Men schrijft uit Zwolle: Wordt er werkelijk in Zwolle en Kampen menigmaal een bok geschoten, de dag van Woensdag jl. bragt deze stad in rep en roer door het tegendeel. Op de voorjaarskermis was een tent met wilde dieren; uit deze brak een beer los. De agenten van politie waren gewapend, doch de schoten met enkel hagel hadden geen effect; honderden menschep op de been, oude vrouwen met stokparapluien, notarissen, dominees, pastoors, barbiers, zelfs koek- en banketbakkers, ja de meest vreesachtige handelaars liepen het wilde dier te gemoet, doch niet voor en aleer men het berigt officieel vernomen had //de beer is door den likeurstoker S. te IC. in het veld nabij het station doodgeschoten." Mogt dit de laatste beer zijn, die door hem is ter neder geveldde beer was het eigendom van een armen man. Onder St. Miechels Gestel woonde een gep. serg. der marine Lindwurm, die bij zekeren G. te Hal de een kleine schuld haddaar de militair niet betaalde was de schuld- eischer naar 's Bosch gegaan, toen hij wist, dat de militair er heen ging om geld te halen. Op den terugweg heeft men hen echter elk aan een tafel, in een herberg gezien, later •op weg te zamen. Eeuigen tijd daarna vond men Lind wurm geheel bebloed en onkenbaar op den weg liggen; het bloed liep hem uit hoofd en borst, hij kon geen geluid meer geven, en stierf spoedig. G. was ontsteld in een her berg komen loopen, en er zijn sterke vermoedens tegen hem rgerezen. Lindwurm maakte zelden gebruik van sterken drank en in geen geval ooit misbruik. De vorige week is te Roermond proef genomen met een stof of poeder, uitgedaeht en vervaardigd door den heer •J. Saes aldaar, hetwelk, met het water in de brandspuiten 'vermengd, dienen zal tot spoediger blussching van branden de voorwerpen. Deze proeven zijn goed geslaagd, en naar :het schijnt zal dit poeder de voorkeur verdienen boven de ^zoogenaamde cartouches extinctrices. De kassier van de verzekering-maatschappij, V Union Parijs is gearresteerd, wegens een te kort in zijne kas van 1,500,000 fr.voor de helft van die verduisterde gelden had de gearresteerde deelgenomen in het Dagblad V Etejidard, waarvan de uitgever-directeur, Jules Pie, eveneens in hech tenis is genomen. De directeur heeft aangeboden uit zijn .privaat vermogen 500,000 fr. te vergoeden, doch de belang hebbenden hebben geen gebruik willen maken van dat eerlijk voorbeeld en de vervolging geëiscbt. Dezer dagen is te Parijs een werkje verschenen, les Formules du docteur Uregoire, van den lieer de Courcelles, een soort van woordenboekjewaarin een geestige verklaring wordt gegeven aan allerlei woorden. Zoo zegt hij onder an deren: Geld is in de handen van verstandige lieden een practisch middel, in die van dommen slechts een doelwit. Aristocraat is een Democraat die carrière heeft gemaakt. Diplomatie is de langste weg volgens welken men van het eene punt tot het andere kan geraken. Landverhuizers zijn reizigers, die wel het regt hadden om te vertrekken, maar op voorwaarde van alleen terug te komen. Nooit is eigen lijk een woord, dat in den mond eener vrouw u evenmin verontrusten mag als het woord altijddoor haar misschien later uitgesproken, u zou mogen gerust stellen. Revolutie is eigenlijk een Fransche beweging, die hierin bestaat, dat men bij één pas voorwaarts twee passen achterwaarts doet. Werken is het middel om geld te verdienen en te gelijker tijd geen tijd te hebben er gebruik van te maken. De feesten ter gelegenheid van het huwelijk van de ■dochter van den onder-koning van Egypte met Mansour- pacha hebben drie dagen en drie nachten geduurd. Armen en rijken waren tot den bruiloftsmaaltijd genoodigd, waar geheele kudde schapen opgediend, geheele rijstplantages kaal gegeten en dito ladingen macaroni verslonden werden, een feest waarop men zich vrolijk maakte, danste, illumineerde en vuurwerk ontstak. Op het groote plein van het paleis van Kasr-el-Aali werd den volke een afwisseling van allerlei ver makelijkheden aangeboden Arabische en Turksche théatre3, Arabische dansers en danseressen, fluit-, pijper- en tambou- rijnspelers; en vooral waren niet vergeten de vermaarde Arabische zangeressen, de goochelaars, kunstenmakers en koorddansers. Onder kolossale tenten zat men aan tafels, bedekt met de uitgezoehtste spijzen en lekkernijen. In den harem werd eveneens feest gevierd door de Europesche en Egyptische dames, die des avonds in den schouwburg bijeen kwamen, waar een voorstelling te harer eer werd gegeven. -Te New-York is een nieuw Weekblad verschenen, on der den naam van»The Imperialist," waarin de leer ver kondigd wordt, dat de Democratische beginselen van volks souvereiniteit en gelijkheid verkeerd en noodlottig in hunne gevolgen zijn, en de wensch wordt uitgedrukt, dat op de puiohoopen van de ongelukkige Amerikaansche republiek een hecht en sterk Keizerrijk moge verrijzen. Op de groote paardenmarkt te Frankfort waren dezer dagen 1300 paarden, meestal luxe-paarden. De loterij van 40,000 loten a 1 thaler wekte veel deelnemingde eerste ■prijs, een landauer met 4 donkerbruine Wallachysche paar den, viel aan een kastenmaker ten deel, wiens vrouw, die buiten weten van haar man ook een lot genomen had, den derden prijs, een groene kales en 2 roodbruine Wall. paarden, trok. Volgens tijdingen uit Jokobama heeft 12 Febr. in die streken een hevige storm gewoed, waarin ccn der groote stoomschepen van de Zuiderzee-linie is vergaan. De Her- mann, dit is de naam van het schip, stootte den 13 op een rif nabij Hawatsoe-punt, ongeveer 75 mijlen van Jokohama en werd eerst nog een vierde mijl verder geslagen, aleer het als wrak bleef zitten. Volgens de beschrijving van den heer Newell zou het schip den 13 's morgens van Jedo naar Jo kohama terugkeeren met 350 passagiers (vele Jap. soldaten en officieren en eene bemanning van 80 koppen). Wel werd tijdens de schipbreuk van den sein-toestel gebruik gemaakt en werden de seinen van de kust ook beantwoord, doch niet dan na geruimen tijd kon men de booten te water bren gen, waarvan twee omsloegenvele menschen werden door de stortzeeën weggespoeld, anderen bleven behouden door zich aan wrakhout of aan de omgeslagen booten vast te klemmen. De gezagvoerder roemt de tegenwoordigheid van geest en de gehoorzaamheid aan hunne bevelhebbers van de Japansche soldaten, waarvan ongeveer 300 omkwamen in de golven. Van de bemanning zyn ongeveer 58 gered; de ge redden hadden zich 60 mijlen landwaarts begeven en waren daar met de grootste welwillendheid opgenomen; thans zijn zij te Jokohama aangekomen. Te Parijs heeft Vrijdagavond een vereeniging plaats gehad van chefs van handelshuizen, die na een beraadslaging van twee uur met nagenoeg algemeene stemmen een voorstel hebben aangenomen tot sluiting van de magazijnen op Zon en feestdagen. Een commissie uit de patroons is vervolgens belast geworden met de taak, om al hun collega's tot dit be sluit over te halen en met een onderzoek naar de werkuren. Uit St. Petersburg wordt gemeld, dat in de humoristi sche bladen van de Russische hoofdstad verzekerd wordt, dat de zangeres Adeline Pattï bij haar vertrek vijf beurzen heeft achtergelaten voor dol geworden Russen, uit dankbaarheid voor de geestdriftvolle ontvangst, haar in het Noorasctie Rijk ten deel gevallen. Dè heeren, die haar nog op den dag van haar vertrek voor 7000 roebels aan diamanten geschonken hebben, moeten die wel wat ver gaande scherts geheel weer loos verduren. Te Sommerville in Massachusetts heeft den ln Maart tusschen twee vrouwen een hevige bokspartij plaats gehad, geheel naar de regelen der kunst, bijten en haren uittrekken er onder begrepen. In het conventionele costuum, kousen, slopkousen en broeken, traden de vrouwelijke kampioenen met loshangende haren het strijdperk binnen en hadden elkaar in korten tijd na 21 aanvallen zoo hevig toegetakeld, dat de eene, Molly Jones genaamd, door hare secondanten moest wor den weggedragen, terwijl de overwinning en de 'daarop ge stelde premie van 50 dollars aan de tegenpartij, SerahChapman, werd toegewezen. Te Stamford (Connectïcut) is een oester gevangen, die 127 paaiden bevatte, en te New-IIaven heeft men in een oester 293 paarlen gevondea. Koningin Victoria heeft op den predikstoel in hare ka pel eene zaudlooper doen plaatsen, om den prediker den tijd te herinneren, waarop hij eindigen moet. Hij loopt 18 mi nuten. Vele predikers ïn ons land zouden met dat weinigje zeker niet ingenomen zijn. De geestelijken in Polen raoeteu voor 't begin van elk kwartaal de teksten opgeven, waarover zij zullen spreken. Daar de Russ. regering begreep, dat een text dikwijls een uithangbord is, 't welk belooft wat in de preek niet zal zijn te vinden, eisckt zij teveus opgave van de wijze waarop men de aangegeven teksten denkt te behandelen. Naast de cijferkundige aardigheid, in de vorige week op genomen, plaatsen wij eene andere, waaruit blijkt, dal uit de optelling van de cijfers der jaartallen, het juiste getal uitkomt van sterven en troonsbestijging der drie navolgende Russische keizers. Alexander I, geboren 1777 22 Besteeg den troon 1801 10 Is gestorven 1825 16 Is oud geworden 48 jaren. Nicolaas I, geboren 1796 23 Besteeg den troon 1S25 16 Is gestorven 1855 19 Is oud geworden 58 jaren. Alexander II, geboren 1818 18 Besteeg den troon 1855 19 Ouderdom 37 jaren. HM WHAAIl. Sedert twee maanden bevond ik mij te Londen ter genezing eencr wond, terwijl men te Spithcad mijn vaartuig herstelde, dat zeker in minder bekla- genswaardigen toestand verkeerde dan zijn kapitein, want, niettegenstaande de zorgen van drie geneesheereu, die alle moeite dedeii om mij van eendiep in mijn vleesch gedrongen kogel te verlossen, stond ik gruwelijke pijneü uit. Het leven en de beweging der groote wereldstad verveolden mij boven mate j de dikke kolendamp deed mij onophoudelijk do frische lucht der zee betreuren en ik zou op mijn geliefd fregat liever het loeijen van deü storm vernomen hebben, dan bet onophoudelijk geratel der wagens die onder de raineu van mijn hotel voorbij giugeu. Daarom was ik zcor tevreden toen mij op zekeren morgen Lord P. deed roepen en mij verzocht voor zes weken het bevel over de brik „Polly" te nemen en met haar om de Noord een krüistogt tegen de zeeroovers te houden. Die boosdoeners zijn zeer gevaarlijk zeide h\j tot mij toen ik zijn voorstel aaugcuomcu had, zij moorden en rooven in Schotland en op de He- brideu op eene verschrikkelijke wijze uit meuschlicvcndheid moeten wij streng te werk gaan. Dc arme vissohers cn pachters op dc kusten kunnen niet over wapens cn mannen beschikken om zich tc verdedigen, liet is aan ons

Heldersche Courant | 1869 | | pagina 2