Jtieums» en <ftÖoerfeiitte-öfaÖ. LOTING VOOR DE NATIONALE MILITIE. J& 490. Zesde Jaargang. 1806. WOENSDAG 7 FEBRUARIJ. a^fjïriM geöedte. TWEEDE BEKENDMAKING. P OLIT1 E' Hiet-offïciM getoïte. HELDERSCHE COURANT. Verschijnt WOENSDAG en ZATURDAG. Abonnementsprijs voor 3 maandenƒ1.30 Franco per post u «1.50 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco aan den Uitgever S. Giltjrs. De prijs der Advertentien van 14 regels is 40 Centen voor eiken regel meer 10 Centen. Zegelregt voor elke plaatsing 35 Centen. Vóór des Dingsdags en Vrijdags middag 12 uur gelieve mende Advertentiënintezenden. Ingezonden stukken minstens één' dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER maken bekend dat de LOTING over de in 1865 in deze gemeente ingeschrevenen voor de ligting der Nationale Militie 1866is bepaald op Vrijdag: den 16 en Zaturdag- 17 Februarij a. s.beide dagen des voormiddags ten JSfegen ure, op eiken dag over die ingeschrevenenwelke daartoe bij afzonderlijke bilietten worden opgeroepen. De belanghebbenden worden aangemaandom aan die op roeping te voldoen en op den daarin gemelden dag en bet uur te verschijnen in bet WEESHUIS, in te gaan door de Oostelijke Poort. Gedurende vijf dagen, te rekenen van den dag waarop de loting heeft plaats gehad, kunnen tegen de wijze waaropzij is geschied, bij de Gedeputeerde Staten bezwaren worden ingebragt door belanghebbende lotelingenof door hun vader of voogd, bij verzoekschrift, op ongezegeld papierondertee kend door hem die het bezwaar inbrengt. Dat verzoekschrift moet worden bezorgd bij den Burge meester dezer gemeente. Voorts wordt iu herinnering gebragtdat zij die vermeenen vrijstelling van dienst te kunnen erlangen daarvan bij de loting opgave moeten doen aan den Heer Militie-Commissaris. Bovendien zullen zij, die vrijstelling reclameren wegens broederdienstgehouden zijnzich op Maandag den 19 Februarijdes morgens tussohen 9 en 12 urete vervoegen aan het Raadhuis, met de geboorte-bewijzen van al hunne broeders, en de bewijzen van dienst- of zakboekjes hunner broeders, op wier dienst zij hunne reclame gronden. Helder7 Februarij 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd, STAKMAN BOSSE, L. VERHEY, Secretaris. Ten burele van den ondergeteekende is bezorgd een Wandelstok, op de openbare straat alhier gevonden. Helder, 6 Eebr. 1866. I)e Commiss. van Politie, A. C. BOONZAJER. HIEÏÏ WSTIJDIIT3BIT. Helder, NieuwediepWillemsoord, enz. 6 Eebruarij 1866. De schout-bij-nacht G. C. C. Pels Rijckendirecteur en kommandant der Marine alhieris gisteren per telegraaf naar de residentie ontboden. Aan boord van eene alhier op de reede liggende Prui sische brik is Zondag avond een droevig ongeluk gebeurd. Een matroos, werkzaam zijnde in het tuig, is naar beneden gevallen, en op het dek nedergestortwaardoor hij zich zoo jammerlijk bezeerdedat hij na hevige pijnen te hebben ge leden aan de gevolgen is bezweken. Heden middag heeft de ter aardebestelling van het lijk plaats gehad. Gisteren heeft iemand alhier de wanhopige poging aangewend zich door ophanging het leven te benemenzeer gelukkig werd dit intijds ontdekt en verhindert. Betreffende den Engelschen kapitein John Cesey, die 28 dagen lang zonder voedsel op het wrak van zijn schip Jane Laudonaan nog verschillende andere ontberingen ten prooi was en eindelijk drijvende in de Spaansche zee is gered door kapitein W. Doorenen met het barkschip Ida Eiisa- leth alhier aangebragt (zie óns vorig nommer), kunnen wij nader melden, dat hij steeds herstellende is en dagelijks in krachten wint. Van zijne ledematen zal hij vermoedelijk alleen moeten missenvan de regterhand de twee middelste vingers tot aan het tweede lid, van de linkerhandvan twee vingers de toppen en van een der teenen een klein gedeelte van den onderkant; overigens vertrouwt men, dat hij door de kundige en liefderijke behandeling die hem in het Marine hospitaal alhier ten deel valt, weder spoedig zal herstellen. Zeer treffend is hette vernemenwelk eene belang stelling, hulp en liefde, die schipbreukeling niet alleen iu het hospitaal alhier, maar ook aan boord van de Ida Pli- sabetk ten deel is gevallen. Kapiteinstuurlieden en de geheele bemanning beijverden zich als om strijd, den lijder hunne diensten te bewijzen. Doch naast God heeft kapitein Cesey zijn behoud vooral te danken aan den zich aan boord van de Ida Blisabeth bevindende docter Scheuder, die de verloren levensgeesten en de verzwakte ligchaamskrachten heeft weten op te wekken op eene menschkundige voorzigtige en zeer gepaste wijze, waarvoor hem ook door deskundigenalle lof wordt toegebragt. Ds. Entingh heeft bij het einde der godsdienstoefe ning van jl. Zondag avond medegedeeld dat hij het be roep naar Middelburg in ernstig beraad genomen en besloten had alhier te blijven bij zijne gemeentedie zigtbaar aangedaan hare dankbaarheid uitte door staande te zingen het 3e vers van Ps. CXXXIY. De zangvereeniging Cecilia gaf ons Zondag avond jl., op het door haar gegeven concert, weder zeer schoone proe ven van voortdurende ijver en studie. Velen met ons, die het genoegen hadden dit concert bij te wonengetuigden dat de uitvoering boven hunne verwachting geslaagd was. De verschillende nominers van het programma werden allen met de meeste juistheid uitgevoerd. Wij wenschen dat èn leden èn directeur steeds lust mogen gevoelen om de gelukkige gaven, waarmede vele leden van Cecilia zoo ruim zijn bedeeldnaar de regelen der kunst te blijven ontwikkelen. Het kan niet anders, of hare gevestigden roem moet zich, door eensgezinde zamenwerking, liefde tot de kunst en volhardende studie, in ruimer kring uitbreiden, waardoor zij buiten twijfel op de ondersteuning zal mogen rekenen van alle degenen die gevoel hebben voor hetgeen liefelijk is en wel luidt. Bij de Directie der Marine alhier is order ontvangen, om de alhier in conservatie liggende gepantserde stoombatterij de Ruijter, met den meest mogelijken spoed zeeklaar te maken. Met het aanbrengen van de onlangs aanbestede bekapping op dat schip, was men zoo verre gevorderddat de spanten gesteld warenwelke voorloopig niet zullen worden weggenomen daarmede zal men de order tot indienst- stelling afwachten. Zr. Ms. stoomfregat Adolf Hertog van Nassau is Zondag namiddag te Vlissingen gearriveerd. Hoewel liet weder stormachtig en het water zeer hol was hebben schip en machine uitmuntend voldaan. De AdolJ is geankerd in de onmiddelijke nabijheid van het aldaar liggende Peruaansche oorlogschip. De officieren van laatstgenoemd schip hebben direct een bezoek gebragt op de Adolf Z. M. heeft bevorderd tot luits. t/z. 2® kl. de a borsten 1® kl. J, R. Hagedoorn, A. P. Tadema, A. v. Lin

Heldersche Courant | 1866 | | pagina 1