HELDEBSCHE COURANT. Jfteums- en Woensdag <ftÖoertmtte--6faÖ. 26 Junij, Twaalfde Jaargang. €>tfitiëcl gcbecïte. ifèiet-nfficiÊeï gcöecïte. NIEUWSTIJDINGEN. Jto 1158. 1872. Verschijnt D1NGSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden 0.50 Franco per post n 0.65 Men abonneert zich bij allo Boekhandelaren en Postdirecteuren. Brieven franco. De prijs der Adveetentien van 1—4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dingsdag en Vrijdags middags 12 unr gelieve men de Advertentiën intezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. Uitgever S. GI L T J E S. Bekendmaking. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER, brengen ter openbare kennis, dat de lijst, bevat tende de namen der inwoners, die voor het verleenen van inkwartiering en onderhoud in aanmerking komen, is herzien en gedurende de eerstvolgende veertien werkdagen, op de gewone kantooruren, op de secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Helder, STAKMAN BOSSE, Burgemeester, den 22 Junij 1872. L. YERHEY, Secretaris. POLITIE. Dezer dagen op de publieke straat gevonden: Een GOU DEN OORBELLETJE, een BELEENINGSBRIEFJE van de Bank van Leening en eene DAMES CENTURE. De regt- matige eigenaars kuDnen zich ter terugbekoming aanmelden ten Burele van den ondergeteekende. A. C. BOONZAJER, Helder, 25 Junij 1872. Commissaris van Politie. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz.25 Junij 1872. Naar men Verneemt, is hei alhier garnizoen houdende 3e bataillon van het 7e regement infanterie, aangewezen om deel uit te maken van de troepen massa (men zegt 10 a 11000 man) die van 16 Augustus tot 14 September het Kamp van Milligen zal betrekken. Ook van het gedeelte mariniers alhier, zal een detachement daaraan deelnemen. Zr. Ms. fregat met stoomvermogen Admiraal van Wassenaer, kommandant de kapitein ter zee R. L de Haes, kwam gisteren morgen van de Kust van Guinea. Aan den schout-bij-nacht, kommandant en directeur der marine alhier, werd een salut gebragt door het losseu van het geschut; dat van het wachtschip werd beantwoord. De officier van gezondheid 2e kl. dr. J. E. Manikus, is, op verzoek, met den laatste» Julij a. s.eervol uit de zeedienst ontslagen. De luit. ter zee 2e kl. H. J. F. Mirandolle, dienende aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord, wordt met den laatsten dezer op non-activiteit gesteld, en met den ln Julij daaraanvolgende vervangen door den luit. ter zee 2e kl. jhr. S. F. T. de Vaynes van Brakell. De luit. ter zee 2e klasse J. A. Willink Ketjen, die nende aan boord van Zr. Ms. sch roefstoomschip Citadel van Antwerpen, wordt met den 5n Julij aanstaande op non-ac tiviteit gesteld en met den 6n daaraanvolgende vervangen door den luit. ter zee 2e klasse R. C. A. L. Jansen, terwijl met laatstgenoemden datum de luit. ter zee 2e klasse G. G. Sterk, geplaatst wordt aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam. Volgens telegram, zaturdag bij de directie der maatschap pij Nederland ontvangen van Alexanderië, was het stoomschip Prins van Oranje vrijdag te Suez aangekomen en zou het des avonds het Kanaal ingaan. Omtrent de ministerieele crisis verneemt men dat de heer van Reenen, aan wien de taak zou zijn opgedragen tot het zamenstellen van een ministerie, van de vervulling daarvan afgezien heeft en die taak alsnu is opgedragen aan den heer mr. G. de Vries, lid van den Raad van State. Die keus mag zeer gelukkig heeten. De heer de Vries kan beschouwd worden als de aangewezen man om Thorbecke op te volgen als minister van binnenlandsche zaken. Hij is een man van zeer groote bekwaamheden, met het inwendig bestuur des lauds in al zijne takken grondig bekend, een warm voorstander van de liberale beginselen. Men veronderstelt dat de lieeren Brocx en Gericke deel zullen uitmaken van het nieuwe kabinet. Aan den heer J. de Roever, kapt. van het Nederl fregat Jan van Bra/celis door den burgemeester van Am sterdam, namens de Lords der Britsche Admiraliteit, over handigd een gouden chronometer, als erkenning voor de diensten, door dien gezagvoerder bewezen bij de schipbreuk van het Engelsche stoomschip Megaera op de St. Paulusrots. Uit een den 19 Junij jl. bij den commissaris van politie te Alkmaar ontvangen telegram uit Egmond aau Zee blijkt, dat vermist zijn, met een brief aan het adres van P. van Os" aldaar: 1 bankbillet, groot f100, gemerkt D. 42; 1 dito a f25, gemerkt V. V. 4549; 1 dito a f40, gemerkt E. 1381; 1 muntbillet, groot f]0, gemerkt IJ. A. 443 en 1 dito a f 10, gemerkt D. V. 146. De commissaris van politie voornoemd verzoekt opsporing, aanhouding en berigt. Van Bergen naar Alkmaar zal door het algemeen pol derbestuur een straatweg aangelegd worden, in aansluiting met die van Schoorlverder een straatweg door het Berger Bosch tot het Woud, in aansluiting met de Egmonder we geneindelijk een grindweg naar Koedijk, met een zijtak over Omtrent het programma der feestelijkheden bij de plegtigheid van het leggen van den eersten steen voor den Willemstoren te Dillenburg, op 29 Junij, kunnen wij het volgende mededeeleu Vrijdag 28 Junij, 's avonds 6 uur: Ontvangst der buiten- landsche gasten aan het station. 8 unrbegroeting der gas ten en gezellige zamenkomst in het hotel //zum Hirsch. Zaturdag 29 Junij, 's morgens 6 uur: klokkengelui en saluutschoten. Na eene godsdienstoefening in de evangelische kerk, 's morgens om 8-*- uur, begint de feestviering der eigeutlijke eerstesteenlegging, 's Morgeus om 9» uur: ver zameling in het raadhuis ten feesttogt door de stad, langs de Wilhelmslande naar het bouwterrein op de slot-ruïne. Gezang. Feestelijke toespraken. Leggen van den eersten steen. Gezang, 's Namiddags om 12uurfeestmaal in het hotel //zum Hirsch." 's Namiddags om 4 uurgezellige zamenkomst met harmouiemuziek in de //Neuhollsche garten." Aan de vreemdelingen wordt de gelegenheid gegeven, onder geleide van leden der Dillenburger commissie, de nabij ge legene wandelingen en gezigtspunten der stad te bezoeken. 's Avonds ten 8 uurPeestbal in het hotel //zur stadt Prankfurt." Ter eere van het feest zal eene, opzettelijk daartoe hier te lande vervaardigde Nederlandsche vlag met Oranjewimpel van de slotruine waaijen en het Wilhelmuslied door een plaatselijk zangkoor worden aangeheven. Voor logies is gezorgd. Het is wenschehjk zich daartoe schriftelijk aan te melden bij den voorzitter van het comité Prof. A. Spiesz, te Dillenburg. NB. De reizigers, die 's namiddags te half drie ure te Keuleu aankomen, zijn nog in de gelegenheid zich, liefst per rijtuig naar Deutz te begeven, om te drie uur van daar naar Dillenburg te vertrekken. De bijdragen voor den bedoelden torenbouw, in Nederland verzameld, zijn thans gestegen tot f7500. zuiver bedrag.

Heldersche Courant | 1872 | | pagina 1