Jlteums- en ^<flÖoertentie--6faÖ. JP 655. Zevende Jaargang. 1867. ZATURDAG 22 JU NIJ. gcbcdte. LOTING VOOR DE SCHUTTERIJ. JAARLIJKSCHE OEFENING ME! DE BRANDSPUITEN, J5ict-oftc(ccï ge&edte. 1TIB TT W3TIJDIlT3'aiT. HELDERSGHE COURANT. Verschijnt WOENSDAG en ZATURDAG. Abonnementsprijs voor 3 maandenƒ1.30 Franco per post 1.50 Men abonneert Eich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco aan den Uitgever S. Giltjks. De prijs der Advertentien van 14 regels is 40 Centen voor eiken regel meer 10 Centen. Zegelregt voor elke plaatsing 35 Centen. Vóór des Dingsdags en Vrijdags middag 12 uur gelieve mende Advertentiën intezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. Het PLAATSELIJK BESTUUR der gemeente HELDER roept bij deze op de personen, die zich in dit jaar hebben doen inschrijven, om te ver schijnen in het Weeshuis alhier, in te gaan door de Oostelijke Poort, op Woensdag den 26 Junij 1867, des namiddags ten zes ure, ten einde voor de SCHUTTERIJ te loten. Wijders wordt kennis gegeven, dat de Alphabetische Naamlijst der Inge- sfchrevenen, van hedeu of tot den dag der loting toe, op de gewone kan tooruren aan het Raadhuis ter inzage is nedergelegd. Helder, Het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur, den 20 Junij 1867. STAKMAN BOSSE. i namiddags 7 ure. n Th o TH 7 ï)e BURGEMEESTER der gemeente HELDER brengt ter kennis van de bij de Brandspuiten geplaatste personen, dat de jaarlijksche oefeningen zijn bepaald als volgt Met spuit' No. 1 op Maandag 24 Junij 1867 9 2 j, Dingsdag 25 Junij 1867 t n a 3 p Woensdag 26 Junij 1867 n 4 Donderdag 27 Junij 1867 De manschappen, tot die oefeningen schriftelijk opgeroepen, worden ernstig aangemaand, daaraan stiptelijk te voldoen, zullende de nalatigeu worden Vervólgd. Heldeb, De Burgemeester voornoemd, den 20 Juny 1867. STAKMAN BOSSE. POLITIE. Ten burele van den ondergeteekende is gedeponeerd een VEST, dezer dagen op de straat gevonden. Helder, 21 Junij 1867. De Commissaris van Politie, A. C. BOONZAJER. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 21 Junij 1867. Gisteren namiddag is Zr. Ms. drijvende batterij J«- piter alhier gearriveerd, komende van Hellevoetsluis. Dit gevaarte werd gesleept door de particuliere sleepbooten Kinderdijk en Zuidholland, en begeleid door de marine- stoomer Frans Naerebout. Dezer dagen las men in de Rotterdamscke Courant (welk berigt in bijna al de voornaamste bladen i3 over genomen), dat Z. M. stoomschip Metalen Kruis wegens lekkage buiten dienst zal worden gesteld wij kunnen dit berigt met zekerheid tegenspreken; wel heeft het Metalen Kruis een lek, doch dat is volstrekt niet van ernstigen aard. Zoodat ook dit schip deel zal nemen aan den krnistogt, bin nen kort te maken door Zr. M>. oorlogschepen: Ramtoren- schip Prins Hendrik, dat hier eerstdaags verwacht wordt, fregat met stoomvermogen Adolf Hertog van Nassau, schroef- stoomschepen 1° kl. Zoutman, Metalen Kruis, Curaqao en het Raderstoomschip de Valk. Of deze schepen in een «scader vereenigd zullen worden dan of ze verschillende divisien zullen formeren is nog niet met zekerheid bekend; evenmin i3 nog de tijd van vertrek en de bestemming be paald. Men vermoedt dat de kruis- of oefeningstogt zich alleen zal bepalen tot in de Noordzee. In het begin der volgende maand zullen genoemde schepen het Nieuwediep verlaten en op de reede ankeren, in afwachting van nadere bevelen. Naar wij vernemen is ook door den heer Rancy aan vraag gedaan om een standplaats voor zijn cGrand Cirque" gedurende de kermis alhier. Dit beroemde paardenspel is een der grootste en beste van Europa, het personeel be staat uit 116 personen en het aautal paarden bedraagt 103, behalve 3 getemde leeuwen en nog andere dieren. Wij vernemen dat het Molenplein als standplaats is aan gewezen. Tn de Gorinckemsche clr. leest men De verjaardag van onze geëerbiedigde koningin is zeer kalm afgeloopen. Wegens den marktdag was er geene parade. De dag van Waterloo'sfeest is zooveel te drukker. Niet om den dag zelve, maar omdat op dien dag het paardenspel Rancy hier binngengetrokken is. Groote verwachtingen had dit cirque bij het publiek doen ontstaan. Zijne wagens, paarden, kamelen, leeuwen, hield het den geheelen dag levendig en deed het meest verlangend uitzien naar de veerboot van 12 ure. Maar alles wat wij er van gezien hebben kan de span ning wel bevredigen. Men schrijft ons van Texel dat de heer P. R. Mentz zijne benoeming tot wethouder der gemeente niet heeft aan genomen zoodat er eene nieuwe stemming zal moeten plaats hebben. Bij de periodieke verkiezing van léden van den raad, op den 16 dezer, moeten dit jaar zes leden worden gekozen. Yijf leden moeten volgens den bestaanden rooster aftreden en een lid heeft zijn ontslag ingediend. De vijf eersten zijn de heeren D. C. Loman, P. Langeveld, IJ. Koppen, P. R. Mentz en K. Mandje; de laatst bedoelde is de heer J. L. Kikkert. Van Alkmaar 19 Junij meldt men: Volgens eene circulaire, nitgegeven door het hoofdbestuur der vereeuiging Het Metalen Kruis, zijn de verschillende afdeelingen dier Vereeniging in ons vaderland uitgenoodigd tot eene generale reünie, die 25, 26 en 27 Augustus te Alkmaar zal gehouden worden. Den 26 Augustus zullen de verschillende afdee lingen per feesttrein naar den Helder stoomen, om een be zoek te brengen aan het aldaar liggende oorlogstoomschip Metalen Kruis. Des middags zou men per expresse-trein naar Alkmaar terugkeeren, om den avond vriendschappelijk in de Vauxhal door te brengen, en den 27 zal men zich vereenigen tot een kameraadschappelijk afscheid. In het Dagblad van 's Hage leest men een verslag van de op 13 dezer door het Koninklijk Instituut van In genieurs te Velzen gehouden algemeene vergadering; aan het slot daarvan leest men //Na afloop der vergadering bragten de leden een bezoek aan de kanaal werken te Velzen en den volgenden dag aan onderscheidene inrigtingen aan den Helder en het Nieuwe diep alsmede aan de brug over het NoordhollaDdsch Kauaal bij het Koegras. Groote belangstelling wekte bij dat bezoek de meteorologische inrigting van den grijzen heer C. van der Sterr, zoowel om de inrigting zelve als om den uitstekenden mandie door zijn wetenschappelijk onthaal de bezoekers in verrukking bragt. In de Harlinger courant leest men De prijs, door Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, beschermheer onzer Zeil- en Roeivereeniging, voor den aan staanden wedstrijd bestemd is hier bij de directie ontvangen, te weten; een extra fraai bevverke, zwaar vergulden massief zilveren fruitschaal of fruitstauder, waarvan de vorm zeer geroemd wordt. Tevens kunnen wij nog mededeelen, dat, niet twee maar drie oorlogsvaartuigen door hunne tegenwoordigheid den Zeil- en Roeiwedstrijd zullen opluisteren, nl. de Pro Patria, de Claudius Civilis en de Ternate. Ook schrijft men van Harlingen: De beminnaars van het tooneel zullen in de a*

Heldersche Courant | 1867 | | pagina 1