HSLDERSCHE COURANT. Jïteums- en Zaturdag <flÖoerfenfte--öfaÖ. 16 Maart. Twaalfde Jaargang. a^ffiuëri geöcrite. Bekendmaking. 32iet-offiricri gcöceïte. Zitting van den Gemeenteraad, NIEUWSTIJDINGEN. J&. 1129. 1872. Verschijnt D1NGSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 8 maanden 0.50 Franco per post n n n 0.65 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. Brieven franco. De prijs der Advertentien van 1—4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Diugsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertentiën intezenden. Ingezouden stukken minstens één dag vroeger. Uitgever S. G I L T J E S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER brengen ter openbare kennis, dat op gisteren door den Raad dezer gemeente vastge steld en gedurende de eerstvolgende acht werkdagen op de gewone kantoor uren ter Secretarie der gemeente, voor een ieder ter lezing zijn nedergelegd. u. Het VOLJAARSKOHIER van den IIOOFDELIJKEN OMSLAG over het dienstjaar 1872; b. Het VOLJ AARSKOHIER der BELASTING OP DE HONDEN over het dienstjaar 1872; en c. Het SUPPLETOIRKOHIER der BELASTING OP DE HONDEN over bet dienstjaar 1871. Helder, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. 14 Maart 1872. L. VERI1EY, Secretaris. op Woensdag den 18 Maart 1872. Voorzitter de heer mr. IC. J. C. Stakman Bosse, Burgemeester. Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 16 leden. Met kennisgeving afwezig de heer W. C. M. van Bruggen. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Naar aanleiding van het woord nvoorloopig", voorkomende in de notulen en betrekking hebbende op de waarneming van de functie van keurmeester van vleesch en visch door den eer vol ontslagen commies Boll, stelt de Voorzitter voor, om met 1 April a. s. die betrekking op te dragen aan een der nog in werkelijke dienst blijvende plaatselijke commiezen, omreden die ambtshalve bij de aankomst van booten en spoortreinen, meer tegenwoordig en direct bij de hand zijn. Wordt goed gekeurd 1). Besluit heffing Hoofdelijken Omslag 1872. De Voorzitter deelt mede, dat wegens de meerdere bevol king en het overgaan van sommige belastingschuldigen in booger klasse, de totale opbrengst van den hoofdelijken omslag dit jaar ruim f 10,600.zal bedragen; stelt voor het vroeger genomen besluit tot heffing van f 10,000.met verhooging van 10 pCt. voor suppletoire aanslagen op te heffen en thans te stellen op f12,000. Het concept-besluit daartoe, wordt gelezen en zonder hoofde lijke stemming, algemeen goedgekeurd. 2). Bezwaarschriften Kohier Hoofdelijhen Omslag 1872. 3). Vaststelling Kohier Hoofdelijken Omslag 1872. Na het onderzoek der bezwaarschriften in een zitting met gesloten deuren, wordt het besluit genomen tot de vaststelling van het primitieve kohier, tot een bedrag van f 10,646. 4). Vaststellmg Kohier Belasting Honden 1S72. 5). n Supp. Kohier Belasting Honden 1871. Het primitief kohier voor 1872 wordt vastgesteld tot een bedrag van f788.en het suppletoir kohier voor 1871 tot een bedrag van f55. De Voorzitter geeft den raad in voorloopige overweging, om bij het opmaken der begrooting voor het volgende jaar, de aangeslagenen in de hondenbelasting, niet meer in twee klassen te verdoelen van f3.en fl.maar allen testel len op fl.50, uithoofde de contröle thans zeer moeijelijk is. 6). Mededeeling van ingekomen stukken. a. Van de plaatselijke schoolcommissie is terug ontvangen het verzoekschrift van den hoofdonderwijzer P. J. Jekel, tot ver- hoogiug zijner jaarwedde, met advies om, ingeval de gemeente- finantiën het toelaten, het verzoek toe te staan, met het oog op de meerdere uitgaven, tegenwoordig benoodigd, tot levens onderhoud. De Voorzitter stelt voor, dit verizoek aan te houden tot de vaststelling der begrooting voor 1873. Wordt goed gekeurd. b. Eenige af- en overschrijvingen verzocht door de ad- ministratiën van het Algemeen Weeshuis en het Burgerlyk Armbestuur, worden toegestaan. c. Op voorstel van B. en W. wordt besloten aan den hulponderwijzer C. Mulder, eene gratificatie van f150.toe te staan, voor de waarneming gedurende den tyd van vier maanden van de betrekking van hoofdonderwijzer in de school no. 3. d. Wordt gelezen een verzoekschrift der afdeeling Helder van het onderwijzersgenootschap, om even als bij de Waterloo- feesten bij het thans ophanden zijnde Aprilfeest eenige toe lage uit de gemeentekas te mogen erlangen, ten einde op de scholen de kinderen door kleine geschenken, dien dag in herinnering te doen blijven. De Voorzitter zegt, hoezeer hij er ook voor is, om de kinderen eenig fee9t te bereiden, zijne meening is, dat, om de 2000 schoolgaande kinderen feestelijk te regeleren, de uit gave te groot zou worden dat wegens de min gunstige toestand der gemeente-finantiën de raad daarvoor geene gelden uit de gemeentekas mag verstrekken. Dat alle uitgaven die niet strikt noodzakelijk zijn en alzoo onder de rubriek luxe gerangschikt kunnen wordeD, ten strengste moeten vermeden worden, daar anders de gemeente ai spoedig in een toestand zal geraken, dat men de rouw- in plaats van de feestvlag zou kunnen uitsteken. Spreker wil het organiseren van feesten liever aan par ticulieren overlaten. Mogt er eene dergelijke feestcommissie ontstaan, om dan hoogstens f50.uit de gemeentekas toe te staan. Nadat de heeren Boom, Maalsteed én Berghuijs zich voor het verzoek verklaard hadden, werd het in stemming gebragt en afgewezen met 12 tegen 4 stemmen. Vóór stemden de heeren Boom, Bronovo, Berghuijs en Maalsteed. Niets meer aan orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz., 15 Maart 1872. Naar wij vernemen, heeft het stafmuziekkorps der ma rine alhier, order ontvangen zich gereed te houden, ten ein de met een der van hier vertrekkende oorlog-schepen naar den Briel te gaan,otn de festiviteiten aldaar te helpen opluisteren. In het lokaal Kt Centrum," van den heer 3. B. Leijding, voerde gisteren avond Mr. Barlois, bijgenaamd »de man met de ton," zijne kunstverrigtingen uit, en de uitkomsten daarvan hebben onze verwachting verre overtroffen. Met gemak neemt bovengemelde heer een ton op verschillende wijzen tusscheu de tanden en na op die manier het publiek eenige oogen- blikken te hebben geamuseerd, sluit hij zijne toeren met op de ton een persoon te plaatsen en daarmede rond te dan sen. Heden avond zal hij twee en Zaturdag avond drie personen op de ton doen plaats nemen. Wij kunnen onze lezers wel animeren, deze kunstverrigtingen te gaan zien, daar men voorden lagen entreeprijs nog eenige vrij aardige chansonnetten en quodlibets hoort debiteren. Het concert van de vereeniging Apollodat op Dings- dag avond jl. plaats vond en ditmaal door drie solisten werd opgeluisterd, was even als zijne voorgangers een waar genot voor de leden. Waar zooveel talenten zamen werken, moet de uitslag wel gunstig zijn. De heer Cramer als violist, de heer Appy als violoncellist en de heer Schlegel als pianist hebben wederom bewezen dat zij meesters van den eersten rang op hunne instrumenten zijn. (Yan instrumenten ge sproken, kunnen wij niet nalaten, de prachtige pianino in herinnering te brengen, die door de zorg van het bestuur, van den eigenaar, den heer Schlegel, op ons orchest zijne dienst deed. Het soliede gebouwde instrument uit de fabriek van de heeren Zeitter Winkelmann, te Bronswijk, bezit een flink en krachtig aangenaam geluid, vooral in den bas. Het mechaniek is van de nieuwste vinding en in bijna vol maakten toestand.) Het klassieke programma van dien avond

Heldersche Courant | 1872 | | pagina 1