HELDERSCHE GODHINT. Jïicuius-- en Zaturdag «ftöoertentie-öfaö. 12 Augustus. Jfê 1066. Elfde Jaargang. 1871. gedeelte. ihct-offiriM gcbcclte. Zitting van den Gemeenteraad, NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINGSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden. 0.50 Franco per post n n 0 65 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren cu Post directeuren. Brieven franco. De prijs der Adveiitkntien van 1—4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertentien intezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. G IL T J E S. BEKENDMAKING. HURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER brengen ter openbare kennis, dat liet EERSTE SUPPLETOIR KOHIER van den HOOFDELIJKEN OMSLAG, voor de dienst van 1871, op gisteren door den Raad vastgesteld, en gedurende do eerstvolgende acht werkdagen, op de gewone kantooruren, ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is neder gelegd. Burgemeester en Wethouders der gemeente Helder, Helder, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. 9 Augustus 1871. L. VERHEY, Secretaris. op DiDgsdag 8 Aug. 1871. Voorzitter de heer Mr. K. J. C. Stakman Bosse, Burgemeester, Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 15 leden. Twee vacaturen. Do notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Alvorens over te gaan tot de behandeling der punten van beschrijving, deelt de Voorzitter mede, dat voor de commissie, in de vorige vergadering benoemd, audiëntie is verzocht bij den Minister van Binnenlandsche zaken, waarop het antwoord wordt te gemoet gezien. 1). Onderzoek der geloofsbrieven van nieuwe leden. Tot dit onderzoek wordt eene commissie benoemd, bestaande uit de heeren de Lange, de Breuk en Braaksma, die zich daartoe naar een ander vertrek begeven, terwijl de vergade ring voor dien tijd geschorst wordt. Na afloop daarvan rapporteert de heer de Lange, dat de stukken van de heeren Maalsteed, Jelgersma, Janzen, IIu- genholtz, v. Kelckhoven en Boom in orde zijn bevonden, doch dat die van den heer Bedloo de Bronovo nog niet zijn in gekomen, wegens afwezigheid buiten'slands. De Raad vereenigt zich met de conclusie der commissie tot toelating op den daartoe bepaalden tijd, van de zes eerst genoemde heeren. 2). Verslag onderzoek gemeente-rekening 1870. De heer Braaksma in de commissie van rapporteurs der afdeelingen, bestaande uit de heeren Braaksma, Maalsteed en v.Kelckhoven, benoemd tot algemeen rapporteur deelt aan de vergadering mede: dat aan het onderzoek geen deel hebben genomen de heeren de Breuk, Janzen en Jelgersma; dat na een zorgvuldig onderzoek in geen der afdeelingen aan leiding tot aanmerkingen zijn voorgekomendat de uitgaven de ontvangsten niet overtreffen en door behoorlijke bewijs stukken zijn gestaafddat niet de minste onnaauwkeurigheid is voorgekomen; stelt alzoo voor, de rekening der gemeente, die van het Algemeen Weeshuis, van het Burg. Armbe stuur en van de Schutterij goed te keuren. Daaraan wordt voldaan, na lezing van genoemde rekeningen, alsmede van een consept-besluit, door den Secretaris. In de eindcijfers, zoo als die in ons verslag der vergadering van den 19 July zijn mede gedeeld, is geene wijziging gebragt. 3.) Adres van het Bestuur van het Artillerie-Vrijkorpsom toelage voor een wedstrijd. Na lezing daarvan vraagt de Voorzitter of de leden daar over het woord verlangen. De heer de Breuk zegt er tegen te zullen stemmen, en uit den wensch, om door het bestuur van het Vrijkorps niet meer te worden lastig gevallen. Met algemeene stemmen wordt het verzoek niet toegestaan. 4). Ontruiming van het gebouw voor Postkantoor. De Voorzitter deelt mede, dat de ontruiming in het laatst van Julij heeft plaats gehad en het gebouw in vrij goeden staat te hebben bevonden; de leden worden uitgenoodigt zich met de situatie van het gebouw bekend te maken en daarna in eene volgende vergadering eene beslissing te nemen hoedanig er mede te handelen. Nadat do heeren Braaksma en Janzen dit voorstel appreciëeren, wordt het met algemeene stemmen aangenomen. 5). Voordragt van hulponderwijzers. Drie sollicitanten hebben zich aangemeld, nl.J. de Jong, te Zijdewind; S. Hellïngs, te Twisk, en H. Ruitering, te Nieuw Pekel-A. De beide eerstgenoemden worden benoemd met 15 en 13 stemmen. Mededeeling van ingekomen stukken. Wordt vastgesteld het le suppletoir kohier van den hoof- delijken omslag, tot een bedrag van f200,38 Op de gewone rondvraag bekomt de heer v. Bruggen het woord. Na er op gewezen te hebben dat bij de wegruiming van het rasterwerk, om de gracht der marinewerfde boorden van die gracht in zeer ongunstigen toestand verkeeren, vraagt of er bij den Voorzitter ook iets bekend is tot voorziening daarvan. De Voorzitter antwoordt daarop, dat die boorden niet onder het beheer zijn van de gemeente, maar verwacht dat in het onderhoud wel zal worden voorzien. Nadat de heer v. Bruggen voor die inlichting bedankt, wordt de vergadering gesloten. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz., 11 Augustus 1871. Men verzoekt ons het volgende te melden :j Voor den omstreeks in 't midden van September e. k. te houden grooten schietwedstrijd van 't Artillerie-Vrij korps alhier, zijn bij 't bestuur van dat korps ingekomen de navolgende prijzen 1. Een gouden cylinder remontoir-horologie, om te dienen als prijs op 300 passen. 2. Een gouden liorologie- ketting, prijs op 200 passen. Beide deze prijzen zijn aange boden door Z. M. den Koning. 3. Een fraaije prijs, aan geboden door 's Konings commissaris bij de Weerbaarheidsbond, graaf Schimmelpenninck tot Nyenhuys. 4. Een aanzienlijke prijs van jhr. mr. C. van Eoreest, lid der Tweede Kamer van de Staten Generaal. Gisteren heeft bij de directie der marine alhier de aanbesteding plaats gehad van het sloopen van het voor 's rijks dienst afgekeurde stoomschip le klasse Zoutman ingekomen 11 inschrijviugsbilletten, als van de heeren: P. Spruit f4170, P. Dekker f 4-090, S. Gooien f4039, Gebrs. Klein f3840, Gebrs. Moorman f3800, Gebrs. Korf f3660, J. v. d. Woude f3595, J. v. d. Kamp f3500, P. Boon f'3400, W. v. d. Woning f2700, P. Steeman f2530. Zr. Ms. instuctiebrik Ternaie kommandant de luitenant ter zee le klasse C. J. Smith, aan boord hebbende de bootsmansleerlingen, is gedurende den zomer op de Zuiderzee kruizende geweest, en gisteren naar de Noordzee vertrokken, tot verdere oefening dier leerlingen, zullende tevens eenige havens aan de Noordkust van Engeland aandoen. Met ingang van den ln September zijn benoemd tot adelborsten le kl. bij de zeemagt, de navolgende adelborsten 2e kl., afkomstig van het koninklijk instituut voor de Marine alhier, als: J. H. M. Jansen, C. J. Prancois, D. A. Mensert, J. S. van Drooge, W. H. Souman, A. G. D. Nolthenius, I. van den Bosch, jhr. A. O. J. M. de Casembroot, L. R. Koolemans Beynen, W. Allirol, J. J. Poortman, A. B. de Jongh, J. T. Jarman, J. Bollaan, C. J. G. de Booy, B. Brutel de la Rivière, jhr. S. B. Ortt, C. Mali, A. Seret, A. A. Sweep, P. W. Schuylenburg, H. J. Perguson, M. Smits, A. D. de Bcrgh en H. G. J. Wolterbeek. Benoemd tot president van den raad van Tucht te Amsterdam, de kapt.-luit. t/z. en onderdirecteur der marine aldaar, W. K. van Gennep, en zulks ter vervanging van den kapt.-luit. t/z. J. A. Vandevelde, eervol ontslagen.

Heldersche Courant | 1871 | | pagina 1