3Iteuras- en Achtste Jaargang. 1868. <ftÖoertentie--6foÖ. ZATURDAG 7 NOVEMBER. AANBESTEDING. courant. Verschijnt WOENSDAG en ZATURDAG. Abonnementsprijs voor 3 maandenƒ1.30 Franco per post n „1.50 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco aan den Uitgever S. Giltjes. De prijs der Advertentikn van 14 regels is 60 Geuten voor eiken regel meer 15 Centen. Zegelregt voor elke plaatsing 35 Centen. Vóór des Dingsdags en Vrijdags middag 12 uur gelieve mende Advertentiën intezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. <0ffidrri gcöeeltc. Op Vrijdag den 13 November 1868des avonds ter. half zeven ure, zal aan het Raadhuis der ge meente. in het openbaar, bij enkele inschrijving, worden aanbesteed Het maken en leveren van UNIFORM- KLEEDING voor de Artillerie-Schutterij in deze gemeente. De voorwaarden der aanbesteding liggen van lieden af ter lezing aan de Secretarie der gemeente. Helder, den 31 Octuber 1868. Burgemeester en Wethouders dier gemeente, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris. POLITIE. Ten burele van politie is gedeponeerd een "VROUWEN ZAK, waarin o. a. een Sleutel. Helder6 Nov. 1868. De Commissaris van Politie, A. C. BOONZAJER. Btet-officieel gebcdte. ITiaiTirSTIJ DIST 3 B1T. Helder, Nieuwediep, Willemsoord enz. 6 Nov. 1868. De afloop van de op heden plaats gehad hebbende aanbesteding, bij de directie der marine alhier, van het le veren van versch rundvleesch, ten dienste van Zr. Ms. schepen en vaartuigen ter reede van Texel en in het Nieuwediep, gedurende het jaar 1869, is als volgt: ingeschreven door den hr. G. J. Feucht voor de som van f62.per 100 Ned. ffi n M. Schrijver n nu 59.85 n u B.E. Wielick n 59. ff n A. Ij. Leuw 55.95 Tevens is voor de levering van groenten het minst in geschreven door den heer M. de Haas alhier. Men schrijft ons van Schagen het volgende: Tot mijn leedwezen moet ik U berigten dat mijn opgave omtrent het uur der Vaandeluitreiking onjuist is geweest, en deze bepaald zal geschieden ten 12 uur. Het abuis is echter niet mijne schuld, maar het gevolg eener mij ver keerd gedane, zoo ik meende bepaaldelijk te vertrouwen, informatie. Overigens kan ik U verzekeren dat het vuurwerk, alles zal overtreffen wat tot heden van dien aard te Schagen is gezien. Het slot No. zal zijn eene decoratie, voorstellende het vaandel zoo getrouw mogelijk in vuur weêr gegeven. De bemanning der loodsboot van Terschelling, waar over dezer dagen, sedert den noodlottigen storm, zooveel sprake was, is buiten twijfel vergaan. Wel zeide het gerucht dat de loodsboot te Delfzijl was binnengelopen maar dat berigt is gebleken onwaar te zijn. Daar er sedert dien tijd niets van hen of de boot bekend geworden is, mag men met zekerheid veronderstellen, dat de schipper en zijn knecht, zes loodsen en twee leerlingen, nalatende acht weduwen en zeven en twintig kinderen, in hun beroep een prooi der golven zijn geworden. Harl. et. Naar men met zekerheid verneemt, is dr. J. C. Zaal berg voornemens zijne predikdienst weder te aanvaarden op Zondag 15 November e.k.des voormiddags ten 10 ure in de Willemskerk. De eerste, op hem vallende beurt, name lijk de namiddagdienst in de Kloosterkerk op Zondag 8 November e. k. zal worden waargenomen door zijn broeder, den heer W. Zaalberg, predikant te Bergum. Bij die gele genheid zal bij echter zelf de doopplegtigheid bedienen. Het paleis voor Volksvlijt te Amsterdam is thans eene nieuwe periode van exploitatie ingetreden. Aan bet einde der zaal verheft zich thans een compleet tooneel, geheel overeen komende met de architectuur van het gebouw. De galerij ter wederzijde is gedecoreerd met colossale, fraai geschilderde beelden en vazen. Voldoet alzoo het uitwendige zeer, de indruk die dit tooneel bij de opening op het publiek maakte, was niet minder gunstig. De heeren J. Eduard de Vries en J. D. G. Grootveld, welke laatste den heer de Vries op waardige wijze in zijne taak ter zijde staat, hebben in deze proeve van Nederlandsche kunst doen zien, wat er van hen verder voor de exploitatie van het Paleis kan verwacht worden. Een gezelschap Zigeuners, ongeveer 20 personen sterk, mannen, vrouwen en kinderen, voorzien van paarden, wagens en bagage, is een paar dagen geleden van Nieuwer-Amstel voor Amsterdam aangekomen, doch door de politie niet toe gelaten geworden. Aan die heidens werd het Punen tot ver blijfplaats aangewezen; daar sloegen zij hunne tenten op, en na er den nacht doorgebragt te hebben, werden zij onder geleide van politie en militaire magt over de Buitensingels tot buiten de Willemspoort, voorbij de limietpaal gebragt. Aan het model kapotjas, bij liet leger in gebruik, is eene wijziging gebragtzijnde de opslagen der mouwen ver kort met 6 duim. Op Maandag 9 November des middags 1 ure, zal worden aanbesteedde levering van 246 paarden, ten dien ste der veldartillerie, de voorwaarden liggen ter inzage aan het lokaal der provinciale grifliie te Haarlem. Men schrijft ons van Rotterdam dat de orde niet weder verstoord is geworden, de veroorzaakte schade is we der hersteld en het zijn alleen de vele militairen die men steeds in alle rigtingen de stad ziet doorkruisen, die nog aan de plaats gehad hebbende ongeregeldheden herinneren. Er heeft zich eene vereeniging gevormt, om behulpzaam te zijn in het handhaven der orde. Ongeveer 1000 leden hebben zich reeds aangesloten. De organisatie is aan den burgemeester overgelaten. De majoor kommandant van 't korps vrijwilligers roept tegen Zaturdag avond de leden bijeen, om des nachts de wacht te houdenbij alarm is de loopplaats aan 't mannen huis aangegeven. De burgemeester heeft een dagorder gerigt aan den hoofd commissaris en de dienaren van politie, waarin hij hun groo- ten lof toebrengt voor hun gedrag bij de ongeregeldheden, maar hen waarschuwt om thans niet aan wrevel of overmoed zich schuldig te maken. Een inzender in de H. H. Ct. stelt voor dat ook de burgerij hare erkeutelijkheid aan de politie betuige door een geschenk. Hij vestigt de aandacht op de behoefte aan regenmantels voor de agenten. In het Volksblad leest men Droevige onlusten hebben te Rotterdam plaats gehad. Zoo aan de eene zijde de herstelling der orde een strenge les is voor diegenen, die uit baldadigheid woelingen veroor zaken, aan de andere zijde mag het gezegde niet vergeten worden: //Het Hollandsche volk is een volk van boter; die het wel behandelen wil moet er zacht mede omgaan. En zachtheid behoeft niet met zwakheid gepaard te gaan. Juist dan is eene politie het sterkst, wanneer zij haar ze delijk gezag weet te doen gelden.

Heldersche Courant | 1868 | | pagina 1