Jlieutös-- en ^«ftDöerteiiUe-öfaÖ. Ao 655. Zevende Jaargang. 1867. ZATURDAG 21) J U i\ IJ. BEKENDMAKING. Zifting van den Gemeenteraad, HELDERSCHE COURANT. Verschijnt WOENSDAG en ZATURDAG. Abonnementsprijs voor 3 maandenƒ1.30 Franco per post 1.E0 Men abouaeert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco aan den Uitgever S. Giltjes. De prijs der A dyëktentuvn van 1—4 regels is 40 Centen voor eiken regel meer 10 Centen. Zcgelrcgt voor elke plaatsing 35 Centen. Voor des Dingsdags en Vrijdags middag 12 uur gelieve mende Adverteutien intezenden. Ingezonden stukken minstens ééu dag vroeger. ($fftricd ijlbeeïte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER, brengen ter kennis van de daarbij belanghebbenden, dat liet eerste SUPPLETOIR KOHIER van den HOOFDELIJKEN OMSLAG voor het dienstjaar 1867, gisteren door deu Raad vastgesteld en gedurende de eerstvolgende acht werkdagen voor een ieder ter Secretarie der gemeente ter lezing is nedergelcgd. Helder, Burgemeester en Wethouders voornoemd 26 Junij 1867. STAKMAN BOSSE Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris. POLITIE. Dezer dagen op de publieke straat gevonden een BE- LEENINGSBRIEFJE benevens een K1NDERSCHOEN- ÏJE en een KOUS. De regtmatige eigenaars kunnen zich ter terugbekoming aanmelden ten burele van den ondergeteekende. Helder28 Junij 1867. He Commissaris van Politie A. C. I500NZAJER. ^ut-nfficiëcï gcbecltr. op Dingsdag 25"Junij 1867. Voorzitter de heer Mr. K. J. C. Staicman Bosse. Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 11 leden. Afwezig de heeren Papin eau, Slebe, Boomsma, v. Strijen Braaksma en Janzen. De heeren Boomsma en Braaksma met schriftelijk kennisgeving. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 1.) Vaststelling suppletoir kohier Jloofdelijken Omslag. Daartoe wordt besloten met algemeene stemmen. 2.) Rekest van J. Tegel en P. de Waard. Wordt besloten op verzoek eervol ontslag aan JTegel te ver lepten als beurtschipper vau hier op Schagerbrug. En daar bij een vorig raadsbesluit bepaald is, om de vaste bcurtveeren op te heffen, wordt alleen goedgevonden P. de Waard als beurtschipper op Schagerbrug te erkennen en hem eeno vaste ligplaats toe te staan. 3.) Mededeeling van ingekomen stukken. a. Brief van regenten en regentessen van het algemeen weeshuis, met verzoek om een mannelijke en eene vrouwe lijke suppoost aau te stellen, tegen Vergoeding van kost en en inwoning en hoogstens f 150salaris te zamen. Na eenige discussien wordt het verzoek toegestaan; het aan regenten en regentessen overlatende, er mede aan te vangen wanneer zij het noodig oordeelen. b. De Voorzitter berigt, dat de gemeente een ijverig en be kwaam ambtenaar heeft verloren in den gemeente-apotheker en directeur van het ziekenhuis, den heer Dirken, die den 24 dezer is overleden; dat door commissarissen in de dienst is voorzien, door de gereedmaking der recepten vooreerst op^ te dragen aan den heer Snel, die den overledene tijdens zijne ziekte bereidwillig heeft vervangen. c. De Voorzitter komt terug op de in eene vorige vergade ring door een der leden geuitte klagt over de slechte wijze van bestrating aan den kanaalweg. Spreker zegt, dat het dage- lijksch bestuur en de onderhoudscommissie het wenschelijker achtten, dat die klagt niet in eene openbare vergadering ware geschied, maar gerigt aan B. en W. Men had het thans nocdig geoordeeld, om een onpartijuig deskundige een onderzoek te doen instellen, daartoe was uitgenoodigd de heer N. J. Leijer, die de verklaring heeft ingediend, dat die straat naar behooren is gelegd en er geene aanmerkingen te maken zijn. De heer Kraijenhoff zegt, dat hij volstrekt geene bedoeling heeft gehad om iemand onaangenaam te zijn, dat hij ter goede trouw zijn eigen overtuiging heeft kenbaar gemaakt, en wanneer deskundigen nu van een ander gevoelen zijo, dan verklaart spreker, zeker verkeerd te hebben gezien en er geen verstand van te hebben; hij hoopt dat alle inge zetenen mede zullen approberen dat die straat goed en best gelegd is. d. Dat op den 28 dezer in plaats van op. den 29 dezer het jaarlijks examen in de school van den hoofdonderwijzer Jekel zat plaats hebben. e. De Voorzitter deelt mede, dat op de oproeping aan ei genaren van pereeelengelegen aan de sloot tusschen de Vlaming en 2e Vroonstraat, slechts 6 personen zijn opgeko men, waarvan een op zich heeft genomen met de afwezigen te spreken, om voor gezamentlijke rekening met de gemeente een riool te leggen, en na 14 dagen daarvan rapport te doen de 14 dagen zijn verstreken zonder dat er eenig berigt is ingekomen. Spreker doet er opvolgen, dat het de algemeene wensch isdat hier verbetering worde aangebragtmaar de eigenaren moeten medewerken, de gemeente kan het alleen niet doenze heeft geen regtomdat het particuliere grond is en ten tweede geen geld ter beetrijding der kosten. De heer Zur Mulilen en Jelgersma willen de plaatselijke keuren streng toegepast hebben. De Voorzitter antwoordt, dat eene goede surveillance hier niet mogelijk is, omdat de sloot geheel cu al ingesloten ligt msschen particuliere erven en hekken. De heer de Breuk is van gevoelen, dat men tot dringende maatregelen zal moeten overgaan, in het belang der gezondheid. De aandacht van het dagelij ksch bestuur en van de onder- houds commissie blijft op dit punt gevestigd. Twee requesten betreffende de kermis worden gelezen. Het eerste is een verzoek van een aantal neringdoenden in de nabijheid van het Nieuwe Kerkplein, om vergunning dat de Schouwburg-tent van de heeren Stoete en Jacqui gedu rende de a. s. kermis weder even als vroeger jaren op ge noemd plein moge geplaatst worden. Wordt met algemeene stemmen toegestaan. Het tweede request is van inwoners in het westelijk deel der gemeente, die vragen, bij de overvloed van tenten en kramen die de ophanden zijnde kermis alhier zullen bezoeken een deel moge geplaatst worden op het Westplein. Wordt besloten aau het verzoek te voldoenvooral wanneer op het Molen en Havenplein geen terrein meer open is en de ondernemers het verlangen. De heer de Breuk bekomt na de gewone rondvraag het woord. Hij verzoekt in herinnering te houden dat de tijd begint te naderen wanneer het contract met de Maatschappij tot bevordering van landbouw en landontginning geëindigd zal zijn, opdat dan toch eindelijk de opruiming der mestbelt in de gemeente eens plaats hebbe. De Voorzitter antwoordt, dat de tijd nog niet zoo nabij is, en dat op die zaak de aandacht steeds gevestigd is. Daarna wordt de vergadering gesloten. 1TI S TT W S T XI D I1T 3- 1T. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 28 Junij 1S67. De Iviezersvereeniging Burgerpligt heeft Woensdag avond hare aangekondigde vergadering gehouden. Een paar artikelen in het reglement zijn gewijzigd. Bij de verkiezing vau twee bestuursleden, ter voorziening in de ontstane va catures hebben de beide benoemden voor de eer bedankt, waarna men goedvond de verdere stemming te verdagen tot een volgende vergadering. Daarna ging men over tot wisselen vau gedachten over een candidaat voor de Prov. Staten. Een vijftal namen werden genoemd en besproken, waarna besloten werd, om in eene vol gende vergadering bij meerderheid van stemmen eene keuze te doeu. Vervolgens werden ongeveer een twintigtal namen ge noemd van personen die geschikt geoordcelt werden voor het lidmaatschap van den Raad. Over een enkele werd het

Heldersche Courant | 1867 | | pagina 1