Blok. De opbrengst zal zijn ten voordeele van de algemeene armen. Uit de lijsten die in deze gemeente circuleeren blijkt dat deze poging zeer veel bijval en ondersteuning vindt. Met genoegen maken wij onze lezers bekend, dat op Donderdag 4 Februarij a. s. in het lokaal Tivolihet zesde jaarconcert zal plaats hebben van de alhier zoo gunstig be kende zangschool Hup/ionia. Uit de inteekenlijst die ons isc aangeboden blijkt, dat de belangstelling steeds onverflaauwd is en deze lieve jeugdige zangers niet minder dan vorige jaren weder met een aanzienlijk gehoor vereerd zullen worden, De onlangs tot kapitein en le luitenants bevorderde officiereu van het Artillerie-Vrij korps, de heeren Nijhuis, Marinkelle en van Spail zijn Zondag jl. op het Molenplein alhier door den Majoor-Kommandant geiustalleerd. Daarna heeft eene militaire promenade plaats gehad door de ge- heele gemeente, voorafgegaan van eene inspectie. De op komst was niet talrijk. Het muziek-korps gaf echter fiksche teekenen van leven. Op Vrijdag avond half acht ure zal door den heer J. P. van Varik eene volksvoorlezing worden gehouden in het bekende gebouw in de Nieuwstad. Het Nederl. fregatschip Djawa ex Gladstonekapt. R. P. Bakker, van Londen, in ballast naar Amsterdam be stemd, is Zondag morgen, omstreeks half zeven ure, met dikke mist gestrand ten zuiden van Egmondeen vischsloep, schip per Nieuweudijk, op dezelfde hoogte kruisende, werd gepraaid om naar hier te zeilen, ten einde assistentie te vragen. Op die aanvraag is direct van hier daarheen vertrokken de sleep boot Stad Amsterdamkapt. J. Bakker, aan wien het mogt gelukken genoemden bodem, des avonds omstreeks 11 ure, alhier binnen te slepen. Genoemd schip heeft geen schade be komen en is reeds door het Noordh. Kanaal naar Amsterdam vertrokken. Z. M. heeft de betrekking van havenmeester langs het Groot Noordhollandsch kanaal en zijne havens, opgedragen aan den eervol ontslagen luit. t/z. 2e kl. C. C. Vermeer. Zr. Ms. ramschip de Btcffel, kommandant kapt. luit. t/z J. A. H. Hugenholtz is gisteren middag laugs het Groot Noordhollandsch Kanaal naar Amsterdam vertrokken, om aldaar eenigen tijd gestationeerd te blijven. Op 's Rijks werf te Hellevoetsluis is de kiel gelegd voor drie loodskotters. Eervol ontslagen, wegens ziekte, de le klerk op het adsist.-res.-bureau te Kraksaan (Oost-Indië) en tevens griffier bij den landraad aldaar, J. P. Krul. Ten blijke van het belangrijke verkeer langs den N. Holl. spoorweg kunnen wij mededeelen, dat de ontvangst aan het station Alkmaar (11.600 inwoners) in het tweede jaar der exploitatie reeds liooger is dan in Delft (22.000 inwoners) na dertigjarig gebruik van den spoorweg. Den 16 Januarij is in het gasthuis te Alkmaar, ter geregtelijke schouwing, het lijk gebragt van een man, die plotseling overleden was en dien dag zou worden begraven. De overledene zou met eene vrouw, die in hetzelfde huis inwoonde, eene woordenwisseling gehad hebben, waarop die vrouw hem met een luiwagen zoodanig op het hoofd moet hebben geslagen dat hij aan de gevolgen daarvan, volgens 't loopend verhaal, zou zijn overleden. H. M. de Koningin heeft, naar wij vernemen, eene aanzienlijke bijdrage verleend tot den bouw en inrigting van het burgerweeshuis te Alkmaar: Van Helevoetsluis schrijft men Het concert, hier door de liedertafel //Euterpe", onder presidium van den heer Alex. Bruch, ten voordeele der na gelaten betrekkingen van de verongelukte loodsen op Ter schelling gegeven, heeft na aftrek der onkosten f 80. opge- bragt. De uitvoering heeft aller verwachting overtroffen, het geen wij voornamelijk te danken hebben aan de belanglooze medewerking van eenige heeren liefhebbers uit Dordrecht. De inspecteur van het loodswezen heeft door een vlei- jend schrijven aan den president der liedertafel zijn dank doen toekomen voor de bereidwillendheid, om den nood dier ongelukkigen te helpen lenigen. In de vorige week is te Zeist 's avonds een oud man hangende gevonden aan rasterwerk. Met moeite nog bij- gebragt, bleek het iemand van elderste zijn, die zijne familie voor eenigen tijd had verlaten. Hij is na een paar dagen weder naar huis gekeerd. Men schrijft uit Neuzen: De onderofficier Schenet, die een wrok op zijn kameraad de Bult schijnt gehad te hebben, bevond zich met dezen, benevens eenige andere onderofficieren en manschappen in eene der zalen van de kazerne te Neuzen. Op eens lei de eerste, beschonken, een geweer op de Bult aan, met bedreiging hem neder te zullen schieten. Deze nam de vlugt. Nu keerde Schenets woede zich op den officier de Kok, wien hij een kogel in de bil joeg, die daarin bleef zitten. Dadelijk laadde hij andermaal 't geweer, stelde 't zich zeiven op den borst en lostte 't alzoo met den voet, zoodat de kogel, hem langs den rug uit, in de zoldering teregt kwam. Beiden, badende in hun bloed, werden onmiddelijk naar de infirmerie vervoerd*, waar hun de noodige heelkundige hulp werd verschaft. De berouwhebbende moordenaar, na zich eenigen tijd met den predikant der Herv. gemeente onderhouden te hebben, bezweek omstreeks den middag aan zijne wond. Ook zijn slagtoffer is weinig tijds later overleden. Volgens het Utrechtsch Dagbl. zijn de twee leden van het Pruisische kavalerie-muziekkorps, die in den vorigen zomer te Utrecht als deserteurs van het korps hoornblazers van 7e regiment infanterie werden gearresteerd, op bijzonderen last van den minister van Oorlog met paspoort ontslagen. Het provinciaal geregtshof van Noord-Brabant heeft 11. Donderdag uitspraak gedaan in de zaak van Petronella Boestenburg, haar schuldig verklaard aan moord met voor bedachten rade, op haren man Jan Korthout te Oisterwijk, en haar mitsdien veroordeeld tot de straf des doods. Te Westerbork heeft ten gevolge van een twist over het loopen van een geit van den een in het land van den ander, een arbeider, E. Zoer, een schot gelost op L. Bloe ming, zoodat diens been moest worden geamputeerd. De justitie bemoeit zich reeds met de zaak. Den 12 dezer, des avonds te half twaalf, na afloop van de voorstelling in het Prince of Walis-Theater te Glas- gow is dat gebouw in buitengewoon korten tijd uitgebrand. Hoe het vuur ontstaan is, weet men niet, maar wel weet men, dat de schade 8000 p. st. bedraagt, waarvan slechts een vierde verzekerd was. Dit is het zesde theater, dat iu de laatste 100 jaar in Glasgow is afgebrand. De Times deelt het volgende tooneel uit de schoolwereld in de Vereenigde Staten mede, waaruit blijkt dat het onder wijs der lieve jeugd daar niet altijd even zachtzinnig gegeven en ontvangen wordt, en de hartelijke betrekking tusschen onderwijzer en leerling wel eens iets te wenschen overlaat. In een berigt uit Chattanooge wordt namelijk uit Salt Creek aan den Times gemeld, dat de schoolmeester Beane daar een der jongens, Hutcheson genaamd, wilde slaan, maar dat deze weêrstand bood en de school verliet. Een of twee dagen later begaf de knaap zich met zijnen broeder en een kameraad zekeren Smith, weder naar school, met het bepaalde voor nemen den meester eene kastijding' toe te dienen. Hem niet in de school vindende, gingen de jongelui naar zijn huis. De meester zag hen aankomen, en hun doel gissende, nam de man eenvoudig zijn geweer en een vriend die toevallig bij hem was, Moore, volgde zijn voorbeeld. Binnengelaten zijnde kondigde de jonge Hutcheson den schoolmeester aan, dat hij j opzettelijk gekomen was om hem te tuchtigen. Moore nam het woord, om hem het onbetamelijke van zulk een gedrag onder het oog te brengen. De jonge Smith nam het intusschen maar kort en goed voor zijn vriend op, haalde een pistool voor den dag en schoot Moore op de plek dood. Dat schot was het sein tot een geregelden strijd. De schoolmeester loste zijn geweer en de broeder van Hutcheson was een lijk. Smith vuurde nu het tweede schot van zyn revolver op den meester af. Beane werd wel getroffen, maar was er niet door buiten gevecht. Integendeel, hij keerde zijn wapen tegen Smith en joeg hem drie kogels in het lijf, die eenige oogen- blikken later den dood ten gevolge hadden, zoodat binnen twintig minuten na Hutchesons komst, zijn broeder, zijn ka meraad Smith, de schoolmeester Beane en diens vriend Moore pp weinige passen van elkander, in hun bloed badende, ont zield lagen uitgestrekt. PUBLIEKE VERKOOP van ONROERENDE GOEDEREN, toebehoorende aan Mejufvr. C. LAP Weduwe P. P. Kuiper, den 18 Januarij 1869, in de gemeente Helder, ten over staan van den Notaris W. J. HIDDE BOK gehouden 1. Een Huis en Erf, aan de Koopvaarders-Binnenhaven, wijk N, No. 70. Kooper de heer M. Schrijver voor f 1765 2. Twee daarachter gebouwde Huizen, Wijk N, No. 163c en 163#. Kooper de heer M. Schrijver, voor 3. Een Huis Erf, Molengracht, Wijk L, No. 257. Kooper de heer Jan Zwart, voor a 4. Een Huis en Erf, Molengracht, wijk L, No. 255. Kooper de heer J. Bais, voor 5. Een Huis en Erf, annex het vorige. Kooper de hr. S. W. Stooker 6. Een Huis en Erf, Molenstraat, wijk L, No. 374. Kooper de de heer D. Kuiper, voor 7. Een Huis en Erf aldaar, wijk L, No. 376. Kooper de heer J. M. Kooger, voor 8. Een Huis en Erf aldaar, wijk L, No. 377. Kooper de heer P. P. Kuiper, voor 9. Een Huis en Erf aldaar, wijk L. No. 378. Kooper de heer H. de Wit, voor 10. Een Huis en Erf in het land, wijk P, No. 55, Kooper de heer van der Wooning, voor 251 11. Een Huis en Erf, Loodsgrachtwijk I, No. 408. Kooper de heer Jb. Tegel, voor 1100 12. Een Huis en Erf, Oostslootstraat, wijk P, No. 88#. Kooper de Heer L. W. Bakker, voor 780 13. Een Huis (Slagterij) en Erf, wijk P, No. 88/. Kooper de hr. S. Gooien, voor 900 590 880 760 380 300 320 292 AI AKKTBERIGTEN» ALKMAAR, 16 Jan: Aangevoerd 6 Paarden f 40 t\ 60; 1 Koe f 110; 16 Nuchtere Kalveren f 6 a 13; 227 Schapen f 7 a 21; 20 Magere Varkens f 14 A 21; 54 Biggen f8 a 11; Boter per kop S0 a 85 Cents. HOORN, 14 Jan. Kleine Kaas 34.50, aangevoerd 1 stapel, wegende 241 NP.

Heldersche Courant | 1869 | | pagina 3