TELEGRAM iMet i JANUARIJ a. s., S. REINBACH. onder gelach weer hervat werd, als zijnde te gelijk een pro test tegen de groote grief der nieuwe verordening. Intusschen was in Exeter-Hall lord Elcho verschenen, die toevallig eenige weken te voren in een gesprek met een koet sier de plannen der meeting vernomen hebbende, de ministers over de zaak had gesproken en eindelijk een van de leden der commissie voor de meeting had laten komen, die hem verzekerd had, dat zijne verschijning in de vergadering zeker goed zou opgenomen worden, gelijk ook het geval was. Lord Elcho heeft in eene populaire rede verhaald, hoe hij in die zaak betrokken was geraakt, hoe hij de ministers er over had gesproken, hoe hij deze niet onwelwillend gevonden had en hoe hij, zoo de vergadering eene deputatie benoemen wilde wan zes leden, bijv. drie eigenaars, en drie voerlieden van cabs, hij den volgenden dag ten 1 ure gaarne met die heeren naar den minister van binnenlandsche zaken zou gaan, om te trachten verandering in de verordening te verkrijgen. Hij gaf de vergadering echter in bedenking, om eenige al te krachtige, misschien kwetsende uitdrukkingen in het voor gestelde besluit der meeting te veranderen. De voorzitter was 't daarmee eens, en de vergadering heeft dan ook zich slechts gedeeltelijk aan de sfijlverbetering van lord Elcho aangeslo ten. Het besluit van afkeuring en verzet tegen de nieuwe verordening op het tarief der vrachten is daarop aangenomen, en vervolgens ook het voorstel van lord Elcho tot benoeming eener deputatie aan den minister. Uit Londen meldt men het volgende: De bekende Dr. Cumining had, onder anderen, voorspeld, dat in het jaar 1867 de wereld, in hare tegenwoordige gestalte, zou onder gaan, en plaats maken voor het duizendjarige rijk. Zijne voorspellingen hadden talrijke aanklevers gevonden, en zijne kapel, in de nabijheid van Coventgarden, werd eiken Zondag zeer talrijk, en voornamelijk door dames uit de hoogere kringen bezocht. Want Dr. Cumming had door zijne krachtige schetsen omtrent de bijzonderheden van den aan staanden ondergang der wereld eene groote sensatie ver wekt. Het jaar nadert intusschen zijn einde, en de Dr. tracht zich thans uit zijn verlegenheid te redden door de verontschuldiging, dat hij zich in zijne chronologische bere keningen naar aanleiding der profeten van het Oude Testa ment en van de Apocalypsis, aan eene rekenfout heeft schul dig gemaakt van.niet minder dan een miljoen jaren Dat, na deze bekentenis, zijne kapel alle aantrekkingskracht verloren heeft, behoeft naauwelijks te worden bijgevoegd. Sedert den dood van Keizer Maximiliaan, loopt het in Mexico van slim tot érger. Rooverijen worden dag aan dag algemeener en stoutmoediger. Overal en allerwege vor men zich geregelde rooverbendeu. Geen enkele openbare weg is veilig. Onlangs werd de postwagen van Tuluca naar de hoofdstad door een bende van dertig gewapende roovers aangehouden. Zij riepen er drie der passagiers bij hun namen uit, behielden twee als gijzelaars, zonden den derden op zijn eerewoord naar de stad om 15,000 dollars losgeld voor de anderen Zoo werden ook korten tijd geleden inde nabijheid van Puebla; twee burgers opgeligt en medege voerd een paar dagen later zonden de bandieten een hnnner handlangers naar de bloedverwanten der gevangenen, en eischten den losprijs van 5,000 dollars met de bedreiging dat indien zij dit geld niet betaalden, zij geen hoop be hoefden te koesteren hnn broeders ooit weder te zien. De Mexicanen beschouwen deze stand van zaken als zeer natuur lijk, en wanneer men hun vraagt hoe zij daarover denken, antwoorden zij schouderophalend: Och, het is maar een voorloopige beweging van eene andere omwenteling. »De Neue Freie Presse geeft de volgende merkwaardige statistiek »Tn Engeland is de verhouding der moordenaars op de geheele bevolking een op de 675,000; in Holland een op de 163,000; in den Noord-Duitschen Bond een op de 100,000; in Oostenrijk een op de 77,000; in Spanje een op de 4,000 en in de Pauselijke Staten een op de 750. De burgemeester van een dorp in Bohemen kreeg gedurende den oorlog van 1866 plotseling de cholera; al de middelen der kunst werden door den geneesheer aange wend om hem te doen zweeten, doch vruchteloos. Zijne vrouw die hem goed kende, vond eindelijk een middel uit. Zij liet hem door een veldwachter zeggen, dat hij 1500 nachtkwar tieren moest gereed maken voor een regiment dat nog den zelfden dag in het dorp moest vernachten. Die tijding ont stelde den burgemeester zóó, dat hij binnen een half uur zóo zweette, dat hij zich driemaal moest verschoonen. Het middel was probaat, hij was behouden. 3nge30nben. De Redactie onderschrijft niet altoos de gevoelens der inzenders. RECEPT voor een koopman of leverancier om de goê gemeente oolijk beet te nemen. Lever uwe artikelen, liefst zulke die onmisbaar voor het leven zijn, tegen zeer aannemelijken prijs. Ga met den verkoop op deze wijs voort tot vele verbruikers, belangrijke kosten gemaakt hebben om uw artikel te bergen of op ge makkelijke wijze voor 't verbruik in te slaan en wanneer dan door uwe klanten die kosten gemaakt zijn en het artikel voor hen zoo goed als onmisbaar geworden is, sla het dan in eens 66§ procent op en de goê gemeente zal gedwongen zijn om uw duur artikel te blijven verbruiken. C. Co. Correspondentie. Vele verbruikers vau het duinwater klagen dat de Maatschappij der Wa terleiding alhier het abonnement tegen 1 Januarij 1868 met meer dan 60 procent heeft verhoogd. BURGERLIJKE STWD (lil! GKHÏTE HELDER. Van 29 November6 December 1867. ONDERTROUWD Geene. GEHUWD: W. F. Frank en C. Thomasz. J. Smit en M. Kunst. K. Escherig en D. Hoek. A. J. Mahieu en G. M. Cornelisse. R. Kramer en S. Gomes. BEVALLEN: C. C. Swart geb. Deuts Z. C. A. de Groot geb. Schorsij Z. N. Klaverstijn geb. Brouwer Z. G. Smits geb. Karsten Z. M. Hoogendijk geb. Vos D. E. Smit geb. Schendelaar T). A. van Driel geb. Veen Z. E. Post geb. Pietersen Z. J. E. Kuhlmeijer geb. Har- kes D. E. M. Schouten geb. Koorn D, A. G. Boon geb. Hendrikse D. J. Nas geb. Gras D. A. Visser geb. Manck D. OVERLEDEN: L. Kuiper, 4 jaren en 7 maanden. A. van Ginhoven, 34 jaren. J. M. vau Gelder, 6 wekeu. A. Noot, 9 weken. BÜRGEULIJKE STAND DER GE11EËLTE \\BI\I1E.\. Gedurende de maand November 1867. ONDERTROUWD en GETROUWD Gecne. GEBOREN: Arijaantje, dochter van M. Glim en Antje Droog. Maartje, dochter van S. Kinne en Aaltje Veerdig. Maartje, dochter van A. Klein en Maartje Maars. Antjedochter van R. Wijn en Guurtje Kossen. Geertje, dochter van C. Omes en Maartje Rotgans. Pieter, zoon van P. Poppen en Antje Kool. Evert, zoon van C. Bakker en Necltje Staaltjes. Jan, zoon van J. Tijsen eu Antje Metselaar. OVERLEDENDieuwertje de Haan, oud 2 jaren, dochter van Jb. de Haan en wijlen Antje Stadig. Geertje Kooij, oud 20 maanden, dochter van J. Kooij en Grietje Rotgans. Cornelia Stadig, oud 23 jaren, dochter van wijlen H. Stadig en Janna Jans. Albert de Wit, oud 55 jaren, we duwnaar van Pietertje Kat. MAKKTBERIGTEN. ALKMAAR 7 Dec. Aangevoerd 3 Paarden f 20 a 40. 28 Nuchtere Kalveren f 3 a 8. 315 Scha pen f5 a 26. 2 Geiten f4. 30 Magere Varkens f7 a 12. 152 Biggen f3 a 4. Boter per kop 67£ a 75 ets. HOORN, 5 Dec. Kleine Kaas f30.75. Aangevoerd 84 stapels, wegende 22624 NP. Heden Dingsdag 10 December 1867. Metall. 45]-J. Vereenigde Staten 1882 75 J a 74J. Handelm. 136. Mexico (oude) 14. Mexico (nieuwe) 6J. Turken 31. Binnenl. Spanje 84J. Russ. Spoorw. Aand. 185. ADVERTENTIES. Bevallen van eene DOCHTERC. M. MANIKUS ite WINKEL. Arnhem, 7 Decemb. 1867. Iemandthans buiten betrekkingeene goede hand schrijvende, beveelt zich aan tot het verrigten van Schrijfwerk, bijhouden van Boeken, uitschrijven van Rekeningen, enz. Adres bij den uitgever dezer Courant. verlangt men in een klein gezinzonder Kinderen f I van de P. G. Adres bij den Boek- en Papierhandelaar W. P. KOOIJ Binnenhaven, No. 29. Ter voorkoming vau misverstandverkeer- Wde beoordeeling en schade dient het volgende. ma De Marinier CORNELIS de VRIES, dienende aan boord van een der oorlogschepen te Nieu- wediep, was geregtigd tot 1/30 part in eene kleine Erfenis in Groningen, met de opvordering waarvan ik mij, op zijn verzoek (gratis) heb belast. Het hem aankomende deeltje, beloopt blijkens de re kening van den Heer Notaris LAMAN TRIP te Gro ningen ƒ31,81), welke som echter door mij nog niet is ontvangen, waardoor bij mij niets in kas is; integendeel ik heb aan de VRIES op diverse tijden ge leend f O.-, en voor hem betaald voor Registratie, le ges, zegel en briefport f 4.72^, te zamen I0.7S^- salaris heb ik niet berekendzoodat bij ontvangst van bovengemelde J 31.89 er zou overblijven j 31.10 j. de VRIES heeft echter per gezegelde assignatie, aan de order van M. BUTTER op de Oost-Groot-Sloot alhier, op mij getrokken ad f 70.'waarvan de betaling door mij is aangenomen lot het bedrag bij mij in kas. Met verdere schulden door de VRIES gemaakt kan ik mij du3 niet inlaten en heb ik die dan ook afgewezen. Uit het bovenstaande kan iedereen nu zelf gemakkelijk berekenen wat de VRIES bij mij te goed heeft. Helder10 December 1867.

Heldersche Courant | 1867 | | pagina 3