HELDERSGHE COURANT. Jtteuras- en Zaturdag <ftÖoerfentie--6fnÖ. 24 April. Negende Jaargang. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. NIEUWSTIJDINGEN. M 825. 1809. Verschijnt DINGSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden 1.30 Franco per post nu u 1.50 Men abonneert zich bij alle Bockhandelaren en Post directeuren. Brieven franco. De prijs der Advertextien van 1—4 regels ïs 60 Centen; voor eiken meer 15 Centen. Zegelregt voor elke plaatsing 35 Centen. Voor des Diugsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertcntien intczcndcn Ingezonden stukken minstens écu dag vroeger. Uitgever S. GILT JE S. (É5ftcicc( gedeelte. BURGEMEESTER en "WETHOUDERS der gemeento HELDER maken bij deze, tengevolge ecuer bekomene kennisgeving van den Heer Directeur en Kommandant der Marine alhier, aan de daarbij belanghebbenden bekend, dat alle binuenkomcude schepen, welke onderhevig zijn aan Quarantaine, van den 16 dezer tot en met den 15 October aaustaande, op de reede van Texel in de bogü vau den Zuidwal zullen moeten verblijven, ten einde aldaar het ontslag uit de Quarantaine af te wachten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, herinneren bij deze alle schip pers, sloeplieden en andere personen, dat het aan geeDe sloepen of anderen vaartuigen, onder welk voorwendsel ook, geoorloofd is, zich naar boord van Quarantaineschepeu ter adsistentie of om andere redenen te begeven, alvo- reus daartoe het noodige verlof van den Heer Kommandant van Zr. Ms. Wachtschip, of wel,zoo noodig, een Quarantaine-wachter van bet genoemde Wachtschip tot opzigt te hebben bekomen en waarschuwen dientengevolge elk en een iegcnlijk om zich bij voorkomeude gelegenheden dienovereen komstig te gedragen, ten einde zich voor de nadeelige en onaangename gevolgen, welke uit eene tegenstrijdige handelwijze noodzakelijk zouden voort vloeien, te vrijwaren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Helder, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. den 15 April 1869, L. VERHEY, Secretaris. De VOORZITTER van den RAAD der gemeente HELDER maakt bij deze bekend, dat de Lijsten der Kiezers voor de Leden van de Tweede Kamer, de Provinciale Staten eu den Gemeenteraad, door hem op heden gesloten, op nieuw aangeplakt eu op de Secretarie der gemeente voor ieder ter inzage zijn uedergelcgd. Helder, De Voorzitter voornoemd, den 16 April 1869. STAKMAN BOSSE. Ufct-Djfiriëcï geöcelte. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz., 23 April 1869. Nominatie van predikanten, tot voorziening in de va cature ontstaan door het ontslag van dr. Lamping, gemaakt door het kiescollegie der hervormde gemeente alhier, op 20 April 1869. (Alphabetisch gesteld): N. C. Balsem, te Langezwaag en Luxwolde; G. J. van Bernmelsuyck te WelsumO. Geerts JHz. te RijpJ. E. van Iterson BIIGz. te GiethoornJ. H. Kremer te Aarts woudDr. W. C. van Manen te Abbeubroek; L. Meeste Uitgeest; W. de Meyier ACz. te Wormerveer; D. C. Nyhoff te DrimmelenDr. A. J. Oort HLz. te Schoonhoven; A. van Oosten te Puttershoek; J. C. Singels te Koog aan den Zaan. De arrondissements-regtsbank te Alkmaar schijnt ge noegzame termen te hebben gevonden, om een nader onderzoek te bevelen in zake de mishandeling van het kind vau J. H. S. te Huisduinen, (zie ons nommer van 27 Maart). Althans jongstleden Woensdag bevouden zich de lieeren reg- ter commissaris, officier van justitie en griffier bij genoemde regtbank, binnen deze gemeente, en hebben, na het verhooreu van eenige getuigen, iu de woning vau de ouders van het kind een onderzoek ingesteld. Naar wij vernemen wordt het kind nog altijd ten huize van een politie-agent verpleegd, en opmerkelijk moet de verandering zijn, welke nu reeds in zijn uiterlijk zijn waar- tenemen. De persoon van L. S. sjouwerman alhier, heeft zich dezer dagen schuldig gemaakt, aan het zich doen afgeven van eenige kannen genever en brandewijn, op naam van een paar ingezetenen dezer gemeente. Toen hij bemerkte dat niet alle winkeliers ligtgeloovig genoeg waren, om op zijn mondc-liDg verzoek het door hem gevraagd wordende aftegeven, wist hij hen toch te misleiden, door zelf zoogenaamde //bons" te schrijven. Het schijut echter dat de politie met dio handeling geen genoegen kan nemen en zich de zaak heeft aangetrokken, is dat het geval dan zal de delinquent waarschijnlijk ondervinden, dat bij dergelijke praktijken niet straffeloos kan uitoefenen. De geruchten alhier en elders verspreid en ook door de groote bladen opgenomendat het fregat met hulp-stoom- vermogen "s Gravenhage, den 20 dezer Dungenes zoude zijn gepasseerd en reeds geloodsd alhier voorgaats zoude zijn, kunnen wij, tot aan het afdrukken dezer, met de stelligste zekerheid tegensprekenniettegenstaande dat kan men dit schip hier dagelijks verwachten. De luit. t/z. I0 kl. C. A. E. D. Rijk, laatst behoord hebbende tot het escader iu Oost-Indië en den 10 dezer in Nederland teruggekeerd, is met dat tijdstip op nonactiviteit gesteld. Z. M. heeft benoemd bij het wapen der artillerietot oy.der-directeur van het wapen-depot te Gorinchem den kapt. H. W. de Quartel, van het le reg. vesting-artillerietot magazijnmeester der artillerie 2e kl. te Naarden, den kapt. A. J. E. Meyl, van het 1° reg. vesting-artillerie, alhier in garnizoen. Z. M. heeft eervol ontslag uit de militaire dienst ver leend, op zijn verzoek, aan den 1D luit. J. H. Textor, van het 7e reg. inf. alhier in garnizoen. Voor de garnizoenshospitaaldienst te Amsterdam, ter opleiding van offic. van gezondheid, is het volgende getal plaatsen ter vervulling opengesteld, als: offic. van gezondh. hier te lande 12, idem in Oost-Indië 25, idem in West- Indië 1, apothekers hier te lande 4. De gemeente Alkmaar heeft Woensdag jl. een tref fend verlies geleden, door het afsterven van den algemeen geachten advocaat mr. P. A. de Lange, lid van de Provin ciale Staten en van den gemeenteraad aldaar. Dingsdag ochtend ten 7 ure is van 's Gravenhage naar Rotterdam vertrokken, niet het doel om zich verder naar de kust van Guiuea te begeven, de kapt.-komm., de heer Meijer, als vertegenwoordiger van de Nederlandsche regering, en de heer G. E. Emizang, als vertegenwoordigende de neger- bevolking aldaar, welke beide heeren, zoo als men weet, naar Holland waren afgevaardigd, om de belangen der bezitting voor te dragen. Ook de heer Nagtglas, nieuw benoemd gouverneur van de kust van Guinea, heeft zich Dingsdag ochtend mede van Rotterdam op reis naar zijne bestemming begeven. Men schrijft ons van EnkhuizenEr wordt hier in den laatste» tijd veel schol aangebragt. Prijs: f 10. per wigtje. Bij de redactie van de Tijd is, ter gelegenheid der viering van het gouden jubelfeest van Paus Pius IX, reeds ontvangen een bedrag van f55,465.22. Bij de redactie van de Maasbode is tot dat einde ont vangen f 2,549.37. Het Provinciaal Geregtshof in Zuidholland heeft Dingsdag jl. in een zeer uitvoerig arrest uitspraak gedaan in de zaak der twaalf Rotterdamsche beschuldigden. Twee van dezen, namelijk St. Nicolaas en Buijs, zijn bij gebrek aan genoegzaam overtuigend bewijs, vrijgesprokon. De tien overi gen zijn schuldig verklaard aan de feiten, hun bij de akte van beschuldiging ten laste gelegd en veroordeeld tot tucht huisstraf \oor den tijd van vijf jaren, met uitzondering Van. den 12n beschuldigden, Perwerda. Ten aanzien van dqnm heeft het Hof zijn jeugdigen leeftijd als verzachtende standigheid aangenomen en hem tot driejarige correctiomj gevangenisstraf veroordeeld.

Heldersche Courant | 1869 | | pagina 1