Jlteums- en «flöoertentie-öfaö. NATIONALE MILITIE. KENNISGEVING. JUS 609. Zevende Jaargang. 1867. ZATURDAG 50 MAART. JSut-officiM 0eöedtr. Zitting van den Gemeenteraad, ELDER3C Verschijnt WOENSDAG en ZATURDAG. Abonnementsprijs voor 3 maandenƒ1.30 Franco per post n «1.50 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco aan den Uitgever S. Giltjes. COURANT. De prijs der Advertentien van 14 regels is 40' Centen voor eiken regel meer 10 Centen. Zegelregt voor elke plaatsing 35 Centen. Vóór des Dingsdags eii Vrijdags middag 12 uur gelieve mende Advcrteuticn intezeuden. Ingezonden stukken minstens een dag vroeger. <$ffinëri Bcbcdtr. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER brengen ter openbare kenuis, dat de Militieraad van liet derde district in Noordhol land de tweede zitting zal houden te HOORN, en wel voor zoover deze gemeente betreft op Dingsdag den 9 April c. k., des voormiddags teu half tien ure, tot het doen van uitspraak omtrent alle in de eerste zitting niet afgedane zaken en omtrent hen, die als Plaatsvervanger of Nummerverwisse- laar verlangen op te treden. Zij die liet voornemen hebben een Plaatsvervanger of Nummerverwisselaar te stellen, worden, in hun belang, aangemaand, om zich tijdig ter Secreta rie dezer gemeente te vervoegen, ten einde omtrent de benoodigde stukken inlichtingen te bekomen. Burgemeester en Wethouders voornoemd HelderSTAKMAN BOSSE, Burgemeester. den 27 Maart 1867.L. VERHEY, Secretaris. POLITIE. Ten burele van den ondergeteekende is gedeponeerd een R. C. KERKBOEK en twee SLEUTELS. De onlangs gevonden zilveren TABAKSDOOS ligt nog altijd ter beschikking van den belanghebbende. Helder, 29 Maart 1867. De Commissaris van Politie, A. C. BOONZAJER. op Donderdag den 28 Maart 1867. Voorzitter de heer Mr. K. J. C. Stakman Bosse. Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 11 leden. Afwezig de heeren Papineau, Slebe, Janzen, Boomsma, en Zur Mühlen. (Eene vacature.) De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 1). Beëediging van het nieuw inkomend lid De heer Jhr. T. J. Kraijenhoff legt in handen van den Voorzitter de gevorderde eeden af en neemt zitting. 2). Onderzoek van den geloofsbrief van het jongst gekozen lid. De geloofsbrief, door de daartoe benoemde commissie, in orde bevonden zijnde, wordt besloten tot de toelating van den beer C. Bergbüijs als lid van den gemeenteraad. 3). Op een van den bulponderonderwijzer P. J. van den Boo gaard ingekomen verzoekschrift om ontslag, wordt besloten dit eervol te verleenen. 4). Tengevolge eener ontvangen aanschrijving van Gedeput. Staten wordt besloten voor te stellen de wedde van den gemeente ontvanger voorloopig tot geen minder bedrag vast te stellen. 5). Bezwaarschriften tegen den Hoofdelijken omslag. De Voorzitter deelt mede, dat bezwaarschriften zijn inge komen en stelt voor die met gesloten deuren te behandelen, daartoe wordt besloten en alzoo de openbare vergadering op geheven. ITIETTWSTXJDIITSBIT. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 29 Maart 1867. Volgens de advertentie hierachter zal nu Zaturdag avond aanstaande de algemeene vergadering van de deelnemers aan liet hier op te rigten vrijcorps plaats hebben. Hoewel wij vertrouwen, dat die vergadering druk bezocht zal worden, moeten wij nog eens aandringen bij de jongelieden in deze gemeente van omstreeks 20 jaren, wij vernemen dat er van dien leefijd nog niet velen zijn toegetreden. Het is juist vc ir hun zoo hoogst nuttig dat zij zich het hanteren der w. penen eigen maken, op latercn leeftijd zouden zij zich het wel eens kunnen beklagen, dat zij van deze gelegen heid geen beter gebruik hebben gemaakt. En welke rede nen zouden hun terug houden, hebben zij bezwaren, en zijn er soms ook nog anderen die bezwaren hebben tegen de voorloopige statuten, juist dat moet een reden te meer zijn om op deze vergadering te verschijnen en zich te doen hooren, alvorens de statuten definitief worden vastgesteld. Aan den ingang van het lokaal Tivoli zal de lijst, op den avond der vergadering, nog ter teekening liggen. De rederijkerskamer Olympia hield Woensdag avond hare laatste buitengewone vergadering voor dit saizoen. Het aantal opgekomen leden met hunne dames was vrij aanzienlijk. De uitmuntende uitvoering van S.halcspeare terug in zijne geboorteplaatsverdiende dan ook eene meer dan gewone be langstelling. De rollen, over het algemeen, waren goed in gestudeerd en begrepen, inzonderheid die van William en Henri, waaraan dan ook het goede succes der uitvoering hoofd zakelijk is te danken. Yan de tweede afdeeling zullen wij liever zwijgen stukjes als het daar opgevoerdezijn niet geschikt om de waardig heid eener kamer als die van Olympia te verhoogen. Ze moesten nimmer met den naam van Shakspeare op het zelfde programma voorkomen. Z. M. stoomschip Metalen Kruis kommandant de kapitein-luitenant ter zee A. L. Palm, is op zijn reis van Batavia naar Nederland, den 13 Pebruarij in de Tafelbaai aan de Kaap de Goede Hoop aangekomen. De kapitein-luitenants ter zee J. Vos cd Jhr. J. E. W. P. van Raders, thans belast met de waarneming der betrek king van directeur der Marine te Amsterdam en van equipage- en havenmeester te Hellevoetslnis, worden met den laatsten April a. s. daarvan eervol ontheven en met den 1 Mei a. s. vervangen door de kapitein-luitenants ter zee J. A. van de Velde en P. Toutenhoofd. Ten behoeve van de Staatsspoorwegen is gisteren te 's Gravenhage aanbesteed: lo. het maken van gebouwen en verdere werken op de stationspleinen te Krommenie, Wor- merveer en Koog a/d Zaan. Minste inschrijver de heer van Malsem, te's Hage, voor f188,973.2o. Het herstel len van den grindweg, het maken van werken en toegang- wegen voor het station te Alkmaar. Minste inschrijver de heer lleyblok, te Wieringen, voor f 3465. Van Oosterland op Wieringen schrijft men van 27 Maart. Tot onze groote blijdschap kunnen wij van hier berigten, dat het Z. M. den koning heeft behaagd, bij besluit van 23 Maart, goedgunstig te beschikken op een aan Z. M. aangeboden adres, en het beschermheerschap te aanvaarden van de onder ons bestaande zangvereeniging, die thans reeds tot een getal van ongeveer 80 leden is aangegroeid. Moge ook dit bewijs van vorstelijke belangstelling tot haren bloei medewerken. Van Amsterdam meldt men van 28 Maart. Volgens berigt uit Tafelbaai dd. 19 Pebr., was het schip Galileï, kapt. van der Mey, van Banjoewangie herwaarts, aldaar op dien dag met adsistentie eener stoomboot binnen gesleept. Het schip had met mistig weder op de hoogte der Houtbaai gestooten, maakte water, en zou gedeeltelijk moeten lossen. Verdere bijzonderheden ontbreken, daar de mail op dat oogenblik vertrok. Volgens telegram uit Londen van gisteren, is bij Penzarce verbrijzeld een schip, te Dordrecht te huis behoo- rende, groot 800 tonnen, van Batavia naar Rotterdam,-beft bende 140 dagen reis; 3 vrouwen en 1 kind, benevens 21' man der equipagie zijn verongelukt; 1 matroo^gered; men denkt dat de lading koffij en suiker gedeeltelijk aan land zal spoelen. f;..-

Heldersche Courant | 1867 | | pagina 1