HELDERSCHE Jiieums- en Zaterdag <ftÖoerfmtte--6faÖ. 6 Juli. Twaalfde Jaargang. 1872. Kermis. NIEUWSTIJDINGEN. JK 1161 Verschijnt DINSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden 0.50 Franco per post u 0.65 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. Brieven franco. De prijs der Advektentien van 14 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dinsdags en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertentie» intezenden. Ingezonden stukkeu minstens een dag vroeger. Uitgever S. GILT,TES. ABONNENTEN, die dit blad per post ontvangen, worden verzocht, het verschuldigde bedrag van ƒ0.65 per kwartaal, in postwissel te willen overzenden aan het adres van den uitgever S. G I L T J E S. IT. In ons vorig nommer hebben wij melding gemaakt van de schouwburgen van de heeren Albregt en van Ollefen en van Beeins en de Leeuwwij dachten in dit nommer ook iets te kunnen zeggen van de uitvoering bij de heeren Stoete Comp.doch toen wij die schouwburg meenden te bezoeken, was het ons onmogelijk voor geld en goede woorden een plaatsje te kunnen bekomen, het is dus wel een blijk, dat het spel van dit gezelschap in de smaak van het publiek valt, en dat, wil men //een gereguleerde zit plaats" bekomen, men zich tijdig moet aanmelden. De vrees dat drie schouwburgen wel wat te veel zon zijn, heeft zich niet bevestigd, want ook de beide anderen ont vangen doorgaande een even druk bezoek. En te oordeeleu naar de titels der stukken, die voor de volgende dagen ge annonceerd worden, zal de toevloed stellig niet verminderen. Zoo vestigen wij vooral de aandacht op //Elik en Elok" dat Zaterdag en Zondag bij de heeren Albregt en van Ol lefen zal worden opgevoerd. Het is een toover-kluchlspel, dat overal grooten opgang heeft gemaakt. Te Berlijn heeft bet onnoemelijk veel voorstellingen beleefd en ook in Ne derland is het reeds meer dan tachtig maal opgevoerd, het is dus te verwachten, dat het ook hier wel bijval zal viuden. Naar wij vernemen hebben de heeren Albregt en v. Ollefen niets gespaard om het stuk door costumes, decoratiën en mises en scène op te luisterenterwijl door de hee'ren Beems en de Leeuw heden avond voor de tweede maal zal worden opgevoerd lena of de Vadervloekdat bij de eerste opvoe ring een zoo bijzonder grooten bijval heeft gevonden. Voor de voorstelling op morgen is door hen geannonceerd het beroemde drama de Koopman van Antwerpen. Wij twij felen dan ook niet of de kósten en moeite der directie zullen door een ruim bezoek worden schadeloos gesteld. De heer Dassie en zijn buurman Wery gaveu gisteren avond niet minder dan zeven voorstellingen, een blijk dat zij wel in den geest van het publiek vallen wij kunnen bijzonder de kinder-voorstellingen in deze théatres aanbevelen. De jeugdige bezoekers zijn daar zoo recht in hun element, en zien daar vertooningen, waarvan zij nog lang nè de kermis met vuur weten te vertellen. Hetzelfde kan oök gezegd wórden van het théatre Mullens, «taande op het Havenplein. Van de kramen langs de Hoofd gracht is er zeer weinig dat onze aandacht heeft getrokken, maar daaronder mag dan toch vooral genoemd worden de smakelijke étalage van Dk. Visser, die thans annonceert voor dé 27ste maal de Heldersche kermis te bezoeken. Daar Judels ötis thans in de steek heeft gelaten en wij te vergeefs naaf Maarten Bes hébben gezocht, dunkt ons, komt het Dk. Visser met alle recht toe, om tót den Nestor van onze kermis te worden geproclameerd. Behalve een paar cafés-chantans op de kermis, vindt men in het lokaal 't Centrum eéu uitmuntend gezelschap, dat onder begeleiding van muziek, aldaar zeer schooue chanson- netten voordraagt. Inderdaad het ontbreekt de leden van dit gezelschap niet aan kunstzin en degelijke muzikale talenten. Het mag gezegd worden, dat ze allen met genoegen worden aangehoord, en dat de bezoekers recht voldaan de zaal ver laten met liet plan om nog eens terug te keeren. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz., 5 Juli 1872. Het stoomschip Conradkapitein Oort, van Batavia naar hier, is den 3den Juli ten 10 ure's morgens te Suez aange komen. Alles wel aan boord. De adelborst le kl. C. N. A. de Groot Stiffry wordt met don 16n dezer geplaatst aan boord van Zr. Ms. schroef- stoomschip Citadel van Antwerpen. De offic. van gez. 2de kl. G. Karssen wordt met 11 dezer geplaatst aan boord van Zr. Ms. wachtschip alhier. Onder de namen van hen, die geslaagd zijn in het examen van apotheker, komt ook voor die van den Heer Herm. Luc. Alb. Offerhaüs te Hoorn op Texel. Dinsdag 9 Julia. s. zal voor het provinciaal gerechts hof in Noordholland terecht staan Jan Henning, oud oi jaren, geb. te Winkel, wonende #op Wieringen, laatstelijk verblijf gehouden hebbende te Helder, van beroep koopman en poelier, beschuldigd van poging tot moord, in den nacht vau 24j Eebruari jl. in de tapperij van Janssen te Helder gepleegd op den persoon van H. Pz. Gomes, door middel van een pistoolschot, waardoor genoemde Gomes aan het rechteroog getroffen en belangrijk verwond is. Als verdediger is den beschuldigde toegevoegd mr. J. C. de Marez Oijens. De heer J. Kooiman Azvisiteur der quarantaine op Terschelling, wordt, op zijn daartoe gedaan verzoek, met den laatsteu Juni jl., eervol van die betrekking ontheven, en met den ln dezer tijdelijk vervangen door den heer P. van Bijgersma, geneesheer te Oosterschelliug. Bij de op 2 Juli te Schagen plaats gehad hebbende stemming voor een lid van den gemeenteraad, zijn ingele verd 113 stembriefjes, van onwaarde 2, zoodat de volstrekte meerderheid was 56. Bij opening bleek, dat op de navolgende heeren stem men waren uitgebracht, te wetenop S. B. van Lön 37, H. B. Voorman 30, S. Keet Dz. 13,S. Buis 6, W. A. Hazeu 6, G. J. Muller 6, enz.zoodat er eene herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren S. B. van Lon en H. B. Voorman. In de zitting der Provinciale Staten van Noord-Holland is o. a. ter griffie nedergelegd een brief van het lid der Staten Opperdoes Alewijn, betreffende het plan tot droogmaking van de Zuiderzee, in verband met het Noordzeekanaal en met den aanleg van den Noord-HollandschErieschen spoorweg. Gisteren werd aan het Ministerie van Binnenlandsche Zaken aanbesteed:, het uitbaggeren van het middengedeelte van het open havenfront te Amsterdam tot de diepte van 5 meter beneden A. P., ten behoeve van den Staats-Spoorweg van Helder tot Amsterdam, in twee perceelen. Voor het eerste perceel was slechts één eu voor het tweede waren drie billetter) van inschrijving ingekomen. De inschrijving voor het eerste perceel was van den heer L. J. van Steenhoven, te Dordrecht, ad f287,000, en de laagste inschrijvers voor het 2e perceel waren de heeren H. de Borst, te Papendrecht, en P. Koedam, te Gorinchem, ad f188,800

Heldersche Courant | 1872 | | pagina 1