HELDERSCHE COURANT. ïtieums-- en Zaturdag -ftöoerfënltoGfnö. 13 Mei. M 1040. Elfde Jaargang. 1871. #fftriM gebeelte. uitsteken van VLAGGEN J^iet-rifFiriëel geÜECÏte. Zitting van den Gemeenteraad, NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINGSDA6- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden. 1.00 Franco per post n 1.25 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren én Post directeuren. Brieven franco. De prijs der Advektentien van 1—4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve mén de Advertentiën intez'endén. Ingezonden stukken minstens écn dag vroeger. Uitgever S. GILTJES. De BURGEMEESTER der gemeente HELDER nöodigt de ingezetenen, voor zoó verre zij daartoe in de gelegenheid zijn, minzaam uit, óm bij de geopend wordende directe ver binding door Stoomvaart van NEDERLAND met JAVA waartoe binnen weinige dagen het stoomschip WILLEMIII van hier zal vertrekken, óp ZOÏidag den 14 dezer, door het vaii hunne belangstelling in die, ook voor deze gewigtige onderneming te doen blijken. Helder, De Burgemeester voornoemd, den 12 Mei 1871. STAKMAN BOSSE. op Dingsdag 9 Mei 1871. Voorzitter de heer Mr. K. J.C. Stakman Bosse, Burgemeester. Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 15 leden. Afwezig de heer Zur Mühlen wegens ongesteldheid. Eene vacature. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. 1). Voordragt van hulponderwijzers. De Voorzitter deelt mede, dat voor de twee vacatures zich slechts drie sollicitanten hebben aangemeld, alsde heeren H, Selhorst, van Z.-Scharwoude, W. J. Sickman, van Almelo, en XG. Valk, van Mijndrecht. De beide eerstgenoemden, wór den gekozen met 15 en 14 stemmen. Ook is van den schoolopziener ingekomen een verzoek, om vermeerdering van het personeel der hulponderwijzers. De Voorzitter stelt voor, de behandeling daarvan te ver dagen tot de leden allen kennis hebben genomen van het jaarverslagen daar het een punt van finantieel aanbe lang is, het in overweging te nemen bij de vaststelling der begrooting 1872. "Wordt goedgevonden. 2). Aangelegenheden Postkantoor. Wordt gelezen een missive van den Minister van Finantien, te kennen gevende: van het voornemen tot aankoop van het postkantoor te hebben afgezien, op grond van de vele kosten die vereischt zouden worden, om-het na behooren interigten. Verder wordt door den Minister gevraagd, om ontslagen te worden van de huur van bedoeld gebouw, wanneer de onder handelingen tot aankoop van een ander gebouw mogten slagen. Op voorstel van den Voorzitter wordt goedgevonden die regeling naar goedvinden aan ZExc. over te laten. 3). Mededeeling van ingekomen stukkenenz. a. Eenige af- en overschrijvingen op de gemeente-rekening worden verleend. b. Verzoek van den heer J. C. deBuisoDjd, om bestrating van de steeg, loopende van de Spoorstraat naar het gebouw van Evangelisatie. Wordt besloten dit verzoekschrift te stellen in handen van de commissie voor de gemeente-werken, om advies. c. Wordt gelezen een adres van een aantal belanghebbenden bij het houden van kermis, om op het besluit, genomen in de vorige vergadering, terug te komen. Het verzoek in rondvraag gebragt, wordt met algemeene stemmen besloten het genomen besluit te handhaven. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering ge sloten. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz., 12 Mei 1871. De uitslag der verkiezing van een lid voor de Prov. Staten in het hoofdkiesdistrict Helder, is als volgtInge leverde billettenvan Plelder 64, Texel 38, Terschelling 20, totaal 122 waarvan 4 blanco. Volstrekte meerderheid 60. Uitgebragt op den heer Mr. Ch. Bosch Reitz 88 stemmen, die alzoo herkozen is. De overige stemmen werden uitgebragt op de volgende heeren: P. Altena 8, A. B. Mentz 7, jhr. mr. D. van Poreest 5, D. C. Loman 2, B. R. de Breuk 1, J. Graat P. A. vau der Drift 1, P. H. Hulst 1, L. Jelgersma 1, S. Braaksma 1, B. Werendlijn Smit 1, Jacobus Lammers .1 Voorts zijn gekozen: te Schagen de heeren Ph. Hulsten Mr. W. van der Kaay; te Alkmaar de heeren A. Maclaine Pont en W. Boste Enkhuizen de heeren J. Bruin Jz. en C. Donker; te Hoorn de heeren Jhr. P. Opperdoes Alewijn én W. C. J. de Vicq. De feestviering bij gelegenheid van de opening der stoomvaart door het Suez-kanaal naar Java, zal, naar wij vernemen, op Zondag a. s. plaats hebben. Des namiddags van 57 uur* muziekuitvoering op het Molenplein, door het muziekkorps Concordia, onder directie van den Heer H. A. Egbers. Ten 8£ uur des avonds, zal men zich vereenigen in het lokaal Tivoli, tot het ontvangen van de directeuren der stoom vaartmaatschappij Nederland, waarbij het stafmuziekkofps der marine onder directie van den kapelmeester W. L. Weckesser, zich zal doén hooren. Ten 10 uur wordt aan het Havenhoofd een vuurwerk af gestoken. Voor hen, die daartoe hebben bijgedragen is een gedeelte van het terrein afgebakend. Na afloop van het vuurwerk zal men zich in het lokaal Tivoli hereenigen. Tot genoemd lokaal hebben dien avond alleen toegang, zij die daartoe, naar aanleiding hunner inteekeuing, een kaart zullen ontvangen. Vreemdelingen kunnen, tegen betaling van het gestelde bedrag, geintroduceerd worden. Naar wij vernemen zal Z. Iv. H. prins Hendrik morgen een bezoek komen brengen aan boord van het mail stoomschip Willem III. Z. K. H. zal daar aan boord het diner gebruiken. Op den 15 Mei a. s. zal alhier een detachement sup pletietroepen embarkereu aan boord van het stoomschip Willem III, om daarmede via Suez naar Java te vertrekken. Dit detachement sterk 125 militairen, waaronder 6 onder officieren, heeft tot kommandant den van verlof terugkeerenden kapt. der Oost-Indische infanterie N. J. H. van Heijningen, tot medegeleiders den van verlof terugkeerenden 2e luit. der Oost-Indische kavallerie O. P. W. J. P. von Lindenfels, de 2e luitenants der Oost-Indische infanterie E. IC. A. de Neve en H. Ovink en den van verlof terugkeerende officier van gezondheid 3e kl. M. L. Ritsema. Z. M. heeft bevorderd tot vice-admiraal, den schout-bij nacht J. Andreae; tot schout-bij-nacht de kapts. t/z. H. Kemper en J. J. Wichers tot kapt. t/z., de kapt.-luits. t/z. G. W. P. Moeth en A. Schotborgh tot kapt.-luit. t/z., de luits. t/z. der le kl. A. Droukers en J. K. L. Gey van Pittius tot luit. t/z. der le kl., de luits. t/z. der 2e kl. A. J. Dumout en P. H. Coblijn. Z. M. heeft bevorderd tot officier van gezondheid der le kl. bij de zeemacht, G. A. M. van Ewijk, thans officier van gezondheid der 2e kl. Z. M. heeft pensioen verleend aan den vice-admiraal P. A. Matthijsen, op zijn verzoek, van f3000.en aan den schout-bij-nacht H. Kemper van f 1800.beiden met dank betuiging voor hunne goede en langdurige diensten aan den lande bewezen.

Heldersche Courant | 1871 | | pagina 1