HELDERSGHE COURANT. Jïieums* en Zaturdag ililnertcnlie-fifni). 26 Maart. M 921. Tiende Jaargang. 1870. Waarschuwing Jgiet-nffictëel gcöccïte. Zitting van den (Gemeenteraad NIEUW S TIJ DIN GEN. Verschijnt DINGSDAG- en VRIJDAG-AVOND Abonnementsprijs voor 3 maanden i.00 Franco per post 1.23 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco. De prijs der Advektentien van 1—4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertentiën intezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. Uitgever S. GILT J ES. (^fftcicël QebcEÏtc. Bekendmaking. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER brengen ter openbare kennis, dat op gisteren door den Raad dezer Gemeente vastge steld en gedurende de eerstvolgende acht werkdagen, op de gewone kantoor uren, ter secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zijn nedergelegd. a. het voljaarskohier van den Hoofdelijken Omslag over het dienst jaar 1870. b. het voljaarskohier der Belasting op de Honden, over het dienstjaar 1870 en c. het suppletoirkohier der Belasting op de Honden, over het dienst jaar 1869. Helder, Burgemeester en Wethouders voornoemd, 23 Maart 1870. STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris. POLITIE. In eene naburige gemeente heeft zich een vreemd koop man bij sommige personen vervoegd, sprekende gebroken Duitscn, voorgevende gekomen uit Emden (Oost-Friesland), kort van gestalte, kleur bleek, mager, dragende een knevel en de baard onder de kinvergezeld van een persoon, welke hij zijn knecht noemde, die eenigsints lang van gestalte, is, zwart haar heeft met een donker uitzigt en knevel. De bedoelde koopman, oogenschijnlijk Israëlietgaf voor eigenaar te zijn eener tapijtfabriek te Emden, doch wegens sterfgeval zijner bloedverwanten, zijne goederen van de hand wilde zetten, daar hij van plan was naar New-York te gaan. Die koopman bood voor spotprijzen, op monster, karpetten en tafelkleeden, benevens katoenen stollen aan; met belofte de verkochte goederen den volgenden middag te zullen leveren, vervolgens bood hij stukken best Iersch linnen te koop aan, voorgevende aan ieder stuk 40 ellen te zijn. De levering der andere goederen die hij op monster verkocht had, bleef achterwege, terwijl bij nameting bleek, dat de stukken linnen slechts 34 ellen lang wareu, en in het midden slecht katoen was. De commissaris van politie te Helder, waarschuwt een ieder, zich voor dergelijke bedriegelijke handelingen te wachten. Helder, 25 Maart 'l870. A. C. BOONZAJER. van Diügsdag 22 Maart 1870. Voorzitter de heer Mr. K. J. C. Stakman Bosse. Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 16 leden. Afwezig de heer Zur Mühlen. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. 1). Bezwaarschriften tegen het Kolder van den Hoofdelijken Omslagdienst 1870. De Voorzitter deelt mede, dat eenige bezwaarschriften zijn ingekomen en stelt voor die in eene vergadering met gesloten deuren te behandelendaartoe wordt besloten en de open bare vergadering voor eenige oogenblikken geschorst. Bij heropening der openbare vergadering wordt door den Voor zitter voorgesteld de vaststelling van het primitief kohier 1870, Hoofdei. Omslag, op f9953.662het supplement kohier 1869, Hondenbelasting, op f54.50, en het primitief kohier 1870, Hondenbelasting, op f814.Daartoe wordt met algemeene stemmen besloten. Mededeéling van ingekomen stukken. Missive van Gedep. Staten, om de begrooting over 1870, zoo als ze in de vorige vergadering van den Raad is gewijzigd vast te stellen. Missive van commissarissen van het ziekenhuis, met verzoek om aan den gemeente-apotheker T. L. Quanjer, op zijn verzoek, eervol ontslag te verleenen, ingaande 1 April a. s., uithoofde hij voornemens is zich elders te vestigen. De Voorzitter brengt hulde aan de kunde, bekwaamheid en ijver van den heer Quanjer, en stelt voor zyn verzoek toe te staan. Daartoe wordt besloten met algemeene stemmen. De Voorzitter voegt hier nog by, dat eene oproeping in de Haarlemsche Courant is geplaatst, waarop zich reeds twee sollicitanten hebben aangemeld. c. Missive van den Commissaris des Konings, waarbij, voor deze gemeente, het contingent voor de nationale militie is bepaald op 50 manschappen. Wordt voor kennisgeving aangenomen. d. Ingekomen bij het Dagel. Bestuur het verslag over 1869, van den staat van het lager onderwijs in deze gemeente, alsmede die van het middelbaar onderwijs en ook de verant woording van het ziekenhuis en de apotheek over 1869. Op voorstel van den Voorzitter wordt goedgevonden deze stukken binnen kort, tegelijk met het jaarverslag der gemeente, bij de leden rond te zenden. e. Dat door de benoemde eommissie tot regeling van den afslag van visch eenige huishoudelijke maatregelen worden voorgesteld, om die gedurende drie maanden, bij wijze van proefneming in te voeren, om daarna eene meer bepaalde verordening te ontwerpen. Wordt goedgekeurd. De Voorzitter stelt voor aan den koog bejaarden com missaris der nachtwachts A. Groeneveld, een eervol ontslag te verleenen, met behoud van zijn tractementbedragende f300. 'sjaars, bij wijze van gratificatie of toelage, voor zijne steeds aaD de gemeente betoonden ijver en goede diensten. En voorts om in de daardoor ontstane vacature te voorzien door het bevel over de nachtwachts op te dragen aan de veld wachters, ieder op zijn beurt, tegen eene extra toelage van 50 centen per nacht. Beide voorstellen worden met algemeene stemmen aangenomen, nadat de heer de Breuk van den Voorzitter de verzekering heeft gevraagd en bekomen, dat steeds voor. eene goede controle over de nachtwachts gezorgd worde. Bij de gewone rondvraag wijst de heer van Kelckhoven op het geval dat op de stal van een der veehouders in het Koegras de longziekte zich geopenbaard heeft en vraagt of er wel de noodige voorzorgsmaatregelen genomen zijn ter voorkoming van verspreiding dezer besmettelijke ziekte. De Voorzitter geeft de verzekering, dat hij in overleg met een veearts, de vereischte maatregelen heeft genomen, waar onder behoort eene strenge afzondering van het zieke vee en zoo noodig afmaking. De heer van Kelckhoven neemt daarin genoegen. Waarna de vergadering wordt gesloten. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 25 Maart 1870. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der in- en uitg. regten en accijnsen, en van den waarborg en de belasting op de gouden en zilveren werken te Groningen, den heer J. J. van den Bosch, thans ontvanger der directe belastin gen, in- en uitgaande regten en accijnsen alhier. Z. M. heeft de kapt.-luit. ter zee A. A. 's Graeuwen, met den laatsten April a. s. eervol ontheven van de betrek king van iuspecteur over het loodswezen, de betonning, de bebakeniug en verlichting in het 3e district alhier en op non-activiteit gesteld, terwijl die betrekking is opgedragen aan deu luit. t/z le kl. jhr. H. O. Wichers. Aan den kap.-luit. ter zee W. B. F. Escher is tij delijk opgedragen de waarneming der betrekking van haven meester der marine alhier. De kapt. ter zee W. C. Klis en de luit. ter zee le kl. J. van Bnrg, laatst behoord hebbende tot het- eskader in Oost-Indië en van daar in Nederland teruggekeerd, zijn op non-activiteit gesteld.

Heldersche Courant | 1870 | | pagina 1