HELDERSCHE COURANT. M 1012. Elfde Jaargang. 1871. Jlieuros* en Zaturdag <flDoertentie--6fttD. 4 Februarij. ©fficictï geöei'ïte. L0T1.VG ÏOOII DE MTIIMLE MILITIE. J3iet-ujflctccl tjebeeïte. Zitting van den Gemeenteraad, NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINGSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden. 1.00 Franco per post 1.25 Meq abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco. De prijs der Advektentien van 1—4 regeh is 60 Genten; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertenticn intezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. Uitgever S. G IL T J E S. TWEEDE BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER maken bekend, dat de LOTINQ over de in 1S70 in deze gemoente ingeschrevenen voor de ligtiug der Nationale Militie van 1871 is bepaald op ZATURDAG den ELFDEN FEBRUARIJ eerstkomende, des voormiddags ten NEGEN ure. De LOTING zal plaats hebben in het LOKAAL ACHTER HET BUREAU VOOR GEMEENTEWERKEN, naast het Weeshuis. Gedurende vijf dagen, te rekenen van den dag waarop de Loting heeft plaats uekad, kunnen tegen de wijze waarop zij is geschied, bij de Gedepu teerde Staten bezwaren worden ingebragt door belanghebbende ingezeteuen, of door bon vader of voogd, bij verzoekschrift, op ongezegeld papier, on derteekend door hem die het bezwaar inbrengt. Dat verzoekschriit moet worden bezorgd bij den Burgemeester dezer gemeente. Voorts wordt in herinnering gebragt, dat zij, die vermcenen vrijstelling van dienst te kunnen erlangen, daarvan bij de loting opgave moeten doen aan den Heer Militie-Commissaris. Bovendien zullen zij, die vrijstelling reclameren wegens brocderdienst, of als eenige wettige zoon, gehouden zijn, zich op Dingsdag den léden Febru arij, des morgens tusschen 9 en 12 ure te vervoegen aan het Raadhuis, eerstgenoemden met de geboorte-bewijzen van al hunne broeders en de be- wijzeu van dienst of zakboekjes hunner broeders, op wier dienst zij hnnne reclame gronden, en laatstgenoemden met de trouw-acten hunner ouders. Helder, Burgemeester en Wethouders voprnoemd, den 3 Februarij 1871. STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris. op Dingsdag 31 Januarij 1871. Voorzitter de heer Mr. K. J. CStakman Bosse, Burgemeester. Secretaris de heer L. Verbey. Tegenwoordig 13 leden. Afwezig, wegens ongesteldheid, de heeren Zur Mühlen en Hugenholtz en wegens bezigheden de heeren Berghuijs en Haagsma, Dg notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. 1). Brief belastingen. De in de vorige vergadering daartoe benoemde commissie brengt een concept-antwoord ter tafel, dat na voorlezing met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. Daarbij worden de bedenkingen tegen de voorgedragen heffing aangevoerd, toe gelicht en onder opgave van redenen de tusschenkomst van Ged. Staten andermaal gevraagd, om na opgemeld tijdstip met de heffing der gevraagde belastingen te blijven voortgaan. Vervolgens wordt eene commissie benoemd, bestaande uit den Voorzitter, met de heeren Graat en de Breuk, benevens den Secretaris, om bij den Commissaris des Konings de on dersteuning van het verzoek krachtig aan te bevelen. 2). Brief begrooting. Wordt gelezeu en goedgekeurd het door dezelfde commissie ontworpen antwoordwaarbij de bèzwaren die alsnog tegen de begrooting bestonden, wordeu toegelicht. Tengevolge de opmerking van Ged. Staten wordt voor het aandeel der ge meente in de kwade posten der directe belastingen, f1000. minder geraamd en die som voor meerdere aflossing van schuld bestemd. De redenen voor de verhoogde subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur wordeu opgegeven. Wordt besloten de begrooting, aldus gewijzigd, weder ter goedkeuring intezenden. 3). Medecleeling van ingekomen stukken. a. De commissie van gemeentewerken stelt voor, ter vol doening aan het verzoek van de bewoners van de wijk Cali- fornië, tijdelijk een voetpad te maken langs een nabij gelegen stuk land. De daarvoor betrekkelijk geringe kosten worden door den Raad toegestaan. b. Een verzoek van J. van Donk om verbetering van de Kuiperstraat. Waarin hoogst waarschijnlijk in dit jaar zal worden voorzien. c. Van wege het Burgerlijk Armbestuur i3 ingekomen een voordragt tot verhooging van de bedeeling in geld, met de som van f1680.en wijst tevens de middelen aan waaruit die verhooging door meerdere ontvangsten kan worden gedekt, zonder hoogere subsidie. Tevens wordt magtiging gevraagd voor het doen van en kele af- en overschrijvingen op dezelfde dienst. Conform de voordragt van het Armbestuur wordt besloten. Ten slotte deelt de Voorzitter mede, dat door afwezigheid van den heer Berghuijs, het voorstel omtrènt meerdere ruimte voor ligging en lossing van schepen, door ZEd. in de vorige zitting besproken, niet is ingekomen, doch dat volgens iufor- matiën, deze aangelegenheid, bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, reeds een punt van behandeling heeft uitgemaakt. Geen der leden verlangt het woord, waarna de vergadering wordt gesloten. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz., 3 Febr. 1871. De luit t/z le kl. J. Scheurleer, laatst behoord heb bende tot het escader in Oost-Indië en van daar den 28u Januarij jl. in Nederland teruggekeerd, wordt met dien datum op non-activiteit gesteld. Men deelt ons mede dat het tooneelgezelschap der onder-officieren van het 3e, bataillon 7e regement infanterie alhier iu garnizoen, voornemens is in het laatst dezer maand eene tooneel-vooistelling te geven ten voordeele van de hulp behoevende typ bus-lijders en hune betrekkingen te Egmond. Maandag a. s. zal men aanvangen met een lijst ter inteekeuing aan de ingezetenen alhier aantebieden. Menigvuldig is in de laatste dagen het beroep geweest op Helders mededeelzaamheid, wij twijfelen echter niet, dat, bij de hooge nood die thans te Egmond heerscht, de po gingen van dit gunstig bekende tooueel-gezelschap te ver geefs zouden ziju. Daar het vertrek van dit bataillon op 1 Mei a. s. is be paald, zou het niet onwaarschijnlijk zijn dat deze voorstelling de laatste is door dit gezelschap te dezer plaatse te geven. Men schrijft ons van Oude Schild op Texel, 31 Jan. Heden hield de sociëteit Neptunns eene vergadering met dames. Als spreker trad op de heer Muller, die eene redevoe ring voorlas van wijlen ds. Wentink, getiteld; De Tijd op Inspectie-reis," welke voordragt met veel genoegen werd gevo'gd. Als bijdrage leverde de heer Veenboer: //De Boodschap naar de Ijzersmelterij." Nog eenige heeren leverden bijdragen, zoodat de avond zeker aangenaam en nuttig werd doorgebragt. Maandag en Dingsdag jl. was het niet mogelijk den overtogt met de vlet naar 't Nieuwediep te doen; gedurende 4 a 5 uren werden daartoe pogingen aangewend, doch te vergeefs. Wij wisten dan ook niet voor Woensdag iets van de capitulatie van Parijs. Wij gevoelen dus wel 't gemis van een telegraaf. Wij mogeu echter tevreden zijn, dat de post nog zoo geregeld overkomt, daar 't toch geen gemakkelijke zaak is die togten over den Hors, in de strenge koude en met het vele ijs. Maandag a. s. zal eene tooneelvoorstelling gegeven worden door eenige leden der sociëteit Neptunus. Op Vrijdag 3 Febr. zal er te Oude Schild eene volks voorlezing worden gehouden. Op Maandag 20 Februarij a. s. zal door de Directie der Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschappij, in het stations gebouw buiten de Willemspoort te Amsterdam, worden aan-

Heldersche Courant | 1871 | | pagina 1