Jlseutos- en Zaterdag <SDoertenfie--6faÖ. 31 Augustus. Twaalfde Jaargang. OBjfm&l geöccïte. 4@ict-ojticiccl gc&cclte. NIEUWSTIJDINGEN. M ff 77. 1872. ldersch: Verschijnt DINSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden 0.50 Franco per post 0.65 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. Brieven franco. courant. De prijs der Advertentien van 1—4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dinsdags en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertentien intezeuden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. Uitgever S. GI L T J E S. BEKENDMAKING. De BURGEMEESTER der gemeente HELDER maakt, ter voorkoming van ongelukken, aan de ingezetenen bekend, dat op ZONDAGEN den 1, 8 en 15 SEPTEMBER e. k., des namiddags ten één ure, door de Schutterij dezer gemeente, schietoefeningen zullen gehouden worden met volle kogel, van het Fort Kijkduin, in Zuidelijke rigting, en dat het terrein in die rigting, hetwelk op de gewone wijze door roode vlaggen zal worden aangeduid, als onveilig moet worden beschouwd. Helder, 28 Augustus 1872. De Burgemeester voornoemd, STA KMA N BOSSE. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz., 30 Aug. 1872. Als hulde aan den onlangs alhier overleden WelEer- waarden Zeergeleerden heerJ. H. Sonstral, hebben zijne ge meenteleden een grafzerk doen vervaardigen, met het volgende opschrift //Ilier rust de WelEerw. ZeerGel. heer J. II. Son stral, echtgenoot van vrouwe S. C. Uhlenbroek, geboren 29 April 1800, overleden 25 Maart 1872. Sedert 13 Mei 1827 was hij werkzaam als Leer aar bij de Hersteld Evangelisch Luthersche gemeente aan den Helder. Openb. 14 13. Zijne dankbare gemeenteleden Het letterschrift is zeer net en scherp gebeiteld, ook de afbeelding der orde van den Nederlandschen Leeuw, eu relief, is zeer keurig uitgevoerd. De steenhouwer J. B. L. Simon, alhier, die de zerk heeft ge leverd en bewerkt, heeft daarmede wederom het bewijs geleverd, ziju vak in dit geure geheel meester te ziju; en dat hij volko men in staat is, om, naar een goed ontworpen concept en teeke- ning, een prachtig stuk werk te kunneu daarstellen. Te Waal eu Koog, op Texel, is toezegging vau beroep verleend aan ds. J. W. Margadant, predikaut te Huisduinen. Heden namiddag circa 1 ure kwam alhier, onder het lossen der gebruikelijke saluutschoten ter reede het Ameri- kaansch oorlogstoomfregat nBrooklyn Zr. Ms. instructiebrik Ternaie is den 27 dezer voor de haven vau Urk ten anker gekomen. De luit. ter zee le kl. W. J. Adams, laatst behoord hebbende tot het escader in Oost-Jndië, en van daar, we gens langdurig verblijf, deu 23n dezer iu Nederland terug gekeerd, wordt met dat tijdstip op non-activiteit gesteld. De officieren van admin. 2e kl. J. Beijer en D. A. van der Laan worden met den lln September a. s. geplaatst respectievelijk aan boord van Zr. Ms. ramschip Bujfel en Sfiboefstoomschip het Loo. De luit. t/z. le kl. J. G. J. Spanjaard en de officier van gezondheid 3e kl. W. Schoondermark, laatst behoord hebbende tot het eskader in Oost-lndië, en van daar, wegens langdurig verblijf, den 25n dezer in Nederland teruggekeerd, worden met dien datum op non-activiteit gesteld. Z. M. heeft den heer N. A. A. Berghuijs, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend als kapitein der dd. artillerie schutterij alhier. Het stoomschip Conradkapt. Graadt van Roggen, is den 25 dezer, 's nachts .1 ure, Dungeness gepasseerd aan boord was alles wel. Volgens jl. Maandag ontvangen telegram, is het stoom schip Prins Hendrik den 25 dezer, 's morgens 7 ure, van Batavia naar Nederland vertrokken, met volle lading, 25 volwassenen, 24 kinderen le klasse, 4 volwassenen en 1 kind 2e klasse passagiers, beuevens 85 soldaten. In de Dinsdag jl. te Amsterdam gehouden algemeene vergadering van de Stoomvaartmaatschappij Nederlandzijn benoemd tot directeuren, deheereu: J. Boissevain, met 200 stemmen, M. L. J. van Asperen, met 257 stemmen en C. W. J. Ramann, met 142 stemmen. Tot leden der commissie om de rekeningen der maatschappij na te zien, werden benoemd, de heereuL. Pincoli's, van Rotterdam, C. Pellinger, van Amsterdam en P. A. van Hall, te Utrecht, en tot plaatsvervangers, de heeren M. Mees, van Rotterdam, H. vau Eeghen, vau Amsterdam en Roijaards van Scherpenzeel, van Utrecht. Z. M. heeft aan den heer inr. P. Blussé van Oud- Alblas, oud-minister van financiën, een pensioen verleend van f 1505. Uit de Brielsche en andere couranten is ons onlangs gebleken, dat aan den heer Dr. P. X. J. van Opdorp, op zijn verzoek, eervol ontslag was verleend als gemeente-geneesheer te Brielle, ingaande 1 September a. s.thans vernemen wij, dat, er een ware demonstratie heeft plaats gehad ten gunste van Dr. van Opdorp. Nadat vele ingezetenen hun leedwe zen hadden te kennen gegeven over het voorgenomen ver trek, heeft Dr. van Opdorp eindelijk toegegeven aan het dringend en herhalend verzoek van B. en W. die hem de verzekering gaven, dat de raad in dat geval, met algemeene stemmen het besluit tot ontslag weder zoude intrekken. In de laatst gehouden vergadering heeft dit plaatst gehad, waarbij de voorzitter verklaarde, de gemeente te moeten fe- liciteeren met het behoud vau haren kundigen geneesheer. Na afloop der vergadering brachten B. en W. en andere leden van den raad, alsmede vele burgers met en zonder hunne dames, den heer van Opdorp hunnen dank voor de welwillendheid, waarmede hij aan aller verlangen had voldaan. Wij meenden hiervan melding te moeten maken ter wille van de vele vrienden, die de heer van Opdorp ook te dezer plaatse heeft achtergelaten. Men schrijft ons van Warmenhuizen, dd. 27 Augustus 1872, liet volgende: Een treurig ongeval had hier gisteren plaats. Een der ar beiders aan de in aanbouw zijnde nieuwe R. C. kerk, werd door den scherpen rand eener van een aanzienlijke hoogte vallende emmer, op het hoofd getroffen, met het ongelukkig gevolg, dat de hersenpan gespleten is en eene wijde gaping vertoont. Dadelijk bewusteloos neergezegen, is de ongelukkige naar zijne woning vervoerd en zoo spoedig mogelijk van genees- en heelkundige hulp voorzien. Aan het behoud vau zijn leven wanhoopt men. Een nader ontvangen bericht luidt: dat de bewuste werk man des daags na het ongeval aau de gevolgen is overleden. Verder meldt men: In de zitting van den raad der ge meente Haringcarspel, 11. Maandag, kwam ter tafel een adres van de hoofdonderwijzers der drie openbare lagere scholen in die gemeente, houdende verzoek tot verhooging hunner jaarwedden.

Heldersche Courant | 1872 | | pagina 1