ELDERSCHE COURAN Jtteums- en Zaturdag <Höoerfentie--6faÖ. 24 December. Tiende Jaargang. SCHOUWING VAN STOOKPLAATSEN, OVENS, ENZ. NIE U W S T IJ DIN G E N. M 999. 1870» Verschijnt DINGSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden 1.00 Franco per post 1.25 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco. De prijs der Advertentïkn fan 1'4' regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uurgelievo men de Advertentiën intezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. Uitgever S. GIL T J E S. Aan nieuwe abonnenten op dit blad, ingaande 1 Januarij a. s. worden de- nummers die deze maand nog verschijnen, gratis verstrekt. Op 1 Januarij a.s. zal een EXTRA NOMMER van dit blad verschijnenwaarin o. a. zal worden opgenomen een NAAMLIJST van allen die hunnen Nieuwjaarsgroet wenschen uit te brengen aan Familie, Vrienden, Bekenden, Begunstigers, enz. Voor de plaatsing van iederen naam betaalt men 50 Genten, ten voordeele der Armen in deze gemeente; na aftrek van 5 Centen, ter gedeeltelijke goedmaking der onkostenwaar onder is begrepen de uitreiking van een exemplaar van dat nommer, aan elk wiens naam op die lijst voorkomt. Men wordt beleefd verzocht zich vroegtijdig en franco te adresseren aan den uitgever van dit blad S. GILTJES. <®jficiëeï gcöceltx'. Aan de ingezetenen wordt kennis gegeven, dat, te beginnen op Dingsdag den 27 December aanstaande, door Brandmeesters eens SCHOUWING zal gehouden worden over de Schoorstee- nen. Ovens, Vuurplaatsen. enz. Ieder wordt uitgenoodigd die ambtenaren in de gelegenheid te stellen, om zich te kunnen overtuigen, dat de schoorsteenen behoorlijk geraagd en de stookplaatsen zóó zijn ingerigt, dat er geen vrees voor brand bestaat. Burgemeester en Wethouders der gemeente. Helder, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. den 23 Dec. 1870. L. VERIIEY, Secretaris. POLITIE. Dezer dagen op de publieke straat gevonden een CARA- BIES en een Officiers ROUWSTRIK. Dn regtmatige eige naars kunnen zich ter terug bekoming aanmelden ten burele van den ondergeteekende. De Commissaris van Politie Helder, 23 Dec. 1870. A. C. BOONZAJER. 40iet-Djf(nM gcöcclte. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz., 23 Dec. 1870. De lieeren P. A. C. Hugenholtz, P. C. van der Meuleu en C. van Veen trachten een maatschappij bij aandeelen te formeeren tot liet bouwen van een drijvend droogdok, op het terrein tusschen de beide scheepswerven alhier. Aan allen die belang hebben bij de scheepvaart en de daaruit voortvloeijende voordeelen voor deze gemeente, bevelen wij ten dringenste aan goede inzage te nemen van de door die heeren verspreide circulaire. Gisteren is het aan de ijverige nasporingen der politie alhier gelukt een persoon te arresteren die zich schuldig had gemaakt aan diefstal van twee stukken metaal, ieder wegende p. m. 14 kilogrammen. Die persoon L. de W. was naar wij ver nemen vast werkman op de marine-werf alhier. Bij het stormweder van Dingsdag jl. hadden vele vis- schers en andere vaartuigen een veilige schuilplaats gezocht tegen de steenenleidam der haven alhier, bij de strenge vorst werden die vaartuigen in den daarop volgenden nacht geheel' ingesloten door drijfijs van de Zuidwal komende, zoodat zij Woensdag geheel magteloos waren en niet zonder gevaar voor aanvaring van de naar zee gesleept wordende koop vaardijschepen. Een ieder begaan met hun lot, beijverde men zich zog veel mogelijk hulp te verleenen, om hunne vaartuigen uit het ijs te werken en een meer veilige ligplaats te bezorgen. Dit doel eindelijk zonder averij bereikt zijnde, betoonde de de visscherlieden zich zeer erkentelijk voor de verleende hulp en roemden inzonderheid de menschlieveude en krachtige medewerking van den Schout-bij-Nacht, Directeur en Kom- mandant der marine alhier en van den marine-havenmeester alhier. Met leedwezen vernemen wij, dat de heer L. F. Prae- ger, officier van gezondheid le kl. bij de Ned. zeemagt, te Metz overleden is, alwaar hij zich als lid der Nederlandsche ambulance bevond. De ijver en werkzaamheid van dezen bekwamen geneesheer werden algemeen geroemd. Zr. Ms. schroefstoomschip Citadel van Antwerpen wordt met 2 Janurij a. s. in dienst gesteld, onder bevel van den kapt.-luitenant t/z J. A. H. Hugenholtz; voorts worden op dien bodem geplaatst de luit. t/z le kl. H. Dyserinck, le officier; de luitenants t/z 2e kl. H A. Smit van den Broecke, H. van der Meer, J. A. Willink Ketjen en W. E. Hazenberg; de adel-, borsten le kl. J. D. baron Wassenaer tot Catwyck, J. M. Steers, G. de Freinery, J. C. Jeekel en A. W. F. C. van Woerden de officier van gezondheid 2e kl. D. Matak Fontein; de officier van administratie 2e kl W. Hanegraaff en de scheepsklerk F. K. Verheggen. Voorts worden met 2 Jauuarij geplaatst: Op Zr. Ms. schroefstoomscip Vice-Admiraal Koopmande luit. t/z le kl. A. G. M. van Emde, als le officierde luitenants t/z 2e kl. H. J. van der Mandele, J. C. de Borst Verdoom, H. H. Hora Siccama; de adelborsten le kl. L. J. K. A. Jeekel, L. A. H. Lamie, J. A. Kloek, H. Velthuijzen de officier van gezondheid lekl.K. L. Kouing; de officier van administratie 2e kl. W. F. E. le Rutte en de scheepsklerk S. J. A. Devl. Op het ramschip Schorpioende luit. t/z 2e kl. J. C.A.Wissel. Op het ramschip Buffel, de adelborsten le kl. J. G. Sneth- lage en J. II. L. J. baron Sweerts de Landas Wyborgh. Op het Wachtschip alhier, de adelborsten 1e kl. G. M. Titsingh, S. K. Sybrandi, J. B. Dukkers en C. Meijboom. Op het Wachtschip te Hellevoetsluis, de luit. t/z 2e kl. A. J. Krabbe. Op het raderstoomschip de Valkde adelborst le kl. J. C. Hora Siccama. Op de drijv. batterij Neptunesde scheepskl. G. A. Zeegers. Op non-activiteit gesteld, met 1 Januarij, de luit. t/z le kl. P. Ten Bosch, der 2e kl. II. Quispel en de officier van administratie 2e kl. G. H. Verboon. De luit. t/z le kl. J. H. Haakman, behooreude tot de rol van Zr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis en gedeta- cheerk op de stalen kanonneerboot No. 3, worclt met den laatsten dezer op non-activiteit gesteld. Zr. Ms. monitor Hyenain aanbouw te Amsterdam, is in den namiddag van 22 dezer met goed gevolg te water gebragt. De begrafenis van het stoffelijk overschot van prinses Frederik der Nederlanden is Woensdag volgens het programma afgeloopen. De koning, de prins van Oranje en prins Alex- ander zaten in één rijtuig; prins Frederik en prins von Wied in een ander. Vele toeschouwers waren zamengestroomd. Prins Hendrik heeft de begrafenis niet bijgewoond hij bevindt zich nog in Luxemburg. Ten half vier ure was de begrafenis volbracL

Heldersche Courant | 1870 | | pagina 1