DIENSTBODE. Sepot van Thee. THHÏKT^^ BÜRGE11L1JKE STAM DER GEMEENTE ZIJl'E. ADVERTENTIES. F A I L L I S SE m EU T.~ SIMON P. J. KROS. Mejufvrouw 1» L li P. DE COCK. Bk-lmt hem aangenaam zou zijn als monseigneur ^^naparte nadat hij tot kardinaal was verheven Rome verblijfplaats mogt kiezen. De vredelievende prelaat is gaarne te Romewaar hij zich sinds jaren ophieldmaar hij schijnt toch te dezen aanzien van den keizer afhankelijk te zijn. Nogthans was er in den laatsten tijd herhaaldelijk sprake van den aankoop van het paleis Braschi, dat eenmaal toebehoorde aan paus Pius VI, maar door diens familie in verwaarloosden toestand werd gebragt. Dit paleis, bekend ook wegens zijn marmeren trapkostte den stichter ander half millioen scudi en is thans voor 200,01)0 scudi te koop. Koning Theodorus, hoe onbeschaafd ook, blijkt niet ontbloot te zijn van gezond verstand of misschien wel van historische kennis. In plaats van zijn leger tegenover het Engelsche te stellen vermijdt hij elke ontmoeting en bepaalt zich tot het verwoesten van zijn land. De Abyssiniers hebben weinig behoeften; de Engelschen daarentegen zijn gewoon aan goed en overvloedig voedselen hoe dieper zij in het land doordringenhoe meer zij de gevolgen ondervinden van den noodlottingen maatregel des koniugs. Wanneer men Magdala bereikt heeftzal men in het onderhoud moeten voorzien van 10,000 man troepen, en hoe zal dit mogelijk zijn in een land, dat niets meer oplevert Men beweert thans echter, dat Theodorus niet alleer.de eer van dit beleid toekomt, maar zoowel hierop als op het lot der gevangenen van grooten invloed is geweest een ETanschman, Blondel of Barder, die het vertrouwen des ko niugs heeft weten te winnen. De Engelsche pers valt dien persoon heftig aan en voorspelt hem weinig goeds, als hij aan hunne landgenooten in handen valt. Naarmate de Engelschen voortrukken verlengt zich ook de telegraafdraad die heti met beschaafd Europa in verbin ding stelt. Telegraafpalen worde» gekocht voor een paar gulden de zes en voor dien prijs leveren de inboorlingen de balken en bindten hujiner woningen. Napier laat voortdurend lastdieren uit Arabie en Egypte komen. Ook het aantal olifanten uit Indie vermeerdert sterk. Deze dieuen voor het transport van het geschuten de in boorlingen bewonderen de Engelsche dat zij er in geslaagd zijn deze dieren te temmen en als lastdieren te gebruiken. Het lastigste is dat zij de pooten kwetsen op den harden bodem. Te Zulla gebruikt men daarom den voorzorgmaat regel om ze met pik te bekleeden, want als de olifant zijn pooten kwetst weigert hij te loopen en geen kracht is dan in staat hem in beweging te brengen. In de Angermunder-Straat te Paderborn woont een arme handwerksman inet een groot gezin. Een zijner kinderen Hanna genaamd, hoezeer pas 5 jaar oud, gaf van een bij- zonderen aanleg voor de danskunst blijk. Dit gaf haar 13jarige zuster Paulina aanleiding een brief te schrijven aan Z. M., dien zij //beste Koning" noemde. Zij frankeerde den brief, want de Koning mogt immers geen port betalen. Den 2e dezer maand nu trad een bode de woning van de ouders binnen en verzocht de huisvrouw zich met hare beide kinderen Hanna en Paulina bij den intendant-generaal des Konings te vervoegen. Het gevolg van die conferentie was, dat het öjarige meisje thaus op kosten van den Koning tot danseres wordt opgeleid. Het dagblad V3ir Monaco deelt de volgende idylle mede, welke men zeggen zou dat ontleend was aan Plorian's werken De vorige week is te Monaco een huwelijk gesloten, dut eene gelukkige ontknooping mag heeten van eene lief desgeschiedenis, welke een hoogst dramatische episode bevat. Een jong mensch, Pelix Duranti, door kwalijk geplaatste jalouzy gekweld, had zijne bruid, Magdalene Carbone, drie dolksteken toegebragt. Op het hulpgeschrei van het onge lukkig slagtoffer snelde men toe en de schuldige, vol berouw, liet zich dadelijk, zonder wederstand te bieden, in hechtenis nemen. De regtbank, in aanmerking nemende de smart van het jonge meisje, de goede antecedenten en het opregt be rouw vau Duranti, veroordeelde hem slechts tot vier maan den gevangenisstraf. De bruidegom onderging zijne straf zonder morren en Magdalena beminde hem nog meer dan te voren. Zij riep 's Konings genade voor hem, die haar man moest worden, in. De koning, getroffen door deze edelmoedige daad, en niet willende, dat de beide geliefden langer door de inuren der gevangenis zouden gescheiden blijven, schonk aan Eelix Duranti genade en het merkwaar dig paar werd, gelijk wij boven zeiden, deze week in den echt verbonden. Van 6 13 Maart 1868. ONDERTROUWDP. K. Groen, schoenmaker bij de marine, 32 jaren en F. Schvaa, 24 jaren. GEHUWD: Geeue. BEVALLEN: M. J. de Kok geb. Vogelenzang, D. T. Dienaar geb. Akkerman, Z. S. J. Visser geb. Boon, D. G. Korff geb. Brandt. Z. M. J. H. Versteegli geb. Eichler, Z. J. L. Romijn geb. van Giessen, D. A. M. Nobbes geb. Buisman, D. T. Joor geb. Dijker, Z. G. Schorsij geb. Klein, Z. E. Former geb. de Visser, D. J. Verhey geb. van Heerde, Z. S. H. Maas Geesteranus geb. Visser, Z. K. Rau geb. Gomcs, Z. G. Bos geb. Postma, D. A. M. van den Enden geb. Veen, D. A. M. Bolderman geb. van Wijk van Bricvïngb, D. T. E. Mahieu geb. Harbevs D. OVERLEDEN: N. Koomen, 18 maanden. S. Gijscl, 5 jaren en 8 maanden. J. van Roozendaal, 5jaren. C. vau Overeem, bijna 5 jaren. G. J. Bremer, 42 jaren. D. Buijs, 28 jaren. S. Boom, 4 jaren en 1 maand. D. de Graaff, 5 jaren en 9 maanden. A. Kuiper, 5 jaren en 10 maanden. A. Verboom, 81 jaren. C. Bakker, bijna 1 jaar. H. Kikkert, 23 dagen. A. A. Willems, 6 jaren. A. Maret, 2 jaren. A. M. L. Pioranie, 24 dagen. Levenloos aangegeven 1. Van 1 15 Maart 1868. ONDERTROUWD Cs. Keijzer, j. m. en Al Nottelman j. d. J. Rootjes, weduwn. en Al. vau Twuijver wed. GEHUWDGeene. GEBOREN Govert, zoon van W van Zandwijk en G. van Schoorl. Jan, zoon van C. van Eden en A. Volder. Trijntje, dochter van P. Wit en E. Nobel. Jacob, zoon van P. Alosk en G, Kuijper Hende- ricus, zoon van P. Veuger en E. de Joug. Jan, zoon van E. Romar en A. Harder. Pieter, zoon van T. Kuipei cn E. Dekker. Maria Geer- tvuida C'ornelia, dochter van P. Hcijblok en N. Aluntjewerf. Pictcr, zoon van P. Hcijblok en N. Aluntjewerf. Ajentje, dochter van J. Alosk en Al. Jongejan. Jobanna, dochter van J. Veler en A. Leeuw. Ber- tus, zoon van P. Keppel en A. van Rijswijk. Helena Maria, dochter vau C. Schrieken en N. Hopman. Jan, zoon van J. Nieuwenbnrg en T. Hoogland A'Iagdalena, dochter vau P. Strooker en A. Stammis. OAERLEDEN Hendericus, 2 dagen, zoon vau P. Veuger en E. de Jongh Jacob, 5 weken, zoon van C. Constant en en E. Veer. Klaas, 1 maand, zoon van J. Eriks en M. Rampen. Pieter, 21 maanden, zoon van C. Constant en E. Veer. Hl A K li TBËitlGTE N. ALKMAAR 14 Alaart. Aangevoerd 7 Paarden f 20 a 70. 17 Koeijeu f50 a 150. 163 Nuchtere Kalveren f2.50 a 8. 223 Schapen f6 a 20. 202 Magere Varkens f10 a 18. 104 Biggen f 5 a 9. Boter per kop f 70 a 77-^ ets. HOORN 12 Maart. Kleine Kaas f29.50, aangevoerd 27 stapels, wegende 5729 NP. 265ste STAATS-LOTERIJVijfde Klasse. Zestiende en Zeventiende Trekking. No. 8399 f 1000 en premie f30,000; no. 11710, 14920, 15264 en 17544 ieder f1000; no. 17312 f400; no. 948 en 3927 ieder f200; 110. 275, 2399, 3982, 4875, 6015, 6584, 12252, 13348, 14861, 16822, 17209, 18327 en 18837 ieder f100. No. 10220 premie f3000; no. 9487 f200; no. 11914 en 12645 ieder f 100. Ondertrouwd W. T. METZ EN N. L. KAAN. Oude Schild op Texel13 Maart 1868. Algemeene kennisgeving. Bij vonnis der Arrondissements-Regtbank te Alkmaar dd. 14 Maart 1868, is met aanvang van dien dag, SIMON REINBAGH, Commissionair in Effecten te Helder, verklaard te zijn in staat van FAILLISSEMENTmet benoeming tevens van den Regter mr. W. van der KAAY tot Regter-Cummissarisen van mij ondergeteekende m'. SIMON PIETER JACOBUS KROS, Advocaat te Helder, tot Curator. De eerste vergadering tot verificatie der schuldvorderingen zal plaats heben op Woensdag den lsle April 1868 des middags ten 1| ure, in een der lokalen van het Raad huis te Alkmaar. Zij die iets van dezen Boedel te vorderen hebben, worden verzocht Vóór 25 Maart daarvan opgave aan den onder geteekende te doen toekomen. He Curator Advocaat te Helder. verlangt eene De Theesoorten uit het Magaziju van SINDERAM SIBLESZ te Arnhemzijn fijn, geurig en waterhou dend, zij munten daardoor boven vele andere soorten bij zonder uit, en zijn in verzegelde Pakjes van 5, 2} en 1 Ons, verkrijgbaar bij B*. D COC K. aan den Helder. Bij wien Prijscouranten kosteloos zijn te bekomen.

Heldersche Courant | 1868 | | pagina 3