Naar wij vernemen, zal de duiker-stoomboot Antagonist spoedig naar Terschelling vertrekken, oin de visscherij op de Luiine te hervatten; de diepgang op dat wrak schijnt eenig- zins vermeerderd te zijn en thans meer hoop te geven op eene gunstige reüssite. Door den minister van Financiën is bepaald, dat op den 1 n Augustus e. k. en volgende dagen te 's Gravenhage ex amen zal worden gehouden voor de betrekking van landmeter;* der 3e klasse bij het kadaster. De Tweede Kamer heeft Dingsdag ook de suikerwet aaugenomen. De meerderheid was, evenals bij de agrarische wet, niet grootart. 1 werd goedgekeurd met 40 tegen 37, en daarna de geheele wet met 42 tegen 35 stemmen, wijl de hli. Sloet en Moens zich ten slotte bij de meerderheid aansloten. Bij kouiuklijk besluit is thans geregeld de wijze van handelen ten aanzien van het begraven van lijken van schepelingen en mariniers in werkelijken dienst en met be paald verlof; alsmede bepaald, hoe de kosten daarvan gedekt zullen worden. De militeins der ligting van 1869, die nog bij de re gimenten vesting-artillerie in activiteit zijn, zulleu den 1 .1 u 1 ij aanstaande in genot van onbepaald verlof worden gesteld terwijl die van de infanterie den 15 Julij zullen vertrekken. De minister van Financiën heeft bekend gemaakt dat gedurende het jaar 1869 in 's Rijks munt zijn vervaardigd en afgeleverd de navolgende muntspeciën, als voor rekening van het Rijk: 1,000,000 lOcentsstukken500,000 öcents- stukken 2,014,000 halve centen; voor rekening van parti culieren 5,046,192 2|guldens. Te zaaien uitmakende een nominale waarde van f 12,750,550. -Bij koninklijk besluit is met ingang van 1 Septem ber 1870, de rijks hoogere burgerschool met driejarigen cur sus te Alkmaar, uitgebreid tot eene van vijfjarigen cursus, en bij die school benoemd tot leeraren dr. J. D. Boeke, te Kampen, H. de Vries Wz., te Alkmaar en J. C. Sennet, te 's Gravenhage. De advocaat-generaal tnr. C. H. Backer nam Woensdag het requisitor in zake dr. F. S. Elders, hetgeen tot 3*- ure, duurde en door een talrijk publiek werd bijgewoond. Z.Edel Gr. Achtb. eindigde met te verklaren dat hij uit volle over tuiging zijne conclusie nam en eischte diensvolgens tegen den beschuldigde ingevolge art. 162 en 149 C. P. eene tucht huisstraf van 8 jaren en zijne veroordeeling in twee geld boeten elk a f 50. De advokaat van den beschuldigde, mr. Levy, heeft Donderdag gedurende vier uren gepleit en'de vrijspraak van zijn cliënt gevraagd. lieden repliceert het Openbaar Ministerie. Aan de kanaalwerken in de nabijheid van Beverwijk had Woensdag morgen een verschrikkelijk ongeval plaats. Zekere Gray, opzigter over de locomotieveil, een jong- mensch van 24 jaar, zag dat de locomotief, waarop zijn broeder machinist was, bij het aankomen zijn stoom liet vliegen en de machine dus niet in orde was. Zooals men dit veelal doet, wilde hij, terwijl -de locomotief nog in gang was, daarop sprin gen, toen juist een der vlampijpen sprong en alles in een wolk van stoom werd gehuld. Dientengevolge stapte hij mis, viel tusschen de wielen, en werd zijn ligchaam overreden en verpletterd. De ongelukkige was natuurlijk dadelijk een lijk. TI et ongeluk geschiedde in het bijzijn van zijn vader, wiens wanhoop onbeschrijfelijk was. Te Bodegraven is Dingsdag jl. een felle brand uitge barsten, die spoedig een geweldigen omvang verkreeg. Meer dan honderd gebouweu lagen reeds in den afgeloopen nacht in puin, waardoor circa 2/3 van dit schoone dorp is ver nield. De hevige wind belemmerde de geregelde werking der spuiten, meer nog de ongeloofelijke snelheid, waarmede de brand zich verspreidde. Het gemeentearchief, de notarieele akten en de stukken behoorende tot de rijks-ontvangst moeten, naar men zegt, mede eene prooi der vlammen geworden zijn, terwijl vier personen genoemd worden als gevallen slaglofiers of als vermisten, 't Is eene ramp, waarvan de omvang niet te beschrijven is. In sommige streken van Duitschland zijn ïu de vorige week groote verwoestingen aangerigt door zware orkanen en stortregens. Te Grosbrün in Zevenbergen vielen de water- stroomen zoo snel achtereen en zoo overvloedig dat geheele huizen met hnnne bewoners werden meegesleurd; na den af voer van de watermassa's werden honderden stuks verdron ken veevermengd met menschen-lijken en deelen van huizen in het slijk teruggevondenmeer dan veertig dooden zijn tot heden voor den dag gebragt en van de zestig huisgezinnen die de gemeente telde zijn er naauwelijks 10 gedeeltelijk in het leven gespaard gebleven. Te Nazy-Hun in hetzelfde Vor stendom werden 80 huizen door het geweld van een orkaan en de kracht van het water van hunne grondvesten gerukt en vernield die ramp kostte aan 60 personen het leven be halve het verlies aan vee en goederen dat niet te bereke nen is. Ook andere plaatsen werden ongeveer gelijktijdig door deze vreeselijke ramp bezocht. Bij de overbrenging van den moordenaar der familie Marshall naar het station van den spoorweg, om hem naar de gevangenis te Aylesbuy te vervoeren, leest men in de Engelsche bladen het volgende: Na de uitspraak van den regter van Slough, werd de moordenaar in een cab geplaatst en naar het spoorwegstation gevoerd, om in de gevangenis van Aylesbuy te worden op gesloten. Bij zijne aankomst aan het station had hij even den tyd om het bureau binnen te gaan, maar toen men achter hem de deur wilde sluiten, wierp de opgewondene schare de ruiten in. Duizende werklieden drongen het station binnen en daar ongelukkig de treiü eenige minuten te laat was, werd het gevaar van oogenblik tot oogenblik grooter. Het geheele personeel van den spoorweg schaarde zich onder de bevelen der politie, en op het oogenblik dat de trein arriveerde ont brandde de strijd, die welhaast het karakter van een veldslag aannam. De politie en de spoorwegbeambten moesten den gevangene met lijfsgevaar verdedigen. Tot tweemalen toe werden zij in het stationsgebouw teruggeworpen, waarvan alle deuren werden verbrijzeld. Een poging der politie, om door een onverwachten uitval den trein te bereiken mislukte. Ein delijk mengden ook de reizigers zich in den kamp, om de openbare magt te ondersteunen. Deze snelde plotseling met den stormpas door eene zaal, waarvan de deur plotseling werd geopend de trein ging een eind weegs terug, en een twin tigtal agenten wierpen zich in een waggon, waarop de trein dadelijk vertrok. Doch dit was een krijgslist geweest. De menigte die waande, dat de gevangene ontkomen was, verliep. Zoodra zij uiteen was, liet de stationschef een tweede locomotief met een waggon daarachter voorkomen, waarin de gevangene, die in tusschen in een donkeren corridor onder goede bewaking was verborgen, geplaatst werd, en zonder verdere hindernis te Aylesbuy aankwam. Zijne slagtoffers, zeven in getal, zijn te Denham begraven. Vóór den aanvang der plegtigheid, werden de lijkkisten in de weide tegenover de woning der Marshalls neergezet. Daar waren alle bewoners van den omtrek vereenigd op aller gelaat was schrik en ontzetting te lezen. Zes en dertig dragers droegen de zeven kisten naar het kerkhof, dat eene halve mijl van Uxbridge ligt en waar zeven grafkuilen, op kosten van de dorpbewoners, waren gereed gemaakt. Het vermoorde gezin bestond uit de volgende personen Emmanuel Marshall 35 zijne vrouw en drie dochters, 9, 7 en 4 jaren Mary Ann Marshall zijne moeder, oud 75 jaren «n Mary Ann zijne zuster tusschen 29 en 30 jaren oud. In 't geheel zeven personen. De Portugesohe bladen maken melding van den uitslag der pogingen, die in het werk gesteld worden om de schatten, welke in de Vigobaai gezonken zijn, op te duiken. Nadat men negentien dagen met groote duikerklokken aan het werk was geweest had men 15 schepen op een diepte van 100 meters ontdekt. In de Almirante had men een gat ge maakt, waardoor een deel van het goud en zilver, waaruit de lading bestond, zoo mede eenige kostbare wapenen zigt- baar werden. Eenige staven edel metaal werden naar boven gebragt en gedeeltelijk naar Parijs, gedeeltelijk Daar Lissabon verzonden. Voorloopig heeft men de werkzaamheden gestaakt omdat men eerst naar een plaats wil zoeken, waar die schat ten veilig geborgen kunnen worden, want in landen waar men elk oogenblik oproer maakt, de Koningen verjaagt, het Ko ninklijke paleis als schietschijf gebruikt, heeft men elk oogen blik kans dat het geboefte ramtorentje op zulk een bergplaats zal spelen, en er binnen vijf minnten zelfs van honderd mud goud en zilver geen korrel meer te vinden zou zijn. ISelangrijk voor velen* In alle opzigten is met betrekking tot de algemeen gezochte Brunswijksche Originele Loten, het vertrouwen geregtvaar- digd, eeuerzijds door de erkende soliditeit van de firma, en ten anderen door den daardoor voortgevloeiden enormen aftrek. De, wegens naauwkeurigheid en stiptheid, bekende staats- effectenbandel van ADOLPH HAAS, in Hamburg, wordt dan ook aan ieder met warmte aanbevolen. Wij maken hierbij inzonderheid op de in dit no. staande advertentie van de Heeren S. Steixdecker Co. te Hamborg oplettend. Er wordt hier gehandeld met originele loten in eene zoo rijkelijk met prijzen voorziene verloting, dat zich ook hier te lande eene aanmerkelijke deelneming veronder stellen laat. Die onderneming verdient des te meer het volle vertrouwen, daar de beste waarborgen door den staat geboden zijn en ook voornoemd huis van alle zijden wegens zijn regfc- schapen handelswijs en prompte voldoening van talrijke prij zen sedert lang bekend is. Ingezonden. 3]n0C5anbcn. De Redactie onderschrift niet altoos de gevoelens der inzenders. AEiTlLLERlË-TKIJiiOKPS. De aangekondigde oefening in het tiraillceren van ons korps had gisteren avond plaats en ik zeg niet te veel tot groot genoegen van allen die daaraan deelnamen. De le luitenant J. L. A. C. de Bock, uitgenoodigd door onzen kommaudant, heeft na eene flinke toespraak tot ons gerigt te hebben, in deze voor ons nog nieuwe exercitie, het commando gevoerd en ous geïastruëerd op eene wijze die ZEdgestr. eer aao doet. Aanstaanden Donderdag zal er eene gelijke oefening plaats hebben. Het is wenschelijk, dat vele leden die nu mankeerden, zich komen ver gewissen van het nuttige vau deze exercitie, waarin niet alleen het schieten maar ook alle mauoevres in praktijk komen. Moge dit influenceren tot eene flinke opkomst bij de volgende oefeningen, dat is de wensch van EEN VOLBLOED VRIJKORPER.

Heldersche Courant | 1870 | | pagina 2