WÏERINGER NIEUWS JAN VISSER MET PENSIOEN. WAARHEEN? Na een 48-jarig dienstverband verlaat de Heer J. Visser, post bode te Hippolytushoef, Vrijdag i.s. de dienst der P.T.T. Reeds op 15-jarige leeftijd ver zorgde hij de telegrambestelling te Hippolytushoef voor de kantoor houder Jn. Bruul. op het Kerk plein. Later werd hij brievenbe steller onder de kantoorhouder de Heer P. Bruul en de laatste jaren fungeerde hij als besteller le klas. Met een buitengewone plichts betrachting heeft de heer Visser al die jaren zijn werk verricht- waarvoor hij dan ook de waarde ring van zijn superieuren mocht; verwerven. Zijn toewijding was 'n voorbeeld voor de jongeren en zeker heeft hij ook veel bijgedra gen tot de zeer goede verstandhou ding die steeds op het kantoor te Hippolytushoef heerste. In vele belangrijke dienstaangelegenheden werd hem een onvoorwaardelijk 48 jaren trouwe dienst. vertrouwen geschonken. Eenzelfde vertrouwen geniet hij bij de burgerij met wie hij in alles meeleefde en Visser stond steeds voor iedereen klaar. Zijn opge ruimd humeur, zijn slagvaardigheid en zijn gevoel voor humor maakten hem bovendien populair. Visser verlaat thans de dienst om, zoals dat heet „van zijn welver diende rust te gaan genieten." Visser in rust Neen, Visser is vitaal en staat nog midden in het leven dat in alle opzichten zijn interesse heeft, 't Zal vreemd zijn als hij het ambtscostuum heeft afgelegd. Vreemd voor hemzelf, voor de burgerij Jan Visser en de post zijn immers één maar ook voor de P.T.T.-beambten ter plaatse die in hem een prettig collega verliezen. De vriendschapsbanden in al die jaren gelegd zijn echter onverbre kelijk en daarvan zal Zaterdag a.s. als Visser officiéél afscheid gaat nemen ongetwijfeld getuigenis worden afgelegd ook om de waarde ring voor zijn plichtgetrouwe dienstvervulling nog eens te onder strepen. Visser, nog vele jaren Filmnieuws Cinema de Haan. Schaken JOHNNY BELINDA. Maandag a.s. komen de Wierin- j. ger Schakers weer bijeen in Hotel De film Johnny Belmda, die g Kaan voor het bespreken van momenteel draait in Cinema debomende winter-schaakcam- Haan, is al veel besproken in: pagne. allerlei dagbladen en tijdschrif- Liefhebbers van schaken mogen ten. Toch kunnen wij niet nala-jdeze bijeenkomst niet verzuimen, ten er even op terug te komen.Men hoopt de club „Animo" met I een flink aantal leden te kunnen Het spel in deze film is prach- uitbreiden, tig, en zij die een speelfilm zie advertentie in dit nummer, prefereren, krijgen hier het volle pond. Wij willen de inhoud voor hen die deze nog niet kennen, niet verklappen, maar wij zou den dit willen zeggen let voor al op hetprachtige sifel. De K.N.M.V. - kampioensrit 1949. Zaterdagmorgen j.1. heeft H.Hoef een schouwspel te zien Hoe prachtig en ontroerend is'gekregen dat vooral voor de de uitdrukking op het gelaat;motorliefhebbers interessant was van Johnny Belinda, wanneer Gestart in Ginneken. hebben zij met behulp van de dorpsdok- de deelnemers aan de Kam- ter, als doofstom meisje, con- pioensrit 1949 na een verschrik- tact krijgt met datgene wat zij kelijke rit in plensende regen van haar prille jeugd af heeft iangs modderwegen, een uur moeten missen. rust gehad in Café „Koster". En de verandering die de De rit was zeer zwaar geweest verzuurde tante ondergaat wan- en alleen de geroutineerden en neer bij haar het moederlijke zij, die de degelijkste en modern instinct ontwaakt. ste motorklecfing hadden aange- Zo zijn er talrijke ogenblikken trokken, zagen wij bedrijvig hun in deze film van buitengewoon motoren nazien voor de volgen- goed spel. jde start. Meer willen wij er niet vanj Van de 230 motorrijders, dtie zeggen. I in Ginneken waren gestart, ble- Maar liefhebbers van een ven in Den Oever 70 over en zeldzaam mooie speelfilm raden Zandvoort kreeg tenslotte 46 Successen voor Wieringer musici. Op een Woensdagavond j.1. te Den Helder gehouden uitvoering van de Verenigde Helderse Zan gers werd op uitnodiging van de dirigent de Heer G. de Boer me dewerking verleend door onze plaatsgenoot de Heer J. Bakker te Den Oever die enkele Hobo-soli ten beste gaf, daarbij geaccompag neerd door Mej. Gré Boon van Hippolytushoef. Omtrent dit optreden liet de Helderse Courant zich in zeer waarderende bewoordingen uit. Dit blad schreef als volgt „Het vocale gedeelte werd afge wisseld door twee instrumentale nummers, het Eerste Concerto van Handel en een Concerto van Ci- marosa, beide voor hobo en piano. De heer J. Bakker, die zich reeds eerder in Casino liet- beluisteren, bewees ook nu zijn artistieke be gaafdheid en technische be kwaamheid. Hij had in Mej. Gre Boon (eveneens van Wieringen) een uitstekende partner gevonden. Het samenspel was werkelijk voortreffelijk in het tweede deel van Handel's Concerto (in lang zamer passages dreigde de piano achteraan te komen) en in het gehele gedeelte van Concerto van Cimarosa. Laatstgenoemd vierdelig werk (waarin ongewenst tussentijds applaus op zeer tact volle wijze door de heer Bakker werd voorkomen) genoot een uit voering, die op een zeer hoog peil stond. De hobo-partij werd vrijwel feilloos geblazen, met een fraaie toon en een levendig vibrato, ter wijl de piano-partij door Mej. Boon zeer trefzeker en met grote sou plesse werd gespeeld. Een mooie boeket, haar namens de Veren. Helderse Zangers aangeboden door de Heer C. Krigée, was dei welverdiende beloning van mej. Boon voor haar aandeel in het succes van deze concertavond." Onze complimenten 't Wironprogramma viel in 't water. Na ruim 10 minuten spelen werd de wedstrijd van Wiron I Zondag j.1. wegens de regen bij de stand 1—1 gestaakt. Slechts Wiron 3 speelde en won thuis van Helder 6 met 30. Overigens werd alles afgelast. Succes - Nieuws. Uitslag van dc op Zondag 23 Oct. I gespeelde wedstrijden Succes 1 D.T.S. 1 4—1 Succes c Succes b 04 In verband met de grote regen val verkeerden de meeste terrei nen in onbespeelbare toestanden en kon slechts een klein program ma worden afgewerkt. Het Succes terrein viel ons wat dat betreft 100mee, jammer alleen dat Succes en D.T.S. in aanhoudende regen gespeeld moest worden, wat de wedstrijd er nu niet bepaald mooier op maakte. De gladde bal en het natte veld stelden boven dien aan de spelers hoge eisen en de techniek kwam daardoor nog al eens in het gedrang. Het aantai halve en hele missers was aan beide zijden legio en schiep soms zeer verrassende situaties. Als ploeg was D.T.S. zeker niet de mindere van de thuisclub. Het leek ons echter toe, dat de ge volgde tactiek van D.T.S., het openzetten van de buitenspelval, niet. juist was. Zeker, het aantal keren, dat de Successers in deze val liepen was vrij groot, maar het kwam ook voor, dat de gasten voor vermeend buitenspel bleven staan, terwijl de scheidsrechter geen overtreding had geconsta teerd. D.T.S. trof het bovendien niet, dat de verdediging van de thuisclub er zeer goed in was en geen kansen weggaf. Alhoewel D.T.S. voor de rust, meer gesteund door het windvoordel, het meest in de aanval was, was het Succes, dat voor de rust reeds een 20 voorsprong wist te nemen. Eerst scoorde A. Hartman met een hard schot. Even later was het Doves, die een presentje aanvaardde van een der achterspelers. Nog een derde doelpunt werd wegens buitenspel geannuleerd. Na rust doelpuntte D. tegen, na dat eerst C. Lont schaakmat gezet was. D. kwam nu meer in de aan val, maar C. Rotgans, die IJzer oo zeer goede wijze verving, bracht steeds redding. Aan de andere kant was Succes gelukkiger toen uit een algemene aanval de stand op 3—1 werd gebracht. Kort voor het einde werkte de D.-spil de bal nog in eigen doel, zodat met 41 het einde kwam. Alle Successers een pluim voor hun flinke vol houden. Succes B liet zich door Succes C niet voor de tweede maal verras sen en won in de morgenuren met 40. De C-tjes hadden zeker wel een tegenpuntje verdiend. De stand in 3 B is nu als volgt QSC 6 5 0 1 16— 7 10 ZSGO 6 4 1 1 15— 8 9 zvv 6 3 1 2 9— 9 7 Succes 7 3 1 3 11—13 7 Ken nemers 6 2 2 2 9— 8 3 GVO 6 1 4 1 10—10 6 DTS 7 2 1 4 9—13 5 IVV 6 2 1 3 10—12 5 ADO 6 1 2 3 10—15 4 Halfweg 6 1 1 4 7—12 3 De tribune. Wat waren we Zondag weer trots op onze tribune. Waar vindt men op de derde klas velden een dergelijk bouwwerk, dat, zoals Zondag j.1., practisch alle bezoe kers kon herbergen. Ja, de acco- modatie is in orde en de Succes sers hebben de afgelopen zomer belangeloos met veel toewijding het onderhoud ter hand genomen. Keurig gedaan jongens, 't Is piek fijn in orde. De laatste aanwinst is het ballenvangnet achter het noordelijk doel. Een nuttige stel lage. Uren zijn besteed aan het roestbikken in de tribune en later is alles geverfd. Alles heeft zo zijn onderhoud nietwaar. Voetballers zijn echter nuchtere mensen en verkeren niet gauw in hoger sferen. Toch hadden de jongelui het dak van de tribune ook eens moeten inspecteren. Koelbloedige sportieve mensen hebben toch zeker geen hoogte vrees. Het is echter blijkbaar niet gebeurd want Zondag j.1, trad nogal lekkage op en talrijke toe schouwers die de regen ontvluch ten kwamen letterlijk van de re gen in de drop. 't Mocht 'm niet hinderen want de stemming was opperbest. (Dé-Té-Eshup Succes Maaris er niets te doen aan die lekkage Heintje moet maar eens bij de ladder op. Voor de blinden. Vorige week is er te Hippolytus hoef, Stroe, Westerland en De Haukes (West-Wieringen) een collecte gehouden ten bate van de stichting Christelijke Blindenhulp „De Fakkels Bijeen", de gemeen schappelijke collecte-organisatie van de Ver. tot Werkverschaffing aan Blinden te Amsterdam, Ver. voor Chr. Hulpbetoon aan Blinden te Utrecht, „Bartïmeus" te Zeist en Chr. Blindenoord te Amster dam. Jammer, dat deze collecte door kruist werd door een prikkaarten- actie, anders was de opbrengst zeker hoger geweest, deze be draagt thans f 201.30. wij aan deze film te gaan zien. Woensdag- en Donderdagavond zal menig Wieringer een mis schien ongewone gang maken om deze uitzonderlijke film gaan bewonderen. NOODWEER. deelnemers te aanschouwen. De motoren zagen er bemod- derd uit ook de overgeblevenen in de course was het aan te zien te dat dütmaal de Kampioensrit een rit was geweest die alles van motor en motorrijder vergde De stemming was echter goed en zo hebben wij nog even de start kunnen zien voor de route Koogerweg, Westerland, Van Ewijcksluis etc. Als laatste vertrok de crack Piet Knijnenburg. Zijn uiterst snelle start was het laatste wat wij te zien kre gen van -deze Kampioensrit 1949 Tijdens het onweer dat zich in de nacht van Vrijdag op Zaterdag j.1. boven Wieringen ontlastte werd een melkkoe van P. Wiegman (Wed. Wiegman in de Normert) lopende in de weide nabij de boer derij door de bliksem getroffen en gedood. 't Was „zwaar" weer en op ver schillende plaatsen sloeg het he melvuur op de bovengrondse licht- pn TTTp leiding waardoor verschillende! stoppen sprongen en velen in het' Gevonden een fietspomp duister kwamen te zitten. een bal. Inl. bij de Gem.-Bode. Dinsdag, Woensdag en Donderdag Cinema de Haan Film „Johnny Belinda.' 27 October as. spreekt Ds. IJ. v. d. Zee in Ger. Kerk te Slootdorp. 31 October Verg. Schaakclub „Animo" in Hotel Kaan, H.-hoef. Woensdag 2 Nov. de Wiener Sangerknaben in Hotel Smit, M.-meer. Wieringermeer. Flevo - Nieuws. De voor Zaterdag 22 October vastgestelde 5 Flevo-wedstrijden zijn niet doorgegaan. Het Zaterdag middag-elftal is nog naar Monni kendam geweest doch er is niet gespeeld. Voor de komende week is er weer een flink programma vastgesteld, laten we ditmaal op beter weer hopen. De Junioren gaan om 3 uur Zaterdagmiddag uit Slootdorp naar Den Helder om daar om 4 u. de zware wedstrijd tegen HRC b te spelen. De opstelling is als volgtH. IJzer, C. Deijkers, K. Kussendra ger, J. W. Ruiter, J. vd Zaag S. Crans, G. Crans, C. Pouwer H. Bandringa, D. v. Dompselaar F. Nieuwhof. Reserves K. Holsema, I. Greida- nus, (geleider de heer v. Liere). De A.adspiranten spelen te Mid- denmeer tegen HRC d, volgens het programma om 12 uur, wordt het later dan vermelden wij het nog. Deze wedstrijd is belangrijk daar beide ploegen met Wieringerwaard a en Breezand Boys a nog een kampioenskans hebben. De "volgende 10 spelers zijn aan gewezen, wie no. 11 en de reserves zullen zijn, wordt Zaterdag be slist. N. Koorn, A. Lont, P. Dan- kert, N. Bos, P. Brattinga, P. Smit,' J. Halsema, Th. Elfring, M. Vene- ma en N. Hooy, (gèleider de Heer S. Breebaart). Zaterdagmiddag zal het b-elf- tal trachten zijn positie te verbe teren tegen HCSC a om 4 uur te Middenmeer. J. Top, K. Nieuwhof. K. Bree baart, B. J. Wetting, D. Kok (aan voerder), L. de Boer, H. Blaakmeer, G. Meijer, Chr. de Meijer, Th. Kap- tein, N.N. Reserve A. Baart. Het c-elftal speelt nu reeds zijn 2e wedstrijd tegen Oudesluis a en wel om kwart voor drie te Mid denmeer. F. Crans, C. de Jong, D. v. d. Wal, D. Ploegstra, K. Bijster- veld, H. van Dijk. H. Schoutsen (aanv.) A. Bil, C. Kroeze, A. Keet, G. Bandringa. N. Niedorp b 6 2 3 1 7 Succes b 4 3 - 1 6 Sint Boys a 4 2 2 - 6 Flevo c 4 2 2 - 6 Succes c 4 1 3 - 5 Schagen c 5 2 - 3 4 Winkel b 3 - 3 - 3 Kaagvogels b 5 1 1 3 3 Wiron b 3 1 - 2 2 Oudesluis a 4 - - 4 - Reserve H. v. d. Peppel, M. Schaaf- stra. Ook voor het c-elftal is de wed strijd van belang daar dit' nog steeds ongeslagen is. Het kampi oenschap zal o.i. echter wel voor Succes b weggelegd zijn. De stand is tot en-met 22 Oct. als volgt: 11- 5 13- 3 4- 1 7- 5 3- 2 9- 9 3- 3 4- 9 2- 3 1-17 Verder bestaat de mogelijkheid dat de bond ook een 4e adspiran- ten elftal toelaat, waarvoor dan wel een wedstrijd ingelast zal wor den. Jongens die nog lid van Flevo willen worden, dienen zich zo spoedig mogelijk op te geven De Welpen trekken onder leiding van de Heer Munter naar Oude sluis, waar om half vier tegen Oudesluis gespeeld wordt. Vertrek kwart voor drie uit Middenmeer via Slootdorp per auto. I De volgende spelers gaan mee. K. Brak, J. Breebaart, J. Dokter, D. v. d- Giesen (aanv.), P. Haaks- ma, J. Huisman, S. Jansen, J. van Ledden, j. Munter, J. Rozendaal, R. Visser, G. Visser en M. Verburg. De training zal Woensdag weer in Hotel Smit plaats vinden. Voorkwam regen voor R.K. E.D.O. een neder laag Een sterker spelend Flevo moest Zondag j.1. na 34 minuten het kleedlokaal weer opzoeken. We waren, ondanks de gesta dig neervallende regen, lang zaam tot de conclusie gekomen, dat we wederom 2 punten rijker zouden worden. Het ging werkelijk ongeloof lijk goed. Schoten net buiten 't bereik van de Edo-keeper, naast of tegen de lat. En ondanks de gladde bal een goed opruimen de achterhoede, kortom de Flevo-machine liep vlot. j We zullen afwachten of deze [vorm van dit elftal niet verlo- jren gaat, maar wij voorspellen I "Wit Rood, dat Flevo Zondag a.s. J ontvangt, een harde strijd om de punten thuis te houden. Ook de overige wedstrijden 'werden afgelast. Het Zaterdagmiddag eerste maakte zelfs een vergeefse reis .naar Andijk, daar het terrein pas op 't laatste moment werd afgekeurd. HET SLECHTE WEER EN DE SPORTWEDSTRIJDEN. De voetbal- en handbalwed strijden, uitgeschreven in onze gemeente voor j.1. Zaterdag eri Zondag van D.W.O., Flevo en „Vlug en Vaardig", moesten alle door de minder gunstige weers- omstanddgheden worden afgelast KERKNIEUWS. GEREF KERK ART. 31 K.O. Woensdagavond 26 October, 7.15 uur Ds. D. Nieuwenhuis van Zaandam. Dankstond voor het gewas. BOUWVERGUNNINGEN VERLEEND. De Heer J. de Péinder, W.werf verkreeg vergunning tot plaat sing van een kippenhok bij zijn perceel Meeuwstraat 26. Een afdeling van de Alg. Metaalbewerkersbond? De Bestuurdersbond Wieringer meer belegt' a.s. Vrijdagavond half acht, in Hotel Smit te Midden meer, een vergadering, waarin ge tracht zal worden te komen tot oprichting van de afd. Wieringer meer van de Algemene Metaalbe werkersbond. Voor nadere bijzonderheden zie de advertentie in dit nummer.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 2