KIEZERSMilEN'ti BURGERPL1GÏ £l|)mf)iirc ITetfioopiug Een Scheepsmast, BURGERLIJKE STAM DER GEMEENTE TEXEL. TELEGRAM. ADVERTENTIES. Een zware BOEGSPRIET; Omtrent de reizen der vorstelijke personen verneemt men, dat naar alle waarschijnlijkheid de paus niet naar Parijs en Napoleon niet naar Berlijn zal gaan. Laatstgenoemde moet voornemens zijn, zich dit jaar zeer vroegtijdig naar Biarritz te begeven. De sultan en de keizer en keizerin van Oostenrijk zullen waarschijnlijk te gelijk Parijs bezoeken, althans, indien de laatsten niet nog door den dood van Maximiliaan hun reis plan opgeven. Men schijnt intusschen niet meer te denken, dat .het met den geïmproviseerden keizer zoo erg zal afloopen. Het antwoord van Jnarez op de bemoeijingen der Unie regering is wel niet zeer bemoedigend: het behelst o. a., dat de republiek steeds de Pransche krijgsgevangenen met onder scheiding heeft behandeld, ondanks de geheel verschillende handelwijze der Pranschen, maar dat de aartshertog, bijgestaan door eenige personen, na het vertrek der Pranschen en niet- tegenstrande het geheele land, op drie of vier in bedwang gehouden steden na, tegen hem was, den burgeroorlog zonder doel heeft voortgezet en al de rampen daaraan verbonden heeft doen voortdurendat zoodanige personen niet kunnen worden behandeld als krijgsgevangenen, maar hunne verant woordelijkheid bepaald wordt, door de wetten der republiek, en de regering elk geval zal moeten toetsen aan pligt en regtvaardigheid. Maar een schrijven van Romero, den gezant van Juarez te New-York schijnt, hoezeer gansch niet gun stig voor den gevangene, aan te duiden, dat als men hem, zonder hem te dooden, voor het vervolg voor de republiek onschadelijk kan maken, men hem wel zal laten gaan. In het gebouw der wereldtentoonstelling te Parijs worden aanstalten gemaakt voor de plegtigheid der uitreiking van eereblijken en belooningen, aan tentoonstellers toegekend, welke op 1 Julij bepaald blijft. Keizer Napoleon zal daarbij, zegt men, eene rede uitspreken, gelijk hij bij den aanvang der tentoonstelling, zoo deze destijds minder onvolledig ge weest ware, zou gehouden hebben. De Moniteur berigt dat, behalve de deputatien der tentoonstellers, het corps diplo- matique en de deputatien der groote staatsligchamen, benevens de geabonneerden die plegtigheid zullen kunnen bijwonen. De patriarch van Iudie i3 uit Madrid naar Rome vertrokken met last om den paus het aanstaande bezoek van koningin Isabella aan te kondigen. Hare Majesteit zou een geschenk van vijf en twintig millioen realen voor den paus medenemen, Meu legt keizer Alexander de volgende woorden in den mond, die hij gesproken zou hebben met betrekking tot de huldebewijzen welke hem na den moordaanslag ten deel vielen//Men verheerlijkt in mij den man, die, door niet getrolfen te worden, de eer van Prankrijk heeft gered." De uitdrukking is nog eigenaardiger dan van de Bays, die zeide: »de pistool was gerigt op den keizer, maar het schot trof Polen." Zondag jl. grepen te Birminghain (Engeland) ernstige ongeregeldheden plaats. Op dien dag hield de heer W. Murphy, eene lezing tegen het roomseh katholicisme, en wel in een houten gebouw, dat voor dit doel was ingerigt. Eene groote menigte had zich, zoowel in als buiten het gebouw verga derd, en weldra werd een geregelde aanval op het gebouw begonnen. Er was echter op dat oogenblik zeer weinig politie op de been, en eerst later kwam versterking aanwaardoor men er in slaagde de menigte uiteen te jagen. Nogtans vreesde men voor nadere ongeregeldheden, zoodat de hulp der militaire magt is ingeroepen. Bij een protestantschen winkelier werden de glazen ingeslagen, terwijl verschillende personen bij dezen oploop werden gewond. -In Pruissen bestaat het voornemen de belasting op den tabak te verhoogen. De nieuwe grondslagen zijnver hooging van het inkomend regt van 4 op 10 thaler voor den onbewerkten, van 11 op 15 thaler van den bewerkten tabak en van 20 op 25 thaler van de sigaren. Voorts zal eene belasting worden geheven van 15 silbergrosschen per 1000 sigaren en 1 silbergrosch per pond tabak of snuif. Eindelijk zou eene belasting worden geheven van 20 tha ler per morgen grond, die met tabak beplant wordt. Tot dusverre bragt de tabak in Duitschland slechts 2 s. g. per hoofd opterwijl men de opbrengst in Prankrijk op 29J- s. g. rekent. In den Noord-Amerikaanschen staat ludiana is een dagblad verschenen, hetwelk zich enkel ten doel stelt om oorlog tegen de dameskapsels, en meer bepaald tegen de chignons, te voeren. De redactie belooft in haar prospectus: dagelijks vier bladzijden, groot formaat, geheel met beschou wingen over dit onderwerp te -zullen vullen, waarbij zij wel veel afwisseling zal betrachten, maar die niettemin allen ten betooge zullen strekken, dat het vrouwelijk kapsel de bron van alle ondeugden en alle onheilen is. Van 13 20 Junij 1867. ONDERTROUWD: Jan Zwanenburg, scheepstimmerman, weduwnaar van Harretje Jelles Krijnen en Trijntje Mets. Jan Brouwer, zeeman en Hendrikje Slot. Jacobus Rijk, arbeider en Grietje Hammer. GETORUWD Geene. GEBOREN; Klaas, z. van Nanning Kikkert en Martje Koovn. Jan,. z. van IJsbrand Witte en Dieuwertje Kuip. Coruelis, z. vau Haarled Dijker en Antje Koorn. - Trijntje, d. van Jacob Arisz. Bakker en Neeitjd de Boer. Tkeodora Maria, d. van Pieter Boom en Grietje Smit. OVERLEDENOlfert Breen 6 j., z. van Krijn Breen en Neeltje Visser, Trijntje Koorn 64 j. Jan Leen 81 j., weduwnaar van Antje Duinker4 MARKTBEKIGTE1V. HELDER 19 Junij. Aangevoerd 2 Paarden, 1 Vet Varken 38 et. per Ned. f§. 71 Biggen f4 a 8.50, 2 Geiten, 35 Kippen en 2 Hanen f0.50 a 0.70 et. 10 Duiven f 1 het paar, 165 Zoetcmelksche Kazen f0.70 a 1 per stuk, 115 Ned. fg Groene- en Witte Schapenkaas 16 a 20 et. per Ned. f§, 632 kop Boter fO.82^ a 0.90 per kop of f 1.10 a 1.20 per Ned EG, 1245 Kip-Eijeren f2.50 a 2.60 en 365 Eeud-Eijeren f3 per 100 stuks, 6 Kalkoen-Eijeren 8 et. per stuk, 30 manden Nieuwe Aardappelen 8 a 10 ct. en 1 mud OudQ Aardappelen 12 ct. per kop, 202 potjes Aardbeziën 10 ct. per potje. Eeuo groote hoeveelheid diverse Groenten, 1200 potten met Bloemen. PURMERENDE 18 Juuij. Kleine Kaas, tot half 2 uur f32.25. Aangevoerd 282 stapels Kleine Kaas, 6 Middelbare. Boter van f 0.90 tot 1 per Ned. fg. Gemiddeld f 0.95 per Ned tg. Vette Koeijen waren door aanhoudend koud weder ruim aan gevoerd en werden daardoor lager verkocht. Melkkoeijen gingen vlug van de hand, omdat de lijnen van afsluiting verruimd zijn. 28 Paarden. 108 Vette Varkens. De prijs wa3 van 38 tot 44 ets. per Ned. f§. Handel stug. 5 Magere Varkens van f 11 tot 22, en 318 Biggen van f 3 tot 5.50. Handel stug. 611 Schapen en Lammeren. Vette Schapen worden niet zeer vlug van de hand gezet. In Overhouders was de handel redelijk vlug. Lammeren worden tot veel lageren prijs verkocht. Kip-Eijeren f2.50, Eeud-Eijeren f2.50 per 100 stuks. Verleden Dingsdag zijn ter waag gewogen 146 stapels Kaas wegende 37685 Ned. f§. De hoogste markt was voor Kleine Kaa9 f 32. Middelbare f32. Aangevoerd 1742 Ned. t8 Boter. SCHAGEN 20 Junij. 290 Overhoudersschapen f14 a 22. 40 Vette Schapeu f 16 a 22.—. 230 Lammeren f4 a 10. 6 Bokken en Geilen f0.50 a 5. 16 Magere Varkens f 10 a 18. 76 Biggen f5.a 7.Konijnen 10 a 40 ct. Kippen 30 a 50 ct. Eenden 35 a 50 ct. Duiven 10 a 30 ct. Boter 67^ ct. per kop of f0.90 per Ned. fg. Kaas 30 a 45 ct. per Ned. fg. Kip-Eijeren f2.50, Eeud-Eijeren f 2.35 per 100 stuks. Heden Vrijdag 21 Junij 1867. Metalliek (oude)47J; 6°/0 Vereenigde Staten van N.- Amerika 1882, 77$; Mexico 15j%; Grieken 12$$. Maandag 24 dezer vertrekt van hier de Oost- Indische landmail via Marseille. VERGADERIiIG Woensdag 36 Junij, 's avonds acht uur, in het Lokaal IIET BIERHUIS Erven MöLLER. PUNTEN VAN BEHANDELING: Herziening der Statuten, Verkiezing van twee Leden van het BestuurSpreken over een Kandidaat voor de Provinciale Staten en zes Kandidaten voor den Gemeenteraad om over 8 dagen tot eene definitive keuze over te gaan. Zij die Lid van de Vereeniging wpicn worden kunnen zich hiertoe in de Vergadering aanmelden. liet Bestuur D. BAKKER Bz. S. Tri. BEETS. E. SNEL. in het dorp CHLIjIjH vY TS'OOG-, op Woensdag 36 Junij 1867. des voormiddags elf uren, OM KOITAHT GELD, van lang p. m. 30 Ellen, VOORTS 400 k 500 KAVELS, Greenen- en Eiken- DEKBALKEN, DEKPLANKEN, Binnen- en Buitenweeg- PLANKEN, INHOUTEN en KROMMERS, zijnde alles best TIMMERHOUT benevens eene partij BRANDHOUT. Alles afkomstig van het te Callantsoog gestrande Bark schip "A II DA.

Heldersche Courant | 1867 | | pagina 3