HELDERSCHE COURANT. Jlieutos» en <flÖuerlmlte-öfaÖ. Zaturdag 23 April. M 929. Tiende Jaargang. Zitting van den Gemeenteraad NIEUWSTIJDINGEN. 1870. Uitgever S. GILTJES. Verschijnt DINGSDAG- eu VRIJDAG-AVOND Abonnementsprijs voor 3 maanden 1.00 Franco per post 1.25 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco. De prijs der Advertemien van 1—4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gel ie vë men de Advertentiën intczendem Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. op Dingsdag 19 April 1870. Voorzitter de heer Mr. K. J. C. Stakman Bos3e. Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 13 leden. Afwezig de heeren Berghtiijs van Kelckhoven en Janzen. Eene vacature. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. 1). Benoeming stembureau voor verkiezingen. De Voorzitter deelt mede, dat van het overlijden van den heer Bakker, door diens weduwe, bij missive aan den raad wordt kennis gegeven. Spreker brengt een woord van hulde aan de nagedachtenis van den overledene, die 23 jaren als lid van den Raad, waarvan 19 als wethouder, zitting heeft gehad, 'gedurende welk tijdvak deze gemeente aanmerkelijk is vooruit gegaan en vele belang rijke zaken tot stand zijn gekomen, waaraan de heer Bakker zoo niet direct dan toch zijdelings heeft medegewerkt. Stelt voor, een brief van rouwbeklag, namens dén Raad, aan de we duwe te doen toekomen. Daartoe wordt besloten. De heer Braaksma, als staande in familie-relatie tot den overledene, brengt namens de familie dank aan den Voor zitter voor het gesprokene. De Voorzitter deelt verder mede, dat door het Dagelijkseh Bestuur aan den Commissaris des Konings kennis is gegeven van de ontstane vacature als lid van de Prov. Staten, en dat te vens verzocht is den dag te bepalen waarop de verkiezing zal moeten plaats hebben. Daartoe is aangewezen den 17 Mei a. s. en zoo eene herstemming moet plaats hebben den 31 Mei. Dezelfde datums zijn door het Dag. Bestuur vastgesteld voor de verkiezing van een lid voor den Raad. De Voorzitter stelt voor, over te gaan tot de benoeming van een stembureau. Tot leden daarvan, onder voorzitter schap van den Voorzitter van den Raadworden gekozen de heeren de Breuken Werendlijn Smit, tot plaatsvervangers de heeren Hidde Bok en Braaksma. 2). Vacature Gemeente-Apotheek. De voorzitter deelt mede, dat zijn ingekomen drie sollicita- tiënals van de heeren G. Ph. G. Moeys te NijmegenW. Teunissen en H. Beitjes, beiden te Amsterdamen dat de stukken in handen zijn gesteld van commissarissen van het Ziekenhuis en de Apotheek tot het instellen van een nader onderzoek en het daarna indienen van eene voordragt aan den Raad. 3). Aanbieding jaarverslag 1869. Wordt goedgevonden het verslag bij de leden aan huis rond te zeodeti. met bijvoeging van het verslag over het onderwijs en dat van het ziekenhuis en de apotheek. 4). Ingekomen stukke?i. a. Missive van de commissie tot likwidatie der weeskamers, in den Iiaag, waarbij goedkeuring voor de wijze van beheer der weeskamer van den lande vaD Huisduinen en den Helder; tevens kwijting voor de ontvangen somma van f439.48 en ontheffing van verdere rekenpligtigheid. b. Dat den 11 April de gemeente-kas is opgenomen, waarin zich bevond f 29,536.67, overeenkomstig de boeken en bescheiden. c. Goedkeuring door Z. M. van de heffing der belasting op het gemaal, het gedistilleerd en het geslagt, tot ultimo December 1871. d. Afwijzend antwoord van Ged. Staten op het adres, be treffende de begrooting 1870, van den Majoor-Kommandant der dd. schutterij alhier, met verzoek, na inzage daarvan, het antwoord met de daarbij gevoegde bijlagen, aan ZHEd.G. uit te reiken. cl, b, c en d worden voor kennisgeving aangenomen. e. Brief van het Burgerlijk Armbestuurmet verzoek tot af- en overschrijving van eenige posten op de rekening van 1869. Wordt toegestaan. f. Idem van het Bestuur van het Algemeen Weeshuis. Wordt toegestaan. g. Circulaire van Ged. Stateninhoudende eene herinnering, om de rekening van het vorige jaar uiterlijk 31 Augustus a. s. in te zenden. h. Rekest van eenige broodbakkers in deze gemeente, met verzoek, dat, uithoofde van de met 1 Mei a. s. ingaande ver mindering met 10 pCt. op de belasting van het meel, aan hen restitutie worde verleend van de op dien datum bij hen aan wezigen voorraad. De Voorzitter stelt voor, daarop te antwoorden, dat door den Raad in eene vorige vergadering het besluit is genomen om geene restitutie te verleenendat de bakkers en hande laars in dat artikel daarvan vroegtijdig genoeg kennis heb ben kunnen nemen, om daarnaar tegen 1 Mei hunnen voor raad te regelen. Daartoe wordt met algemeene stemmen be sloten. i. Een voorstel van den heer Hidde Bok, dat naar aan leiding van art. 18 van het reglement van orde, schriftelijk bij den Voorzitter is ingediend, wordt gelezen. De voorsteller geeft daarin te kennen, met zekerheid te hebben vernomen, dat het te dezer plaatse in aanbouw zijnde instituut voor de marine, in de maand Mei a. s. zal worden opgeleverd en door de marine aanvaard, hoewel het later eerst zal worden betrokken. De voorsteller gelooft, dat al de leden met hem de overtuiging zullen deelen dat door deze stichting aan de gemeente een groote dienst en een belangrijk voordeel is bewezen, stelt voor, om vóór dien tijd een woord van dank van wege den Gemeenteraad tot de hooge regering of speciaal tot den Minister van Marine te rigten, in het midden latende of die dank mondeling of schriftelijk worde uitgebragt. Na eene korte wisseling van gedachten, wordt goedgevonden eene commissie, bestaande uit B. en W., met den Secretaris, diligent te verklaren, om den dank der gemeente aan den Minister van Marine mondeling over te brengen, ingeval ZExc. binnen kort deze gemeente mogt bezoeken, en zoo niet het dan schriftelijk te doen in allen gevalle zorg te dragen dat het geschiede voor de indienststelling van het instituut Daarna wordt de vergadering gesloten. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 22 April 1870. Op 's rijks werf alhier is gisteren een werkman, ge naamd A. Peereboom, in de balkhaven te water geraakt en verdronken. Nadat hij ruim twee uren vermist was is zijn lijk gevonden eu onmiddelijk naar 's rijks hospitaal vervoerd. De aangewende middelen der kunst bleven vruchteloos. Heden morgen ten 6 ure is alhier op de reede ge ankerd een stoomschip van de Noordduitsche oorlogsvloot. Bij Z. M. besluit is de adelborst le klasse II. C. E. van IJsselsteyn, dienende bij het eskader in Oost-Indie, op zijn verzoek uit de zeedienst ontslagen. De luitenant ter zee le klasse C. E. T. van Woelderen wordt als le officier geplaats aan boord van het raderstoom schip de Valk, en op het wachtschip alhier de luitenant ter zee 2e klasse S. II. Binkes, en de officier van administratie der 2e klasse P. W. L. A. Hirschman. Tot heemraad van den polder het Hoornder-Nieuwland op Texel is benoemd de heer C. Kuyper. Door den raad der gemeente Zijpe is benoemd tot vroedvrouw ter standplaats Oude Sluis, mej. A. E. Mooy, geboren Bekking, wouende te Katwijk aan Zee. De minister van oorlog brengt ter keunis van belang hebbenden, dat in de maand Junij aanstaande een vergelijkend examen zal worden gehouden tusschen ,de adspiranten voor de plaatsing als kadet aan de koninklijke militaire academie. De maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen zal op 11 Mei des voormiddags ten 10 ure aan het centraal- bureau te 's Gravenhage, een vergelijkend examen van aspi-

Heldersche Courant | 1870 | | pagina 1