uELDERSCHE COURANT. 552. Zesde Jaargang. 1860. lïicuros- en WOENSDAG s^iEÖoertcntic-öfttÖ. 12 SEPTEMBER. Officieel gebedte. BEKEND M AKI N G. JUtct-ojficiëcï gcbcdtc. NIBTTWSTIÏDIITGEIT. Verschijnt WOENSDAG en ZATURDAG. Abonnementsprijs voor 3 maandenƒ1.30 Franco per post 0 1.50 Men abonneert zich bij alle Boekhaudelaren eu Post directeuren. Brieven franco aau den Uitgever S. Uiltjes. De prijs der Ad verten tl en van 14 regels is 40 Centen voor eiken regel meer 10 Centen. Zegelregt voor elke plaatsing 85 Centen. Vóór dea Dingsdags en Vrijdags middag 12 uur gelieve men de Advertenticn intczendcn. Ingezonden stukken minstens éeu dag vroeger. De BURGEMEESTER der gemeente IIJiLDER maakt aan de belanghebbenden bekend, dat de VOLJAARS-PA- TENTBLADENover de dienst van 1866/67, aan de Secretarie der gemeente te bekomen zijnvan Maandag den 10 September tot Dingsdag den 18 September 1866, van des morgens 9 tot 1 ureen des namiddags van 4 tot 6 ure den invallenden Zondag uitgezonderd. 1leider, den 8 September 1866. De Burgemeester voornoemd, STAKMAN BOSSE. Ilelder, Nieuwediep, Willemsoordenz. 11 September 1866. Opgave betreffende de Cholera, van 7 tot 11 September, namiddags ten 4 uur. Aangetast 1overleden 1r.og in behandeling 0. Zaturdagis van hier naar Hellevoetsluis vertrokken het schroefstoomschip 4kl. Schouwen. Zondag is alhier ter reede geankerd de Noord-Ame- rikaansch oorlogstoomer Swatarakommandaut Z. Jefferson, komende van Bremerhaven. Zondag namiddag is van Hellevoetsluis naar Oost- Indie vertrokken het oorlogschroefstoomschip Vesuvius, kom- inandant luitenant ter zee le klasse II. P. van Boneval Faure. Z. M. heeft benoemd lot ontvanger der registratie en domeinen te Schagen den heer G. Y. Blaauw, thans te Gulpen. Men scihrijft ons van Terschelling 9 September het volgende Op de veulen- en paardenmarkt van 6 September jl. wa ren alhier te Midsland aangebragt: 47 veulen, 14 paarden, 3 enters en 7 runderen; waarvan een groot deel verkocht is. De handel was over het algemeen zeer levendig, uit hoofde er vele vreemde kooplieden ter markt waren opge komen ook het rundvee was zeer gezocht en men verwacht dat de aanstaande beestenmarkt van 24 September eene le vendige handel zal opleverente meer daar het vee hoog in prijs is en daardoor hier een ieder verkoopt wat maar half ge mist kan worden. Men schrijft ons uit 's Ilage: Er wordt hier veel gesproken over een sterfgeval, dat in de afgeloopen week te Scheveningen heeft plaats gehad. De justitie heeft zich die zaak aangetrokken en de officier van justitie en de regter-commissaris zijn derwaarts ver trokken om een onderzoek in loco te bewerkstelligen. Ik onthoud mij voor heden u de geruchten, daarover in om loop, medetedeelen, daar ik den uitslag van dat onderzoek niet wil vooruitloopen. Zoodra er iets met zekerheid van bekend is zal ik het u schrijven. Aan het Handelsblad wordt van goede zijde berigt, dat de heer Mijer reeds tot gouverneur-generaal van Indië zou zijn benoemd, of binnen eenige dagen zou benoemd worden. Ook verneemt men dat de heer Sloet van den Beele reeds in October naar Nederland zal terugkeeren. Men verneemt dat de inspectie over de verlofgangers der nationale militie in de maand October aanstaande zal plaats hebben. Bij koninklijk besluit van 3 September 11., is tot aan moediging der koloniale werving bepaald, dat het maximum van het handgeld, hetwelk aan ieder rekruut, die zich voor niet minder dan zes jaren voor de militaire dienst in do koloniën en bezittingen verbindt, zal bedragen f200 wan neer hij Nederlander is. In de provincie Noord-Holland werden in de week beginnende 26 Augustus eu eindigende 1 September, aan getast 31 runderen; gestorven 1 29 werden afgemaakt, hersteld 1 en ziek geene. Sedert het uitbreken der ziekte werden 2074 runderen aangetast, waarvan er 562 stierven, 771 werden afgemaakt en 741 herstelden, terwijl er op 1 September geen zieke runderen overbleven. Blijkens een bij deze opgave gevoegde recapitulatie zijn aangetast van 12 tot 18 Augustus in Zuid-Holland 579, in Noord-Holland 21, in Utrecht 553,totaal 1133. Van 19 tot 25 Augustus in Zuid-Holland 648, in Noord-Holland 23, in Utrecht 70S, totaal 1379. Van 26 Augustus tot 1 September in Zuid-Holland 659 in Noord-Holland 31 in Utrecht 953, totaal 1643 runderen. Men schrijft uit de residentie aan het Handelsblad: »Dc.zer dagen werd door Daily News gemeld, dat dc koning der Nederlanden zijn buitenverblijf het Loo aan Z. M. den koning van Hanover ten gebruiken had aangeboden. Dit berigt is in zoover onjuist, dat dit aanbod niet is ge schied aan den koning van Hanover, maar wel aan de her togelijke familie van Nassau, voor het geval de loop, dien de Duitsche aangelegenheden nemen, het vertrekdier familie uit het hertogdom noodzakelijk mogt maken. Volgens een berigt uit Nijmegen, aan bet Handels blad, is men aan twee gedeelten dier vesting voor het front buiten de Molen- en Ilertogsteegpoort aan het werk, om die in staat van verdediging te brengen. Dc batterijen zullen van kanonnen en verder van ooriogsmaterieel worden voorzien. Op verschillende plaatsen in Arnhem zijn thans pu- blicatiën van het gemeente-bestuur aangeplakt, waarbij de naaste buren van bergplaatsen van petroleum worden uit- genoodigd hunne eventuele bezwaren tegen het verzoek om vergunning voor zoodanige bergplaatsen in te dienen. Men verneemt dat vele dier buren met klem togen het verleencn der vergunning opkomen, uit hoofde van het brandgevaar, aan dergelijke bewaarplaatsen verbonden. Vrijdag avond is te Rotterdam door do politie aange houden de persoon van Jacobus Roelofs, oud 22 jaar, be diende in liet //Zeemans-Collegic" aldaar, die zich tijdelijk te Nijmegen bevond en aldaar diefstal met braak heeft ge pleegd eener som van f280, ten nadeelc van den hofmeester der stoomboot Willem IIIvarende van Nijmegen op Arnhem vice verca, op welke boot 11. vroeger bediende was; hij had zich onmiddelijk na den gepleegden diefstal met de eerst - varende boot Koningin der Nederlanden naar Rotterdam be geven alwaar de politie van zijn misdrijf onderrigt was en hem spoedig in handen had. Uit Almelo schrijft men van den 7 September: Gister ontving de officier vanjusticie alhier eeu telegram uit Frankfort a/O, houdende berigt, dat eeu der personen die voor eenigen tijd in het hertogdom Holstein den. gruwzamen achtvoudige» moord hadden gepleegd, en daaorfa het huis hadden in brand gestoken, en waarvan de bijz$

Heldersche Courant | 1866 | | pagina 1