Op nieuw ontvangen CARGA-LIJST. A. SENDERMAN. eene bevolking van 65,564 inwoners. Men schat dat 43,000 van hen gedood werden. »De provincie Imbabura, waarvan Cotacachi de hoofdstad is, wordt als de vruchtbaarste der republiek aangemerkt. Zij levert katoen, suiker, oranjeappelen, citroenen, granaatappels en vruchten van alle soort. De merinosschapen tieren er welig, en de weilanden zijn daar uitmuntend. Ér waren ook twee groote katoenspinnerijen. Dit alles ligt thans vernield en ten onderste boven geworpen. De grond is overal met over blijfsels bezaaid, de oogst is verloren, en doodsheid, vernieling en eene woestenij hebben de plaats waar een gelukkig volk leefde, vervangen. Toen de koning van Griekenland onlangs zijnen eerst geboren zoon den titel van hertog van Sparta had gegeven, zijn daarop in de wetgevende vergadering onderscheiden aan merkingen gemaakt. Ér werd gezegd dat de adelijke titels door de constitutie des koningrijks uitdrukkelijk afgeschaft en verboden waren, en dat zij in het land der Hellenen en vooral in verband met den naam van het republikeinsch Sparta iets onvoegzaams hadden. De discussie over die zaak is afgeloopen met eene stemming waarbij de verleening van den titel van hertog van Sparta met 86 tegen 2'2 stemmen goedgekeurd is. De Parijsche berigtgever van de Köln. Zeit. geeft eene schets van het karakter en de levenswijze van keizer Napo leon die hij, volgens zijn zeggen, van een staatsman uit des keizers omgeving ontvangen heeft. »De keizer is een goedhartig, zachtzinnig, geduldig, ver standig, maar bovenal onverschillig, om niet te zeggen, apa thisch mensch. Hij vindt het zeer onaangenaam al te zeer met staatszaken overladen te worden. De hervormingen van 19 Januarij heeft hij alleen gegeven, opdat men hem verder met rust zou laten, en hij hij heeft niet veel lust, er nog eens meê te beginnen. Hij zal er wel niets van terugnemen, maar hij denkt er evenmin aan om er wat bij te doen. De status quo bevalt hem altijd veel beter, dan alle eventuele verandering in zijne gewoonten. Als hij te Parijs is, amu seert hij zich niet erg, daar men hem alle oogenblikken over allerlei zaken komt spreken, die hem eigenlijk onverschillig zijn en vervelen. Sommige daarvan pakt hij aan, andere laat hij loopen, en hij vermoeit noch zijn geest noch zijn geheu gen, altijd slechts het essentiele en interessante vasthoudende. Het glimlagchende zwijgen, waarmede hij soms de menschen uren lang kan aanhooren, beteekent volstrekt niet dat hij het met hen eens is, maar dat zijn geest heel ergens anders bezig is. Als hij Parijs maar kan verlaten, om naar Vichy, Plombières of Biarritz te gaan, is hij tevreden. Daar kun nen de heeren Rouher en consorten hem niet lastig vallen, en hij geeft zich geheel en al over aan zijn geliefd dolce far niente. Dan rigt hij zijn leven in zooals het hem lust, en verdeelt het tusschen lezen, historische onderzoekingen en wandelingen. Men meene niet dat hij daar over het lot der natiën nadenkt; hij doet dat niet eens over zijn eigen lot, daar hij steeds nog de kracht in zich gevoeit, om op een gegeven oogenblik met snelle inspiratie flink te kunnen han delen. Wat de regering betreft, er verloopen gansche tijd perken, waarin hij alles aan zijne ministers overlaat en slechts als eene verschijning voor den dag komt, om de eene of an dere rigting aan te geven, die hij wenscht gevolgd te zien. Zoo heeft hij aan al de plannen, die onophoudelijk om hem heen gesmeed worden en die meestal niet bijzonder naar zijn smaak zijn, slechts de kracht van inertie tegenover te stel len, waarop dan ook de meesten schipbreuk lijden. Des te meer houdt hij, met name te Biarritz, van te wandelen aan den oever van het meer en daarbij vertrouwelijk te praten met zijn kabinetschef den heer Coeti. Over het algemeen houdt hij van vrolijkheid en het hindert hem volstrekt niet dat men zich "s avonds bij de keizerin met allerlei gezelschaps spelen vermaakt. Een feit is het, dat hij zich tijdens zijn laatste verblijf te Biarritz, noch met jonge auteurs en hunne werken, noch met welke hervormingen ook bezig heeft ge houden. Als men goede vrienden met hem wilde blijven, dan moest men vermijden hem te spreken over zaken en ernstige aangelegenheden. De keizer is als een schooljongen in vacantietijdhij was hoogst gelukkig dat hij zijn vacan- tie nog acht dagen kon verlengen, voor zich weêr in het ministerraadsgareel te begeven. De verhaler van het voor afgaande was werkelijk in de gelegenheid, den aard van Napoleon III naauwkeurig te leeren kennen. De realistische beschrijving daarvan zal er toe bijdragen menige traditie van den »sphinx op den Franschen keizerlijken troon" vrij wat te verzwakken. Te New-Castle heeft dezer dagen eene zwendelarij plaats gehad, aldaar door eenige buitenlanders in praktijk gebragt. Te Londen vestigde zich nament lijk eenigen tijd geleden eene firma, onder den naam Schade, Kistemann en Co., die te Berlijn vier verschillende kantoren had, welke gebruikt wer den om van Berlijn op Londen wissels te trekken. De chef dezer firma blijkt nu te zijn de Stettinner koop man Eduard Welmann, die wegens fraudeleus bankroet te Stettin, in de gevangenis heeft gezeten en daaruit naar Lon den is ontvlugt. De beide andere geassocieerden waren be kend onder de namen Kantak en Betsak. Deze firma maakte gebruik van de te New-Castle be staande usance van 14 dagen crediet bij goederen te ver schepen. Zij kocht aldaar eene lading tin die naar Rio- Janairo werd geladen en beleende de cognossementen drie maal door middel van vervalschte afschriftentegen eene waarde van 200,000 p. s. Intusschen verdwenen de leden der firma met die som, na nog duizend flesschen wijn uit Frank rijk aan boord te hebben geladen. Er is een stoomschip der Engelsche regering in zee gezonden om op het vaartuig jagt te maken. BURGEllLIJKE STAXD OER GEHEEÏÏE HELDER. Van 16 23 October 1863. ONDERTROUWD: J. S. van Juchem, onderwijzer, 28 jaren en G. Bakker 32 jaren. J. Boutes, werkman, 24 jaren en A. P. Stelleman, 29 jaren. K. Schol, loodsleerliug, 28 jaren eu G. Bood, 24 jaren. A. H. Driesen, logemeuthouder, 48 jaren, weduwnaar van H Ei kelens, en A. van Bart, 29 jaren. W. M. van Zweden, scheepmaker, 25 jaren en A. Jonker, 17 jaren. A. G. Meeuwenoord, ketelmaker, 25 jaren en A. de Graaf, bijna 19 jaren. GEHUWD: N. H. Edcius en E. Sluïjs. J. Noot en C. Blom. A. Zoetendorp en A. van Biederode. A. Houpt eu A. van Campen. BEVALLENM. M. Nukoop geb. Corino, Z. A. Glotze geb. de Beurs, D. J. Dito geb. Winter, D. J. J. Smit geb. Hoeksel, D. B. J. Veereschild geb. Bebelaar, Z.A. Kluit geb. van Wijk, D.E. Du- rau geb. Blok, D. W. C. Siegers geb. Wesepoel, Z. C. Boom geb. Vermeulen, Z. T. Bakker geb. Tuinman, Z. M. H. Doodhagen geb. Blom, D. T. A. F. A. de Haan, geb. Engelke, A. van Driel geb. de Rover, D. A. Beugeliug geb. de Jong, Z. J. F. Baak geb. van Engelen, D. J. Snooij geb. Breet, D. E. Proost geb. Bogelaar, D. J. C. van der Hert geb. van Rijn, Z. OVERLEDEN F. C. Wickel, ruim 5 jaren. M. Roodt geb. Rijkers, 73 jaren. A. Mangel, circa 10 jaren. I. M. Boon, 10 jaren. J. den Hartog geb. Wartenborst, 85 jaren. J. Verschoor, 2 jaren en 7 maanden. J. A. van Luinen Hubert, 68 jaren. II. Meijer, 3 jaren en 11 maanden. T. Brouwer geb. Boon, 84 jaren. G. C. Kunst, 36 jaren. M AIIKTKEIIIGTËN. AMSTERDAM, 26 Oct. Prijzen der aardappelen: Zandaardappelen f2.50 a 5.00; Zeeuwscbe Jam men f 1.50 a 3.00; Friesche dito f2.70 a 2.90; dito Munstersche f 1.80 a 1.90; Geldersche Stoelematters f 2.10 a 2 50; Ronde Wolkammers f 1.50 a 2 70; Pruisische f2.30; Groningers f 1.80 a 1.90. De kwaliteiten voor het grootste gedeelte zeer min zijnde, is de handel lusteloos. ALKMAAR, 24 Oct. Aangevoerd 11 Paarden f 40 a 130. 5 Koeijen f70 a 140. 6 Nucliteren Kalveren f9 a 19. 204 Schapen 19 a 24 4 Geiten f4 a 6. 30 Magere Varkens f 10 a 18. 323 Biggen f 4 a 7. Boter per kop 77^ a 90ct. tot en met 17 tot 22 Oct. zijn te Helder ingeklaard tot lossing Naam van het Gezagvoerder. Plaats van Lading. Voor wien Schip. herkomst. bestemd. Hebe W. Storm Newcastle Steeukolen 1 J. K. Salm Athalia E. Pettersen Söderhain Hout 1 Diverse Fortuna Th. Ravetisber» Blikman Co. Sharp George Bravey Suuderland Steeukolen Hagedoorn &Z. Mary E. Jarlong Wurfbain &Co. Daphe M. Frederiksen Hudingswall Hout Blikman Co. Hawk J. Morgan Newcastle Steenkolen Bosch Reitz Jantje P. J. Sin't CardifF Zurrauhlen&C. Oebers L. H. Hallgren Sundswall Hout Blikman Co. Holywood James Dure Hartlepool Steenkolen Wurfbain &Co. Donderdag 29 October vertrekt van hier de Oost-Indische landmail via Southampton en Vrijdag 30 October de West-Indiscbe mail. ADVERTENTIES. Bevallen van eene DOOH'l'Eli A. SCHENK, geliefde echtgenoote van Zljpe24 October 1868. E. H. LELS. De Ondcrgeteekende brengt langs dezen weg zijnen dank aan allen die hein gedurende zijn bijna zestien jarig verblijf zoo vele ondubbelzinnige blijken van ach ting en genegenheid hebben geschonken. Die met onmiskenbare belangstelling hebben gedeeld in de eer voile roeping naar elders, hem ten deel gevallen. Die \oor en bij de scheiding getuigenis hebben gegeven van sympathie. Daarop stelde ik hoogen prijs, ik ging met weemoed in bet hart. Ik heb het Uwen Gemeenteraad geschreven, ik herhaal het, ik vergeet de ingezetenen van den Helder niet, met belangstelling zal ik hare geschiedenis gadeslaan en wensch haar een goede toekomst, hare ingezetenen zegen. Behoef ik na het aangevoerde nog te zeggen hoe aangenaam ik verrast, hoe ontroerd en voldaan ik wastoen ik het stoffelijk bewijs ontving van uwe vereerende en welwillende gevoelens! Ik stel alle die bewijzen uwer welwillendheid en achting op hoogen prijs. Ik breng U daarvoor mijnen dank. II. SLO T. de gespikkelde BREI WOL en eene zeer goedkoope ge kleurde SAIJET. Steeds ruiin gesorteerd in alle soorten Engelsche, Leidsche, eu Kriinpvrije WOLLEN en SAIJETTEN, GARENS, en BAND. Een assortiment nieuwe GARNEERSELS en ERAN- JES, Satin en Gitten KNOOPEN. BENOODIGHEDEN voor Dames-Handwerken en vele NIEUWE ARTIKELEN. K.4NAALWG6, 113.

Heldersche Courant | 1868 | | pagina 3