HEIDERSGHE COURANT. 3ïieuros= en Zaturdag <flÖoertentie--6ftti). 1 Mei Negende Jaargang. 4ï)jfidëcl gcbeclte. BEKENDMAKING. J2ict-offictcd geöeeïte. NIEUWSTIJDINGEN. Jtë 827. 1809. Verschijnt DINGSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden 1.30 Franco per post P F 1.50 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco. De prijs der Advektenïien van 1—4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Zegelrcgt voor iedere plaatsing 35 Centen. Voor des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertenticn intczcnden Ingezonden stukken minstens cén dag vroeger. Uitgever S. GIL T J E S. De BURGEMEESTER der gemeente HELDER maakt, ter voorkoming van ongelukken, aan de ingezetenen bekend, dat de practische SCHIETOE FENINGEN OP DE HORS met het geschut van Zr. Ms. instructievaartnig PRO PATRIA weder zullen plaats hebben op Maandag, Dingsdag, Woens dag, Donderdag en Vrijdag van iedere week, aanvaugende na 1 Mei e. k. Bij de gewone schietoefeningen wordt eeno roode vlag aan den voortop van genoemd vaartuig gehescheu, en zal het strand op de Hors op een af stand van 4000 Ned. ellen in de rigting van den Stuifdijk onveilig zijn. Bij het schieten met getrokken geschut worden aan de beide toppen van genoemd vaartuig roode vlaggen .gebeschen, en zal het strand op de Hors op een afstand van ruim 5000 Ned. ellen, in de rigting van den Stnifdijk, onveilig zijn. Genoemd gedeelte van de Hors zal worden afgepaald door paaltjes met bordjes, waarop geschilderd is: „Zr.Ms. instructie-vaartuig ProPatria." Aan het einde der rooilijn wordt eene blaauvve en op de ambtsuollen eene Nederlandsche vlag geplaatst. Ofschoon men zich buiten de boven omschreven grenzen veilig zou kunnen achten, dient men in acht te nemen, dat, wanneer er met springgranaten geschoten wordt, de stukben dezer projectielen tot over de greuzen kunnen geworpen worden, en het alzoo raadzaam is, zich in dit geval ook niet aan de binnenzijde des Stnifdijks in de mok op te houden. Verder wordt in herinnering gebragt, dat het verboden is de projectielen en verdere materialen, welke op genoemde plaats liggen, op te zoeken en zich toe te eigeuen, zullende deze handelwijze worden beschouwd als ont vreemding van 's Rijks goederen, en degenen, die zich onverhoopt hieraan mogten schuldig maken, als zoodanig worden vervolgd. Helder De Burgemeester voornoemd, den 28 April 1869. STAKMAN BOSSE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Helder brengen in herinnering, dat de VORDERINGEN TEN LASTE DER GEMEENTE over 1868, welke niet vóór of uiterlijk op den laatsten Junij dezes jaars ingele verd zijn, overeenkomstig de Wet, worden gehouden voor verjaard of vernietigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd Helder, 28 April 1369. STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris. Helcler, Nieuwediep, Willemsoord, enz., 30 April 1869. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de wijzi ging, met I Mei, der vertrekuren van de ITollandsche spoor treinen. Dienstbiljctten zijn aan de stations te bekomen tegen 2 en 15 centen; zie voorts de advertentie hierachter. De luit. t/z. Ie kl. L. B. H. Tuckermann. wordt met den 15en dezer op non-activiteit gesteld. Geplaatst op Z. M. ramtorenschip Prins Hendrik der Nederlanden de luit. t/z. 2e klasse H. A. de Smit van den Broeke en J. H. baron van Yerschuer. Op Z. M. monitor Heiligerlee de luit. t/z. 2e klasse A. Bokker en de adelborst der le klasse W. H. van Braam. Z. M. heeft eervol ODtslag verleend aan de volgende officieren bij de rustende schutterij in de provincie Noordholland voorm. 3de bat. 4de comp., aan H. de Carpentier, als kapt.; 6de comp., aan J. L. Kikkert, als kapt. Benoemd: 4de bat., staf, tot lsten luit.-adj. C. Kalff; tot lsten luit.-kwar- tierm. J. Zur Mühlen tot offic. van gez. 2de kl. A. Wey- senboim, tot dusverre offic. van gez. 3de kl. bij het voorm. 5de bat. 1ste comp., tot kapt. G. Smit Azn.; 2de comp., tot kapt. W. J. H. Tengbergen tot lsten luit. G. J. van Gils; tot 2de luit. M. Kroon; 3de comp., tot kapt. J. van Gijtenbeek; tot lsten luit. A. Dekker; tot 2den luit. C. de Goede en M. J. Tiele4de comp., tot kapt. P. M. Lange- veld Jr., tot dusverre 1ste luit.tot lsten luit. J. R. Coninck Westenberg, tot dusverre 2de luit.beiden bij de 6de comp. van het voorm. 3de bat.tot 2de luit. W. H. Bruno Bok en H. van Goudoever. De Zangvereeniging Cecilia mogt gisteren avond haar lOjarig bestaan vieren. Zij gaf daartoe in het lokaal Tivoli //een buitengewoon Concert". Yooraf hield de heer J. Heeres, president der Yereeni- ging, eene toespraak tot de aanwezigen waarin hij een te rugblik sloeg op het afgeloopen tijdperk en met een enkel woord aanstipte de afwisseling van voor en tegenspoeden der vereeniging. Hij besloot met de overtuiging dat Cecilia voor het tegenwoordige krachtige elementen bezit, die met vertrouwen de verwachting doen ontstaan dat het aantal kunstlievende leden zich op nieuw aanzienlijk zal uitbreiden. Het eerste nommer van het programma was de wel komstgroet, met voor deze gelegenheid toepasselijke woor den door den heer J. B. Groen; het geheele lied was op de achterzijde van het programma afgedrukt. Het eerste cou plet hield in een welkomstgroet op dit feest, de beide vol gende. waren aan Cecilia gewijd en de twee laatsten laten wij hier volgen Maar ook het heil van Nederland Blijve ons hart als ingeplant En de Helder mede Blocije in welvaartvrede Waar wij wonen Klinkt daar toouen Stem en snaren Zang en woord Een accoord I Laat vrij de ruwe tijd ontbinden, doen vergaan De eendragt grondvest ons bestaan Zóó blijft Cecilia vol moed Als kunstzin haar beschermt en hoedt. Ze is onze leus En onze keus Haar blijft kunst en trouw verpand Helder, Haar en Nederland! Behalve dit stuk werden ook de overige nommers ferm uitgevoerd en wanneer men in het oog houdt, dat deze ver eeniging alleen uit dilettanten is zamengesteld, uit de bur gerklasse, die alleen hunne vrije uren disponibel hebben om zich aan de beoefening der kunst te wijden, dan moet men de uitvoering bewonderen en met de uitvoering de leden voor hunne opoffering van tijd en voor de vele moeite en zorgen die zij zich getroosten, alleen uit liefde tot de zang. Yan de mannenkooren, quartetten, duo's en solo' is niet dan met lof te gewagen. Wij brengen ook een woord van hulde aan den heer Kartering, stafmuzikant bij de marine voor de opluistering van dit concert door twee solo's op de fluit, de toonen die hij uit dit eenvoudige instrument weet te halen ze waren prachtig schoon. Zijne gemakkelijkheid, vlugheid en vast heid waarmede hij zijn instrument weet te hanteren doen hem kennen als een meester in zijn vak. Na afloop van het concert werd het feest besloten door een genoeglijk zamenzijn afgewisseld door dans. Den 15 Mei a. s. moet van het koloniaal werfdepot naar hier worden overgebragt en alsdan aan boord gaan van het schip Insulinde, gezagvoerder «J. H. J. Jollie, bestemd naar Batavia, een detachement suppletie troepen sterk 125 militairen, onder bevel van den le luit. der Jnf. O. I leger A. H. Ouwers (van verlof terugkeerend) en mede geleide van den 2n luit. der Infanterie C. E. Makkink. De hoogleeraar Domela Nieuvenhuis, van Amsterdam werd Zondag jl. te Deventer door een zenuw-toeval getrof fen, terwijl hij voor de Luth. gemeente aldaar zou optreden^"^ en het voorgebed deed. Hij is Woensdag jl. overleden pp tö|. //Oud-Randen" bij Mevr. Duymaer van Twist, alwaar logeerde. De dood van prof. Domela Nieuwenhuis is/ op nieuw een groot verlies voor vaderland en kerk.

Heldersche Courant | 1869 | | pagina 1