HELDERSCHE COURANT. M 927. 1870. Zaturdag 16 April. Tiende Jaargang. J!ieuo)S= en <ftÖoertenfie--6faÖ. BEKENDMAKING. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINGSDAG- en VRIJDAG-AVOND Abonnementsprijs voor 3 maanden 1.00 Franco per post n «1-25 Men abonneert zich bij alle Bockhandelaren en Post directeuren. Brieven franco. De prijs der Aiwerteïstien van 1—4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertentiën intezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. Uitgever S. GIL T J E S. O^tficicd jjeöceltr. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER maken bij deze, tengevolge eener bekomene kennisgeving van den Heer Directeur en Kommandant der Marine alhier, aan de daarbij belanghebbenden bekend.dat alle binnenkomende schepeu, welke onderhevig zijn aan Quarantaine, van den 16 dezer tot en met den 15 October aanstaande, op de rcedc van Texel in de bogt van den Zuidwal zullen moeten verblijven, ten einde aldaar het ontslag uit de Quarantaine af te wachten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, herinneren bij deze alle schippers, sloeplicden en audere personen, dat het aan geene sloepen of andere vaar tuigen, onder welk voorwendsel ook, geoorloofd is, zich aan boord van Qua rantaine-schepen ter adsislentie of om andere redenen te begeven, alvorens daartoe het noodige verlof van den Heer Kommandant van Zr. Ms. Wacht- schip of wel, zoo noodig, een Quarantaine-wachter van het genoemde Wacht schip tot opzigt te hebben bekomen en waarschuwen dientengevolge elk en een iegelijk om zich bij voorkomende gelegenheden dienovereenkomstig te gedragen, ten einde zich voor de nadeelige en onaangename gevolgen, welke uit ecne tegenstrijdige handelwijze noodzakelijk zouden voortvloeijen, te vrij waren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Helder, STAKMAN BOSSE, Burgemeester, deu 9 April 1870. L. VER1IEY, Secretaris. J2iEt-oifiriccl gcbEclte. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 15 April 1870. Door den majoor H. H. Roc'nell, kommandant der genie in de 5e stelling (Helder), zal, op Maandag 25 April, worden aanbesteed: 1. Het éénjarig onderhoud der aardewerken; 2. het éénjarig onderhoud der metsel- en timmerwerken; 3. het éénjarig onderhoud der kazernegebouwen, enz. en 4. het herstellen der brug over de hoofdgracht van het westoeverfort. Alles onder het beheer der genie alhier. Woensdag jl. is in het lokaal Musis Sacrum aanbe steed het doen van eenige herstellingen en vernieuwingen aan het kerkgebouw der Israëlitische Gemeente alhier. Er waren ingekomen 8 inschrijvings-billetten, als van de heeren P. Dekker voor f4347, J. van der Woude f4203, Gebrs. Korff f4180, Gebrs. Klein f3546, P. Verhey f3480, S. Gooien f 3460, P. Spruijt f 3456 en Gebrs. Moorman f 3447. ZExc. de minister van marine heeft dezer dagen het marine-établissement alhier bezocht en tevens het in aanbouw zijnde instituut voor de marine bezigtigd. ZExc. heeft, ver gezeld van den generale-inspecteur van het loodswezen, enz. jhr. H. P. de Koek, van hier uit, met de Frans Naerebout, een bezoek gebragt aan het eiland Terschelling. Door het Artillerie-Vrij korps alhier werd Woensdag avond jl. in het lokaal Tivoli de geannonceerde algeraeene vergadering gehouden, onder presidium van den heer mr. Ch. Bosch Reitz. Uit het jaarverslag bleek dat het aantal wer kende leden thans 127 bedraagt en aan de schietoefeningen steeds met ambitie wordt deelgenomen. Als leden van het bestuur traden, volgens rooster, af: de heeren Bosch Reitz, de Breuk en Wijs. De heer de Breuk verzocht niet weder in aanmerking te komen. Herkozen werd de heer Bosch Reitz met algemeene stemmenen ge kozen de heeren P. A. Verberne en A. Woudrichem. En tot leden der jury, oordeelende over ontstane geschillen, wer den gekozen de heeren S. P. Marinkelle, W. J.HiddeBok, INT. D. de Leur en P. L. Dammers. Aan den sergeant J. J. Bekkers, die bij de schietwedstrijd, gepasseerde jaar 111 de kamp, een prijs behaald heeft, werd als zoodanig een diploma uitgereikt. Door den majoor-kornmandant mr. D. P. H. Aberson, werd het voornemen kenbaar gemaakt om de dappere bemanning van Zr. Ms. stoomschip de Amstel, bij de terugkeer alhier van de Kust van Guinea, hulde te brengen, en noodigde al de werkende leden uit daaraan deel te nemen. Nadat door den heer Hidde Bok, namens de vergadering, een woord van dank werd uitgebragt aan de leden van het bestuur, werd de vergadering door den president gesloten, met een krachtig woord van opwekking, om steeds in ijver toe te ne men, daar waar het de belangen geldt van Neerland en Oranje. Door het hoofd-comité tot het verleenen van hulp aan zieken en gewonde krijgslieden is goedkeuring verleend aan een reglement, ingediend door de heeren H. L. Oudenhoven, dr. W. Krol en 44 andere leden van een te Helder gevestigd comité, en is mitsdien dat comité erkend als eene afdeeling der Nederlandsche vereeniging, ingesteld bij 's Konings be sluit van 19 Julij 1867, No. 60. Zr. Ms. stoomschip de Valk is, volgens telegram, gisteren te Cadix aangekomen en zou naar Perrol stevenen. Alles wel. Met den 30 dezer maand wordt de officier van ge zondheid le klasse J. Lamie, dienende op Zr Ms. fregat Admiraal van JVassetiaer, op non-activiteit gesteld. Geplaatst: den 16 April a. s. op Z. Ms. wachtschip alhier, de officier van gezondheid 2e klasse J. J. van Effen; den 1 Mei a. s. op Zr. Ms. fregat met stoomvermogen Admiraal van JVassenaer, de officier van gezondheid le klasse C. E. T. Hommel en de officier van gezondheid 2e klasse B. H. Thomson; op Zr. Ms. ramschip de Buffel de officier van gezondheid le klasse A. Peters; op Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam de officier van gezondheid 2e klasse J. van Lith Harrebomeé; den 16 Mei op Zr. Ms. wachtschip alhier de officier van gezondheid 2e klasse C. Noordewier; den 1 Julij op Zr. Ms. monitor Heiligerlee de officier van gezond heid 2e klasse M. G. Buijze terwijl met laatstgenoemden datum worden gedetacheerd bij het hospitaal alhierter voorbereiding tot het afleggen van examen voor hoogere rangen de navolgende officieren van gezondheid 2e klasse, als: J. C. Dooremaal, P. J. C. Broers, J. J. Borst en W. Pannevis. De luitenauts t/z le kl. H. D. Guyot, jhr. A. C. van Haefteu en P. E. Tegelberg, worden met den laatsten dezer eervol ontheven van de waarneming der betrekking van ad judant van den directeur en kommandant der marine, respec- tivelijk alhier, te Amsterdam en Hellevoetsluis, en de beide eerstgenoemden op non-activiteit gesteld; terwijl met den 1 Mei daaraanvolgende die functiën worden opgedragen: al hier aan evengemelden luit. t/z P. E. Tegelberg en die te Amsterdam en Hellevoetsluis respectivelijk aan de luits. t/z le kl. J. F. van Kervel en C. A. Jeekel. Men schrijft ons van Texel het volgende: Door den raad dezer gemeente is in zijne vergadering van 13 April jl.benoemd tot hoofdonderwijzer aan de Koog alhier, de heer C. Klok, thans hulponderwijzer te Opperdoes. Zondag voormiddag jl. is ds. van Vledder bij de gemeente van Waal en Koog ingeleid geworden door den consulent ds. Riet, die tot tekst gekozen had een gedeelte Rom. 1 16. Ds. van "Vledder hield des namiddags zijn intree-rede naar aanleiding van Joh. IV: 34. Volgens de Ainsterdamsche Courant zal Z. M. de Ko ning den 26 dezer HD. gewoon jaarlijksch bezoek aan de hoofdstad brengen. Volgens door den Minister van Oorlog uitgedrukt verlangen, zullen eenige geuie-officieren, thans lijdelijk ge detacheerd bij de constructie van groote Rijks werken, niet tot dat Departement behoorende, die laatste betrekking weder verlaten, om bij het korps in effectiven dienst terug te keeren. Dit staat in verband met de plannen en ontwerpen, welke voor het defentiestelsel eerlang bij het Departement van Oorlog zullen worden onder handen genomen.

Heldersche Courant | 1870 | | pagina 1