NT. Jïteutos- en Zaturdag <0Doertentie=6faö. 19 Augustus. M 1068. Elfde Jaargang. 1871. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINGSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden. 0.50 Franco per post 0.G5 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post» directenren. Brieven franco. De prijs der Advertentien van 1—4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertenticn intezeudcu. Ingezondcu stukken minstens één dag vroeger. GILTJES. «©(fideel gcöecltc. POLITIE. Dezer dagen op de publieke straat gevonden een Bloed- Koralen KETTING met Gouden OOGJE. De regtmatige eigenaar kan zich ter terugbekoraing aanmelden ten burele van den ondergeteekende. A. C. BOONZAJER, Helder, 18 Aug. 1871. Commissaris van Politie. JStEt-ojfitiëel gebeeïte. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz., 18 Augustus 1871. De Afdeeling Helder der Maatschappij van Landbouw verschafte den ingezetenen dezer gemeente, op Woensdag jl. een waren feestdag. Duizenden bij duizenden ingezetenen en bewoners der omstreken, bewogen zich den ganschen dag langs straten en wegen, om de verschillende vermakelijkheden te bezigtigen, die begunstigd door prachtig weder, van des morgens 10 ure, den ganschen dag voort duurden, telkens door nieuwe verrassingen afgewisseld. Wij brengen opentlijk onze hulde aan het bestuur dezer afdeeling, aan de benoemde feestcommissie en inzonderheid aan den president en den secretaris, voor den onvermoeiden ijver, waarmede men hen telkens bezig zag, om den op zich genomen taak naar genoegen van het publiek te volbrengen. Wij laten hier volgen eene opgave van de verschillende wedstrijden, enz. die hebben plaats gehad, met vermelding van de namen der winnaars cn opgave der gewonnen prijzen. Ingevolge het programma ving de harddraverij met paar den des morgens ten 10 ure aan. Met 18 paarden werd daaraan deelgenomen. De prijs, een tilburytuig met hoofd stel en bit, werd behaald door de zwarte merrie de Wisse> bereden door den eigenaar H. Noot Hz.de premie, een hoofdstel met teugels, rijdek en gordsingel, door de bruine witvoet Mietjebereden door den eigenaar C. Blankman. Aan de harddraverij met ezels werd met 5 ezels deelge nomen. De prijs, een zilveren tabaksdoos, werd behaald door den ezel van J. Smit; de premie, een portemonnaie met zilveren beugel, door den ezel van P. de Graaf. Aan het ringsteken werd deelgenomen met 29 paarden. De le prijs, een hoofdstel, werd behaald door J. Binnemeer (P. Stokman)de 2° prijs, een rijdek, door J, Poth de 3° prijs, een zweep, door T. Poth, met het lot tegen J. Zander. Na afloop, des namiddags ongeveer 4 ure, hielden de winners, voorzien van hunne prijzen, een optogt te paard door de gemeente, waaraan ook door een groot deel der overige rijders werd deelgenomen, voorafgegaan door den president en een der commissarissen van orde te paard, en het muziek korps Concordiadat zich ook op het terrein bij afwisseling heeft doen hooren. Inmiddels namen de volksfeesten op het Molenplein ten 5 uur een aanvang. Voor het mastklimmen was eene dubbele gelegenheid. Voor de groote mast waren 14 deelnemers. De prijzen, bestaande uit zilveren voorwerpen en geld, werden behaald door G. Sariemijn, J. Kasteele, J. II. Weber, L. van Oosten, J. Bieker, K. Zon, S. J. Dam cn J. L. van Zijl. Voor de kleine mast, 14 deelnemers, werden de prijzen be haald door E. Barbarini, J. Troost, L. Polak, C. van der Poll, G. Mangel, D. Mak, A. Harms en W. LaDgeveld. Voor het tobbesteken waren 22 deelnemers; de prijzen, ongemaakte kleedingstukken, werden behaald: le prijs door S. Ran, 2e prijs door J. Pluiter, 3e prijs door W. Reuter. Ten voordeele van de beide laatsten heeft het lot beslist. Eindelijk nog het zakloopen. Herhaalde doch hopeiooze pogingen werden aangewend, om ook dit deel der vermake lijkheden te doen plaats hebben door het gedrang van de op een gepakte massa nieuwsgierigen werd het terrein daar voor bestemd, telkens weder ingenomen. Toch hebben ai de jeugdige liefhebbers op een eigenaardige wijze hunnen goeden wil beloond gezien; zoodat zij in een aller vrolijkste stemming het strijdperk verlieten. Zij die met ons in de gelegenheid zijn geweest, om te zien hoe de directie dit deel van hare werkzaamheden op eene regt aangename wijze, in den geest der zakloopers wist te volbrengen, zullen de regtmatige hulde, die hen daarvoor toekomt, gaarne erkennen. Met het vallen van den avond waren de volksfeesten geëin digd en werden besloten met het afsteken van vuurwerk, tegen over het Molenpleio, aan de overzijde van het kanaal. Het eenige onheil, dat men heeft te betreuren, had hierbij plaats; daar een der toeschouwershoewel gewaarschuwdhet vuurwerk te nabij kwam en nog al ernstig gewond werd aan de regter wang. Onmiddellijk naar het naastbij gelegen politie-bureau gebragtwerd hem aldaar de eerste genees kundige hulp verleend en is hij later naar de gamizoeus-in- firmerie overgebragtzijnde de verwonde een korporaal der artillerie alhier in garnizoen. Wij vernemen dat er alle hoop bestaat op een spoedig herstel. Ter bevordering van de vrolijke stemming, die bij deze volksfeesten voortdurend onder het publiek heerschte, heeft het stafmuziekkorps van het 7e regiment infanterie zeer veel bijgedragen. Van 9 tot 11 ure liet genoemd muziekkorps zich weder hooren in de fraai verlichte tuin van Tivoli. De zeer talrijke menigte, die zich daar verzamelde, om van de vermoeienissen van den dag, bij prachtig weder, onder het fraai verlichte lommer een wijle te verpoozen, smaakte een paar uurtjes van kalm en waar genot. Bij de uitvoering van het laatste nommer werd het publiek aangenaam verrast, door zeer doelmatig aangebragt kunst vuurwerk in het achterste gedeelte van den tuin, dat een prachtig effect maakte en geruimen tijd aanhield. Het geheel werd besloten door een danspartij in de zaal, die geopend werd door den president van het feest met eene dame van een der leden dezer afdeeling. Zr. Ms. schroefstoomschip le kl. Willemis Maandag jl. van Portsmouth vertrokken, en wordt hier elk oogeublik verwacht. Volgens telegrafisch berigt van Woensdag jl. was het stoomschip de Prins van Oranje kapt. Braat, op dien datum het Suez kanaal zeer voorspoedig gepasseerd. Alles wel. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de in dit nommer voorkomende advertentie, betreflende de goedkoope reisgelegenheid van hier naar den Haag en Rotterdam, op Dingsdag 22 Aug. a. s., tijdens de tentoonstelling van fa briek- en handelsnijverheid te 's Hage. Zondag en Maandag a. s. zullen de beminnaren van degelijk tooneelspel, door de heeren Albregt en van Ollefen, in de gelegenheid gesteld worden een zeldzaam genot te smaken. De optreding van mejv. Beersmans, die natuur en waarheid op eene zoo zeldzame wijze weet weder te geven en door velen als de eerste actrice van Nedeland wordt ge vierd, zal ongetwijfeld aan velen zeer welkom zijn. Gisteren is door het provinciaal gouvernement van Noordholland aanbesteed, bij enkele inschrijving, het her stellen van de krib langs het vaarwater het Krabbersgat te Enkhuizen. Daarvoor was de minste inschrijver de heer P. Vos Az., te Enkhuizen, voor f747.

Heldersche Courant | 1871 | | pagina 1