Agenten. NAAIMACHINES. INRICHTING VOOli IIËER UITGEBREID MGEReJIDDELBMRÖNDERWIJS, GESUBSIDIEERDE- I1I KI.I,HUM STWU DEK GEMEENTE BELDEK. ADVERTENTIES N. D. DE LEUR. te den HEL&ER. droeg. Volgens zijn uitersten wil is, na zijn dood, de baard door een arts van het aangezigt afgenomen met de opper huid van de kin, daarna de huid gekerfd en de baard ge reinigd, welke laatste nu voor ieder ter bezigtiging ligt. Hij is letterlijk li j- voet lang en beslaat weliigt een halven voet in de breedte. In welke handen die, zeker zeldzame, natuur-merkwaardigheid zal komen, weet men nog niet. 3tngc5Dnöcn. De Redactie onderschrijft niet altoos de gevoelens der inzenders. Mijnheer de Redacteur! Als het u gegaan is als mij, dan hebben de kermisdagen ons weder me nig genot verschaft. Er was toch veel te zien en te genieten, dat het hart moest verheugen en waardoor men genoopt werd de grootheid van 's menschen geest te bewonderen, die kunstgewrochten schept, die onze verbazing wekken eD doen uitroepen hoe is het mogelijk "Wij hebben hier vooral het oog op hetgeen 0119 bij Crosso in de Kristal grot der Nayaden, in de ijs- en sneeuwregen euz, werd te aanschouwen gftgeven. Een ieder toch die de voorstellingen bijwoonde, was als wij, op getogen van bewondering. Wij wenschen den heer Smith, waar hij ook nog voorstellingen mogt geven, de meest mogelijke belangstelling en zullen dit kunst-gezelschap in het volgende jaar gaarne hier weer op onze kermis ontmoeten. Ook hebben wij met genoegen een paar voorstellingen bijgewoond in de tent van de heeren Stoete Jacqui, en wel die van Magdalena en Aballino. Wij zullen ons niet opwerpen als kunstregters en willen gaarne aanne men dat er wel eenige aanmerkingen op het spel van dezen of genen der tooneellisten gemaakt zou kunnen wordendaar het echter blijkbaar is, dat zij zich op vooruitgang in de kunst toeleggen en dat het hun ijverig streven is hunne bezoekers aangenaam bezig te houden, willen wij hen daarover niet hard vallen. En waarom zouden wij ook eenig oordeel over hun spel uitspreken De iedereu avond eivolle teut was het beste bewijs dat het tooneelgezelschap van de heeren tStoete Jacqui in den smaak valt van Helders burgerij ook hen zullen wij dus op eene volgende kermis weder met vreugde'begroe ten vooral ook daarom, dat de burgerman voor eene geringe geldelijke op offering zich er eene aangename verpooziug van den arbeid en nuttige uit spanning kan verschaffen. Een meer net in- en uitwendig aanzien van de tent en het decoratief, zou zeer in den smaak vallen van het publiek waarom wij vermeenen dit als zeer zeker in hun belang zullende wezen, genoemde heeren te mogen aanbevelen. Weliigt M. d. R. kan het bovenvermelde strekken ter aanbeveling elders van dc heeren Crosso en Stoete Jacqui waarom wij beleefdelijk verzoe ken voor deze weinige regelen een plaatsje in uw veel gelezen blad te wil len inruimen. Een ingezeten van Oosterend te Texel hoopt dat degenen die er over ge steld zijn er spoedig in mogen voorzien dat te Oost een opvolger benoemd worde voor den overleden onderwijzer aldaar, dewijl de 60 a 70 kinderen tot die school behoorende, de eene maand na de andere zoüder ouderwijs rondloopen. Ook klaagt hij er over dat te Oosterend, alwaar ruim 100 kindereu de school bezoeken, het onderwijs aan slechts één onderwijzer is opgedragen. Yan 10 17 Julij 1868. ONDERTROUWD J. H. Kok, spoorwegwerker, 22 jaren, en G. Heeres, 26 jaren. J. M. Luijten, constabel-majoor bij de marine, 44 jaren en T. Wielinga, 33 jaren. H. Breet, werktuigmaker, 30 jaren en N. London, 21 jaren. GEHUWD W. J. van Hemert en A. C. Buijs. D. Dil en D. Hopman. A. Heijdenrijk en A. M. Meijer. BEVALLEN G. Beukenkamp geb. Prins Z. M. C. Braaf geb. Val kenburg D. G. van der Haagen geb. Zwart D. C. M. van Straten geb. Vergragt D. A. M. P. van Es geb. Jansen D. A. Lak geb. Luken D. J. E. Geil geb. Denijs Z. H. Jansen Z. T. van Assen geb. Hulst D. OVERLEDENJ. J. Langhorst, 6 jaren. G. Troost, 10 weken. S. Smit, 3 maanden. A. Verberne, 8 weken. A. M. Kuijl geb. van Rentergem, 42 jaren. G. A. Zits, 6 jaren. M. van Halen, 17 jaren J. Desplauque. 1 maand. G. Bakker, 19 weken. D. Eeunik, 13 maanden. J. Visser, 3 maanden. J. Meerens, 3 jaren en 4 maanden. A. G. M. Knaven, 4 maanden. Ambtshalve ingeschreven 1. M A li K T B l<: li I G T E N. ALKMAAR, 18 Julij. Aangevoerd 6 Paarden f 60 a 140, 3 Koeijen f 100 a 130. 14 Nuchtere Kalverenf4 a 10. 40 Schapen f5 a 26. 29 Magere Varkens f6 a 13. 70 Biggen f2 a 4. Boter per kop 85 a 90 Cts. HOORN, 16 Julij. Kleine kaas f27 50 Aangevoerd 261 stapels, wegende 65675 NP. Woensdag 22 dezer vertrekt van hier de Oost- Indische landmail via Triest en Vrijdag 24 dezer via Marseille. Bevallen van eene Dochter A. DIJKMAN—KEMP. Amsterdam, 20 Julij 1868. Bevallen van een Zoon C. BEETSDE VRIES ROBBÉ. Nïeuwedicp20 Juli 1868. Eenige kennisgeving. Eene gevestigde Maatschappij van Geldelijke Uitkee- ringen II! HET LEVE! BIJ OVEKL1J- DKilivraagt tegen hooge provisie allenvege soliede Per sonen als AGENT. Brieven Franco bij den Uitgever dezer Courant. De ondergeteekende heeft de eer te berigten dat hij ont vangen heeft verschillende HAND- en TRAPMACHINES, van de nieuwste constructie. Belangstellenden kunnen zich dagelijks overtuigen van de spoedige en nette werking. De instructie wordt bij den verkoop kosteloos gegeven. Hij blijft zich als KLEEDERMAKER en LEVERAN CIER, zoowel als tot de levering van bovenstaand artikel beleefdelijk aanbevelen. Agetit der Naai-Machine-Compagnie Spoorstraat, Wijk Q,N. 14. Naar aanleiding der bepalingenvastgesteld in de zitting van den E. A. Raad der Gemeente, Juni 11., vermeent on dergeteekende het onderstaande ter kennisse van belang hebbenden te moeten brengen. De Inrichting heeft ten doelwel ontwikkelden Jonge lieden gelegenheid te verschaffen zich kundigheden eigen te maken, welke vereischt worden voor maatschappelijke be trekkingen of voor de Examens welke, moeten worden afge legd, otn te kunnen deelnemen aan het onderwijs aan ver schillende wetenschappelijke Inrichtingen in ons Vaderland. Het onderwijs omvat: De beginselen der NederlaudschePransche, Hoogduit- sche en Engelsche Taal der Vaderlandsche- en Algemeene Geschiedenis; der Wis- Natuur- en Staatkundige Aardrijkskunde; der Reken- Stel- en Meetkunde; der Natuurlijke Historie; der Natuurkunde; Schoonschrijven. En wordt gegevenin een Cursus van 4 jaren door 4 onderwijzers een van welke speciaal belast ismet het on derwijs in de Wiskundige vakken. Jongelieden, die van het onderwijs zouden wenschen ge bruik te maken, moeten minstens 10 jaar oud zijn en door een af te leggen examen blijken geven, genopgzaatn ont wikkeld te zijn, om daaraan te kunnen deelnemen. Zij moeten 1. Goed kunnen lezen en verstaan wat zij lezen. 2. Eene goede hand schrijven. 3. Bekend zijn met de eerste beginselen der Nederl. Taal en zonder fout kunnen verbuigen en vervoegen. 4. De vier hoofdregelen der Rekenkunde met geheele getallen kennen en de bewerkingen der gewone en tiendeelige breuken. 5. Eenig begrip hebben van de Vaderlandsche Geschiedenis. 6. Eenig begrip hebben van Aardrijkskunde, meer be paald van die van ons Vaderland. Zij die in eene bepaalde afdeeling wenschen geplaatst te worden, moeten blijken geven, aan de vereischteu daartoe gesteld, te kunnen voldoen. De Cursus begint den ln Maandag in Angustus. De toelating geschiedt den 1" Augustus en den ln Ja- nuarij ten gevolge van van voorafgaand onderzoek. In bijzondere gevallen kunnen ook in den tusschentijd leerlingen worden toegelaten, mits zij voldoen aan de bij het onderzoek gestelde vereischteu. Jongeliedendie zouden verlangen enkele lessen bij te wonen, vervoegen zich daartoe bij den Directeur. De kosten voor het onderwijs bedragen ƒ12.50 per vie- rendeeljaars voor eiken leerling. Indien twee of meer leerlingen uit hetzelfde huisgezinaan het onderwijs deel nemenwordt voor elk huuner 10.per vierendeeljaars gerekend. De leerlingen zijn verplicht zich de noodige boeken en verdere benoodigheden aan te schaffen. De vaeantiën zijn bepaald als volgt: Omstreeks Kersmis en Paschen 10 dagen; de maand Juli. Jaarlijks wordt onderzoek gedaan naar de vorderingen der Leerlingen en bepaald of zij tot eene volgende klasse of afdeeling kunnen overgaan. Ouders en Voogden, die hunne kinderen of Pupillen met den aanvang van den Cursus, 3 Augustus e. k., van het onderwijs zouden willen laten gebruik maken, worden ver- beleefdelijk uitgenoodigd zich voor den 28 Juli aan te mel den bij den ondergeteekendeterwijl het voorafgaand onder zoek zal plaats hebben, Vrijdag 31 Juli 's morgens ten 9 ure in een lokaal der Inrichting. C. J. BLOK, Directeur.

Heldersche Courant | 1868 | | pagina 3