HELDERSCBE COURANT. Jlieums-- en Woensdag <ftÖoerietitïe--6faÖ. 4 October. M 1081. Elfde Jaargang. 1871. Zitting van den Gemeenteraad, NIEUWSTIJDINGEN, Verschijnt DINGSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden. 0.50 Franco per post 0.65 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco. De prijs der Adyertentien van 1-—4 regels is 60 Centen; voor ellccn regel meer 15 Centen. Vóór des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertentiën intezenden. Ingezonden stokken minstens één dag vroeger. Uitgever S. GIL T J E S. H. H. Abonnenten, die dit blad franco per post ontvangen, worden verzocht het verschuldigde bedrag van ƒ0.65 over het 3e Kwartaal, franco te willen overmaken aan het adres van den uitgever Helder, 26 Sept. 1871. S. GILTJES. 0cöecto. POLITIE. Dezer dagen op de publieke straat gevonden Een bont OVERHEMD. Do regtmatige eigenaar kan het ten burele van den ondergeteekende terug bekomen. A. C. BOONZAJER, Helder, 3 Oct. 1871. Commissaris van Politie. iJÖiet-officicel gebeeïte. op Maaüdag den 2 October 1871. Voorzitter de heer mr. K. J. C. Stakman Bosse, Burgemeester. Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 12 leden. Afwezig de heeren de Lange, Janzen, v. Kelckhoven en Groen. Eene vacature. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 1). Onderzoek geloofsbrief van het nieuwe lidden heer J. J. A. Bedloo de Bronovo. Op voorstel der commissie, die de geloofsbrief en bijbe- hoorende stukken heeft onderzocht en in orde bevonden, wordt tot de toelating besloten. 2)- Brief Ged. Statenhoudende bedenkingen op de ver antwoording der dienstdoende Schutterij over 1870. De daartoe door den Schuttersraad ontworpen suppletoire begrooting voor dat jaar, met een besluit tot het doen van af- en overschrijvingen, worden gelezen en besloten, om ter goedkeuring aan de Gedeputeerde Staten te worden inge zonden, waardoor de bedenkingen zijn uit den weg geruimd. 3). Verhuring van het oude postkantoor. Op voorstel van de commissie voor de gemeentewerken, die daaromtrent door het dagelijksch bestuur is gehoord, wordt na eenige beraadslaging met 9 tegen 3 stemmen be sloten, dit gebouw weder te verhuren. Tegen de verhuring verklaarden zich de heeren v. Bruggen, Berghuijs en de Breuk. Daarna wordt met algemeene stemmen besloten het gebouw voor twee jaren te verhuren, met het regt voor huurder en verhuurder, om drie maanden vóór het verstrijken van die twee jaren, op nieuw te onderhandelen, om het huis al dan niet nog voor óén jaar te huren en te verhuren. De jaarlijksche huurprijs wordt bepaald op f500.Het gebouw zal voor rekening der gemeente in goeden staat be schikbaar worden gesteld, zullende de kosten van inwendige verbetering, die de huurder mogt verlangen,voor diens re kening komen. Voorts worden Burgemeester en "Wethouders gemagtigd, onder de gestelde voorwaarden, tot de verhuring over te gaan. Geene andere zaken aan de orde zijnde en geen der leden het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 3 October 1871. Het wrak van het op de zuidwestkust van Texel zittende schoenerschip Bernhardineis gisteren avond in publieke veiling verkocht. Kooper de heer Schagen te Texel, voor fl 82.50. Zondag 1 October jl. trad ds. Ledeboer voor de laatste maal als herder en leeraar zijner gemeente op. Het was èn voor de gemeente èn niet het minst voor den leeraar een aandoenlijke ure. Hoeveel is er in die ruim dertig jaren door hem in deze gemeente gedaan, en hoeveel is er in die jaren, door hem met en in de gemeente doorleefddoch ZËw. wilde dit niet in herinnering brengen, men had hem in zijn openbaar leven gezien; het was hem nu alleen behoefte nog een laatste woord tot de gemeente te rigten, hoezeer door de vriendschap hem ook ontraden. Dat laatste woord, was een wensch en bede voor zijne gemeente, naar aanleiding van Matth. 5 48. *Weest dan gijlieden volmaakt, gelijk uw Vader, die in de hemelen is, volmaakt is." Met het volste regt kan gezegd worden dat de bejaarde leeraar nog sprak met jeugdig vuur, zeer kalm, waardig en ernstig. Met nadruk wees ZEvv. er op, dat voor allen, en in alle omstandigheden, dit woord van den grooten Meester van eeuwige kracht zoude blijven om namentlijk volmaakt te worden in de liefde, gelijk God in de liefde volmaakt is. Na het uitspreken der zegen, werd door de gemeente nog een bede tot den scheidenden leeraar gerigt, hem staande toe gezongen naar aanleiding van Ps. 33 135 met een kleine verandering. Goedertieren vader, Milde zegen-ader, Stel uw vriend'lijk hart Op wiens gunst wij hopen, Eeuwig voor hem open Heiligzijne smart. De zangvereeniging Ceciliahield Zondag jl., ter viering van haar twaalf-en-een-halfjarig bestaan, eene buitengewone vergadering in het lokaal Tivoli. Door eene der oudste leden, werden de aanwezigen welkom geheten, die daarna in kernachtige woorden een verslag uitbragt, aangaande den toestand der vereeniging. Vervolgens werd het vastgesteld programma op allezins verdienstelijke wijze ten gehoore gebragt. In de tweede afdeeling werd den bezoekers kennis gegeven, van een ontvangen telegram, toegezonden door de heeren Verheije en Philbert, van Amsterdam, de eerste als Oprigter en de tweede als Directeur-honorair aan deze vereeniging verbonden geweest. De wensch voor den toeuemenden bloei dezer vereeniging, in dit telegram uitgedrukt, is ook de onze. Wij wenschen Cecilia een zilveren feest toe en dat zij van de zijde van het kunstminnend publiek, die belangstelling moge ondervinden, die zij in zoo ruime mate waardig is. Ofschoon geplaatst in eene hoogere betrekking, die door de strenge wetten der krijgstucht zoo sterk wordt afge bakend, kan toch een officier, door zijn vaderlijk gezag, zich de vriendschap zijner inferieuren waardig maken, zonder dat zulks aan de gepaste onderdanigheid afbreuk doet. Dit bleek o. a. duidelijk, toen de le luit.-adjudant M. H. J. Plautenga in het laatst der maand Augustus tot leeraar aan de Kon. Militaire Akademie benoemd, het 8e batt. 7e reg. infanterie verliet, en van' de onder-officieren van het bataillon een diep geroerd afscheid nam, waarbij het ten duidelijkste bleek, hoezeer die waardige officier door zijne inferieuren werd be mind. Als blijk van voortdurende toegenegenheid, die de onder-officieren genoemden officier toedragen, deden zij hem dezer dagen een prachtig album met dc photographische por tretten van het meerendeel hunner toekomen. Moge de luitenaut Plautenga door dit blijk van gehechtheid

Heldersche Courant | 1871 | | pagina 1