sterker doen gevoelen, en brengt ons nader tot den dag, •waarop ik u van hier per boot een bezoek zal kunnen brengen. Niet zoo heel spoedig echter zal de spade daarvoor in den grond worden gestoken vooraf toch moet de atmosfeer onzer raadzaal van de bestanddeelen worden gezuiverd, die ver derfelijk werken op de zucht tot zelfontwikkeling, waarvan zich hier nu en dan vrij sterke sporen laten merken. En het carbolzuur daarvoor kan alleen komen uit de stembus. Het Handelsblad ontvangt het heuglijk bericht, dat Zaturdag de Noordzeesluizen van Velzen door de verschillende hoofdingenieurs geïnspecteerd en in alle opzichten goedge keurd zijn. Men verneemt, dat de examens voor hoogere rangen van de officieren van gezondheid der landmacht, eventueel niet meer aan 's rijks hospitaal te Utrecht, maar te Amsterdam zullen worden afgenomen, door dezelfde commissie, voor welke het aan vuil ings-examen van de militaire studenten, die het radikaal van arts verkregen hebben, thans wordt afgelegd. Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur is in het artillerie kamp bij Zeist een ernstige brand uitgebroken. De brand schijnt te zijn ontstaan iu een niet bewoonde hutde oorzaak is onbekend. Door de vlammen zijn 26 hutten der mineurs en 10 tenten vernield; beuevens vele kleederen. Ongeveer 10,000 scherpe patronen zijn gesprongen. In eene vergadering in het gebouw voor K. en W. te Utrecht, den 25 dezer gehouden, is het Anti-schoolwetverbond tot stand gekomen. De statuten zijn goedgekeurd en zullen spoedig openbaar gemaakt worden. Door iemand, die on bekend wenschte te blijven, is f500.voor de eerste kosten aan het Verbond geschonken. Wij zullen nu eens zien, over hoeveel nationale kracht de anti-revolutionairen hebben te beschikken; of het volk inderdaad dwaas genoeg zal wezen, zijne heiligste belangen op te offeren, om het treurig drijven van eenige eerzuchtige kerkijveraars te steunen Telerjr. Met het oog op de trichinen, geeft L. (Dr. Lubach) in de Zw. Cl. den raad. geen varkensvleesch anders te eten dan goed door en door gaar gekookt of gebraden. Tegen de hitte kunnen de trichinen niet. Het spek of vleesch moet echter niet alleen van buiten, maar ook van binnen gaar zijn anders kunnen in het rauwe of niet geheel gare binuengedeelte levende trichinen overblijven. In de N. Noord-Hollander wordt melding gemaakt van eenige gevallen van hondsdolheid, dezer dagen op verscheiden plaatsen van Noord-Holland voorgekomen, zooals te Ou- dorp, Westwoud en Hoogcarspel, en aangedrongen op tijdige voorzorgsmaatregelen. Uit Leeuwarden schrijft men, dd. 26 dezer, aan de Standaard Onze stad heeft weder haar kermisperiode doorleefd. Er gerlijke tooneelen van dronkenschap en losbandigheid, van zedeloosheid en zwelgerij, zijn op onze straten afgespeeld. "Vooral de nacht van Zondag op Maandag jl. leverde een treurig schouwspel op. Zelfs de goochelkraam met het Mene MeneTehelU-pharsinbleef ons niet gespaard. GodsWoord als opschrift boven een kermistentWanneer zullen de ge meentebesturen dergelijke schandelijkheden uit onze steden weren Men schrijft uit Tiel, 27 Juli Te Alein (Noord-Brabant) zijn verbrand 8 huizen met achterhuizen, 16 hooimijten en de toren van de Protestantsche kerk. De laatste was voor f 20,000.tegen brandschade verzekerd. Als een bewijs van den hoogen prijs der paarden, deelt de Tielsche Courant mede, dat in deze week te Maurik door een heer uit Zalt-Bommel f1600 is geboden vooreen span paarden, maar dat hij het niet voor gezegde som heeft kunnen bekomen, daar de eigenaar de paarden voor niet minder dan flSOO wilde afstaan. Jn het cirque van den heer Carré had Vrijdag avond gedurende de voorstelling een ongeluk plaats, dat aan de jeugdige echtgenoote van den directeur het leven laad kun nen kosten. Terwijl mevr. Amalia Carré en mej. Clara Basch de beide springpaarden FlaJcs en Jesi bereden en in vollen ren over de hoogste barrière heenvlogen, nam het paard der eerstgenoemde terwijl het de laatste barrière, die over den ingang naar de stallen was gelegd, moest passeer en door een of ander ongelukkig toeval een verkeerde richting, waardoor het midden in zijn sprong met den kop tegen een pilaar stootte. Het dier tuimelde met zijn hereidster terug iu het cirque en bleef daar, gelukkig, stil liggen, waardoor men mevr. Carré, diegedeeltelijk onder het paard gevallen was, er onmiddelijk van onder kon verwijderen. Hoogst ontdaan en wankelend, werd zij het cirque uitge bracht, terwijl het paard, van zijn verdooving bekomen, op sprong en bleek niets gebroken te hebben. Na de pauze kwam mevr. Carré, weder geheel hersteld, haar compliment aan het publiek maken. De koene rijderes bleek er ditmaal gelukkig met den schrik te zijn afgekomeu. LCl.) - Uit Brussel schrijft men aan de Amst. Ct. dat tus- schen de regeeringen van België, Nederland, Duitschland en andere Staten druk gecorrespondeerd wordt over het woelen der Internationale en meer bepaald over het congres, dat te 's G ravenhage gehouden zal worden. Men vreest, dat deze vergadering het sein moet geven tot talrijke werkstakingen in geheel Europa en overal de openbare rust in gevaar zal brengen. Naar het schijnt zijn de regeeringen het niet eens over de maatregelen, die genomen moeten worden, om zulk een naderenden schok te voorkomen. //Jl. Zondag," zoo meldt onze berichtgever, //werd hier (te Brussel) een con gres gehouden van de gedelegeerden van al de Belgische afdeelingen der Internationale. In deze vergadering, gepre sideerd door den gezel Hubrecht, werd voorgelezen een in revolutionairen geest opgesteld adres van de Spaansche af deelingen. Het hoofdonderwerp aan de orde was de vraag, welke houding de Belgische leden moeteu aannemen, die het internationaal congres te 's Gravenhage zullen bijwonen, in zonderheid wat betreft het al of niet handhaven van den te Londen zetelenden algemeenen raad der Internationale, aan welken raad de ijveraars werkeloosheid verwijten. Na een zeer langdurige beraadslaging werd het voorstel tot opheffing van dien algemeenen raad verworpenalleen in zijne samen stelling werd wijziging gebracht. Het argument, hetwelk den meesten invloed uitoefende, was dat van den voorzitter. //Nooit hebben wij"", zeide deze, ////een beter criterium om een te nemen besluit te beoordeelen, dan de uitwerking welke het bij de patroons te weeg bracht. Wat den pa troons vrees aanjaagt is goed voor de werklieden. Als wij letten op de blijdschap, welke bij onze meesters is ontstaan bij de gedachte alleen, dat de algemeene raad zal opgeheven worden, dan mogen wij ons voorbereid houden dat die op heffing een misslag zou zijn." Deze redeneering redde den algemeenen raad. Na afloop der vergadering vereenigden de leden zich aan een maaltijdin de gesprekken daar ge voerd werden de patroons en de grondeigenaren behandeld op de wijze zooals te denkeu is; socialistische en commu- narden-liederen werden gezongen." Zoowel uit Londen als uit een aantal plaatsen aan en in het Kanaal komen voortdurend berichten iu van donder- stormen, stortregens en daardoor aangerichte schadeop den London and North Western spoorweg is een beambte door den bliksem getroffen; hetzelfde lot trof ook een soldaat, die op het terras van Windsor Castle nabij de vertrekken der koningin op schildwacht stond en wiens geweer door den electrischen stroom in het schildwachthuisje werd geslingerd te Derby vielen zulke zware donderslagen, dat de grootste verwarring ontstond onder de 400 leerlingen eener school aldaar, die zich onder luid angstgeschreeuw op de knieën wierpen. Terwijl Dinsdag avond het onweder over Londen woed de, had op kleinen afstand van het station van York Boad een vreeselijk tooneel plaats. Dit station is in een diep ravijn gelegen, waar de regen een massa water over een groote uitgestrektheid had bijeenverzameld. Den anderen mor gen ten 6 uur kwam zooals gewoonlijk de trein uit Barnet aanstoomen. Hij was vol geladen met passagiers en nauwe lijks was de locomotief uit den tunnel iu het ravijn gere den, of het vuur van de machine kwam door den hoogen waterstand met het uitdoovend element in aanraking, waar door al spoedig de wagens tot een volkomen stilstand waren gedoemd. Tot overmaat van ramp konden ook de telegraafdraden door het onweder niet meer werken, waardoor de positie der reizigers inderdaad hopeloos werd. Men wachtte toch elk oogeublik een sneltrein. De beambten trachtten nu een an dere machine tnet kettingen aan den trein te bevestigen, maar alle pogingen, oin haar te doen voortgaan, mislukten, daar de dwarsbalken door de kracht des waters waren los gerukt en reeds overal ronddreven. De toestand was nu voor de arme reizigers vreeselijk geworden. De meesten konden de wagens niet verlaten wegens den hoogen waterstand, die den weg in een snel vlietenden stroom had doen verkeeren. De vrouwen vielen in zwijm. De beambten schenen verlamd van den schrik, daar zii zich in de volstrekte onmogelijkheid zagen om iets te doen ter voorkoming van de vreeselijke ramp, die hen bedreigde. Beeds waren eenige reizigers met de grootste moeite uit den trein getrokken, toen plotseling het schril gefluit de na dering van den sneltrein aankondigde. Men kan zich een voorstelling maken van den vreeselijken doodsangst, die zich van de reizigers meester maakte, maar ook van de juichkreten en de stille dankgebeden, welke eenige oogenblikken daarop volgden, toen het bleek, dat dezelfde oorzaak, die den trein van Barnet in zijn vreeselijke positie had gebracht, ook de oorzaak van zijn behoud moest worden. Het water verdoofde ook het vuur van den tweeden trein, die ongeveer vijf mi nuten achter den eersten stil hield, tot groote verlichting van de personen, die dit drama hadden bijgewoond. In den nacht van Woensdag op Donderdag 11. is de spoorweg van Frankrijk naar Italië door den Mont Cenis

Heldersche Courant | 1872 | | pagina 2