te Biaritz, te biengen,, wordt tegengesproken. Het jagt des keizers is reeds derwaarts vertrokken, om in de nabijheid te kruisen. Uit Spanje wordt verder gemeld dat de aanhang der Mont- pensïers dagelijks toeneemt; de regering gevoelt zich geheel gedesorgan iseerd De correspondent uit Bern van de Koln. Zeit. en regt- streeksche berigten uit Lucern melden omtrent den zooge- naamden aanslag die tegen het leven van koningin Victoria zou zijn gepleegd, dat werkelijk verleden Woensdag zekere Charles Williara Wood door de politie in genoemde stad in hechtenis genomen is, omdat hij in de appartementen der koningin wilde doordringen, maar dat het gebleken is dat men hier te doen had met een armen krankzinnige, die dan ook als zoodanig naar Engeland is vervoerd geworden. (Dit berigt is nader bevestigd.) Tengevolge van de inbeslagneming, op Zaturdag jl. van het dertiende nummer van de Lanterneis de heer Rochefort op last van den regter van instructie, verwezen naar de corr. regtbank, als beschuldigd van 1. beleediging van den persoon des keizers; 2. opwekking tot haat en verachting jegens de regering; 3. hoon jegens de wettig in Frankrijk erkende gods dienst. De zaak zal heden (28 Aug.) reeds dienen. De druk ker Gaittet is mede gedagvaard wegens, medepligtigheid aan voornoemde misdrijven. Henri Rochefort, zoo schrijft men uit Parijs, wiens naam thans op aller lippen zweeft, is geboren in 1830, en de zoon van den markies de RochefortLueay. Hij is groot en slank van gestalte, heeft levendige oogen een hoog voorhoofd en draagt kleine zwarte knevels. Hij is vriendelijk tegenover zijne ambtgenooten zonder de minste aanmatiging; zijn moed grenst aan het vermetele, maar hij is helaas een speler. Dit is misschien zijn eeeige fout, en daardoor is het te ver klaren, dat hem van de vijftien tot twintig duizend francs, die wekelijks elk nommer der Lanterne opbrengtnaau- welijks iets overblijft. In 1851 was hij ambtenaar bij den prefect der Seine Haussmann in 1863 inspecteur der schoone kunsten, een post, dien hij verliet, om bij de Charivari en later bij Nain Jaune als mede-redacteur op te treden. Aan 't laatste blad bleef hij tot 1865 werkzaam toen hij zich aan de Figaro verbond en door een berigt over een klein blijspel dat voor het hof te Fontainebleau gegeven werd, ieders aan dacht tot zich trok. Nadat hij later korten tijd aan het dag blad de Soleil verbonden was, keerde hij tot de Figaro terug, met een honorarium van 2000 francs maandelijks, en verliet dit blad om de Lanterne te stichten. Zekere heer Faudrard een fabriekant van byouteriën te Parijs, schrijft aan de Tribune dat voor II dagen zijne vrouw, die zulke voorwerpen verkocht, plotseling in hechtenis is genomen en gedurende twee uren in verzekerde bewaring is gehouden, omdat er onder de byouterien waren die den vorm hadden van een lantaarn (een vorm dien de fabriekant, schrijft hij, reeds gedurende vijf jaren voor sommige voor werpen bezigt). Gedurende den tijd dat zijne vrouw in arrest was, hebben een commissaris en vier agenten van politie een huiszoeking gedaan en al de voorwerpen in beslag genomen die van bedoelden vorm gevonden werden. Uit Wilna schrijft eene Duitsche gouvernantegeboortig van Denemarkendat het veel besproken barbaarsche ver bod om de Poolsche taal zelfs binnenshuis niet te gebruiken, alsook de daarmee in verband staande hardvochtige repressive maatregelen letterlijk worden ten uitvoer gelegd. Het stelsel van verklikken is in vollen bloei en de boeten één man moest op één dag 400 zilveren roebels betalen stroomen in menigte in de Russische schatkist. Na drievoudige over treding volgt verbanning. Er heerscht dan ook in de stad en omstreken een doodsche stilte, een allersomberste stemming. Alle publiek leven heeft opgehouden muziek, concerten, hoort men niet meer, iedereen bepaalt zich tot zijn engsten fami liekring. Dat de dames geen zwarte kleederen mogen dragen is bekend. Nu zijn ook de grijze kleederen verboden. En zoo iets noemt men de pacificatie der Russisch-Poolsche gou vernementen Volgens een telegram uit St. Petersburg van 24 Aug. stonden daar sedert den vorigen dag de hennep- en vlasma- gazynen in brand. Te Plattsburg in Missourri zou een zekere Albert Hug hes, veroordeeld wegens moord, ter dood worden gebragt. Hij heeft op het schavot eene lange redevoering gehouden, waarin hij als een advokaat in de pleitzaal zijne onschuld betoogde. Hij eindigde met de woorden»Vaarwel, mijne vrienden; ik sterf tevreden indien ik er in geslaagd ben om u te overtuigen van mijne onschuld." Men trok hem de zwarten kap over de oogen en stak zijn hoofd door den strik. Toen vroeg Hughes op denzelfden kalmen toon een glas water. Men sloeg den kap weder op en ging water halen, dat echter zoo spoedig niet bij de hand was. In dien tusschentijd onder hield hij zich met den sherif. Hij dronk daarop het glas water en gaf zich over aan den beiil. Deze volbragt zijne taak, maar het koord was te lang, de voeten raakte den grond; men moest het inkorten de volvoering van het vonnis duurde 18 minuten. Men heeft gezegd dat de jonge Tturbïde, aangenomen zoon van keizer Maximiliaan, eene herberg hield te Courbevoie. Dat is onwaar. Die prins is niet te Courbevoie maar te Phi- ladelphia. Hij is vijf jaar oud en op dien leeftijd houdt men geene herbergen. Het verhaal betreft een andere Iturbide, eigen zoon van den keizer van Mexico, prins Augustinus. Deze heeft geen herberg, maar een danshuis in no. 10 der straat Parijs. De entree is 20 centimes voor de heeren, 10 centimes voor de dames. De prins heeft gelijk in plaats van een jaargeld aan de mogendheden af te bedelen, heeft hij liever eene broodwinning gezocht, die hem misschien met der tijd meer zal opbrengen dan zijn jaargeld. Een rijtuigverhuurder te Spa is verleden week op eene stoutmoedige wijze bedrogen. Hij had namelijk aan drie heeren een rijtuig verhuurd om een toertje te doen naar de fonteinen, 's Avonds kwamen zij niet terug. «Misschien," zoo dacht de rijtuigverhuurder, zijn die heeren naar Coo gereden. Ook de nacht verstreek, zonder dat het rijtuig terug kwam. In zijne ongerustheid deed de rijtuigverhuurder nu een locaal onder zoek. Hij vernam te Pepioster, dat zijn rijtuig vertrokken was naar den kant van Verviers en te Verviers, dat het naar Aken was gegaan. Te Aken vond hij zijn rijtuig bijeen anderen rijtuigverhuurder, die het rijtuig had gekocht met het paard er bij voor f432. De zaak werd voor de regtbank gebragt en de rijtuigverhuurder, aan wien het rijtuig behoorde, veroordeeld om de f432 aan zijn collega te betalen en tevens de kosten van het proces. Wat de dieven betreft, die zijn nog op de vlugt. Een franschman, die de zangerswedstrijd te Amsterdam had meêgemaakt, bleef er een paar dagen over, om te curi ositeiten van de stad en de omstreken te bezien. Eens dat hij te veel Amsterdamsch Beijersch had genuttigd, geraakte hy op den verkeerden weg. Van het eene bierhuis naar het andere koffijhuis, werd zijn brein weldra zóó bene veld, dat hij, toen hij naar zijn hotel terug wilde keeren, niet meer wist zoo als men zegt waar hij in de wereld was. Geheel verdwaald, zou het hem weinig moeite gekost hebben zich door den een of ander den weg te laten wijzen, maar hoe hij zich door het brein ook martelde, hij kon zich den naam van zijn hotel maar niet herinneren, en wist evenmin den naam van de straat waarin dat hotel gelegen lag. Na nog een uur rondgesukkeld te hebben, kreeg hij een van die lumineuse invallen, die alleen voor de door drank benevelden zijn weggelegd. Hij had te huis, te Arras, zijn adres aan zijne vrouw achtergelaten! Fluks liet hij zich naar het te- legraaf-bureau brengen en telegrafeerde naar Arras aan zijne vrouw: Zeg mij toch waar ik in dat verwenschte Amsterdam logeer; ik weet het zelf niet meer." En twee uren later ont ving hij van zijne vrouw per telegraaf het lakonieke antwoord: «Gij logeert in het Bijbelhotel, Warmoesstraat." Een kwar tier daarna rustte onze held op zijne kamer van de doorge stane vermoeijenis uit. 3!tirje5on&en. l)e Redactie onderschrijft niet altoos de gevoelens der inzenders Mijnheer de Redacteur! Het ia uw geëerd blad van 22 Augustus jl. voorkomend berigt, opge nomen onder de rubriek Ingezonden, vereischt eene rectificatie. Bij eigen onderzoek is mij gebleken dat bet berigt der zich noemende Eenige bezoekers van den Anna Paulowna Polder, hoogst overdreven, zoo niet erger is. Dat aldaar aan de Kleine Sluis geene losloopende aanblaffende aan- grimmeude of aanvliegende honden worden aangetroffen en dat het dezer dagen aldaar gestorven kind, wel is waar is geschrikt van eenen aldaar tehuis behoorenden hond, doch onder omstandigheden, die alle verwijt of beschuldiging van den eigenaar van dien hond overbodig doen zijn. De ondergeteekende begrijpt het doel niet van dergelijke anonyme cou- rantenberigteuterwijl regtstreekscbe beklaging bij de politiemagt toch. immer meer loijaal is te achten en casu quo het doel daardoor beter be reikt zal worden. De Burgemeester van Zijpe Zijpe, den 27 Aug. 1868. VAN DOORN. MARKTISEltlGTEN. SCHAGEN, 27 Augustus. 1 Paard f 35. 1 Stier f80. 4 Gelde Magere Koeijen f 90 a 120. 20 Gelde Vette Koeijen f 180 a 225. 8 Vaarsen f 60 a 90. 1 Graskalf f 25. 5 Nuchtere Kalveren f 6 a 9. 280 Magere Schapen f 6 a 13. 330 Vette Schapen f 18 a 22. 40 Lammeren f 7 a 10. 5 Bokken en Geiten f 2 a 6. 20 Magere Varkens f 12 a 18. 30 Biggen f4 a 6. Konijnen 15 a 65 ct. Kippen 50 a 60 ct. Duiven 10 a 25 ets. Boter f 0.87^ per kop of fl.l6£ perNed.pd. Kaas 15 a 22^ ets. per N. P. Kipeijeren f 2.60 per 100. PURMERENDE, 25 Aug. Kleine Graskaas f 32.25. Redelijke voorraad; slepend aan den prijs verkocht. Aangevoerd 204 stapels Kleine Kaas, 8 Middelbare. Boter van f 1.15 tot fl.25 per N. P. Gemiddeld fl.20 per N. P. Aangevoerd 178 Runderen. Vette Koeijen gingen vlug van de hand, vooral bij het openen der markt. In Melkoeijen komt uithoofde van het vruchtbare natte weder veel meer vraag; de goede worden duur. Kalf koeijen worden ook meer gevraagd. 18 Paarden. 114 Vette Kalveren, prijs van 60 tot 80 ct. per N. P. Handel vlug. 21 Nuchtere Kalveren, prijs van f7 tot f17 per stuk. Handel vlug. 58 Vette Varkens. De prijs was van 44 tot 54 cents per N. P. Handel vlug. 29 Magere Varkens, van f 12 tot 16, en 127 Biggen van f4 tot f 6.50. Handel matig vlug. 882Schapen en Lammeren De Vette Schapen golden iets minder. In aanmerking genomen het moeijelijke van den invoer te Londen, was de handel nog al vrij goed. In Magere Schapen was voor uitvoer naar Zuidholland iets meer vraag. In Lammeren blijft het lusteloos. Kip-eijeren f 3 Eend-Eijeren f 4.per 100 stuks. 690 mud Appelen f 2 per mud. 300 mud Peren f 3 per mud. Verleden Diugsdag zijn ter waag gewogen 186 stapels Kaas, wegende 41417 N. P. De hoogste markt was voor Kleine Graskaas f 31.50, Mid delbare f 30.Aangevoerd 504 N. P. Boter. AMSTERDAM, 26 Aug. Tarwe, prijshoudend. Bonte Pools, f 400. Rogge, in loco onveranderd. Taganrog f205 a 206, en a contant zonder korting Taganrog f 200, Petersb. f 198. Öp levering vast. Oct. f 197. Maart f 191. ENK HUIZEN, 27 Aug. Kaas aangevoerd 49 stapels, wegende 10029 Ned. ponden. Hoogste prijs f32.Laagste f25.Mosterd per mud f21.-Karweij per 50 kilo f20.12|. Maanzaad per 50 kilo f 17.87f a 18.Graauwe Erwten per mud f 15.a 16.Capucijnders per mud f 14,a f 15.Bruine Boonen f13.Witte Erwten f 11a 12.Wijker valen f 11. SNEEK, 25 Aug. Prijs der Boter f.60 Zondag 30 Augustus vertrekt vau hier de West-Indische mail.

Heldersche Courant | 1868 | | pagina 3