idtimenl en op het antwoord//monsieur, vous pouvez vous promener ici a votre gréging ik alles eens bekijken; prachtig; hetgeheele verdek was uiet fijn tafelzwilk bekleed; de kajuit var. den Prins overtrof in de fraaiheid alles wat ik tot nu toe heb gezien; de verblijven der officieren geleken op salons; drie op het dek staande koperen kanonnen waren zoo blank, dat men er zich in spiegelen kon; de stuurman had in zijne hut alle middelen om, zonder een neus bui ten te steken, alles te besturen; de 150 man der equi page waren alle flinke menschen; ik merkte eenigen op, wier rood lintje in 't knoopgat aanwees,t dat| zij rfdders van het legioen van eer waren. Hoogst voldaan over het prachtige schip en de vriendelijkheid der Franschen, keerde ik naar Delfzijl terug. Prins N. gelijkt sprekend op zijn oom van St. Helena, ik herkende hem terstond. Des avonds vergasten zij ons nog op electrisch licht. Het voornemen bestaat bij het gemeentebestuur van 's Gravenhage, om het toestel tot redding van personen en •goederen uit brandende gebouweD, des nachts voor het po litiebureau te plaatsen en aldaar steeds twee personen te doen verblijven, die met de behandeling van dat toestel bekend zijn en wier pligt het is bij het ontstaan van brand, dadelijk met het toestel naar het brandende gebouw te gaan, ten einde zoo mogelijk hulp te verleenen. Een voud-veepestbestrijder" schrijft het volgende in de N. R. Cl.: Omtrent de gevallen van veepest, die zich 19 Aug. 11. te Waddinxveeu zouden voorgedaan hebben, zijn door de dagbladen verschillende berigten medegedeeld, die niet allen juist zijn. Zoo beweert o. a. de landbouw Ct., dat de vee artsen Overbosch en Snellen beiden de ziekte als veepest herkend hebben, terwijl steller van deze regelen met zeker heid weet, dat de heer Overbosch wel gemeend heeft ken- teekenen dier ziekte bij de aangetaste runderen te ontdek ken, maar zich van eenige stellige uitspraak heeft onthou den, omdat de eigenaardige ontvellingenv. n. het slijm vlies van de mondholte, ontbraken. De heer Snellen, die de beesten later zag, verklaarde hunne ziekte voor veepest. De lijfopening werd niet verrigt en er is dus, bij het be staande verschil van gevoelen tusschen de beide deskundigen, allezins grond om die ziekte-gevallen, op zijn minst geno men, als van twijfelachtigen aard te beschouwen. Vrij al gemeen wordt in den omtrek van Waddinxveen het gevoe len uitgesproken, dat men hier niet aan veepest te denken heeft, te meer omdat in die streken, ten gevolge van de plotselinge temperatuurs-verandering, vele ruudereu aan ka- tarrhalen buikloop lijden en daarbij soms verschijnselen aanbieden, die eenigzins op veepest gelijken. De gevallen zijn echter niet besmettelijk en gaan spoedig in genezing over. Op grond van al het bovenstaande mogen de geval len te Waddinxveen niet met zekerheid voor gevallen van veepest worden verklaard, en het is zelfs zeer waarschijnlijk, dat men met eene andere ziekte te doen had. Een vreeselijk ongeluk had dezer dagen op den staatsspoorweg tusschen Glanerbeek en Enschedé plaats. De beambte, die op den, van eerstgenoemd station komenden trein, tot het bedienen van den remtoestel op den daarvoor bestemden waggon gezeten was, schijnt onderweg eene staande houding aangenomen en daardoor met het hoofd tegen een der viaducten, waaronder de trein passeert, gestooten te hebben, want bij de aankomst aan het station vond men zijn bloedend lijk op den wagen liggen. De ongelukkige was gehuwd en te Almelo woonachtig, waar hij gewoonlijk als rangeerder dienst deed. Als een staaltje van overdreven bezuiniging kan men mededeelen, dat door den gemeente-architect, namens burge meester en wethouders, aan de hoofdonderwijzers te Ooststelling werf schriftelijk de vraag is gedaan «Of zij voor de asch en de mest wekelijks de school willen reinigen De grootste school in Ooststellingwerf, met twee lokalen, kost in het jaar 13 aan wekelijksche reiniging. Men wil nu dit geld nog betaald zien door den hoofdonderwijzer, die j 550. trac- tement heeft voor eene school van 275 leerlingen. Van de^at 550. moet nog/55. aan het pensioenfonds, gemeente-, dorj^ en rijksbelasting afgetrokken worden. De graaf en de gravin Girgenti bevinden zich te Pa rijs en brengen een bezoek aan den beheerscher van Frank rijk en diens echtgenoote. Prins Gaëtan, graaf vanGirg^fj, is de 22jarige broeder van Frans II, ex-koning der 'I5eide Sicilien. Prinses Isabella, gravin van Girgentiis de 1.6jarn;e dochter van de kuningin van Spanje. Beiden zijn dus Bóurbon§. Reeds hierom baarde bet bezoek, door het jeugdige echtpaar', aan het Fransche hof gebragt, of liever de bijzonder vleijende ontvangst, die het werd bereid, eenig opzien. Men was niet gewoon keizer Napoleon beleefdheden te zien bewijzen aan de Bourbons. Maar vooral de bloedverwantschap van den graaf - met den ex-koning van Napels gaf in sommiger oog aan het bezoek eene politieke beteekenis. Men heeft zich herinnerd dat prins Humbert, de Italiaansche kroonprins, op zijn hu welijksreisje Frankrijk niet heeft bezocht, en brengt het een met het ander in verband, om tot de conclusie te komen, dat de Fransche keizer, alleen om het Italiaansche koningshuis een les te geven, den graaf en de gravin van Girgenti zoo vriendelijk ontvangt. Het volgende zeldzame voorval wordt door den Salut Public van Lyon medegedeeld. Twee visschers waren op de forellenvangst in de rivier Yseron. Een hunner, die een forel gevangen had, en door achteloosheid den haak van zijn vischtuig in een bos gras in het water had laten verwarren, had zijne beide handen noodig om dien er uit te halen. Terwijl hij hiermede bezig was, hield hij den forel tusschen zijne tanden, uit vrees, dat, als hij den forel op den grond lei, deze in de rivier zou springen. Nu sprong de forel niet in het water, maar wel in den keel van den visscher, zoodat zijn kop vooruit schoot. De andere visscher, dit ziende, liep naar zijn kameraad, die hij dacht dat stikte, toe, en deed zijn best den forel aan zijn staart er uit te halen. Ongeluk kig was het eind te kort en door de glibberigheid van den huid, kon hij zijn doel niet bereiken. Het baatte dus niet en de arme man moest zijn ongelukkigen medevisscher naast hem aan den oever zien stikken. Omtrent de ongunstige berigten, onlangs via San Fran- cisco uit Japan ontvangendeelt de New-Yorksche fforld het volgende medeHeden morgen is de stoomboot Colorado met berigten uit Yokohama tot 26 Julij aangekomenmel dende dat 150 inlandsche christenen, in weerwil der protes- tatien van de aanwezige consuls, in zee geworpen en verdron ken zijn. Tevens wordt gemeld, dat een leger van 20,000 man uit het zuiden de Takugawas te Jeddo had aangevallen, en ze ten laatste had verslagen waarbij de helft der stad Jeddo in de asch was gelegd. Er heeft te Tichino, 18 mijlen zuidwaarts van Osacca een slag plaats gehad tusschen de troepen van prins Aidzu en die van prins Satsoema, waarbij de laatstgenoemden de nederlaag leden. De partij van Sat soema heeft, naar men zegt, eene proclamatie uitgevaardigd, namens den mikado, waarin het doodvonnis wordt uitgespro ken tegen alle inlandsche christenen, tengevolge waarvan te Nagasaki en Senada een aantal personen om het leven zijn gebragt. Volgens een ander gerucht zouden de prinsen uit het noor den des lands aan Engeland Frankrijk en de Vereenigde Staten verzocht hebben, om in de gezamenlijke geschillen uitspraak te doen, terwijl genoemde prinsen zich in dat geval wilden verbinden, getrouw de uitspraken der arbitrage na te komen. GEMEKGDE UEIIIGTEM. Keizer Napoleon die in alles een goed voorbeeld geeft, heeft zulks onlangs ook weder gedaan door den restaurateur Bignan het legioen van eer te schenken, bij een volgende uitdeeling, liggen de koks en kelners aan de beurt. De geheerscht hebbende zomerhitte schijnt eene buitengewone geneeskracht bezeten te hebben, althans de aardappelen zijn van de ziekte waaraan ze reeds 20 jaren lijdende waren en de dames van de dwaasheid om chignons te dragen ge heel hersteld. De zuivere winst der tabak-administratie in Frankrijk heeft in 1867 177,000,000 fr. aan de schatkist opgebragt. Leve de Regie. Door do gedurige afkoeling trekt volgens een Duitsch geleerde de kern der aarde meer en meer bijeen en zal de dag aanbreken, dat zij de vaste landen, die uitspringen boven het algemeen peil der zeeën niet meer zal kunnen dragen. Deze uitstekende deelen, Azie, Afrika, Europa en Amerika, zullen dan, door hun eigen ge- wigt medegesleept, eensklaps in den grond zinken. Op enkele punten, die de overstrooming ontgaan, zullen de menschen behouden blijven, doch zullen dan, uithoofde van de nieuwe voorwaarden welke door de verandering der luchtgesteldheid aan het organieke leven gesteld zijn. van ras veranderen. De lezer behoeft zich echter nog niet beangst te maken, want volgens berekening van den geleerde, zal deze gebeurtenis eerst na 200,000,000 eeuwen plaats grijpen. Te Oudkar spel rookt men een pijpje en drinkt men, voor rekening van de goe gemeente, bij het sluiten van huwelijken een spatje, waarvoor jaarlijks op de gemeente-rekening f 16.50 wordt uitgetrokkendewijl de Edelachtb. Raad van Oudkarspel voor het warm houden hunner Edel achtbare voeten in de kerk f7.in rekening brengen. De Fransche Lanterne schijnt thans te Amsterdam ontstoken te worden. - Het Dagblad van Z. H. en 's Gravenhage deelt het belangrijke berigt mede dat een knaapje in het water gevallen, gered en naar huis gebragt is!!Een boer die de huurpenningen moest beta len, werd daartoe op Maandag, Aller Heiligen, bij zijn land heer ter maaltijd genoodigd. Nadat de tafel gedekt en de verschillende geregten opgedragen waren nam hij plaats naast zijn gastheer en zei»Nou menheer, ik zie wel dat jou vrouw, ook van huishouwen weet, want ook bij ons an huus is het net as hier, maandag lessies dag." EI U B S II II) DF.LT JES. Peterselie. Een handvol versche Peterseliebladeren op de maag gelegd, behoedt voor zeeziekte. Wanneer men eenige jonge Peterseliebladeren kneust en daarmede over wratten wrijft en dit gedurende eenige dagen achtereen een paar malen herhaalt, zullen die na korten tijd, al waren de handen er ook mede overdekt, spoorloos verdwijnen. Een handvol Peterseliebladeren, fijn gesneden en met een stukje gesmolten varkensreuzel eene poos onder gestadig roe ren gekookt, nadat het wat afgekoeld is, op zweren of bloed gezwellen gelegd, met eene dikke compres bedekt en 's mor- geDS en 's avonds vernieuwd, doet de zweren in ongeloof lijk korten tijd en op de zachtste wijze rijpen en zuivert, bij voortgezette aanwending daarvan, de wond. Wanneer men met waterwaarin gedurende twaalf uren Peterselie gelegd is, aangezicht en hals wascht, zullen beiden, als men het volhoudt een blanken tint verkrijgen. Als men versche gewasschen Peterseliewortels fijn cn tot

Heldersche Courant | 1868 | | pagina 2