BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE WIERU TELEGRAM. Dat goederen en inkomsten van bijzondere personen wegens schuldvorderingen in beslag genomen wordenis geen zeldzaamheidmaar dat dit lot een geheele stad treftkomt, zoo ooit, gewis zeer weinig voor. Niet onvermeld mag dus blijven dat Leamington, in Warwickshire, op het oogen- blik in dien toestand verkeert. Onlangs verloor die stad een procestengevolge waarvan zij tot betaling van 5000 schadevergoeding werd veroordeeld. De daartoe gestelde ter mijn verstreek. De stad was niet bij magte te betalen en is derhalve door de commissarissenmet de afdoening belast, in beslag genomen. Bij eenige onlangs plaats gehad hebbende opgravingen aau de westelijke dokken te Huilstieten de werklieden op eene donker gekleurde laag grondwaarin een groot aantal boomen in horizontale rigting lagen. Bij onderzoek bevond men, dat dit eikenboomen waren van uitmuntende hoedanigheid en wel bewaard. Behalve deze belangwekkende overblijfselen van lang vervlogen eeuwen vond men nog ahorn- of esdooruboomen, hazelnootstruiken en duizenden oester- en mosselschelpen. De ontdekking is voor geologen van belang, omdat er boomen van thans nog bestaande soorten op 19 voet onder de bed ding der rivier gevonden zijn. Boomen, op dezelfde diepte in de Victoria-dokken gevonden, bewijzen, dat die geheele landstreek eenmaal door zware bosschen bezet was en door eene of anderen ontzettende gebeurtenis in de natuurdiep onder den thans beganen grond is bedolven. Dc krachtdie deze boomen ontwortelde en ze te gelijker tijd zoo diep be groef, kwam blijkbaar uit het Zuidoostenwant de boomen liggen onveranderlijk in Noordwestelijke rigting. De oester- en andere schelpen schijnen van uitgestorven soorten te zijn want ze zijn veel grooter en van eenigszius anderen vorm dan de tegenwoordige. In den nacht van 1 op 2 September jl. heeft in het postkantoor te Weenen en wel in het bureau voor de aan- geteekende brieven, een belangrijke diefstal door inbraak plaats gehad. De dieven schijnen zich door de schoorsteenpijpen in het bureau te hebben laten nederzakken en hebben zich meester gemaakt van al de, ter distributie gereed liggende, aangeteekende brieven, wier waarde op honderdduizenden flo rijnen wordt begroot. Volgens het Journal de Genève komt Garibaldi Don derdag of Vrijdag naar Genève, om het vredes-congres bij te wonen. Zijn logis is reeds besteld. Een schrijven uit Konstautinopel van 21 Augustus, door den Conslitionnel en andere bladen medegedeeld, ge tuigt van de indrukken welke de sultan van zijne reis heeft medegebragt: //Sedert eenige dagen zit de sultan zelf voor in den hoogen raad van justitie, hetgeen hij vroeger slechts een of twee malen jaarlijks, bij gelegeuheid der groote pleg- tighedeu, gedaan had. //In de jl. Maandag onder zijne voorzitting gehouden ver gadering heeft hij, naar verzekerd wordt, een ieder gedrongen om ronduit zijn gevoelen te zeggen. De intevoeren verbe teringen, onder anderen de spoorwegen en de uitbreiding van het openbaar onderwijs, waren toen in behandeling. Na het advies van een ieder te hebben gehoord, nam de sultan zelf het woord: hij wees'zijne inzigten zeer helder aan; en op een toon, die innige overtuiging blijken liet, verklaarde hij, dat het eene noodige en spoedvereischende zaak was het rijk met spoorwegen te bedekken en het volksonderwijs te ontwikkelen. //Daarbij voegde de sultan, daar zijne onderdanen onte genzeggelijk buiten staat waren om zulke zaken tot stand te brengen, daartoe zonder schroom personen en werktuigen uit andere landen moesten worden geleenddat ontwikke ling van de welvaart der bevolking en van haar onderling verkeer de zaak was waarop het aankwam dat het verkeerd was zich door achterdocht te laten bewegen om nuttige maat regelen uit te stellen; en dat buitendien, bij slot van re kening, de meeste vruchten dier maatregelen aan de onder danen des rijks zouden ten deel vallen." Men leest in de Jura Bernois dat de Alpen in het kanton Graauwbunderland een klein Californië zijn geworden. Plus minus 300 werklieden zijn er bezig de mijnen te ex ploiteren, waarin zich zilver bevindt, vermengd of met koper of met lood. Het erst, eenmaal gesorteerd en gewassen, wordt naar Engeland e.. Spanje verzonden. De maatschap pij, die zich met de exploitatie belast, schijnt er goede zaken meê te maken. Terwijl de Engelsche bladen zich druk bezig houden met de expeditie tegen Abyssinië, brengt een telegram uit Konstantinopel een berigt, volgens hetwelk die expeditie on- noodig zou wordendaar de gevangenen door koning Theodorus in vrijheid gesteld zijn. «Een moderne Mazeppa". Te Berlijn heeft in de vorige week het volgende grappige voorval plaats gehad. Een ta melijk zwaarlijvig lid der regtbank had de gewoonte dagelijks met een zijner collega's in de Spree te gaan baden. Op ze keren morgen verscheen de collega van den dikke te paard in het bad en liet het dier, dat ook veel last van de warmte had, in het water staan om wat af te koelen. De dikke die misschien lust gevoelde om zijn talenten als ruiter te beproeven, klom in paradijscostuum op het hem als zeer mak bekende paard van zijn vriend. Het paard echter, dat de bedoeling van den Edel Achtbaren heer verkeerd begreep, liep met hem het water uit en draafde door verschillende straten der stad tot voor de deur van een koffijhuis, waar zijn heer dagelijks heen reed. De beschaamde ruiter had na tuurlijk niets spoediger te doen dan van het paard te sprin gen en in het lokaal te vlugten, ten einde zich aan het oog der joelende menigte, die hem nageloopen was, te onttrekken en daar zoo lang te wachten tot dat men hem zijn kleereu had gebragt. Van 29 Augustus 5 September 1867. ONDERTROUWD Antonie Amersfoort, koopman, en Fenua Horing, wed. van Johannes van Heeteren. GETROUWD Geenc. GEBORENCornelis, zoon van Albcrt Blom en Marretjc Backer. Gcr- rit, zoon van Simon Bakker en Neeltje Koudenburg. Jan Cornelis, zoon van Pieter Moelaard en Cornelisje Zeijlemakcr. ChristiaanNicolaas, zoon van Siert Christiaan Ponger en Hendrina Graaff. Trijntje dochter van Frans dc Vries en Klaasje Buis. OVERLEDEN Stijntje Stocpker, oud 5 maanden, dochter van Roelof Stoepker en Pietertje Boon. gedurende den maand Augustus 1867. ONDERTROUWD Jan Tijsen en Antje Metselaar. Jan Koster en Geertje Zomerdijk. Albert Kalf, weduwn., en Jannetje Wiegman, wed. GETROUWD Jan Tijsen en Antje Metselaar GEBOREN: Jacob, zoon van Jb. Sclireuder en Aagje de Jong. Reijer, zoon van K. Boersen en Maria Johanna Kazen. Geertje, dochter van P. Kalcveld cn Aaltje Bakker. Elsje, dochter van N. Hallweeg en Grietje Tijsen. Albertus, zoon van M. Koorn en Grietje Wagemakcr. Antje, dochter van J. Bont en Antje Knap. Autje, dochter van S. Scheltus en en Geertje Vermeulen. OVERLEDEN Klaas Hegeman, 3 maanden, zoon van J. Hegeraan en Gerritje Bos. Jacob Eelinan, 16 dagen, zoon van Jan Eelman en Mar- retje Kales. Trijntje Keijzer, 77 jaren, echtgenoote van P. Russclman MAR KTBEKIGTEN. De aanvoer op de maakt te Helder was Woensdag jl. van te weinig bc- teekenis om daarvan melding te maken. PU RM EREN DE 3 September. Kleine Kaas tot half twee uur f26. Redelijke voorraad, slepend aan den prijs verkocht. Aangevoerd 193 stapels Kleine Kaas, 7 Middelbare. Boter van fl. tot 1.20 per Ned. fg. Gemiddeld 1'1.10 per Ncd Aangevoerd 196 Runderen. Vette Koeijen gingen flaauwer van de hand; de aanvoer wa3 ruim. In Melkkoeijen was de markt ook minder vlug. Tijd- en Kalfkoeijeu worden nog al gevraagd. 33 Paarden. 80 Vette Kalveren, prijs van 45 tot 65 ct. per Ned. fg Handel stug. 26 Nuchtere Kalveren, prijs van f 7 tot 16 per stuk. Handel vlug. 73 Vette Varkens. De prijs was van 38 tot 48 ets. per Ned. fg. Handel matig vlug. 13 Magere Varkens van f 8 tot 14 en 216 Biggen van f 2.50 tot 4.50. Handel redelijk vlug. 1499 Schapen en Lammeren. Vette Schapen zijn minder vlug te verkoopen. Magere Schapen iets beter te plaatsen. Lammeren gaan niet vlug van de hand. Kip-Eijcren f2.60. Eend- Eijeren f2.80 per 100 stuks. 427 mud Peren f3.tot 3.50 per mud. 45 mud Appelen f 4.per mud. Verleden Dingsdag zijn ter waag gewogen 198 stapels Kaas wegende 50685 Ned. f§. De hoogste markt was voor Kleine f 26.50, Middelbare f 28. Aangevoerd 546 Ned. Boter. SCHAGEN 5 Scpt. 3 Paarden f40 a 70. 6 Veulens f25 a 30. 3 Stieren f60 ii 180. 12 Magere Gelde Koeijen f 100 a 140. 14 Vette Gelde Koeijen f180 a 200. 4 Vaarzen f 30 a 70. 4 Nuchtere Kalveren f 6 a 8. 260 Magere Schapen f 6 a 16. 280 Vette Schapen f20 a 26. 76 Lammeren f9 ii 12 8 Bokken en Geiten f 1.50 ii 3. 20 Magere Varkens f 14 a 22. 50 Biggen f3 a 6. Konijnen 10 a 60 ct. Kippen 30 a 80 ct. Eenden 30 a 45 ct. Duiven 10 ii 25 ct. Boter 75 a 90 ct. per kop of f 1.20 per Ncd. fg. Kaas 25 a 37^ ct. per Ned. fg. Kip-Eijeren f 2.20 per 100 stuks. Eend-Eijercn weinig ter markt. SNEEK 3 September. Prijs der Boter f48£. ENKHUIZEN, 4 Sept. Aangevoerd 64 stapels Kaas, wegende 15464 Nederl. fg. Hoogste prijs f 25.25. Laagste prijs f21. Mosterd per mud f21. Karweij per 50 kilo f 20.25. Graauwe Erwten per mud f20. Capucijnders per mud 15.25. BruineBoonen per mud f12. Witte Erwten per mud f 11. Wijker valen per mud f 11. Correspondentie. Op de klagten die wij in de laatste week hebben ontvangen van Schagen, Schagerbrug, Anna-Paulowua-Polder en Koegras, over ongeregelde ontvangst der courant, is ons antwoord dat de verzending met dezelfde accuratesse ge schiedt als vroeger, en geregeld plaats heeft met de trein van 6 u. 25 m. des Dingsdag en des Vrijdags avonds. Aan een der klagers te Schagers, die de nommers 652 en 653 in één kruisband ontving en nomraer 654 weder niet heeft ontvangen, berigten wij dat ieder nommer afzonderlijk en geregeld aan hem is afgezonden. Waar de verstoring plaatsheeft is voor ons moeijelijk te bepalen. Aan het postkantoor hier hebben wij er kennis van gegeven, wij verzoekcu ieder klager, aan het postkantoor of hulpkantoor zijner woonplaats, hetzelfde te doen in het vertrouwen dat, wanneer al die beambten een naauwkeurig toezigt willen houdener gcene ongeregeldheden meer zullen plaats hebben. Zondag 8 dezer vertrekt van liier de Oost- Indische landmail via Marseille. Heden Vrijdag 6 September 1867. Metalliek (oude) 45f Nationale 51}, Mexico (oude) 15}, Mexico (nieuwe) 8J-Russische Spoorweg-Aandeelen 77} Vereenigde Staten van N. America 1885 75.

Heldersche Courant | 1867 | | pagina 3