j\p 547. Zesde Jaargang. i8(R>. Jlieums- en ZATURDAG flÖoertentte--6föÖ. 25 AUGUSTUS. GffirieH gcöedte. BERE «DMAE I N G. INct-officicrt geöcdte. Zitting van den Gemeenteraad, HELDEBSGHE Verschijnt WOENSDAG en ZATURDAG. Abonnementsprijs voor 3 maandenƒ1.30 Franco per post l.fO Men abonneert zich bij alle Uockhaudelaren en Post directeuren. Brieven franco aan den Uitgever S. Giltjes. De prijs der Adveutentihn van 14 regels is 40 Centen voor eiken regel meer 10 Centen. Zegelregt voor elke plaatsing 35 Centen. Vóór des Dingsdngs en Vrijdags middag 12 uur gelieve mende Advertentie» iutezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER brengen ter openbare kennis, dat het EERSTE SUPPLETOIR KOHIER van den Hoofdelijken Omslag voor de dienst van 1866, op gisteren door den Raad vast gesteld en gedurende de eerstvolgende acht werkdagen, op de gewone kantoorurenter Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing nedergelegd is. Helderden 22 Augustus 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd, STAKMAN BOSSE, Burgemeester L. VER1IEY, Secretaris, POLITIE. Ten burele van den ondergeteekende is gedeponeerd, een DAMESKRAAGJE, dezer dagen op de straat gevonden. Helder, 21 Aug. 1866. De Commissaris van Politie, A. C. BOONZAJER. op Dingsdag 21 Augustus 18G6. Voorzitter de heer Mr. K. J. C. Stakman Bosse. Secretaris do heer L. Vebhey. Tegenwoordig 12 leden. Afwezig de heeren PapineauHaremakerSlebede Breuk en Strootman, de twee laatstgenoemden met kennisgeving. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. J). Rapport omtrent hei onderzoek der 'Gemeente rekening over 1865. De heer Graat door de commisïe van rapporteurs der af deelingen, tot algemeen rapporteur benoemd, leest het rap port voorwaaruit blijktdat de heeren Papinean Hare maker en Slebe geen deel hebben genomen aan het onder zoek der afdeelingendat er in geene der afdeelingen be merkingen zijn gemaakt, dat de uitgaven behoorlijk door bewijsstukken zijn gestaafd, dat er geene onnaauwkeurigheden in voorkomen en de commissie alzoo aan den Raad voorstelt de rekeningen vast te stellen zoo als ze daar zijn liggende waartoe met algemeene stemmen wordt besloten, nadat de Secretaris andermaal de lezing beeft gedaan. De 'eindcijfers zyn als volgt: Gemeente rekening Ontvangsten ƒ135,830.925 Uitgaven 131,240.565 Voordeelig slot 4,590.36 Rekening van bet Algemeen Weesbuis Ontvangsten. ƒ10,766.195 Uitgaven9,371.73° 1,394,46 Rekening van het Burgerlijk Armbestuur Ontvangsten 10,482.145 Uitgaven 8,992.16 1,394.98^ 2). Voorstel tot aanvulling der verordening van Politie. De Voorzitter deelt mede, dat naar aanleiding van het in de vorige vergadering besprokenevan den heer de Breuk is ingekomen eene concept-verordening op het houden van var kens in den bebouwden kring der gemeente. Uithoofde van afwezigheid van den beer de Breuk stelt de Voorzitter voor, de behandeling uit te stellen tot eeno volgende vergadering. Daartoe wordt besloten. 3). Suppletoir kohier hoofdelijken omslag. De Voorzitter brengt aan de orde bet voorstel, door den beer Graat in de vorige vergadering gedaantot vrijstelling van heeren zee-officieren, die verblijf houden aan boord van Zr. Ms. schepen. De beer Graat zegt, dat zijn voorstel gegrond is op demoeijc- lijkheid en schier onmogelijkheid der inning van die belasting bij heeren zee-officierendie veroorzaakt zou worden door de vele mutaticn die bij dat corps plaats hebben, als voorbeeld voegt spreker hier bij, dat in liet begin van dit jaar aan boord van het Wachtschip waren geplaatst 23 officieren waarvan er op het oogenblik maar 9 overig zijn, en daarvan 4 aan den wal wonen. De heer van Strijon vraagt of het thans te nemen besluit verbindend wordt geacht ook voor volgende jaren. Waarop de Voorzitter ontkennend antwoordt, omdat welligt een volgend jaar weder andere grondslagen kunnen worden vastgesteld Het voorstel wordt daarna in omvraag gebragt en aange nomen met 10 tegen 2 stemmen. De heeren de Lange en de Voorzitter stemmen tegen. Het suppletoir kohier in omvraag gebragt, wordt, aldus ge wijzigd, met algemeene stemmen aangenomen. 4). Brief omtrent het beurtveer op Alkmaar. Bedoelde brief ingekomen van het gemeentebestuur van Alkmaar wordt gelezen; daarbij wordt uitgenoodigd, op grond van het vrije handelsverkeer, over te gaan tot op heffing van dc overeenkomsten betreffende het beurtveer tussclien Alkmaar en deze gemeente zonder echter te belet ten om aan die vaartuigen die op vaste tijden en uren ver trekken ook vaste ligplaatsen toe te staan. Op voorstel van den Voorzitter wordt daarna met alge meene stemmen besloten, ingevolge het advies van Alkmaar te handelen. 5). Wijziging der verordening op het bouwen. Wordt medegedeeld een ingekomen brief van Gcputeerde Staten houdende bedenkingen op een paar punten in dc onlangs door den Raad vastgestelde en aan Gedeputeerde Staten ter goedkeuring opgezonden verordening op het bouwen in de gemeente. Nadat op hun verzoek aan den heeren MaalsteedJelgersma en Boomsma, cenige inlichtingen zijn verstrekt, wordt de verordening overeenkomstig de bedenkingen van Gedeputeerde Staten gewijzigd. 6). Mededeeling van ingekomen stukkenenz. a. Dat van den heer Graat eene kennisgeving ia ingeko mendat hij, in afwachting van de Koninklijke goedkeuring, de benoeming van Wethouder heeft aangenomen. b. Wordt gelezen eene missive van den Minister van Oor log, waarbij wordt berigt, dat aan het verzoek tot daarstel- ling der mestbelt in de nabijheid van het fort West-oever en wel in den zoogenaamden kleinen kring der vestingwer ken, niet kan worden toegestaan. Wordt voor kennisgeving aangenomenterwijl door den Voorzitter dc aandacht der leden speciaal op deze ongelegen heid ter bekoming van een geschikt terreinwordt gevestiggd. c. De Voorzitter vraagt of de Raad er zich mede kan vereenigen, om ter voorkoming van ongelukken de Vla mingstraat, de le en 2e Vroonstraat en tusschenliggende slop pen, gedurende den aanstaanden winter, des avonds te ver lichten door middel van 7 gaslantaars. De heer Zur Muhlcn is van gevoelen dat genoemd aantal niet voldoende isindien het echter het gevoelen van dc on- derhoudscomraissie iszal hij er zich mede vereenigen. De heer Bakker zegt, dat dc middelen thans geene grooto uitgaven toestaan, en wil daarom deze zaak bij de behande ling der begrooting ter sprake brengen. De Voorzitter zegt zich niet te kunnen vercenigen mctc heer Bakker, omreden de te behandelen begrooting eers^ïo over 1867, en hij van gevoelen is, dat men het zoo Ié" Wm

Heldersche Courant | 1866 | | pagina 1