3Iicuras- en «ftöoerteiitie--6faÖ. UITSLAG DER HERSTEKEN JV 571. Zesde Jaargang. 1860. ZATURDAG 17 NOVEMBER. (©fficiëd geöcdte. iOict-nffiCicd gcbcdtc. HELDERSGHE COURANT. Verschijnt WOENSDAG en ZATURDAG. Abonnementsprijs voor 3 maandenƒ1.30 Franco per post 1-SO Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco aan den Uitgever S. Giltjes. De prijs der Aüvkrtentikx van 1 1 regels is 40 Centen voor eiken regel meer 10 Centen. Zegelrcgt voor elke plaatsing 35 Centen. Vóór des Dingsdags en Vrijdags middag 12 uur gelieve men de Advertentien intezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. POLITIE. Dezer dagen op de publieke straat gevonden eene PARA- PLUIE. De regtmatige eigenaar kan dezelve ten burele vau den ondergeteekcnde terug bekomen. Helder16 Nov. 1866. De Commissaris van Politie A. C. BOONZAJER. voor de Tweede Hamer. Amsterdam. Uitgebragt 29-11 stemmen. De heerRochussen verkreeg 1773; de lieer Iusinger 174S de beer Pijnappel 1650; de heer van Swieten 1294; de heer van Bosse 1313 en de beer Bosch Kemper 240 stemmen. De drie eerst- genoemden zijn gekozen. Utrecht. Uitgebragt 1644 stemmen De heer Kien ver kreeg 868; de heer Verloren van Themaat 763 stemmen. De heer Kien is gekozen. Delft. Uitgebragt 1949 stemmen. De beer "VVintgens verkreeg 1216; de heer Hoekwater 1179; de heer de Bruin Kops 707 en de heer van Bosse 734 stemmen. Gekozen de heeren Wintgens en Hoekwater. Deventer. Uitgebragt 19S5 stemmen. De heer Mr. G. Dumbar verkreeg 1084 de heer Mr. G. A. Vos de Wael 495 stemmen. Gekozen de heer Mr. G. Dumbar. Hoorn. Uitgebragt 2252 stemmen. De heer Mensonides verkreeg 1151; de heer Terpstra 1101 stemmen. Eerstge noemde is gekozen. Zwolle. Uitgebragt 1649 stemmen. De heer van Naamen verkreeg 982; de heer IJssel de Schepper 667 stemmen. Eerstgenoemde is gekozen. Gouda. Uitgebragt 2141 stemmen. De heer de Brauw verkreeg 1323; de heer Gevers Deynoot 818 stemmen. De heer de Brauw is gekozen. Zutphen. Uitgebragt 1469 stemmen. De heer Dam ver kreeg 760; de beer Dullert 680 stennnen. Eerstgenoemde is gekozen. Haarlem. Uitgebragt 1951 stemmen. De heer G. L. J. van der Ilucht verkreeg 941; de heer M'r. J. H. Geertsema 1017; de heer Mr. A. S. van Nierop 928 en de hoer H. G. Jansen 897 stemmen. Gekozen de heeren Mr. J. H. Geertsema en G. Ij. J. van der Huclit. Almelo. Uitgebragt 1640 stemmen. De heer Mr. G. M. van der Linden verkreeg 914; de heer G. A. Vos de Wael 740- de heer Mr. P. A. S. van Limburg Brouwer 7S7 en de heer Mr. J. W. van Loon 694 stemmen. Ge kozen de heeren Mr. G. M. van der Linden en Mr. P. A. S. vau Limburg Brouwer. Gorinchem. Uitgebragt 2129 stemmen. De heer Dr. G. Simons verkreeg 1286; de heer Mr. P. P- van Bosse 818 stemmen. Eerstegenoemde is gekozen. Dordrecht. Uitgebragt 1918 stemmen. De lieer Mr. M. Biclion vau IJsselmonde verkreeg 96S; de heer Mr. G. A. de Raadt 995; de heer Mr. L. W. C. Keuchenius 848; de heer Mr. P. Blussé van Oud-Alblas 995 stemmen. De twee eerstgenoemden zijn gekozen. Assen. Uitgebragt 1530 stemmen. De heer L. graaf van Heiden Reinestein verkreeg 890; de heer Mr. L. 01- denhuis Gratama 713Thorbccke 797de heer Mr. P- P. van Bosse 537 stemmen. Gekozen de heeren L. graaf van Heiden Reinestein en Thorbecke. Goes. Uitgebragt 1104 stemmen. Gekozen den heer Saay- mans Vader met 611 stemmen, ITI E TT W S T IJ D 11T 3- H 1T. Helder, Nieuwcdicp, Willemsoordenz. 16 November 1S66. De uitslag der heden gehouden verkiezing van 3 leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken, is als volgt: Van de 263 kiezers hebben 37 gestemd. Tn de plaats van de aftredenden zijn gekozen; de heer C. Giltjes met 23 st. en de heer D. Bakker Bz. met 20 st. Voor wijlen den heer J. E. Janzen moet eene herstemming plaats hebben, tusschen de heeren II. Janzen Ez. die 12, P. C. van der Meulen die 7 en Bakker Bz. die mede 7 stern- bekwamen. Donderdag 15 dezer had de heer Hofstee, hoofdon derwijzer op het Koegras, onder deze gemeente, het voorregt het feest zijner 25 jarige ambtsbediening te vieren. Het schoollokaal was bij die gelegenheid passend en smaakvol versierd. In den loop van den voormiddag verecnigdeu zich aldaar het bestuur van het onderwijzers gezelschap te Helder en eene deputatie uit de PI. schoolcommissie. De heer van der llaar wenschteals voorzitter van voornoemd gezelschap, in korte doch hartelijke bewoordingen, dep heer Hofstee gelnk met het voorregt hem te beurt gevallen, door 25 jaar reeds werkzaam geweest te zijn tot vorming der jeugd en bood hem ten blijke van achting, namens de ge- zamentlijke leden van liet onderwijsgezelschap, eene sierlijke pendule aan. De heer van Voornveld nam vervolgens het woord, als lid der plaatse], schoolcommissie. Hierna werd de jubilaris, bij monde van den heer San ders, onder gepaste bewoordingen, namens de ingezetenen van het Koegras een sierlijk bewerkte tabakspot met zilver ge monteerd, een zilveren inktkoker en dito sigaren standaard ten geschenke aangeboden. Zeer getroffen door zoo vele blijken van deelneming, beantwoordde de heer Hofstee de tot hem gerigte toespraken. De raad der gemeente Heldor benevens do district-fcnoolpjAiéner hadden door missives van hunne belangstelling doen getuigen. De schooljeugd werd intusscbeu, op versnaperingen ont haald zoodat de feestelijke stemming ook daar gelijk te be grijpen is, was opgewekt. Wij gelooven dan ook met grond te mogen verwachtendat deze dag bij den hoer Hofstee en zijn gezin alsmede hij de ingezetenen van dit verwijderd deel onzer gemeentein zeer aangename herinnering zal blijven. Gisteren avond gaven de leden van de onderofllcierssocieteit '/Eensgezindheid", in het lokaal Tivoli, de vroeger geannon ceerde tooneelvoorstelling, waarvan de opbrengst zal strekken ten voordeele der armen in deze gemeente- De uitvoering van het drama "De Vloek" verdient allen lof, meermalen hebben wij dergelijke moeijelijke stukken door tooneelspelers van beroep, minder goed zien uitvoeren dan thans door dit gezelschap dilettanten het geval was. Het daarop volgend blijspel "Niet of Graag", viel nog welzoo goed in den smaak van het publiek, de juiste opvatting en het natuurlijk spel van beide reizigers, werd dan ook bij herhaling toegejuicht. Het geheel verd besloten door eene korte maar krachtjg»—^, voordragt van "De Roepstem", door een van de verdierfste* d.f- lijkste leden van het gezelschap. sC~,- Wij brengen de leden van de "Eensgezindheid? ónzen dank voor den genoegelijken avond dien zij Helders innbliek hebben weten te verschaffen en niet minder Ti- voor 'hunne

Heldersche Courant | 1866 | | pagina 1