HELDERSCHE COURANT. Jtieums- en Zaturdag <flDoertentie--6foö. 3 April. NATIONALE MILITIE. M 819. Negende Jaargang. (©ffiriM gedeelte. KENNISGEVING. |3ict-officieel rje&ceïte. NIEUWSTIJDINGEN. 1869. Verschijnt DINGSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden 1.30 Franco per post n n 1.50 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco. De prijs der Ad verten tien van 1—4 regels is CO Centen; voor eiken meer 15 Centen. Zegelregt voor elke plaatsing 35 Centen. Voor des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertentien intczcudcn Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. Uitgever S. GILTJES. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER brengen ter openbare kennis, dat de Militieraad van het derde district in Noord holland, de tweede zitting zal houden te HOORN, en wel voor zoover deze gemeente betreft, op Dingsdag den 13den April c. k., des voormiddags ten half elf ure, tot het doen van uitspraak omtrent alle in de eerste zitting niet afgedane zaken en omtrent hen, die als Plaatsvervangers of Nummer - verwisselaars verlangen op te tredeu. Zij, die bet voornemen hebben een Plaatsvervanger of Nummerverwisse- laar te stellen, worden, in hun belang, aangemaand, om zich tijdig ter secretarie dezer gemeente te vervoegen, ten einde omtrent de benoodigde stukken inlichtingen te bekomen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Helder, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. den 1 April 1S69. L. VERHEI", Secretaris. POLITIE. Gevonden pp de openbare straat een Gouden SLOT van een Halsketting. HsUler2 April 1869. De Commissaris van Politie, A. C. BOONZAJER. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz., 2 April 1869. Vergadering van Sine Nomine op Maandag 5 April, des avonds ten half acht ure, in Musis Sacrum. Voor de kandidaten ten 8 ure. De Noordsche brik Phonix bij de roode ton aan den grond geraakt (zie ons vorig nomraer) is gepasseerde nacht vlot geworden en heden middag te ruim 4 ure alhier in de haven gesleept door de sleepboot Noordzeekapt. P. van Vliet. Woensdag avond hield de rederijkerskamer Olympia in het lokaal Tivoli, hare laatste buitengewone vergadering in dit saizoeu. Er werden voorgedragen 1. De KoniriQ der Bedienden tegen wil en dankblijspel uit twee bedrijven. II. Aloa (1567 karakterschetsen uit dien tijd, in twee be drijven. 111. Hij moet duellerenblijspel in een bedrijf. De uitvoering dezer drie stukjes was zeer goed en beter dan wij het van Olympia in den laatsten tijd gewoon zijn. Vooral in Alvawerden alle rollen met gepaste ernst, kracht en waardigheid voorgedragen. Gisteren avond trad alhier, in het tot schouwburg in- gerigte lokaal Tivoli voor de eerstemaal op een tooneel- gezelschap, zamengesteld uit onderofficieren van het 3e ba- taillon 7e regiment infanterie, alhier in garnizoen, en wel met een liefdadig doel; daar de opbrengst bestemd is ten voordeele der armen dezer gemeente Wij brengen dit gezelschap allereerst onze hulde en dank voor het dienstbaar stellen zijner talenten tot ondersteuning van hulpbehoevenden, voorwaar een edele daad, die wel op krachtiger medewerking van de zijde van het publiek had moge rekenen. Wat de uitvoering aangaat, durven wij wel beweren, dat het aanwezige publiek niet is te leur gesteld, in tegendeel, wij twijfelen er aan of het tooneelspel Robertof de Slruik- rooverseen stuk niet zonder moraal, wel ergens met die juistheid is uitgevoerd als hier het geval was, ten opzigte van de vele daarin voorkomende militaire gevechten; het aanvallen en afweren, en wel met ongelijke wapenen tegen over elkander, werd meesterlijk uitgevoerden de verwarring van eene dergelijke schermutseling zeergetrouwelijk weer gegeven. Ook het nastukje, doorspekt met chansonnettendie zeer goed werden voorgedragen, voldeed uitmuntend. Beide stukken werden luide toegejuicht en de hoofdver- tooners herhaaldelijk teruggeroepen. De netto opbrengst is reeds lieden aan den burgemeester dezer gemeente ter hand gesteld, ter verdere verdeeling. Ze bedroeg slechts f36.63. Wij houden ons echter overtuigd, dat bij de renoinmé die dit gezelschap gisteren avond ver worven heeft, eene eventueel te geven tweede voorstelling zonder twijfel een aanzienlijker recette zou opleveren. Door den majoor-kommandant der genie in de vijfde stelling te Helder, is gisteren bij inschrijving en opbod aan besteed: het maken van een ingang in het reduit van het fort Kijkduin. Zes inschrijvingsbilletten zijn ingeleverd, als van de heeren H. J. ïtippens, f1525; J. van der Woude, f 1500; Gebr. Korff, f1400; A. Vos Rz., f1390, Gebr. Moorman, f1240 en J. J. Visser, f 1180. Het werk is aan genomen door den heer A. Vos Rz.. voor de som van f1140. De. luitenant ter zee le klasse D. Bowier, adjudant van den directeur en kommandant der marine te Hellevoet- sluis tevens ekwipagemeester aldaar, wordt met het laatst dezer maand eervol van die betrekking ontheven en ver vangen door den luitenant ter zee l°.klasse P. E. Tegelenberg, thans dienst doende op Zr. Ms. ramtorenschip Prins Hendrik der Nederlanden. Voorts wordt met den laatsten dezer maand op non-acti viteit gebragt de luitenant ter zee le klasse P. ten Bosch en de luitenant ter zee 2e kl. E. Simon van der Aa, beide behoorende tot de rol van het wachtschip alhier, teawijl ter hunner vervanging inet den 1 Mei a. s. in de rol van dat wachtschip wordt geplaatst de luitenant ter zee le kl. A. J. baron Geen en de luitenant ter zee 2e kl. J. H. de Bruyn. De 2e luit. C. J Visser, van het gedeelte mariniers alhier in garnizoen, wordt ingaande 1 Mei, voor den tijd van 5 maanden gedetacheerd bij de normaal-schietschool te 's Gravenhage. De le luit. P. L. Halderiet, van het 3e bataillon 7e regemeut infanterie, alhier in garnizoen, wordt gedetacheerd voor den tijd van 6 maanden bij het korps ponteniers te Dordrecht. Men schrijft ons van Schagen dd. 2 April. De zangvereeniging Euterpethans weder een gemengd koor, sterk p. m. vijftig leden, zal zich, voor het eerst se dert hare reorganisatie, doen hooien, op Zondag den 1 dezer, ten huize van den heer A. Knikker alhier. Behalve de uit te voeren zangnummers zullen door de leden ook een paar blijspelen worden opgevoerd, zoodat het de beminnaars van zang en tooneel, dien avond aan afwisseling niet zal ont breken. De opbrengst der entreegelden zal strekken tot linan- tieële ondersteuning van het hier onlangs opgerigt muziek gezelschap. Vooral ook met het oog op dit loffelijk doel, hopen wij, dat het publiek door een talrijke opkomst van zijne belangstelling zal doen blijken. Gezwegen toch van den heschavenden invloed der toonkunst in het algemeen is voor Schagen in het bijzonder het bezit van een tnuziekgezelchap, wenschelijk. Telkens toch en dat //telkens" keert nog al dikwijls terug als er ten onzent /'iets te doen is" inoet men met groote kosten muziek van elders laten komen, of missen de duizenden vreemdelingen, die Schagen met hun bezoek en nog iets anders vereeren, er datgene wat een der hoofdbeslanddeelen van bijna elke feestelijkheid mag hee namelijk flinke muziek. En om deze reden èn voorde/haa onzer plaats, op muziekaal gebied, hopen wij dus fdat loflelijke poging van Euterpe ruimen - bijval mogerojÉ

Heldersche Courant | 1869 | | pagina 1