Jïieuros- en <EÖoertentie--6faÖ. AANBESTEDING. M 612. Zevende Jaargang. 4867. WOENSDAG 40 APRIL. Provincie Noordholland HELDERSGHE Verschijnt WOENSDAG- én» ZATURDAG. Ahonnementsprijs- voor 3 maandenƒ1.30 Franco per post ,/1.50 Men abonneert zich bij- alle Boekhandelaren en- Post- directenrWi/ Brieven franco aan den Uitgever S. Giltjes. De prijs der Ad verten tien- van 14 regels is 40 Centèn-; voor eiken regel incer 10 Centen. Zegelregt voor elke plaatsing 35 Centen. Vóór des Dingsdags en Vrijdags middag 12 nor gelieve mende Advcrtcntien intczenden. Ingezondén stukken minstens één dag vroeger. gcüccïte. Op Donderdag- den 25sten April 1867, des namiddags ten half drie ure, zal aan het lokaal van het provinciaal -béstuur van Noordholland, te Haarlem, bij enkele inschrijving worden aanbesteed: 1. Het- herstellen en verbeteren van de hoofden op het strand en het beslag voor het paalscherm der Pettemer- zeewering. 2. Het onderhoud van het gebouw van het provinciaal bestuur van Noordhol land te Haarlemvan 1 Mei 1867 tot 1 Mei 1870. De bestekken zijn tegen betaling van 10 cents per exem plaar te verkrijgen aan het lokaal van het Provinciaal Be stuur voornoemd, en aan het Bureau van Buitenlandsche Paspoortenop den Dam te Amsterdam. De aanwijzing in loco zal worden gedaan van het sub 1 vermelde werk op Zaturdag vóór de bestedingdes middags ten. 12. ure, en van het sub 2 vermelde werk op Dingsdag vóór de bestedingdes morgens ten 9 ure. Inlichtingen zijn te bekomen wat het sub 1 vermelde werk betreft bij den Ingenieur J. P. W. CONRAD en bij den Opzigter E. J. Krieger beiden tc Alkmaar, en wat het sub 2 genoemde werk betreft bij den Ingenieur L. J. du CELLIÊE MULLER en bij den Opzigter J. KEYZER, beiden te Amsterdam. BURGEMEESTER en "WETHOUDERS der gemeente HELDER brengen in herinnering, dat de vorderingen ten laste der gemeente over 1866, welke niet vóór of uiterlijk op den laatsten Junij dezes jaars ingeleverd zijn, overeenkomstig de Wet, worden gehouden voor VERJAARD en VERNIETIGD. Burgemeester en Wethouders voornoemd HelderSTAKMAN BOSSE, Burgemeester, den-6 April 1807. L. VERHEY, Secretaris. .Uict-offirtcri geberitc. ITIBtrWSTIJDIlTgE IT. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 9 April 1867. Wij gelooven niet veel woorden noodig te hebben om het tooneelgezelschap van de heeren Louis Bouwmeester Co., bij het publiek alhier aau te bevelen. Het is van algemeene bekendheid dat de toeloop en bijval die dit gezelschap te Amsterdam in Diligentia steeds ten deel valt, zeer groot is. Wij twijfelen dus nietof Donderdag avond zal Tivoli goed bezet zijn, vooral als men weet dat de heer Eduard Bamberg zal optreden en dat de heer Bouwmeester de hoofdrol zal ver vullen in het zoo gunstig bekende melodrama de Gebogchelde. Heden namiddag 3^ uur, is alhier, onder het lossen van saluutschotengearriveerd Zs. Ms. schroefstoomsehip Metalen Kiuis, kapt. luitn. t/z. A. L. Palm, komende vau Batavia, van waar. dit schip den 6 Januarij is vertrokken. Het heeft dus de reis gemaakt ia drie maanden tijds, niettegenstaande het de Kaap de Goede Hoop heeft aange daan, vanwaar het half Februarij is vertrokken. Zr. Ms. raderstoomschip de Valk vertrekt Maandag a. s. van hier, ter overbrenging van een gedeelte equipagie voor het te Birkenhead iu Engeland gebouwde ramtorenschip Prins Hendrik. De minister van marine heeft ter kennis gebragt dat op 1 October 1867 als kadet bij het korps mariniers, na behoorlijk afgelegd examen, kunnen worden geplaatst zes jongelingen. De vereischten en voorwaarden zijn te vinden in de Staats-Courant van 6 April. Zr. Ms. stoomschip 2e kl.Vice-Admiraal Koopmanis Donderdag 11. te Vlissingen 's namiddags ten 2 ure met goed gevolg te water gelaten. Verleend een tweejarig verlof naar Nederland wegens ziekte, aan den kapt. der O. I. infanterie P. II. Verberne. Men schrijft van Texel 7 April. De landverhuizing naar Amerika neemt hier steeds toe. Verleden jaar verlieten ruim 100 personen hun vaderland. Dit jaar is het cijfer reeds tot circa 120 geklommen en velen zullen nog volgen. Behoeftigen vestigen zich iu Lodi, vau waar gunstige berigten komenterwijl de meergegoeden naar Grandhave trekken, vau waar de berigten mede gunstig luiden. 332 landverhuizersmeest allen Nederlanders zijn 11. Donderdag via Brouwershaven, van Rotterdam naar Ame rika vertrokken, per het Pruisisch fregat Arnold Bonninger. De minister van Binnenlaudsche Zaken heeft zijne memorie, van beantwoording ingezonden op het verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot verhooging van Hoofdstuk V, der Staatsbegrooting wegens de veeziekte. De minister geeft daarin hoofdzakelijk te kennenBe regering zal in hoofdzaak volgen het plan van den heer Bondon afmaking van aangetaste koppels op een gunstig tijdstip, lij een dalend ziektecijfer. Daartoe is alles voorbereid. In de besmette streek zullen ter adsiatentie der veeartsen vee-inspecteurs worden aangesteld, die voortdurend al het rundvee inspecteren; een maatregel die eenigen tijd zal moeten volgehouden worden. Die inspecteurs zulleu onder toezigt staau van commissarissen, invloedrijke mannendie geschikt en bereid zijn der regering in het ten uitvoer leggen der maatregelen behulpzaam te zijn en de burgemeesters met hun raad ter zijde te staan. Dit geheele personeel is aangewezen en bereid om te handelen. Zijn de omstandigheden gunstig dan mag men hopen, dat de gevraagde verhooging van twee millioen zal voldoen. De regering zal zoo spaarzaam mogelijk zijn. Be regering is voornemens zich in de toepassing der maatregelen noch door verzet, noch door lijdelijke te genkanting te laten af schrikken, maar met volhardingzonder overdrijvingdatgene te doen, wat zij naar hare innige overtuiging meent te moeten doen. De onlangs opgeroepen ligting geeft de beschikking over eene voldoende troepen- rnagt, om verzet, in het onwaarschijnlijke geval, dat het zich vertoouen mogtte smoren Het in het verslagaan- bevolen plan van bespoedigde doorzieking door middel vau iuëuting wordt door de regering bestreden, ook met 'toog op de uitvoering Het aangewezen denkbeeld tot het heffen van een hoorngeld meent de regering voor alsnog niet te behoeven toe te passen, evenmin als zij op dit oogen- blik nog eene geldleening noodig acht tot bestrijding van de buitengewone uitgaaf voor de veeziekte. De Tweede Kamer der Stateu-Generaal die sedert 21 Februarij jl. beraadslaagd heeft over de ontwerpen der staats begrooting voor 1S67, heeft al die ontwerpen aangenomen met de volgende meerderheidhoofdstuk III buitenlands zaken, 41 voor, 31 tegen; 1Y A Justitie, 43 voor,, genIV B R. C. Eeredienst, 36 voor, 30 tegen landsehe Zaken, 61 voor, 6 tegeuVI Marine, 4<f

Heldersche Courant | 1867 | | pagina 1