M 741. Achtste Jaargang. 1868. Jïieuios-- en <aöoertentie--6fnÖ. ZATURDAG NATIONALE MILITIE. NA-INSPECTIE OVER DE VERLOFGANGERS. Verschijnt WOENSDAG en ZATURDAG. Abonnementsprijs voor 3 maandenƒ1.30 Franco per post «1-50 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco aan den Uitgever S. Giltjes. De prijs der Advertentien van 14 regels is 60 Centen vöor eiken regel meer 15 Centen. Zegelregt voor elke plaatsing 35 Centen. Vóór des Dingsdags en Vrijdags middag 12 uur gelieve mende Advertentienintezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. (ffifictëri gcbcclte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER brengen ter openbare keanis dat het NADER ONDERZOEK, ol' de NA-INSPECTIE over de verlofgangers van de Nationale Militie te land, die bij het laatst gehouden onderzoek niet tegenwoordig zijn geweest of hunne Kleeding en Uitrusting-stukken, die hun bij het vertrek met verlof zijn medegegeveu, niet volledig hebben vertoond, voor deze gemeente is bepaald op Donderdag den 16 «Julij e. k. des voormiddags ten tien ure, voor het Raadhuis te ALKMAAR. De belanghebbenden worden herinnerd aan de volgende wetsbepalingen Art. 14U. De verlofganger verschijnt bij het onderzoek in uniform ge kleed, en voorzien van de kleeding- en uitrustingstukken,- hem bij zijn ver- vertrek met verlof medegegeven, van zijn zakboekje en van zijn verlolpas. Art. 141. Behoudens het bepaalde in art. 130 kau een arrest van twee tot zes dagen, te oudergaan in de naastbij gelegen provoost of het naastbij zijnde huis van bewaring of arrest, door den militie-commissaris worden opgelegd aan den verlofganger. lo. die zonder geldige redenen niet bij het onderzoek verschijnt2o. die daarbij verschenen zijnde, zonder geldige redenen, niet voorzien is van de in het voorgaand art»kf.l vermelde voorwerpen 3o. wiens kleeding- of uit rustingstukken bij het onderzoek niet in voldoende staat worden bevonden 4o. die kleeding- of uitrustingstukken, aan een ander toebehoorende, als de zijne vertoont. Art. 142. Is de verlofganger, wïen krachtens het voorgaand artikel ar rest is opgelegd, bij het onderzoek tegenwoordig, dan kan hij dadelijk onder verzekerd geleide in arrest worden gebragt. Is hij niet tegenwoordig en onderwerpt hij zich niet aan de hem opge legde straf, dan wordt hij op schriftelijke aanvrage van den militie-com missaris, te rigten aan den Burgemeester der woonplaats van dien verlof ganger, aangehouden en onder verzekerd geleide naar de naastbij gelegen provoost of het naastbij zijnde huis vau bewaring of arrest overgebragt. Art. 143. Onverminderd de straf, in art. 141 vermeld, is de verlofgan ger verpligt, op den daartoe door den militie-commissaris te bepalen tijd en plaats, en op de in art. 140 voorgeschreven wijze, voor hem te verschijnen om te worden onderzocht. Art. 144. De verlofganger, die zich bij herhaling schuldig maakt aan het feit sub 4o. van art. 141 bedoeld, of niet overeenkomstig art. 143 voor den militie-commissaris verschijnt, of aldaar verschenen zijnde, in het geval verkeert, sub. 2o. en 3o. van art. 141 vermeld, wordt onder de wapenen geroepen en van drie tot zes maanden gehouden. Art. 145. De verlofganger der militie, die niet voldoet aan eene oproe ping voor de werkelijke dienst, wordt als deserteur behandeld. Art. 130. Het Crimineel Wetboek en het Reglement van krijgstucht voor het krijgsvolk te lande zijn op de manschappen der militie te land, die zich onder de wapenen bevindeu, van toepassing en met opzigt tot de verschil lende gevallen van desertie op al de bij de militie te land ingelijfden. Die manschappen worden geacht ouder de wapenen te zijn lo. zoolang zij zich bij hun korps bevinden; 2o. gedurende den tijd, dien het in art. 138 bedoeld onderzoek duurt; 3o. in het algemeen, wan neer zij in uniform zijn gekleed. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Helder, STAKMAN BOSSE Burgemeester, den 1 Julij 186S. L. VEIIHEY, Secretaris. POLITIE. Gevonden op de openbare straat, een BOEZEL AAR. Helder, 3 Julij 1868. De Commissaris van Politie, A. C. BOONZAJER. JSict-offtiicd gebedte. KERMIS. De Kermis, die Maandag a. s. alhier aanvangt, doet wat de Theatre-vermakelijkheden aangaat, dit jaar buitengevvoou veel van zich verwachten. Behalve de Salon van de heeren Boas en Judels naast Tivoli, Stoete en Jacqui op het Nieuwe Kerkplein, worden voor zoo ver ons bekend is, geplaatst op het Westplein, //het Theatre J. Calp. met een dubbel gezelschap kunste naars, bestaande uit Artisten die het wonder van dezen tijd worden genoemd." Voorts Hermann met zijn //beroemde Diergaarde". Een miniatuur Paardenspel. Een heer en eeue dame uit Eskimo Touby en Sougubay, ze zijn geen voorstanders van de be schaving en eten tot versnapering raauvve visch, - en nog een tal van andere voor de kermisliefhebbers begeerlijke zaken. Geene ruimte meer over zijnde is men genoodzaakt, om de overigen op het Moleinplein te plaatsen als het Grand Theater Crosso onder directie van professor Smith, waarin een 40 tal kunstenaars uit alle wereldeelen worden aange troffen, vooral is dit theater beroemd wegens zijn kristal grot der Najade, zijn ijsregen en zijn tableaux vivants. Daar naast vindt uien het Theater Maritime Mechanique van de Gebr. Ouvrier; het uitgebreid programma belooft prachtige ze.egezigten, waaronder ook een storm en een schipbreuk, doch weest niet ongerust, Ouvrier is ook voorzien van reddingbooten; wat verder het uitgebreid programma be loofd, is stellig een bezoek waardig vooral daar de //wereldberoem de behendige professor Albert" bij dit gezelschap werkzaam is. Ook worden nog verwacht reuzen eu reuzinnen en vele andere wonderen der schepping. Voorts zal het niet ontbreken aan ge legenheid tot het gebruik van ververschingen en van aanbiedin gen tot versterking van den iuwendigen mensch. Onder de ^ermakelijken etcetera's die men er nog vinden zal mag wel genoemd worden een dozijn draaimolens. Liefhebbers van het artikel draaijen zullen hun hart kunnen ophalen, en natuurlijk tegen een prijsje, want zonder twijfel zullen er //uit grond van de groote concurrentie, tegen veel verminderde prijzen, wel retourbiljetten worden afgegeven geldig voor alle diensten." Het zal een week zijn vol draaijerij, wij roepen dan een ieder toe, dieniet van draaijen houdt:... blijf thuis. 1T I 3 77" S T IJ" D 11T 3 3 1T. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz, 3 Julij 186S. Dingsdag namiddag jl.. debarkeerde alhier het detachement mariniers van Zr: Ms. schroefstoomschip Metalen Kruis. Was het voor dat detachement vleijend dat hun scheeps- kommandant, de kapt. t/z. J. Vos, bij binnenkomst van de kust van Guinea, een allergunstigst schrijven zond aan den koinmandant van het korps,, omtrent de uitmuntende bonding en de betoonde moed van h.et detachement, ter gelegenheid der krijgsbedrijven ter kuste vau Guinea, welk schrijven onder anderen eindigde met de woorden //ik betuig dau ook, dat ik het als een groot voorregt beschouw, dit de tachement onder mijne bevelen te hebben," niet minder aangenaam moet het voor hun gevoel geweest zijn, toen de scheepskoinmandant en verdere officieren van dien bo dem heil niet alleen uitgeleide dedeu, maar zelfs ver gezelden tot in de kazerne en tegenwoordig waren bij de overname door den luit. kolonel D. Vreedenberg, kommau- dant van het gedeelte alhier. Hoogst loffelijk mag het genoemd worden, dat de kolonel Vos, eu de overige officieren van genoemden bodem, wezen lijke verdiensten van hunne minderen zoo weten op prijs te stellen en uitmuntende houding en moed zoo weten te bevorderen; want de militair is door zulk een attentie van zijne superieuren ten zeerste gestreeld in zijn eergevoel, en zal voorzeker, met de herinnering aan deze eer hem bewezen, bij voorkomende gelegenheden trachten zich nog meer te onderscheiden. De korvet van Speylc, komm. kapt. t/z. jhr. J. E- W. E. van Raders, was; volgens een bij 't dep. van marine ontvangen berigt, geschreven 10 Mei jl.zeilende in den Zuid-Atlantischen Oceaan op 13° 25' 5" Z. B. en 31° 39" W. L. Alles was we! aan boord. Het te Glasgow aangebouwde gepantserd ramsclüp de Buffel, wordt met den dag waarop de bemanning daarop

Heldersche Courant | 1868 | | pagina 1