HELDERSCHE COURANT. 3Iieuiös= en Zaturdag <ftÖoertentie--6fiiS). 19 November. M 989. Tiende Jaargang. 1870. <0>jftriccï gctaltc. Bekendmaking. ilSiet-oficiëet gcöeeïte. Zitting van den Gemeenteraad, NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINGSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden 1.00 Franco per post 1.25 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco. De prijs der Advekxektiisn van 1—4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Diugsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertentiën intezendcn. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. Uitgever S. GILT J ES. gemeente BURGEMEESTER en WETHOUDERS der HELDER brengen ter openbare kennis, dat het pletoir kohier van den Iloof delijken Omlag voor de dienst van 1870, op gisteren door den Raad vastgesteld, en gedurende de eerstvolgende acht werkdagen op de gewone kantooruren ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is neder gelegd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Helder, STAKMAN BOSSE, Burgemeester, den 16 Nov. 1870. L. VERHEY, Secretaris. op Dingsdag 15 November 1870. Voorzitter de heer Mr. K. J. C. Stakman Bosse. Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 16 leden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. 1). Onderzoek geloofsbrieven nieuw gekozen lid. Daartoe wordt eene commissie benoemd, bestaande uit de heeren Maalsteed, Braaksma en de Lange; terwijl de verga dering gedurende dien tijd geschorst wordt. De commissie, met hare taak gereed zijüde, verklaart, dat de geloofsbrieven in orde zijn en stelt voor: het nieuw geko zen lid, den heer W. C. M. van Bruggen, als lid van den Raad toe te laten. De vergadering vereenigt zich daarmede. 2). Benoeming van leden der commissie van gemeente-werken. Het aftredend lid de heer de Breuk verzoekt niet weder in aanmerking te komen. Worden gekozen de heeren Janzen en Braaksma ieder met 14 stemmen, de Lange met 12, (aftr. ledeü) en de heer Maalsteed met 10 stemmen. 3). Benoeming van leden der commissie voor strafverordeningen. Het aftredend lid de heer de Breuk verzoekt niet weder in aanmerking te komen. Worden gekozen de heeren Maalsteed (aftr. lid) en Werendlijn Smit ieder met 10 stemmen. 4). Rekening Schutterij 1869. Wordt goedgekeurd met algemeene stemmen. 5). Concessie Bank van Leening. Wordt gelezen een adres waarbij de concessionaris verzoekt verlenging der concessie voor den tijd van drie jaren. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten het verzoek toe te staan; aan de prudence van den Minister van Binnen- landsche Zaken de bepaling van den duur der concessie over latende. 6). Suppletoir Kohier Hoofdei. Omslag. Wordt vastgesteld tot een bedrag van f25.17. 7). Mededeeling van ingekomen stukken. aMissive van de hoofdonderwijzeresse mej. van den Burgh, waarin zij haren dank betuigt voor het toestaan der gevraagde subsidie, strekkende ter uitbreiding van het onder wijs aan hare leerlingen. Wordt voor kennisgeving aangenomen. b. Verzoek van den brugwachter Mendelsohu om verhoo ging van salaris. De Voorzitter stelt namens het Dag. Bestuur voor, adres sant eene gratificatie te verleenen van f25., zoo als jaarlijks geschiedt. Wordt toegestaan c. Commissarissen van de ziekeninrigting en apotheek der gemeente vragen eene gratificatie voor den apothekersleerling Jb. Sterk, de gelden aan te wenden tot het aanleeren van vreemde talen, die tot zijn vak vereischt worden. Op voorstel van den Voorzitter, namens het Dag. Bestuur, wordt besloten f50.toe te staan. d. Een brief van het bestuur van het Artillerie-Vrijkorps die voor de vorige vergadering bestemd was geweest, doch te laat is ingekomen, en thans geene waarde meer heeft, wordt ter zijde gelegd. e. Zes en zestig uitbetaalde coupons der leening ten laste der gemeente, worden door verbranding vernietigd. De Voorzitter deelt, inzonderheid den heer de Breuk, mede, dat ten aanzien van de verordening op den afslag van den visch, de commissie in zooverre gereed is, dat alleen nog wordt ingewacht een verzoekschrift der gezamentlijke visschers, om den afslag verpligtend te maken. g. De Voorzitter rigt andermaal het woord tot den heer de Breuk en zegt, dat door het Dag. Bestuur zijne bemerking om de in kas zijnde gelden meer productief te maken, ernstig is overwogen, doch dat er belangrijke bezwaren zijn gerezen om de gelden der loopende dienst te beleggenalleen zou men zoodanig kunnen handelen met het batig slot van het af- geloopen dienstjaar, welke som van te weinig beteekenis is. Voor eenige jaren heett men met weinig succes de proef genomen met het uitzetten van gelden, doch dat betrof eene som die eene bestemming was aangewezen, doch door onvoor ziene omstandigheden een paar jaar in kas moest blijven. De heer de Breuk neemt daarmede genoegen. Niemand het woord meer verlangende, wordt de vergade- riug gesloten. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 18 Nov. 1870. Tot ontvanger der registratie en domeinen alhier is benoemd de heer Jhr. C. A. Von Geusau, thans in diezelfde betrekking te Raalte. Maandag avond jl. hield het college Sine Nomine eene gewone vergadering, waarin de heer Phaelig als redenaar op trad in de voordragt van zijn geloofsbrief. Twee nieuw be noemde leden werden plegtig geïnstalleerd, één lid werd aan genomen. De eerstvolgende vergadering is vastgesteld op Maandag 28 November e. k., des avonds ten 8 ure, iu het gewone lokaal. Eenige sloeperlieden van hier, die het stoomschip Cato naar Amsterdam hielpen opbrengen, ontdekten ter hoogte van Burgervlotbrug het lijk van een drenkeling, die door de vin der stoomboot naar de oppervlakte van het water was gewor pen. Na liet op den wal te hebben gebragt, bleek het een oude veedrijver te zijn, die door eene onbekende omstandig heid op eene noodlottige wijze in het Noordhollandsch kanaal geraakt en verdronken is. De luit. t/z. 2e kl. P. J. L. de Chateleux en de offic. van administratie 2e kl. W. P. E. Ie Rutte, beide dienende op Zr. Ms. ramschip Schorpioen, worden met den 25n dezer op non-activiteit gesteld. Voorts worden de officieren van administratie 2e kl. L. P. C. Seelking en J. A. Kruyt met den 26n November a. s. respectivelijk geplaatst op Zr. Ms. ramschip Schorpioen en monitor Krokodil. Z. M. heeft de adelborst le kl. J. G. R. van Doorn bevorderd tot luit. t/z. 2e klasse. Z. M. heeft goedgevonden, aan den heer E. de Waal, op het daartoe door hem om redenen van gezondheid, ge daan verzoek een eervol ontslag te verleenen uit zijne be trekking ven Minister van Koloniën, met dankzegging voor de vele en gewigtige door hem den lande bewezen dieDsten; en het beheer van het Departement van Kolouiën, ad inte rim, op te dragen aan den heer L. G. Brocx, Minister van Marine. Bij koninklijk besluit van 11 November is bepaald dat, op een nader door den minister van Pinantiën vast te stellen tijdstip, postzegels ook van 2b cent en J- cent zullen wordeu ingevoerd. De kleur dier zegels zal later worden bepaald.

Heldersche Courant | 1870 | | pagina 1