-tal ballonnetjes opgelaten. Als laatste punt stond op het programma een hardloopwed strijd voor schoolkinderen van alle scholen uit de W.-meer. Van alle leeftijden was uit één school de hardloper of -loopster van te voren uitge zocht en deze namen deel aan de wedstrijd. Prijswinnaars waren 1. W.meerschool Middenmeer 33 punten 2. R. K. School te W.werf 30 punten 3. Chr. School Slootdorp 29 punten R. K. School Slootdoro 29 pnt. 5. W.meerschool J4^jtdorp 26 punten 6. W.me» JJwriA W.werf 20 punten. De le prijs was een beeld van een miniatuur athleet. De 2e prijs een medaille. Vele ouders waren met hun kinderen meegekomen. Filmavond te Slootdorp. Donderdagavond j.1. vond in de geheel gevulde Geref. Kerk een filmvertoning plaats, uit gaande van het „Zonnehuis" te Beekbergen. Ds. Wiegers van Middenmeer opende de avond en na een korte toespraak werd allereerst de film vertoond „Doortje Verkerk." Een film met een op- werking voor de Christenheid om de naaste steeds behulpzaam te zijn met woord en daad. Na de film, die een uur duur de, sprak de administrateur van „Het Zonnehuis", de Heer N. Th. v.d. Helm. Spreker schetste de inhoud der film. Er zijn meer zieken dan bedden momenteel zijn er 100 bedden, maar de capaciteit is veel te gering. De oprichting van meer Zonnehuizen is een taak van de Christelijke barm hartigheid. Voor de cineast was het ver vaardigen van deze film een zware opdracht, die echter op goede wijze is volbracht. De aanwezigen werden er op attent gemaakt, dat de mens heid gewezen moet worden op de plicht, het leed dat er in de wereld is, te verzachten. Er moet niet alleen gepraat worden, maar tevens geholpen. Dit kan in practijk gebracht worden, door het invullen van een kaart, die uitgereikt werd, waardoor men lid of begunstiger kon worden. Hierna werd de korte film vertoond „Draagt zorg voor Hem", een documentaire over het werk en leven in de inrich ting, „Het Zonnehuis." Ds. Meijering besloot deze avond met een toespraak, en richtte vooral het woord tot de jonge meisjes dat hier op dit terrein een taak voor hen lag. Na nog een toepasselijk lied gezongen te hebben, sloot Ds. Meijering deze welgeslaagde avond met dankgebed. Voor de avond van eigen krach ten worden medewerksters ge vraagd. Zijn er dames die op mu ziekgebied iets ten beste willen geven Tot afgevaardigde naar de pro vinciale vergadering te Alkmaar wordt Mevr. Beukema benoemd. Er is een voorstel van het hoofd bestuur binnengekomen om 25 ct. per abonne per jaar meer te be talen om van „De Plattelands vrouw" een beter bondsblad te maken. Het voorstel wordt met grote meerderheid van stemmen goed gekeurd. Hierna houdt de Heer Loggers het 2e gedeelte van zijn lezing over „De geestelijke groei van kind tot volwassene." Evenals de vorige maal werd met grote aandacht geluisterd. Spr. behandelde verschillende problemen, die bij de opvoeding naar voren komen, het is heel be langrijk dat ouders en opvoeders met enige kennis van zaken lei ding geven aan de kinderen, die aan hun zorgen zijn toevertrouwd. Hierbij spelen vooral liefde en ge duld een belangrijke rol. Als een kind, aldus spreker, moet leren schaatsenrijden, zal het vaders hand eerst stevig vasthou- Flevo - Nieuws. EINDELIJK BOEKT FLEVO EERSTE OVERWINNING. Royale 41 zege op Zwaagdijk. Een min of meer sensationele overwinning zouden we het willen noemen.Het was immers zo, dat de eerste helft een herhaling dreigde te worden van de 3 andere competitiewedstrijden. Een sterker Flevo moest het weer stellen zon der „Vrouwe Fortuna", want en kele mooie schoten belandden te gen lat of paal en op miraculeuze wijze ontkwam het Zwaagdijkaoel aan doorboring. Toch wisten de Zwaagdijkers door een misver stand in de achterhoede de eerste goal te fabriceren, Hoe Flevo ook vocht, het bleef tot de rust 10 en pas 10 minuten na de rust wist Nicolai de gelijkmaker te scoren. Arie Groot (2; en Bert Bouma wisten de stand op te voeren tot 41, terwijl 2 doelpunten wegens overtredingen door de zwak lei dende scheidsrechter Twisk werden afgekeurd. Vooral na de rust toonden onze jongens een technisch en tactisch overwicht, dat met een beetje meer geluk een hogere score had kunnen bewerkstelligen. Ook toen wisten lat en paal Zwaagdijk voor ergere dingen te behoeden. Wat wij al eens eerder hebben opgemerkt, blijkt waar te zijn. De F.evo-ploeg behoefr in deze afde ling niet elke wedstrijd te verlie zen. Ze beschikt over een aantal zeer goede spelers en daar om heen zijn enkele mindere gegroe peerd. Nu is het de kunst een goede teamgeest te kweken met de juiste samenstelling uit te ko men. Zonder in een overdreven optimisme te vervallen, durven wij stellig te verklaren, dat dit elftal zich moet kunnen handhaven en dat niet alleen het moet in staat geacht worden menige „koploper" t.e laten struikelen. De eerste punten zijn binnen wij vertrouwen, dat de grote sup- porterschare, die zich elke week nog uitbreidt, meerdere successen zal aanschouwen. Het Zondag tweede trekt zich van alles niets aan en nu werd ZAP 4 het kind van de rekening. Met twee doelpunten van de nieu we middenvoor van Leeuwen we ten zij zich in de kopgroep te handhaven. Keeper de Jong werd slechts 1 maal gepasserö. Goed zo. boys Maar nu volgende week de aanvoerder van de ranglijst. Win kel 3, met ledige handen huis waarts sturen. Dan gaan jullie fier aan 't hoofd van 4 M. Om in de overwinningsstijl te blijven de 3 adspirant en wedstrij den leverden ons de volle buit. De A-tjes stuurden Dirkshorn A met een 30 nederlaag huiswaarts. De B-tjes wonnen met 31 van H.C.S.C. b en de C-tjes wisten zowaar met een 21 overwinning uit Oudesluis terug te komen. Het Zaterdagmiddag eerste was in Marken de mindere van de ploeg van die naam. De Marken-mid denvoor maakte uit een keurige solo-ren het eerste doelpunt, ter wijl Burger een harde voorzet van Jonker op ongelukkige wijze miste. Na de rust werd Flevo op eigen helft terug-gedrongen maar de Flevo-uitvallen waren niet var- gevaar ontbloot. Het was Leijten die met een schitterend doelpunt gelijk wist te maken. De vreugde was van korte duur want Marken maakte er spoedig 21 van. Jam den omdat het begin zo moeilijk is, later zal het die hand even dur ven loslaten en tenslotte gaat het schaatsen zonder vaders hulp, het kind zal zeggen „ik kan het" en er bij denken „maar blijf nog achter me." Dit laatste zal het evenwel nooit zeggen, toch moet de moeder er goed van doordron gen zijn, dat het opgroeiende kind leiding nodig heeft evenals bij het leren schaatsen en dat het die leiding ook als het ouder wordt niet kan ontberen. Er moet toe zicht zijn op de boeken die het kind leest en op de films die het gaat zien. De sexuële proble men moeten op een hoog niveau worden geplaatst, dit is een zeer belangrijk punt. En ten slotte gaat het om het antwoord op de vraag wat is de zin van dit leven en daarom is geestelijke vorming voor de jeugd van zo groot belang. Er waren nog enkele vragen van dames, die door de Heer Log gers uitvoerig werden beantwoord en die vaak tot grote hilariteit aanleiding gaven. Mevr. Kremer dankte de spre ker voor de beide prachtige lezin gen, daarna sloot de voorzitster deze geanimeerde vargac- ruv;. mer was het dat Veenhuis een scherpe voorzet verkeerd op zijn echoen kreeg, zodat er geen ecHJ- ke stand meer bereikt kon worden. Het goede keepen van v. Leeuwen wist de Marken-voorhoede tot 2 doelpunten te beperken. Programma Senioren voor het komende weekend. Zondag 16 October Twisk 1 Flevo 1 Aanvang 2 uur." Flevo 2 Winkel 3 Aanv. 2.30 uur. Terrein Middenmeer. Zaterdag 15 October Flevo Z I And. Boys 1 Aanv. 4 u. Terrein Middenmeer. Kaarten voor Holland Dene marken, te spelen op 11 Dec. te Amsterdam, aanvragen vóór 31 October bij Sec G. Veenhuis, te lefoon 17, Middenmeer. ADSPIRANTEN. Het was Zater dag en Zondag ook een goede dag voor de Flevo-jeugd. Het C-elftal won Zaterdagmiddag in Oudesluis van de A-adspiranfen met 21. Weliswaar hadden Schoutsen en zijn mannen een beetje geluk doch de puntjes zijn binnen en het elf tal staat flink in de kopgroep. Zij krijgen Zaterdag bezoek var. Nieu we Niedorp B. één der sterksten uit hun afdeling. Het B-elftal won met 31 van HCSC b na met 10 achter gestaan te hebben, Blaakmeer (2 x> en Top scoorden ce Flevo goals. Het a-elftal ten slotte won met 30 van Dirks horn a in een zeer goede wedstrijd. Bij Flevo ontbrak N. Bos die ech ter uitstekend door Theo Kaptein vervangen werd. Voor de thee ging het nog vrij gelijk op, maar het laatste kwartier waren de Wierin- germeerbewoners veel sterker, waarbij de goede voorzetten van N Kooij opvielen. De binnenspelers maakten echter te kort gebruik van de geboden kansen. De op stellingen voor dit weekeinde zijn aldus Watervogels Jun. Flevo Jun. 4 uur, vertrek 3 uur van Slootdorp. Elftal en reserves als vorige week 15 October.) Schagen b Flevo a, 1.15 uur te Schagen op 16 October. Vertrek Q-lijn om 12.30 uur. P. Smit, J. Halsema, Th. Elf ring, M. Venema, N. Kooij, P. Dankert, N Bos, P. Brattinga, G. v. Dok, A. Lont, N. Koorn. Reserves Th. Kaptein (1) en B. J. Wetting. Flevo b is vrij. Flevo c Nieuwe Niedorp b 3 uur te Middenmeer (15 Oct.) F. Crans. C. de Jong, K Bijster- velö, D. Ploegstra, A. Bil. M. Scliaafstra, H. Schoutsen. H. v. d. Peppel, C. Kroeze, A. Keet, G. Bandringa. Reserves H. v. Dijk, D. v. d. Wal, H. Aalders. Flevowelpen Wieringerwaard- welpen Zaterdag 2 uur te Midden meer P. Baart, G. Visser. J. v. Ledden, K. Brak, Jn. Dokter. D. v. d- Giesen, J. Breebaart. A. Hoes, J. Roozendaal, J. Keppel, J. Mun ter. Reserves R. Visser, S. Jansen, J. Huisman, P. Haaksma, M. Ver- burg, A. Kroeze. VOETBALLENDE KNAPEN- VERENIGINGEN. De Geref. Knapenverenigingen van Slootdorp en Wieringerwerf speelden j.1. Zaterdagmiddag een voetbalwedstrijd op het Sportterrein te Wierimgerwerf. De Wieringerwervers wonnen met 54. CURSUS MOTORENKENNIS EN LANDBGUWWERK- TUIGKUNDE. Evenals dit in voorgaande ja ren het geval is geweest, ligt het in de bedoeling van de Ver eniging voor Bedrijfsvoorlich ting. om bij voldoende belang stelling wederom een cursus te geven in motorenkennis. Lesgeld f 5.- per cursus. Aanvang, plaats en tijd zal nader worden geregeld in over leg met de leerlingen. Opgave van deelnemers wor den rngewacht vóór 26 October 1949, op het Domeinkantoor te Wieringerwerf, Kamer 25, tele foon 65, op de Beurs te Midden meer of bij de secretaris E. Oos- terhoff, Poststraat 10, Midden meer, telefoon 110. VERLEENDE BOUW VERGUNNINGEN. Schilder Jannenga te Midden meer verkreeg vergunning voor de herbouw van zijn woning en werkplaats, aan de Brugstr. 7 Mevr. Wed. C. Kense-Tack kreeg herbouwvergunning voor haar woonhuis aan de Kanaal- [weg 20; te Middenmeer.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 3