Jïieutos- en Uil li «RÖoerteutie--6faÖ. 1866. BEKENDMAKING AANBESTEDINC. P O L T E. 1TI a TT W S T IJ D IIT 3 B 1T. .j\ó 572. Zesde Jaargang. HELDERSG Verschijnt WOENSDAG en ZATURDAG. Abonnementsprijs voor 3 maandenƒ1.30 Franco per post n u n «1-^0 Alen abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco aan den Uitgever S. Giltjf.s. WOENSDAG COURANT. De prijs der Advehtkntien van 14 rebels is 40 Centen voor eiken regel meer 10 Centen. Zegelregt voor elke plaatsing 35 Centen. Vóór des Dingsdags en Vrijdags middag 12 uur gelieve mende Advertentie» iutezeuden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. 21 NOVEMBER. Officieel gcbcdtc. Op Vrijdag den 23 November 1S66, des avonds ten half zeven ure, zal, aan het Raadhuis der Ge meente, in het openbaar, bij inschrijving worden aanbesteed De levering van STEENKOLENten dienste van Gemeente-Inrigtingenvoor het jaar 1867. De voorwaarden van aanbesteding liggen van heden af, op de gewone kantoor-uren, ter lezing aan de Secretarie der Gemeente. Helder, den 17 November 18G6. Burgemeester en Wethouders dier Gemeente STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris. HET GEMEENTEBESTUUR van den HELDER, brengt ter kennis van de daarbij belanghebbende Ingezete nen, dat op Vrijdag den 30 November 1866, des morgens van elf tot één ure, aan het Raadhuis der gemeente, eene vergadering van kiesgeregtigden gehouden zal worden voor de herstemming van een lid der alhier gevestigde Kamer van Koophandel en Fabrieken, tusschen de heeren H. JAN ZEN Ez„ P. C. VAN DER MEULEN eu D. BAKKER Bz., die bij de keuze op den 16 dezer maand de meeste slem- men hebben bekomen. Helder, den 17 November 1S66. IJet Gemeentebestuur voornoemd, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris. Op de openbare straat is gevonden en ten burele van den ondergeteekende gedeponeerdeen BET. Helder, 20 Nov. 1866. De Commissaris van Politie, A. C. BOONZAJER. «Dtct-officiëd geöceite. Helder, Nieuwediep, Willemsoordenz. 20 November 1S66. De Eerstaanwezend Ingenieur te Helder, zal, onder na dere goedkeuring van den Minister van Oorlog, op Vrijdag den SOsten November 1866, in bet openbaar aanbesteden: Het vergrooten van de Garnizoens-lufirmerie te Helder. De zangvereeniging Cecilia heeft zich Zondag avond weder loffelijk van baren op zich genomen taak gekweten. De onverpoosde studie, die uit de uitvoering weder ten volle is geblekenverdient eene krachtige ondersteuuing van de zijde van het publiek. Wij vertrouwen dan ook dat gedurende dit saizoen weder velen als leden zullen toetre den, ten einde mede te werken tot instandhouding niet alleenmaar ter bevordering van den bloei van dit gezel schap dat dan ook eene aigemeene belangstelling ten volle waardig, al ware het alleen om den zeer gunsligen invloed die het uitoefend op de beschaving van een groot deel der ingezetenen dezer gemeente. Zonder nu nog te spreken van de menige avonden van edel kunstgenot die zij aan bare leden weet te verschaffen. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op het hierachter voorkomende ingezonden stuk, geteekend R. O. Wij ver trouwen dat een ieder die het lot van den handwerksman ter harte gaat, zich met ons volkomen met den inhoud zal vereenigcu. Wij bidden u allen goedgezinden, dat het toch niet immer bij praten en schrijven en vrome weuschen moge blijven, maar dat' spoedig eenige mannen uit uw midden mogen op treden die lust gevoelen zich tot eene commissie te vereenigen ten einde de middelen te beramen die tot iiet loffelijk doei mogen leiden, door de inzenders beoogd. Of zal ook nu weder niemand zich op den voorgroud willen stellen en een ieder voor zich het aan den anderen overlaten, om in deze het initiatief te nemen Bij Z. M. besluit van IS November jl. No. 21is de heer Mr. E. J. II. Borret, Minister van Justitie, be vorderd tot Commandeur van de Orde van den Nederlaud- schen Leeuw en de heer Mr. J. Heemskerk Az., Minister van Binneulandsche Zaken tot Ridder dier Orde. Wij vernemen met genoegen, dat bij resolutie van 10 November jl., No. 60, Pers., door ZEx. den Minister van Finantiën aan den visiteur der ambulante recherche tc water, F. Hessels, en aan den sloeproeijer bij dezelfde dienst, A. Griep, onder betuiging van des Ministers bijzondere tevredenheid, voor bun manmoedig gedrag op denSAug.jl. is verleend eene gratificatievoor den eerste van f 40. voor den tweede ad f20. Mede vermeld de N. Roti. Cl. dat tenzelfde zake door do Zuidhollandscbe Reddingmaatsehappij, aan den beer Hessels de groote zilveren en aan den sloeproeijer Griep, de gewone zilveren medaille is verleend. Vreemd mag het genoemd worden, dat de Noordholland- sclie Reddingmaatschappij zich onverschillig ter dier zake heeft betoond. Men schrijft ons uit 's Hage dd. 19 November. De zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal is beden door bet Ministerie geopend. Z. M. heeft dus bij die gelegenheid geen troonrede uitgesproken, om, zooals bet Dagblad beweert, de discussien over een adres van ant woord te vermijden en alzoo spoedig de publieke zaak in behandeling te nemen (d. w. z. de Staatsbegrootiug). Anderen mecnen cciiter dat die oorzaak elders te zoeken is. Ze meenen dat Z. M. niet heeft kunnen zeggen, dat het doel door de proclamatie beoogd, is bereikt, dat deze Regering inderdaad regeren kanin één woord, daar de Koning besefte, dat noch zijne proclamatie, noch de onwet tige inmenging van zijne verantwoordelijke ministers, het gewenschte doel beeft getroffen. In de Haagsche Nieuwsbode leest men Wij zullen ons niet verdiepen in becijferingen omtrent bet stemmental, dat de liberalen in de nieuwe Tweede Kamer heeft. Er zijn onder do nieuw gekozen leden meer dan een, wiens beginselen eerst later duidelijk zullen moeten uitkomen. Maar zooveel is zeker dat eene liberale meerderheid bestaat. Ten opzigte van één lid, dat wij vroeger met een woord besprakenmoeten wij bier nog iets bijvoegen. Het was niet dan met bevreemding dat wij reeds vroeger, ook door de liberale bladen, den heer Mr. E. 11. 'sJacob, een der nieuwe leden der Kamer, onder de couservativen gegroepeerd zagen. Wij meenden dathoezeer het zelfs voor zijne vrienden niet regt duidelijk was tot welke rigting hij, eigenlijk behoort, het feit dat bij met en naast den radicaal uitgekreten heer Mr. C. vanHenkelom, een ijvqifig voorstander en bestuurder der Ned. Indische Spoorwjèg- Maatschappij was, regt gaf' te onderstellen dat hij op kóK»"- niaal terrein behoorde tot de partij van doortastende hervormiitg.

Heldersche Courant | 1866 | | pagina 1