HELDERSCHB COURANT. Jïietiiös- en MflÖoerSentie--öfnD. Woensdag 8 November. Elfde Jaargang. gcbrcltc. VAN ERVEN TER BEROUWING. JBiet-officiëel gebcclte. NIEUWSTIJDINGEN. M 1091. 1871. Verschijnt DINGSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 8 maanden. 0.50 Franco per post 0.65 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brietan franco. De prijs der Adyebten.tien van 1—4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Adverteutien intekenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. Uitgever S. GIL TJES. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER brengen ter openbare kennis, dat overeenkomstig de verordening op het bouwen, ter verkrijging vau rooijing, aan hunue goedkeuring zijn onderworpen a. een plan tot verdeeling van 46 erven in do Nieuwstad, waarvan de openbare verkooping is aangekondigd op den 13 November a. s., ten overstaan van den Notaris J. W. Hattinga Raven b. eeu plan tot verdceling van rnim 100 ervon in de nabijheid van het Station van den Staatsspoorweg alhier, waarvan de openbaro verkooping is aangekondigd op den 20 November n. 6., ten overstaan van den Notaris B. "Weken dlijn Smit. Dat do beide plannen, voor zoo veel do verdeeliug der gronden voor het aanleggen van straten betreft, ziju goedgekeurd, met deze wijziging: dat geene brandstegen zullen worden aangelegd, omdat zoodanige stegen later door de gemeente niet worden aanvaard en voor de publieke passage moeten zijn afgesloten. Helder Burgemeester en Wethouders voornoemd den 6 Nov. 1871. STAKMAN BOSSE, Burgemeester, L. VERHEY, Secretaris. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 7 November 1871. De uitslag der heden plaats gehad hebbende opening der stembriefjes, ter verkiezing van 10 leden voor het kiescollegie der Hervormde gemeente alhier, is als volgt Uitgebragte stemmen 690. Van onwaarde geene. Gekozen de heeren: H. Daaruhouwer, met 856 st.A. Boomsma, 354 st.; L. Jelgersma, 354 st.A. J. Leijer, 354 st., W. J. Maalsteed, 353 st.O. Meijers, 352 st.H. Sraids. 852 st.; J. Venster, 851 st.; J. Drijver, 349 st.; G. Scholten, 349 st.voorts uitgebragt op de heerenJ. C. de Buisonjé, 341 'st.; P. Korver, 838 st.; A. Govers, 337 st.; J. Juch, 336 st.; J. Damman, 336 st.; L. J. Kassies, 333 st.; K. vau Vliet, 333 st.; K. Pronk, 332 st., A. P. Meijneke, 329 st.; W. C. Henkes, 327 st. De aftredende notabelen der Hervormde gemeente alhier, de heeren 14. Daaruhouwer, S. Braaksma, W. J. Maal steed en J. Venster, zijn bij de verkiezing, op den 5 dezer, herkozen. Mét genoegen kunnen wij vermelden, dat de reeks der te houden volksvoordragten, uitgaande van het Departement Helder der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Vrijdag jl. geopend is, en zeer veel bijval heeft gevonden, hoofd zakelijk is dit te danken aan de welwillende medewerking van den heer dr. W. Krol, die in populairen stijl, een zeer boeijeude en niet minder leerzame voordragt hield over de geschiedenis én het nut der inenting. Vervolgens werden door twee begaafde sprekers, leden der regelings-commissie, eenige novellen voorgedragen, waarbij de aanwezigen zich uitmuntend amuseerden. Wij hopen dat het voorbeeld vau den heer Krol door andere wetenschappelijke mannen in deze gemeente moge .gevolgd worden, Veleu zijn er die de gave bezitten en bij wie de goede wil ook niet ontbreekt. Dat .nevenbezwaren hen dan toch niet beletten, om zich bij de commissie aan te bieden tot ondersteuning van het beoogde doel. De koninklijke goedkeuring is dezer dagen verleend aan de statuten van de Marine-machinisten-club, gevestigd alhier. He luitenant ter zee 28 klasse P. Crans, dienende op Zr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis, wordt met den 5n dezer op non-activiteit gesteld; en met den lln daaraan volgende vervangen door den luitenant ter zee 2e kl. E. Kempc* Blijkens ontvangen telegram uit ïalmouth, is Zr. Ms. stoomschip Admiraal van Wassenaer kommandant de kapt. ter zee R. L. de Haes, op zijn reis van Batavia naar Ne derland, na den 16 September St. Helena verlaten te hebben, thans te Ealmouth aangekomen. Voor de aanbesteding van spek voor het alhier in garnizoen liggende 3° Batn. 7e Reg4. Infanterie waren 3 in- schrijviDgs-billetten ingekomen, waarvan echter 2 van onwaarde, zoodat de heer G. J. Boll de eenige was die in aanmerking kwam. Hem is dan ook de levering gegund f0.75 per kilog. Voor aardappelen wareu 5 billetten ingekomen, als van P. de Graaf, f3.12; H. J. van Koningsbruggen, f 2.99 P. van Twisk, f2.79; S. W. Stooker, f2.78 en M. de Haas, f 2.58 de hectoliter. Van dit artikel is de levering aan den laagsten inschrijver toegewezen. De Minister van Oorlog heeft bekend gemaakt dat aan ieder recruut, die zich voor zes jaren bij het corps ma riniers verbindt en aan ieder milicien die bij dat corps overgaat, als maximum voor handgeld f100 kan worden uit betaald. De minister van Marine brengt ter kennis van de. belanghebbenden, dat ten gevolge van het ophouden van de cholera te Memel, de quarantaine maatregelen worden op geheven voor de schepen, welke die plaats op of na den 22n October jl. hebben verlaten. De vergadering van aanstaande Woensdag in het Am- stel Hotel, in welke over het to be or not to be van de A'e- derlandscke Ilandel-Maatschappij zal beslist wordeD, ziet men met belangstelling te gemoet. De algemeene opinie is dat tot de voortzetting zal worden besloten. Onder den schijn van uit vaderlandsliefde gaarne een offer van rente te willen brengen, wenscheu de aandeelhouders-kapitalisten gaarne een betrekkelijk zoo secure belegging hunner gelden te besten digen; en wat zouden zij die als participant ook belanghebbenden zijn, anders begeeren? Men schrijft uit Amsterdam, 4 Nov. Nu de heer van Lennep zijn besluit om af te treden als wethouder en Raadslid weder heeft ingetrokken, bestaat er geen reden om langer te wachten met het uitschrijven eener verkiezing voor een lid van den Raad in de plaats van den heer Bienl'ait, wiens wankelende gezondheid hem dwong zijn mandaat neder te leggen. Men verwacht dan ook eerstdaags de officiële aan kondiging, welke voor Biirgerpligt een goede gelegenheid is, om uit zijn lethargie te ontwaken. De heer Bienfait was een flink raadslid en viude een deugdelijk plaatsvervanger. Na men worden nog niet genoemd, doch wie de uitverkorene wezen moge, in het belang der stad is bet te wenschen dat van ziju benoeming eventueel iedereen bekenne: //G'est bien fait." Ingevolge bij bet departement van Justitie ingekomen stukken, zou zekere D. C. Henry, te Londen, pogingen hebben aangewend, om hier te lande gelden te verkrijgen, door middel van uit Engeland gezonden wissels, waarop verdichte namen van handelshuizen zijn gesteld. Hij zou in betrekking staan met een jong mensch te Southampton, die hem in zijn kwade praktijken behulpzaam is. Op het vorenstaande wordt door de Justitie de aandacht Maandag middag bezigtigde Hare Majesteit de Koningin van Nederland, het Capitool te Rome. Aan den hoofdingang van het Museum Capitolinum werd Hare Majesteit afgewacht door il Sindaco en vier Assessori. Het piket der nationale

Heldersche Courant | 1871 | | pagina 1