HE1DERSGHE COURANT. Jtieums- en Zaturdag <flÖi)ertentie-6fa5. 7 Augustus. M 855. Negende Jaargang. 1869. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINGSDAG- en VRIJDAG-AVOND Abonnementsprijs voor 3 maanden i.00 Franco per post 1.25 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco. De prijs der Advertentien van 1—4 regels is 60 Centen; voor elten regel meer 15 Centen. Voor des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertenticn intezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. Uitgever S. GILT J ES. Helder, Nieuwediep Willemsoord, enz., 6 Aug. 1869. Op de jl. Dingsdag avond gehouden vergadering van het collegie Si?ie Nominenamen de president, de heer E. X. J. van Opdorp, en de secretaris, de heer I1. A. van Braam Houckgeest, als zoodanig aftredende wegens vertrek naar elders, plegtig afscheid van de vergadering. Tot president werd vervolgens bij keuze benoemd de hr. A. J. baron van Geen, welke staande de vergadering zitting nam. Als nieuw lid werd aangenomen de heer J. Keijser. De eerstvolgende vergadering zal plaats vinden op Maandag den 16 Aug. a. s., des avonds ten 8 ure, alsdan zal eene lezing gehouden worden door den heer P. A. van Aken. Bij de opening der stembriefjes alhier, op Woensdag jl., was de uitslag der herstemming ter verkiezing van een lid voor den gemeenteraad als volgt Uitgebragt 393 stemmen, van onwaarde 5. De heer W. J. Hidde Bok bekwam 233 en de heer P. Groen 155 stemmen, Alzoo gekozen de heer W. J. HIDDE BOK. [Bovenstaande reeds Woensdag voormiddag ter hennisse gebragt van onze abonnente?i binnen deze gemeentel) De uitslag der herstemming voor een lid van den ge meenteraad te Texel is deze: Ingeleverd 156 billetten waarvan 1 billet, als ongestem peld, van onwaarde. Hiervan bekwam de heer W. Hillenius 118 en de heer J. T. Zijm 37. Zoodat de heer W. Hillenius wonende te Oudeschild is gekozen in de plaats van het af tredend lid, den heer A. Bremer. Men schrijft ons van de Zijpe 3 Augustus Gisteren heeft alhier de herstemming plaats gehad voor een lid van den gemeenteraad, ter vervanging van den heer C. Siemers, die verzocht had niet meer in aanmerking te komeu. De heer K. Prancis bekwam 73 en de heer N. Kruijer 76 stemmen, zoodat laatstgenoemde is verkozen. De officier van administratie 3e kl. H. W. Wijn malen, behoorende tot de rol van Zr. Ms. wachtschip alhier, en gedetacheerd geweest op Zr. Ms. instructievaartuig Uraniay wordt met den 10 dezer op non-activiteit gesteld. Bij harde wind en een hoog getij water is de Engelsche stoomboot Severn gisteren in den vroegen morgen vlot ge raakt vervolgens op de reede gestoomd en gisteren namid dag door een der sleepbooten in de haven gebragt Woensdag voormiddag is een sloep van Zr. Ms. ram- schip de Buffel op de reede omgeslagen; de opvarenden geraakten allen te water en liepen groot gevaar. Zij hebben zich aan de sloep weten vast te klemmen tot een tweede sloep van de Buffel ter hunner redding afgezonden, kwam toesnellen. De heer G. C. Meijer, telegrafist, dienstdoende aan 's rijks telegraafbureau alhier, is in dezelfde betrekking over geplaatst naar Haarlem. Aan den heer J. L. Graaf, gewezen adj.-commies bij het hospitaal der Marine alhier, is een pensioen toegekend ten bedrag van f 640. Aan den heer P. P. Duinker, gewezen adj.-commissaris der loodsen alhier, is een pensioen toegekend ten bedrage van f 440. Het uitvoeren van herstellingen en voorzieningen van eenige stations-inrigtingen op den Noordhollandschen Staats spoorweg, is aangenomen door de Gcbr. Moorman alhier, voor de som van f2223. Men schrijft ons van Texel, 4 Aug. het volgende: Gisteren namiddag, viel de metselaar S. Vlaming, werk zaam aan een nieuw te bouwen huis, van een 16 17 vt. hooge stelling; uitwendig had de man zich niet bezeerd doch onder het vervoeren naar zijn woning te Oosterend klaagde hij over pijn in den rug. De wierhandel eene belangrijke tak van nijverheid voor ons eilandis thans nog niet aan den gangvroeger was zulks om dezen tijd in vollen werking doch daar de wierwaarden nu niet in handen van Texelaarsmaar van personen van buiten zijn zoo willen dezen het loon ver minderen gepasseerde jaar genoot een maaijer, voor het maaijen van het wier op de waarden, het laden in do schuit, vervoeren naar Texel en lossen aldaar f2.25 van de 100 kilodan waren er andere personen die het wier van de lossingsplaats vervoerden naar de slootenhet daarin ver- verschten, weder uithaalden op het land uitlegden en droog den, om daarna af te schepen deze genoten f 2.65 voor al dien arbeid nu wil men de eersten f 2.en de laatsten f2.25 geven, de maaijers hebben gelukkig de schelpenvis- scherij, welke hun brood verschaft en willen dus voor minder loon geen wier maaijen. Zooals ik hoorzal men nu door Wieringers het wier doen maaijen en alhier aan den wal brengen. De tijd zal het leeren. Scherpschutterscorps te Schagen: Schietoefening van 1 Augustus 1869. Afstand 200 pas. Kampstrijd voor de Bilt. 10 schutters schoten 121 patroouen waarvan 55 treffers. De serg. maj. maakte in 5 schoten 5 treffers en 7 punten, de serg, vaand. in 6 schoten 6 treffers en 9 punten. De uitslag van den kampstrijd is dat het Schagercorps bij den schietwedstrijd aan de Bilt zal vertegenwoordigd wor den door den luit. J. Koggeveen Dz. den serg. maj. Schelling, den fonr. D. Koggeveeu, den serg. J. Koggeveen Cz. en den schatter E. Krans. De serg. vaand. die slechts 26 van de 40 patronen heeft kunnen verschieten, heeft het best van allen geschoten eii zal de wedstrijders als plaatsvervangend schutter vergezellen. Het corps zal wijders vertegenwoordigd worden door den kommandant. Sc/iager Ct. Het kiescollegie der ITerv. gemeente te Alkmaar heeft na een twaalf- en zestal, het volgende drietal predikanten geformeerd: DD. C. 11. Ten Harmsen v. d. Beek te Keitsum, J. Eigemau te Delfshaven, J. G. Verhoeff te Herveld. Woensdag jl. werd te Amsterdam de 34ste algemeene vergadering der Hersteld Pvang. Luthersche gemeenten in in het Koningrijk der Nederlanden geopend. Tot het mode- ramen dezer vergadering werden met volstrekte meerderheid van stemmen gekozen de heerenG. W. Stemler tot voor zitter, J. H. Sonstral tot 2° voorzitter, P. J. Heiwig tot secretaris en II. W. Kesper IT.A.zn tot adj.secretaris. Het zesde zendigsfecst op het landgoed Middachten, daartoe afgestaan door mevr. douarr. gravinne van Bentinck Hoevel, werd Woensdag jl. gevierd; duizenden feestgenooten van verschillende plaatsen, kwamen aan het station de Steeg aan, terwijl ook door particuliere rijtuigen uit de omstreken velen waren toegevloeid. Liep alles naar wensch af, jammer was het dat men niet voor meer redenaars gezorgd had, waardoor zeker zulke feesten bevorderd worden, en te betreuren was het, dat leeraren van het buitenland, vooral bekend met de zendingszaak, slechts onder de toehoorders waren, terwijl ook degelijke mannen, bekend als sprekers onder de leeraren van de kerk van ons land geheel stil zwegen. Genoeg echter hiervan, moge er op het volgende feest in vooezien worden.

Heldersche Courant | 1869 | | pagina 1