HELDERSCHE COURANT. Jlteums- en Zaturdag «döoertentie-öfaö. 17 September. M 971. Tiende Jaargang. 1870. Zilting van den Gemeenteraad, NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINGSDAG- en VltlJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden 1.00 Franco per post 1.25 Men abonneert zicli bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco. De prijs der Advertenties.' van 14 regels is 60 Centen; voor eiken regel racer 15 Centen. Vóór dés Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertcnticn intczenJen. Ingezonden stukken minstens een dag vroeger. Uitgever S. GILT J E S. <$fficiëcï rjcüiTÏte. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders der gemeente Helder brengen ter openbare kennis, dat het Eerste Suppletoir Ko hier van den Hoofdei ij ken Omslag voor de dienst van 1870, op gisteren door den Raad vastgesteld, en gedurende de eerstvolgende acht werkdagen, op de gewone kantooruren ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is ne- dergelegd. Burgemeester en Wethouders der gemeente Helder, Helder, STAKMAN BOSSE, Burgemeester, den 14 Sept. 1870. L. VERHEY, Secretaris. jgiet-njfiriccl gcöcclte. op Dingsdag 13 September 1870. Voorzitter de heer Mr. K. J. C. Stakman Bosse. Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 15 leden. De heer Zur Mühlen wegens ongesteldheid afwezig. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. 1) Aanbieding der begrooting van de gemeente 1871. 2) Alg. Weeshuis 1871. 3). n Burg. Armbestuur 1871. Aan elk der leden wordt een exemplaar der gemeente- begrooting ter hand gesteld. Daarna heeft er eene loting plaats, waarbij de Raad zich splitst in drie afdeelingen, tot onderzoek dezer stukken. Het onderzoek wordt bepaald op den 19, 20 en 21 September a. s. In ontvang en uitgaaf bedraagt de Gemeente-begrootiug - 173,410.70*2* die voor het Algemeen Weeshuis 14,045.87 die voor het Burg. Armbestuur 11,000.00 4). Voordragt van een hulponderwijzer. Wegens de verwacht wordende terugkeering, met onbepaald verlof uit de dienst, van een hulponderwijzer, van deligting van 1867, wordt de voordragt aangehouden. 5). Suppletoir kohier van den Hoofdei. Omslagdienst 1870. G-eene bezwaarschriften daartegen ingediend zijnde, wordt dit kohier vastgesteld tot een bedrag van 251.45^. 6.) Adres om toelage voor het Art.-Vrijkorps te ïlelder. Na kennisneming der door het Bestuur van dit korps ver strekte nadere opgaven, wordt, op voorstel van het Dagel. Bestuur, eene toelage voor ééns verleend ten bedrage van 100. 7). Mededeeling van ingekomen stukken. a. Missive van den heer W. J. Hidde Bok, houdende berigt dat hij ontslag neemt als lid van den Raad, wegens ver andering. van woonplaats. b. Besluit van de Gedeputeerde Staten tot goedkeuring van den aankoop voor de gemeente van de directiekeet der aan nemers van het nieuw gebouwde Kon. Instituut voor de Marine. a en b aangenomen voor kennisgeving. 8). Benoeming van een hooisteker. In de plaats van wijlen R. Zwaan, wordt benoemd A. Bruin, landman te Huisduinen. Na de behandeling dezer zaken vraagt de heer Haagsma of er eenig berigt is ontvangen op het verzoek tot verplaat sing van de aschbelt. De Voorzitter antwoordt, dat dit berigt nog niet is ontvangen. Daarna wordt de zitting gesloten. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 16 Sept. 1870. ZKII. prins Hendrik heeft hier gisteren en eergisteren de fortificatie-werken en de oorlogschepen geïnspecteerd. Op de ter reede liggende ramschepen en monitors heeft ZKII gisteren eenige oefeningen, ook met het geschut bij gewoond. ZICH. is heden middag met de trein van 2 ure weder vertrokken, uitgeleid door den directeur en komman- dant der marine alhier, den schout-bij-nacht J. van der Meersch en vele andere autoriteiten; terwijl door het staf-muziekkorps der marine de nationale volksliederen werden uitgevoerd. Maandagavond, 12 dezer, hield het 'college Sine Ho- mme eene gewone vergaderiug; waarin de heeren Bisdom en Pierson als redenaars optraden. Het archief van het collegie werd verrijkt met twee pracht-exemplaren van de dichtwer ken Het strande?i der Texelsche loodsboot No. 7, op de Noorderhaalcsin den storm van den 7clen October 1858 en Het Roode Kruisbeide door den dichter B. 11. de Breuk met eengeleidenden brief aan het college ten geschenke aangeboden. Het gering getal der aanwezige leden, wier aantal slechts tien bedroeg was oorzaak dat onderscheidene belangrijke quaestiën tot een volgende vergadering werden uitgesteld. Een nieuw lid werd plegtig geïnstalleerd en 3 nieuwe leden werden aangenomen. De eerstvolgende verga dering is vastgesteld op Dingsdag 27 September e. k. des avonds te.n 8 ure. Het bestuur noodigt de leden dringend uit, op dien dag door eene getrouwe opkomst van hunne be langstelling blijken te geven. De luits. t/z. 2e kl. J. P. Lubbe Bakker en W. G. van Nes, en de adelborst le kl. C. Moolenburgh, laatst be hoord hebbende tot het eskader in Oost-Tndië en van daar den 7 dezer in Nederland teruggekeerd, worden met dien datum op non-activiteit gesteld. Volgens een bij het Departement van Marine ont vangen berigt is Zr. Ms. schroefstoomschip Marnixonder bevel van den kapt.-luit. t/z. W. Enslie, den 31n Julij jl. uit Japan ter reede van Batavia aangekomen. De miliciens der verschillende ligtingen (met uitzon dering van de ligting van dezen jare) zullen successivelijk in den loop der volgende week met onbepaald verlof naar hunne haardsteden vertrekken. Vervoer langs den Hollandscheu IJzeren Spoorweg. Lijn AmsterdamRotterdamHelderZaandam. Aantal reizigers gedurende de maand Augustus 1870, 175,992.; opbrengst aan reizigers f 163,012.89, idem aan goederen f 39,311.005 totaal f 202,323.89s sedert 1 Januari] aantal reizigers 1,290.772 opbr. reizig. en goederen f 1,427,88S.195 Op den 3n Oct. a. s. zal van het koloniaal werf-depot worden uitgezonden een detachement suppletie-troepen, sterk 21 militairen, waaronder als kommandant de thans bij het instructie-bataillon gedetacheerde sergeant-titulair van de landmagt in West-Indie, J. van der Linde Schotborgh. Dit detachement moet dien dag alhier embarqueren aan boord van het via Sfc. Thomas naar Curacao bestemde schip Raphaël kapt. G. Molenaar. Bij Callantsoog is een schooner gestrand en bij Eg- mond de Engelsche brik Harmonykapt. Wooler, geladen met seenkolen en bestemd naar Rotterdam. Men berigt dat van laatstgenoemd schip de geheele ekwipage in de golven is omgekomen. Het wetsontwerp tot afschaffing der doodstraf, is gis teren door de Eerste Kamer der Staten-Gsneraal aangenomen met 20 tegen 18 stemmen. lil eene vergaderiug van het Koninklijk Instituut voor Ingenieurs, gehouden den 13 dezer te 's Hage, is aangenomen als buitengewoon lid de heer J. A. van Viegen, machinist te Cheribou. Eergisteren morgen zijn per rijnspoor uit de residentie naar Luxemburg vertrokken eenige dames, die door het hoofd-

Heldersche Courant | 1870 | | pagina 1