STERKER dan de Haat NIEUWS ARBEIDERS DE AANBESTEDING DER 32 KLEINE BOERDERIJEN. 29 Inschrijvers. In ons vorig nummer publiceer den wij de namen der laagste inschrijvers met de bijbehorende aanneemsommen. Wij geven hieronder nog een volledig overzicht van de aanbe steding. De percelen I, II. III en IV om vatten resp. 12, 10, 8 en 2 boer derijen. PERCEEL I Begroting f 234.742. Fa. J. Kingma en Zn. Midden- meer f 265.700 Gebr. Tuin, 't Zand f 265.700 H. Lont, Hippolytushoef f 256.220 N.V. v.h. A. Kingma en Zn., Leeuwarden f 284.800 Koorn en De Jong, Medemblik f 298.800; Fa. K. Koopman, N. Niedorp f 243.983 C. v. Essen, Den Helder f 273.750 Fa. v. Dijk en Co. Nieuwveen f 219.518 P. Bakker, Den Oever f 358.800 Heep en Van Dijk Utrecht, f 244.727 Fa. C. Th. Kwak en Zn. Den Helder f 285.000: Fa. P. Offringa, Haulerwijk f 247.526 G. Kuipers, De Weere f 252.000; Gebr. Loomans, Eind hoven f 244.000 A. Breed, Hoog woud f 259.950. Perceel n. Begroting f 184.779. Fa. A. Groot, Lambertschaag f 202.639 Fa. J. Kingma en Zn., Middenmeer f 226.400 Gebr. Tuin 't Zand f 215.000 H. Lont, Hippo lytushoef f 208.645 N.V. v.h. A. Kingma en Zn., Leeuwarden f 212.750 Koorn en De Jong, Me demblik f 228.000 Fa. K. Koop man, N. Niedorp f 197.462 C. van Essen, Den Helder f 217.130 Fa. v. Dijk Nieuwveen f 179.400 A. Metselaar en F. Hes, St. Pancras f 240.000 Heep en Van Dijk Utrecht f 192.000 Fa. C. Th. Kwak en Zn., Den Helder f 223.000: Fa. P. Offringa, Haulerwijk f 211.619.—. Perceel III. Begroting f 158.676. Fa. A. Groot, Lambertschaag f 174.991 G. Wassink van Garde ren, Middenmeer f 158.344 Koorn en De Jong, Medemblik f 199.200 Fa. Koopman, N. Niedorp f 172.725; C. v. Essen, Den Helder f 180.200 Fa. v. Dijk en Co. Nieuwveen f 193.100 H. Toes, Schagerbrug f 199.000 Fa. Faus, N. Niedorp f 162.900 Fa. C. Th. Kwak en Zn. Den Helder f 172.000 J. Geuse broek, Medemblik f 156.730 Min- neboo en Walboom f 184.500. Perceel IY. Begroting f 41.526. Fa. A. Groot, Lambertschaag f 43.828 Fa. v. d. Meulen en Vo gelzang, Hippolytushoef f 56.160 Fa. Giltjes en Zn. Broek op Lan- gendijk f 46.354 Koorn en De Jong, Medemblik f 45.300 Fa. K. Koopman N. Niedorp f 43.196 C. v. Essen, Den Helder f 44.620 P. Bakker, Den Oever f 59.900 H. Toes, Schagerbrug f 46.300 L. Schotte, W.-werf f 41.280 Fa. C. Th. Kwak en Zn., Den Helder f 44.885 J. Geusebroek Medem- Feuilleton. Oorspronkelijk Nederlandse Rodenberg, want deze was het inderdaad, kreeg het eerst zijn zelfbeheersing terug. Hij lachte sarcastisch en zeide „Zo, zo, mevrouw van Hoogstra ten, houdt u er tegenwoordig ook nog een verspieder in huis op na Ik maak u wel mijn compliment, dat ge alles zo mooi afgeluisterd hebt, mijnheer. Met één sprong was Antoon bij hem en greep hem bij de schou ders. Wit van drift siste hij de ander toe „Houd je mond, kerel of andersToen zweeg hij en liet zijn arm neerhangen. De ander was niet geschrok ken. Integendeel, hij was koelbloe dig blijven staan en hij nam zijn mededinger met een verachtelijke blik van top tot teen op. „Nou, vroeg hij uitdagend, wat anders Anders vermoord je mij ook nog wil je zeggen Ga je gang maar. Een moord meer of minder komt er niet meer op aan. hè, bij zulk allooi ais jij bent. Je kent mij nu ook zeker wel hè? Je leu gentjes konden mij geen zand in de ogen strooien. Ik herkende je onmiddellijk toen ik je hier zag. Maar ik gun je ditmaal je over winning op mij, mijnheer Van der blik f 40.900 J. Klaasse, Heiloo f 78.284 D. Langendijk. Heiloo f 47.180; A. Breed, Hoogwoud i 44.300. Combinaties. a. Percelen III en IV Fa. J. Kingma en Zn., Middenmeer f 224.400 Heep en Van Dijk Utrecht f 205.300 J. Geusebroek, Medemblik f 196.300. b. Percelen I en II N.V. v.h. A. Kingma en Zn. Leeu warden f 493.950 Fa. v. Dijk en Co. Nieuwveen f 395.900. c. Percelen I en IV A. Breed, Hoogwoud f 302.250. Massa. Begroting f 619.723.—. Fa. J. Kingma en Zn., Midden meer f 714.500 Fa. G. Groot en Zn. Den Helder f 725.000 C. v. Essen, Den Helder f 715.700 Fa. Bot en Zn. H. Hugowaard f 622.550; Fa. Heep en Van Dijk, Utrecht f 642.027 Gebr. Loomans, Eind hoven f 628.000. Chr. Zangveren. „Excelsior" Slootdorp. De eerste ledenvergadering van deze nieuw opgerichte vereniging werd jJ. Vrijdagavond gehouden in het vergaderlokaal der Geref. Kerk, te Slootdorp, onder leiding van de voorlopige voorzitter, de Heer E. v. d. Kooi. Als eerste agenda-punt werd behandeld de benoeming van een dirigentde uitslag der verkiezing was dat de Heer L. Versluis, te Slootdorp (de directeur van de Chr. Muziekvereniging „Soli deo Gloria") met| vrijwel algemene stemmen verkozen werd. Hierna werd overgegaan tot de verkiezing van het bestuur. Geko zen werden de Heer E. v. d. Kooi, le Voorzitter de Heer G. v. d. Horst, 2e Voorzitter Mej. T. Atte- ma, secretaresse Mej. C. de Rui ter, penningmeesteresse de Heer M. Meeuwsen, algemeen adjunct. Allen 'kanvaardden hun benoe ming. Naar huis. I K. Spikman van 335 R. I. deed ons onder dankzegging voor de regelmatige toezending van ons blad mededeling van zijn aanstaande repatriëring. 5 Nov. vertrekt hij per boot van Soerabaia naar Batavia en daar is het wachten op een schip naar Holland. Hopenlijk van korte duur," schrijft Klaas, „want we verlan gen er erg naar zo vlug mogelijk thuis te zijn. Woningbouwvereniging „Bouwt Voort", te W.werf. Op Zaterdagavond 5 November a.s. wordt een ledenvergadering gehouden in „De Maaier." De leden ontvangen hieromtrent nadere mededelingen per circu laire. iman door H. van Heeswij k. (27 Velde. Er is niet zoveel verschil tussen Veldman en van der Velde. Veel geluk, waarde heer, het zal me een mooi span worden Hij deed een paar stappen naar de deur en in de opening zei hij nog tot de beide mensen, die roer loos waren blijven staan „Veel geluk, mevrouw, met de moorde naar van Willem Bosch van Dra- kenstein, uw broeder Toen ver dween hij naar buiten, in de stro mende regen, waar de onweersla gen donderden en de bliksem schichten onheilspellend de don kere lucht verlichten. HOOFDSTUK TWAALF. DE LAATSTE STROHALM. Tine had de verschrikkelijke woorden verstaan en had moeite om ze dadelijk alle te verwerken. Toen kreeg ze haar bezinning weer en angstig keek ze naar de man. die nog altijd met gebogen hoofd bij de deur stond, waardoor de ander vertrokken was. Ze liep op hem toe met onzekere schreden en keek met ongelovige ogen naar hem op. Tranen druppelden over haar wangen. Toen riep ze het uit, Chr. Comité voor Winter- lezingen (C. W. W.), te Slootdorp. Ds. IJ. v. d. Zee, Ger. Predikant te Nieuw-Vennep sprak over „De geestenwereld en het Ko ninkrijk Gods." Na opening der samenkomst door de voorzitter, de Heer Tj. v. d. Kooi, verkreeg Ds. v. d. Zee het woord. Spr. wees er allereerst op dat de geestenwereld een grote invloed heeft op de wereld der mensen deze twee werelden staan zeker niet los van elkaar waarom ook de Kerk van Christus hiermede te maken heeft. Wanneer wij ons, aldus spr., oriënteren willen ten aanzien van de wereld der geestetV dan kan dit niet juist geschieden langs de weg der menselijke rede of door godsdienst-historisch onderzoek. Alleen de Bijbel geeft ook hier het afdoende antwoord. Wat het ontstaan der geesten wereld betreft hiervan zegt Gods Woord dat God ook deze gescha pen heeft evenals de zonde in de mensenwereld is ingedrongen, heeft ook de zondeval in de gees tenwereld zijn invloed gehad. Een gedeelte der engelen is afgevallen. De engelen, aldus spr., zijn geesten wel is waar lezen wij dat zij soms i.d. gedaante van "n mens optreden, maar dit is dan van tijdelijke aard. b.v. in verband met het vervullen van een speciale opdracht in dienst van hun Zen der. De engelen zijn persoonlijk heden, die allen hun eigen naam hebben en hun speciale taak. Niettegenstaande de grote ver schillen onderling, vormen zij tociT een eenheid. Aan de hand van voorbeelden uit de Bijbel wees spr. op de goe de en de heilloze werken der gees ten in de wereld der mensen evenals de mens, zullen ook de geesten in de dag des oordeels re kenschap moeten afleggen van hun daden. Spr. schetste de grote strijd van de afgevallen engelen, onder lei ding van de Satan, tegen de Kerk, welke echter steeds kan rekenen op haar Heer en de goede enge len, terwijl de eindoverwinning voor haar zeker is. Aan 't slot van zijn interessan te rede wees Ds. v. d. Zee op de trouw Gods en de steun, gelegen in het gemeenschappelijk Bijbel onderzoek. Na beantwoording van enige vragen, werd de vergadering ge sloten na een dankwoord van de voorzitter. Herbouw Schildersbedrijf te Middenmeer. Aannemer Wassink heeft dezer dagen een begin gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden voor de herbouw van woning en werkplaats voor rekening van de Heer P. Jannenga, aan de Brug straat 7, te Middenmeer. het leed van haar gehele ziel „Antoon, Antoon. Antoon, zeg dat het niet waar is Zeg, dat' hij het gelogen heeft Maar hij bleef zwijgen en stond als uitgehouwen, ten prooi aan de hevigste zielesmart, een toonbeeld van ellende, nu hij in zijn geeste lijke naaktheid voor haar stond. Ontzet, deed ze een stap achter waarts. „Is het dan toch waar Antoon spreek dan toch, geef dan toch eens antwoord. Ben jij het. heb jij., mijn., broer., ver....' Ze durfde het verschrikkelijke woord niet uitspreken, maar stond nu een paar passen van hem af en keek hem onafgebroken aan. En hij knikte slechts zwijgend, niet in staat één woord te uiten. Ze sidderde, keerde zich om en viel op ae divan neer, snikte met de handen voor het gezicht, ter wijl het slanke lichaam schokte. Dat kon hij niet verdragen en met een doodsbleek gelaat liep hij naar haar toe* en knielde bij haar neer. Hij wilde haar handen vat ten om ze van haar gezicht af te halen, maar hij bedacht zich en raakte haar niet aan. Hij bevochtigde zijn droge lippen en vroeg schor ..Tine, kun je me niet vergeven En toen ze niet antwoordde vervolgde hij „Je weet niet, hoe het gegaan is. Ge loof je. dat ik zo slecht was. dat ik het plan had om hem te doden? De drift heeft me overweldigd, me er toe aangezet, die gaf me een ogenblik reuzenkracht en toen ik losliet was het reeds te laat. O. Tine, je weet niet, wat ik geleden heb al die jaren, die twee jaren, GEREFORMEERDE KERK. Woensdag 2 November. Slootdorp 'sav. half acht, Dank stond voor het gewas, en andere zegeningen. Gemeente-avond Ned. Herv. Kerk. Donderdag 3 November a.s. zal het rechtzinnig gedeelte der Ned. Herv. Kerk in de Wieringermeer een gemeenteavond beleggen iji de Ned. Herv. Kerk te Wieringerwerf. Aanvang 19.30 n.m. Op het agenda komt o.m. voor bestuursverkiezing de Heren L. Burgers en C. v .d. Sar zijn niet herkiesbaar. Ds. C. G. Wiegers zal een inlei ding houden over 't onderwerp „Het Heilig Avondmaal." Flevo - Nieuws. 3 Flevo-elftallen uit de jeugdcompetitie onder de loupe. „Flevo C won met 42 van Oudesluis A en bleef ongeslagen Prima Iets dergelijks leest men dik wijls in onze kolommen onder het Flevo-nieuws. Van verschil lende zijden verzocht men ons echter eens iets meer over deze jongens te schrijven en gaarne voldoen wij bij deze aan dit ver zoek. Het C-ELFTAL is momenteel de succesvolste adspirèntenploeg van Flevo. De jongens zijn aar dig ingespeeld en in de voor hoede schuilen een paar aardige krachten. FVeddie Crans is wel de meest begaafde speler in de voorhoede De wijze waarop hij tegen Gude sluis A, 3 doelpunten maakte, dwong bewondering af bij de (helaas) weinige toeschouwers. Gok Dirk vd Wal speelde een prima partijtje hij deed veel werk en was een speler, die zijn taak verstond. De 3 andere voor waartsen De Jong, Ploegstra en Bijsterveld, deden soms ook aardige dingen en het vijftal vormde telkens een bedreiging voor de Oudesluis-achterhoede. In de halflinie viel aanvoerder Schoutsen op, door stug verde digen en zijn lange trappen. Iets meer snelheid kan zijn spel wel verdragen. Arie Bil (nog steeds een beetje te bang) was een technisch goede half en Van Dijk moet wat meer tempo in zijn spel zien te ontwikkelen. Een behoorlijke achterhoede vormden Keet en Kroeze. Keet wordt trapvaster, en Kroeze is een speler (helaas nerveus), die steeds aanvalt. Een eigenschap, die vele achterspelers missen. In het doel stond als rots m de branding Gerard Bandringa. Deze heeft op sublieme wijze zijn doel verdedigd en enkele malen wist hij zelfs op ongelo felijke wijze een bal uit het doel te duiken. Samenvattend een elftal dat dit jaar wel wat bereiken kan. Minder praten, jongens, iets meer je plaats houden, half- spelers, en heel wat overwin ningen kunnen er nog komen. De B-TJES hadden het tegen de grote knapen van H.C.S.C. A lang niet gemakkelijk. De 61 nederlaag was wel wat geflatteerd. Dit elftal heeft ook enkele zeer goede spelers, o.a. Top en Leen de Boer. Dik Kok blijft iets te traag, niettegenstaande hij ook veel goede dingen liet zien. Hetzelfde euvel heeft het spel van Th. Kaptein. Als er iets meer vuur in zou zitten, was hij een niet te passeren achterspeler, maar door te kort aan actie moest hij nogal eens een tegenstander laten passeren. Henk Blaakmeer is de geweldige voor hij gevonden werd en die vijf jaren in die vreselijke cel. Je weet niet. wat. het is om opgesloten te zijn voor vijf lange jaren, met niets van de buitenlucht te zien dan eenmaal per dag een half uur in een kooi. Je weet niet, wat. het zeggen wil, te moeten leven in zo'n kerker, eindeloos te turen en te wachten en je hoort de geruchten van de buitenwereld, die je naar je vrijheid doen snakken, maar je mag niet, je moet je straf uit zitten. die onmenselijke straf, die je alleen laat met je gedachten met de herinnering aan je daad. Wordt vervolgd. zwoeger, die soms met harcltf. trappen op weet te ruimen. De halflinie was het zwakste- deel van de ploeg; deze jongens zoch ten teveel naar hun plaatsen. Invaller Baart was ook te rus- lig, evenals Theo Kaptein. ter wijl Meier te kort bij zijn bui tenspeler bleef. In de voorhoede deed Klaas Niehof door hard werken meni ge kans ontstaan, die door de anderen niet genoeg uitgebuit werd. K. Breebaart en Wetting zijn aardige spelers, maar soms wel eens wat te bang. Nan Koorn in het doel deed wat men van hem verwachten kon. De nederlaag kon hij niet voorko men. Als deze knapen trouw de training bezoeken, kunnen er ongetwijfeld betere resultaten behaald worden. Het niet mede spelen van Chris de Meier was voor de ploeg waarschijnlijk een te zware handicap. De A-TJES deden het Zondag tegen H.R.C. B uit Den Helder voortreffelijk. Het 22 gelijke spel tegen de koplopers in hun afdeling, gaf de verhouding in 't veld goed weer. Technisch kwamen onze jongens nog wel eens wat te kort, maar de pri ma voorhoede-spelers van onze A-tjes maakte met hun enthou siasme veel goed. Eén van de hardste werkers is wel Theo Elf ring, die met Marinus Vene- ma als schutter en Halsema als de meest handigste aanvaller, een prima binnentrio vormde. De vleugelspelers maakten nog al eens de fout, te veel af te zwerven, zodat enkele vrije ballen naar de vleugel onbenut bleven. Het eerste doelpunt maakte Halsema door goed doorzetten, waarmede hij een fout van de H.R.C.-doelman op de juiste manier aftrapte. De achterhoede, waarin Lont uitblonk, reageerde wel eens iets te traag en verzuimde soms direct aan te vallen. Terugtrek ken op eigen doel geeft de te genpartij gelegenheid tot schie ten en deze gelegenheid wisten de H.R.C. B-tjes gelukkig niet te benutten. Ging de rust in met 11, direct na de rust was het weer Halsema, die een als schot be doelde voorzet van Venema tac tisch over de grijpgrage handen, van de H.R.C.-doelman heen kopte 21. Treuzelen in de achterhoede was oorzaak dat H.R.C. gelijk maakte en met Flevo in de aanval kwam het einde. Een zeer aardige wedstrijd De WELPEN wonnen maar liefst met 80 van Oudesluis- welpen, terwijl de JUNIOREN een puntloos gelijk spel behaal den tegen de H.R.C. B junioren Den Helder. De overige uitslagen. Het ZATERDAGMIDDAG- EERSTE, met 5 invallers spe lend, verloor met 41 van Gouwzee-boys en verspeelde hiermede voorlopig haar theore tische kampioenskans. FLEVO 1 wist, zoals wij ver wacht hadden, tegen Wit Rood de volle buit binnen te halen. Er werden van beide kanten veel doelpunten gescoord, maar Flevo maakte er juist 2 meer. Het werd een 53 overwinning, die onze jongens enkele plaat sen hoger op de ranglijst brengt. Benoemd. De Heer W. Belgraver, te Sloot dorp. werkzaam bij de bouwkun dige afdeling der Domeinen, werd per 1 December a.s. benoemd tot opzichter in de Noord-Oost-polder. Rantsoenbon voor koffie aangewezen. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de bon met opdruk „BD een rantsoen", welke o.m. wordt uitgereikt aan dit Indonesië repatriërende militairen, is aange wezen als rantsoenbon voor koffie. Deze bon geeft recht op het kopen van 125 gram gram koffie. GEVRAAGD VOOR BIETEN- EN SLOOTWERK. C. MONTSMA, Haukeshoef, W.-meer.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 3