LANDVERHUIZERS. TBERLIJKE STAND DER GEMEENTE VLIELAND. ADVERTENTIEiV. BERIGT AAN Wekelijksclie Expeditie per stoomboot via Engeland. en G .1 vervolgens door Bin tot de Papiea, voorts tot den neger en ^^^^en volmaakt beschaafden mensch ontwikkeld ^Kijst er op, hoe Th. Zollman deze theorie heeft Mm zijn bekroond Uibel und Natur. ^ffet Engelsche ministerie is thans definitief als volgt Mgesteld Eerste lord van de schatkist de heer W. E. ^■tonelord kanselier sir William Page Wood; minister Hmitenl. zaken G. W. P. "Villiers, graaf van Clarendon; van koloniën George Granville Lewison-Gower, graaf ^Wnvillemin. voor Indie George Dundas Campbell, hertog Hn Argyle; min. van oorlog de heer Edward Cardwellmin. Bui binnenl. zaken de heer Henry Austin Bruoe kanselier Van de schatkist de heer Robert Eowe eerste lord van de Kdmiraliteit de geer Hugh Culling Eardly Childers min. voor ■Ierland de heer Satnuel Parkinson Chiehester Eortescue; ■president van den Board of Trade de heer John Bright. I In Spanje circuleert eene brochure, die met de vraag ■begint: "Wat willen de republikeinen?" Antwoord: '/De ■rep'ubliek." Waartoe leidt deze?" //Tot het despotisme!" Be jongste gebeurtenissen in Andalusie illustreren deze kwestie. In het havenstadje Puerto de Santa Maria met 20,000 zielen, waar matrozen, werklieden van zeep- en zout ziederijen enz. de hoofdrol spelen, werd een republikeinsche gewapende manifestatie ten tooneele gevoerd. Deze zuide lijke havenbevolkingen zijn van zeer prikkelbare complexie. Marine-troepen werden uit Cadix ontboden, maar naauwe- lijks hadden deze de hielen geligt of daar stak de contra revolutie te Cadix het hoofd op deze werd echter volkomen onderdrukt. Yoor het eerst heeft de regering dus met de wapenen in de hand links en regts schoon schip moeten maken. Het wordt tijd dat men bij Serrauo aandringt op spoediger beslissing in de coustituering van het nieuwe staatsgebouw. Prim kan wel is waar slechts winnen bij den naderenden chaos. De koloniën loopen ook groot gevaar. Als men den parel der Autilles reddeloos wil verloren zien gaan, dan moet men maar zoo voortgaan met een bezig nietsdoen. Van eene andere zijde berigt men het volgende: De consuls te Cadix hebben beide partijen tot het aan gaan van een wapenstilstand van 24 uren bewogen tot begraving der lijken en om de vrouwen en kinderen de stad te doen verlaten. Morgen zal de wapenstilstand eindigen, en zullen de troepen, die een aanval op de insurgenten zullen doen, versterking ontvangen. Deze zijn 3000 man sterk, waar onder 700 gevangeneu uit de bagno's, die zij vrijgelaten en van wapens voorzien hebben. Zij staan onder bevel van zekeren Janco, voormalig progressist, later republikein. Mor gen zal de stad gebombardeerd worden, waaraan het fregat Tetuan en twee andere schepen zullen deelnemen. Het escader van de Middell. Zee is naar Cadix ontboden. Men rekent op een goeden uitslag. Men verneemt dat den 15den September aan de bui- tenlandsche gezanten in Japan, door den oppersten minis ter van den Mikado berigt is gegeven van de aanstaande komst van dien souverein te Jeddo, welke stad de tweede hoofdstad van het Japansehe rijk zal worden en To-kei zal heeten. Dit besluit is een gevolg van de noodzakelijkheid om regtstreeksche betrekkingen te houden met de vertegen woordigers der buiteulandsche natiëu. Gelijktijdig is bij een besluit van het gouvernement een nieuwe bestuurder benoemd voor de dertien noordelijke provinciën, die thans meerendeels in opstand zijn, en aan de aldaar gevestigde daïmios de verpligting opgelegd om gelastigden tot vervulling van ambts betrekkingen naar de hoofdstad te zenden. Een in het officiële gouvernements-blad van de residentiestad kioto open baar gemaakt ontwerp eener staatsregeling voor het Japansehe rijk strekt tot vestiging van een staatsligchaam,hetwelk onderden naam van Daijokan de uitvoerende, de wetgevende en de regtelijke magt in zijne handen zal vereenigen. Al mogt die instelling, welke eene navolging van de Europe- sche begrippen schijnt te wezen, in de tegenwoordige om standigheden moeijelijk in te voeren zijn, het plan bewijst toch hoe zeer de gedachten op de reorganisatie van het Japansehe rijk gevestigd blijven. De berigten uit het bin nenste van het Japansehe rijk blijven tegenstrijdig; maar de burgeroorlog schijnt er met wisselende kansen voort te duren. Men heeft op de grenzen van Belgie en Erankrijk onlangs de ontdekking gedaan van eene methode van binnen smokkelen van Brusselsche kant in het laatste rijk, die met regt geslepen mag genoemd worden, maar op eene zoo groote schaal gedreven werd, dat zij ten laatste de Argusoogen der kommiezen of grensbeambten niet langer kon ontgaan. Een koopman te Parijs hield er namelijk een beesten spel op na en liet dat uit Erankrijk naar Belgie rei zen en weer terug. Op de terugreis verborg hij tusschen de plankeu van het hok van den leeuw en den tijger voor eene aanzienlijke waarde aan kant, en daar niemand er aan dacht om die hokken te onderzoeken en het ook niet durfde, kon de uitvoer van het kostbare artikel gemakkelijk plaats hebben, De glansrijke veeljarige uitkomsten der Stollwerkscho BorstBonboilSdie volgens voorschrift van den Professor in de medicijnen J)r. Harless zijn gefabriceerd, hebben dit huismiddel, niettegenstaande alle bestrijding van vijauden van zekere en spoedige genezing, w^ldberoemd doen worden. Tot heden is dit fabrikaat nog niet overtroffen en verdient aan alle borstlijders met allen aandrang te worden aanbevolen. Yan 8 October 7 December 1863. ONDERTROUWD: Jacob Meijer, zeeman, oud 25 jaren en Aalje de Boer oud 25 jaren. GETROUWD J. de Boer, schoenmaker, 25 jaar en Meijsjc Sieren, oud 25 jaar. Jan Holleman, weduwnaar van Adriana Klop, arbeider, 49 jaar, van Hardinxveld en Zwaantje Visser, oud 27 jaar. GEBOREN Maarten Jan, zoon van Sieben Visser en M. de Gorter. Klaas, zoon van Reijer Koudeuburg en Antje de Boer. OVERLEDEN Geeue. M ARKTBEKIGTE N. SCHAGEN, 10 Dec. 3 Paarden f 25 a 40; 5 Vette Gelde Koeijen f 160 a 200; 4 Vaarzen f30 a 65; 2 Gras-Kalveren f 30 a 35; 4 Nuchtere Kalveren f 7 a 14; 3G0 Magere Schapen f6 a 14; 400 Vette Schapen f 18 a 26; 200 Lammeren f6 a 18.50; 3 Bokken en Geiten f3 a 5; 40 Magere Varkens f 12 a 26; 6 Biggen f 4.50 a 7; Konijnen 10 a 60 ets.; Kippen 25 a 100 ets.; Eenden 25 a 70 ets.; Duiven 10 a 15 ets. Boter 77^ ets. per kop of f 1.03 per Ned. pd.; Kaas 25 a 40 ets. per Ncd. pd. Ivip-Eijeren f5 per 100 stuks. PURMERENDE 8 Dec. Kleine Kaas f 34.50. Kleine en slechte voorraad slepend duur ver kocht.Middelbare f Aangevoerd 30 stapels Kleine Kaas, 1 Middelbare. Boter. Van f 1.25 tot f 1.35 per Ned. pd. Gemiddeld f 3.30 per ned. pd. Aangevoerd 90 Runderen. Vette Koeijen gaan niet vlugger van de hand dan de vorige week Tn Melkkoeijen blijft het een doen. 20 Paarden. 28 Vette Kalveren. Prijs van f0.70 tot 0.95. ct. per ned. pd. Handel vlug. 46 Nuchtere Kal veren Prijs van f 8 tot 20 per stuk. Handel stug. 40 Vette Varkens. De prijs was van 50 tot 56 cents per ned. pd. Handel vlug. 15 Magere Varkens van f 13 tot 18 en 45 Biggen van f 4 tot 6. Handel vlug. 1357 Schapen en Lammeren. Vette Schapen weinig aangevoerd en daardoor nog al handel, evenwel geen prijsverhoogiug. Magere Schapen zonder han del. Oonschapen zijn redelijk goed te plaatsen. In Overhouders komt een weinig beter handel. Kip-Eijeren f 6.—Eendeijeren f7.per 100 stuks. 520 Ganzen van 2.50 tot f3.25 per stuk. 340 Zwauen van f4.tot 12.per stuk. 33 mud Appelen f 2.50 tot 3.per mud. Verleden Dingsdag ziju ter waag gewogen 98 stapels Kaas, wegende 24668 ned. ponden. De hoogste markt was voor Kleine Kaas f35. Middelbare f37.50. Aangevoerd 1275 ned. ponden Boter. ENKHUIZEN, 10 Dec. Kaas aangevoerd 10 stapels, wegende 2375 Ned. ponden. Hoogste prijs f34.50, Laagste f32.Mosterd per mud f21.50. Karweij per 50 kilo f 19.50. Maanzaad per 50 kilo fGraauwe Erwten per mud f 16. a 17.Capucijnders per mud f13.a 15.Bruiue Boonen f12.— a 13.Witte Erwten f:l2. SNEEK, 8 Dec. Prijs der Boter f55.50 Zondag 13 December vertrekt van hier de West-Indische mail en Dingsdag 15 dezer de Oost-Indische landmail via Triëst en via Mar- seille met de Messagerie Imperiale. Bevallen van een ZOON, M. H. J. JANZEN geb. TER WINDT. iep, 10 December 1868. Tot mijne en mijner zeven kinderen diepe droef heid overleed heden, 111 den ouderdom van 44 jaren mijne Echtgenoote MAATJE DOMMISSE. Helder 10 December 1868. J. C. DE BUISONJÉ. Tot diepe droefheid van mij, mijne Ouders, Zusters en Broeders, overleed heden mijn dierbaren Echtgenoot de Heer P. KAMPER, in den ouderdom van achtentwintig jaren en vier maanden. Nieuwediep Wed. P. KAMPER 11 December 1868. geb. G. Eons. W» K Tevens gelegenheid per Zeilschip via j&g&f, Londen. Prijzen worden zoo billijk mogelijk gesteld. Afvaart van Hot- of Harlingen naar verkiezing der Belanghebbenden. k Nadere Informatiën geven WAMBERSIE ZOON, Cargadoors te Rotterdam en hun Agent R. VAN HETTINGA Dz., te Harlingenalsmede hunne Agenten op de Eilanden Texel, Terschelling en Wleringen.

Heldersche Courant | 1868 | | pagina 3