BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE WERINGEN BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE ZIJPE is den 3n dezer in 77jarigen ouderdom overleden. De aar dige verteller, de gezellige huis- en kindervriend, in vroeger jaren kinderschrijver bij uitnemendheid, zal nog lang in veler herinnering voort leven. Men schrijft uit Scheveningen 8 Junij Gisteren avond ten ongeveer half elf uren, is van de pink genaamd Be Jonge Bominicusreeder de Bruin, op 3 uren afstand van den wal voor Scheveningen over boord geslagen en verdronken de 22jarige matroos Cornelis Groen, woonachtig te Katwijk a/z.de verdronkene, aan wiens redding niet te denken viel, geraakte bij het uitwerpen der netten in de zoo genaamde sprenkel verward, werd daarmede over boord ge trokken en verdween in de diepte. Men schrijft uit Blokzijl, 7 Junij Over het algemeen is de prijs van het vee, ten gevolge van de schrale weide, zeer laag. Op de markten van dezen omtrek maakten echter de koeijen, die eerst over 2 h 3 weken kalven moeten, daarop eeue uitzouderiug en golden goede prijzen, die de Pruisische kooplieden gaarne besteedden. Ook de boter steeg deze week tot f 46.a. f 47.per 40 kilo. Te Gateshead in Engeland hebben eenige wanordelijk heden plaats gehad onder de werkstakende werklieden, ten gevolge der aankomst van Belgische timmerlieden. 12,000 mijn werkers in Wallis hebben het werk gestaakt, maar 2300 hebben het weder hervat, nadat de patroons eene verhooging van 5 pet. op het loon hadden toegestaan. Er zijn geen verdere wanordelijkheden voorgevallen. Te Galveston, in Amerika, heeft Zaturdag en Zondag een orkaan gewoed. Een groot gedeelte van de stad is over stroomd, een aantal huizen verwoest maar geen menschen omgekomen. Volgens telegram van New-York, van den 7 dezer, is de aldaar zooveel verwoesting veroorzakende overstrooming tot staan gekomen. Het schip JDolores Ugardvan Macao naar Callao met 600 koelis aan boord, is verbrand. Uit Mülhausen is officieel berigt ontvangen, dat de run derpest in de kantons Dammerkirch, Altkirch, Hersinger en Pfirdt aanmerkelijk is toegenomen. Te Dammerkirch is daarom •al het aanwezig hoornvee, ten getale van ongeveer 300 stuks, afgemaakt en overigens zijn strenge maatregelen ter voorko ming van verdere besmetting genomen. In den geheelen Boven- Elzas is het vervoer van vee verboden, met uitzondering van slagtvee voor dadelijke consumtie, voor welks transport echter niet minder strenge maatregelen zijn vastgesteld. Tengevolge een er overeenkomst tusschen Frankrijk en Pruisen zullen al de krijgsgevangenen, die zich nog in Duitsch- land bevinden, uiterlijk don 10 dezer naar Frankrijk terug keer en. Ofschoon de brandstichters van de Commune hun schan delijk handwerk definitief schijnen te hebben opgegeven, gaan de groote compagnien en voornamelijk de spoorwegmaatschap pijen voort om afdoende maatregelen te nemen tegen de »pe- troleurs" en de «petroleuses". Aan het station van den Ooster spoorweg zyn eiken nacht zeshonderd ambtenaren op ver schillende punten verspreid om te waken. Zestien brandspuiten staan gereed, om bij het eerste gevaar hulp te verleenen. Deze maatschappij betaalt voor waakloon per nacht ruim 600 frs. Aan de overige stations wordt even ijverig gewaakt. Bij den «burger" Amouroux is een huiszoeking gedaan, die er toe geleid heeft dat een zonderling document ontdekt isnamelijk de verslagen van de zittingen der Commune. Hieruit blijkt o. a. dat den 20n Mei officieel besloten is de voornaamste monumenten van Parijs te verbranden. Deze zitting was een der stormachtigste. De «burger" Beslay trachtte zich tegen dit Vandalisme te verzetten; hij werd echter uit gejouwd en bijna mishandelt. Bijna alle leden juichten Deles- cluse toe, toen hij op theatralen toon zeide»dat, als de vrijheid sterven moest, men haar eene begrafenis zou geven harer waardig." Tien duizend bommen, bestemd om brand te stichten, zijn in de catacomben te Parijs ontdekt. Aangezien er volgens docu menten, die bij gevangenen zijn gevonden, 23000 op last der Commune vervaardigd zijn en er niet veel van dit aantal werden gebruikt, onderstelt men dat er nog eene groote hoe veelheid hier of daar verborgen is. Men is bijna alle vermiste stukken van de kolom der Place Vendöme op het spoor gekomen. Men gelooft dat do geheele kolom weder zal kunnen worden opgetrokken. Het plan, om de ruïnen van het raadhuis in denzelfden toestand te laten, als dien waarin zij zich bevinden, vindt veel bijval. Félix Pyat is nog in Zwitserland. Men twijfelt of hij zal worden uitgeleverd. De monarchale questie begint meer en meer duidelijke vormen aan te nemen de meerderheid wil een eenhoofdige regeringsvorm, en om niet te vervallen in de fout van Spanje, dat het koningschap invoerde doch gedurende jaren te vergeefs naar een koning zocht, wordt de koning voorafgereed gemaakt, kant en klaar, om met kroon en hermelijn aan het Fransche volk te worden aangeboden, nadat men zich verzekerd heeft, dat de Vertegenwoordiging van het Fransche volk dit kunstig praeparaat zal aannemen. Volgens de «Daily Telegraph is de intermediair tusschen de prinsen van Orlcans en den graaf Chambord niemand anders geweest dan Mgr. Dupanloup. En zooals men weet, met goed gevolg; want de fusie der beide takken van het Bour- bondsche Huis is een feit. CORRESPONDENTIE. Het ingezonden stuk van W. H. zal in een volgend nommcr geplaatst worden, indien hij ons vergunt een paar punten, die niet juist zijn, eenig» zins te wijzigen. Wij verzoeken hierop schriftelijk antwoord. Van 1 7 Junij. ONDERTROUWDJohanncs Draijer, van Amsterdam en Vrouwtje Kali9. GETROUWD: Geene. GEBORENJon, zoon van Wijbrand Krijnen en Aaltje Snip. Jan netje, dochter van Paulus Vos en Trijntje Visser. Jacob, zoon van Cor nelis Bakker Gz. en Kaatje Buis. OVERLEDENChristina Johanna Termaat, gehuwd mot Jan Smit, oud 59 jaren. Gedurende de maand Mei 1871. ONDERTROUWD en GETROUWD Simon Zomerdijk en Geertje Kaleveld. GEBOREN Jan, zoon van G. Mooij en Grietje Bakker. Catharina Elisabet, dochter van G. Munte en Aaltje Vonk. Jacob Pieter, zoon van Jb. P. Huchshorn en Wilhelmina Johanna Zaadnoordijk. Maartjo, dochter van Cs. Duijnker en Arijanntje Dieuwertje Wigbout. OVERLEDEN Geertje de Wit, oud 8 jaren, dochter vau P- de Wit en Riemke Kooijman. Cornelis Lont, oud 1 jaar, zoon van Jan Lont en Geertjo Vet. Sm. Jansz. Jongkind, oud 8 jaren, zoon van Jan Jongkind en Trijntje de Haan. Jan van Savoijen, oud 8 jaar, zoon van Sm. van Savoijen en Dieuwertje Keijzer. Van 1 31 Mei. ONDERTROUWD Jacob Kapitein, te St. Maarten en Trijntjo Groot. Hendrik Jemmink, weduwnaar, en Maartje Stam. Wijbrand van der Oord, weduwnaar, en Trijntje Gootjes weduwe. Jan Hendrik van IJzon- doorn, te Anna Paulowna en Jannetje van Pelt. Pieter de Boer, te Bar- singerhorn en Jacob Maria Jemmink. GETROUWD Klaas Zuidscharwoude en Dieuwortjo Glas. Jan Mosk en Trijntje Marecs. Cornelis Stam en Antje Thomasz. Dirk Stompe- dissel en Wilhelmina Johannis. Jacob Kapitein, te St. Maarten en Trijntje Groot. Hendrik Jemmink en Maartje Stam. Wijbrand v. d. Oord, weduwnaar eu Trijntje Gootjes, weduwe. GEBOREN: Pieter Christiaau, zoon van P. Bakker en A. A. Marsman. Abram, zoon vau C. Kwant en A. Peetoom. Adrianus, zoou van P. Klaver en G. Geel. Guurtje, dochter van M. de Vries en T. Buis. Pieter, zoon van J. Borst en G. Koster. Barend, zoon van C. Strooker en L. Asjes. Geertje, dochter van 11. Esscnius en G. Groen. Daniël, zoon van W. Jemmink cn A. Smit. Arie, zoon van P. Slijkerman en A. Baart. Jannetje, dochter van J. Hagen cn J. Breed. Cornelis, zoou vau K. Jongert en A. KesselNicolaas Jacobus, zoon van S. Stikkel en H. Noot. Jan, zoon vau J. Ploeger en J. Moerbeek. Wilhelmus Everardus, zoon van C. Zomerdijk en A. M. Ricke. OVERLEDEN Willem Christiaau, 1 maand, zoon van W. C. Slijboom en II. Heer den. Trijutje de Jong, 77 jaren, weduwe P. Vries.Neeltje, 4 maanden, dochter van C. Kuiper en E. Rooden. Neeltje, 31 jaren, dochter van W. Raap en N. Kater. Cornelia Klomp, 69 jaren, vrouw van J. Muutjewerf. Dirkje van Twuijver, 38 jaren, vrouw van R. Re- zolmari. Guurtje, 17 dagen, dochter van M. de Vries en T. Buis. Gerbrand, 1 maand, zoou van J. Prins Stuij en J. Nieuwland. 53ARKTBERIGTEN. AMSTERDAM, 8 Junij. De prijzen der aardappelen waren als volgt .- Zeeuwsche Jammen f8.60 h 4.50, Priesche dito f3.85 a 4.50, Geldcrsche ronde Wolkammers f4.00, Munstersche f3.a 3.25. Veel vraag. Aauvoer beperkt. Nieuwe f 13 a 14, weinig animo. Aangevoerd 17 heet. SCHAGEN, 8 Junij. 1 Paard f 26 h 3 Osen f 105 a 166, 4-Stieren f 70 a 150, Koeijen, 88 Gelde dito f 90 a 250, Kalf dito f 100 a 160, Vaarscn f 80 a 140, Gras- Kalveren f45 56, 20 Nuchtere Kalveren f5.a 12.- Rammen f- 230 Magere Schapen f14 a 34, Vette dito f 20 it 30, 1520 Lammeren f4 a 12.50. 7 Bokken en Geiten f 1.a 8. 33 Magere Varkens f8al5, 75 Biggen f4.— a 7.Konijnen 10 a 75 ets., Kippen f0 30 a 0.75, Boter f 1.20 per KG., Kaas 35 a 50 ets per KG. Kipeijeren f2.70 a2.80, Eendeijeren 3.15 per 100. PURMEREND, 6 Junij. Aangevoerd 166 stapels kleine kaas, 1 Middelbare. Boter van f 1.17% tot 1.30 per KG., gemiddeld fl.22§. Aangevoerd 299 Runderen. Vette Koeijen iets minder in prijs, veel aaDgevoerd. Gelde Koeijen minder in prijs, Melkkoeijeu minder in prijs. 25 Paarden, 120 Vette Kalveren Prijs van f 0.70 tot 0.90 der kilogr. Han del stug. 92 nuchtere Kalveren, Prijs van f 5 tot 14 per stuk. Handel matig. 76 vette Varkens, Prijs was van 42 tot 54 Ct9 per kilog. Handel matig vlug. 49 magere Varkens van f10 tot 12 en 385 Biggen van 4 tot f6, Handel zeer stug, 1087 Schapen en Lammeren, Vette Schapen hoog in prijs. Overhouders hoog in prijs,Lammeren prijshoudend, Kip-eijoren f2.80 tot 2.90, Eendeijeren f 3.30 do 100 st. WORMERVEER, 7 Junij. Aangevoerd 21 stapels Kaas, hoogste prijs der kleino f 28. BEVERWIJK, 6 Junij. Onzo weekmarkt neemt meer en meer in bloei toe; er waren heden aan gevoerd een 60tal schrammen en biggen, 20 lammeren, enz. Do prijzen wa ren als volgt schrammen f 12, biggen van 6 weken f 6, van 8 tot 10 we ken f8 a 9, geiten f7, lammeren f S, schapen f 17.50 a IS, nuchtero kalveren f 6 a 8, boter 90 et. per kop van 8 hectogrammen, eijeren f3 per 100 stuk3. LONDEN, 8 Junij. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 885 Runderen, 15940 Schapen en Lammeren, 670 Kalveren en 50 Varkens. Prijzen: Beste Runderen 6/-, Schapen eu Lammeren C/4, Kalveren 6/-, Varkeus 5/a -/-. STAAT van BRIEVEN, geadresseerd aan Onbeken den, gedurende de le helft van Mei 1871. J. Frank, mej. v. d. Zee Ivalkhoven, mej. Baset, mcj. Syon, J. A. H. Romgaste, Sientje Alta, mej. A. Boumccster, J. C. Cramcr Neuman, J. See- gers, G. E. van Henn Zegcrs, te Amsterdam; L. F. Vreidag, mej. M. Dekker, te RotterdamJ. v. Dnflen, te NieuwediepC. Herders, (niet ver meld); van Anna Paulowna: Auke Aunema Kimswend, M. Barcndrccht, ta Rotterdam. De Directeur van bet Postkantoor HERWEIJER.

Heldersche Courant | 1871 | | pagina 3