<flÖoedenfie--6faÖ. 7 September. Jlieums- en Twaalfde Jaargang. Zitting van den Gemeenteraad, NIEUWSTIJDINGEN. M 1179. 1872. Dé prijs der ADVEKïEiSTlEN van 1—4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dinsdags en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Adverteutien ïiitezenden. Ingezonden stukken minstens een dag vroeger. Verschijnt DINSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden 0.50 Franco per post 0.65 Men abonneert zieb bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. Brieven franco. Uitgever S. ©ffidëel gebeeïte. B E E SNBBA E S N G. Dc BURGEMEESTER der gemeente HEID liH brengt ter openbare kennis, dat wegens dringende herstellingen aan de Molenbrug, over het Heldersch Kanaal, de PASSAGE OVER en de VAART DOOR die Brug op aanstaanden Maandag, Dingsdag en Woensdag, den 9, 10 en 11 dezer maand, zal GESTREMD ZIJN Helderden 5 September 1872. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. Jgtet-ojfiriëel gebeeïte. op Dinsdag den 3 Sept. 1872. Voorzitter de heer mr. K. J. C. Stakman Bosse, Burgemeester. Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 15 leden. Afwezig met kennisgeving de heeren de Breuk en Bronovo. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 1). Verkiezing van een Wethouder. De periodiek aftredende Wethouder, de heer R. Boomsma, wordt met 14 stemmen herkozen. Een stem bekwam de heer S. Braaksma. Op de vraag van den Voorzitter, verklaart de heer Boomsma onder dankzegging voor het vernieuwd blijk van vertrou wen de benoeming aan te nemen. De Voorzitter wenscht den heer Boomsma met de benoeming geluk. Mededeeling van Ingekomen Stukken. a. Dat eene nieuwe stemming in deze vergadering, over het adies van H.II. officieren der dd. artillerie-schutterij alhier, waarover in de vorige vergadering de stemmen staak ten, thans niet zal behoeven plaats te hebben, daar een tweede adres van H.II. officieren is ingekomen, met verzoek het eerste ter zijde te leggen, onder dankbetuiging aan den Raad voor de betoonde sympathie. Op voorstel van den Voorzitter wordt daaraan voldaan. b. Eene missive van Ged. Staten, waarbij kennisgeving, dat bij Koninklijk besluit van 30 Aug. is goedgekeurd, de gemeente-verordeniDg tot het heffen van schoolgelden. Wordt voor kennisgeving aangenomen. c. Dat de heer S. J. Gi'oen door B. en W. voorloopig voor den tijd van een half jaar is benoemd tot commissaris van den vischafslag en de keuring van den visch alhier. Bij de gewone rondvraag wordt door den heer Braaksma medegedeeld, dat de mestvaalt in de le Vroonstraat, waar over de heer de Lange vroeger heeft gesproken, werkelijk aanwezig is. De Voorzitter antwoordt het onderzoek opnieuw te zullen instellen. Daarna wordt de vergadering gesloten. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz., 6 Sept. 1872. ITet vertrek van het stoomschip de Prins van Oranje van de Stoomvaartmaatschappij Nederlandbestemd naar Java, dat voorloopig was vastgesteld op het laatst van September of het begin van October, is thans definitief op 5 October bepaald. I L T J E S. Als wethouders zijn herkozen, te Alkmaarde heer P. A. vau der Drift en te SchagenC. de Pater. De rammonitor de Haaite Peijenoord aangebouwd, wordt met ingang van 1G Sept. a. s. tijdelijk in dienst gesteld, en het bevel opgedragen aan den luiteuaut ter zee le klasse J. A. Waldeck. Maandag overleed tc Amsterdam, de gepensioneerde chirurgijn-majoor van den geneeskundigen dienst bij de marine, J. M. de Jongh. De gemeenteraad van Alkmaar heeft besloten, om met 1 Januari a. s. de kweekelingen aau de openbare scholen ie vervangen door hulponderwijzers, voor ieder zeventigtal leer lingen minstens één hulponderwijzer. Men schrijft ons uit Schagen dd. 6 Sept. IS72. De heden alhier gehouden eerste vetmarkt, kan gezegd worden naar wensch te zijn geslaagd. Honderd vijftig ïi twee honderd stuks vee (runderen, kalveren, schapen en varkeus) werden ter markt aangevoerd, en tegen hcoge prijzen ver kocht. Ook de geopperde vrees voor gebrek aan koopers, is gebleken ijdel te zijn geweest; kooplieden van Helder, Alk maar en elders waren aanwezig, en gaven dus, door hunne tegenwoordigheid reeds dadelijk bewijzen van belangstelling in deze nieuwe onderneming. Vele ingezetenen gaven, door het uitsteken der vaderlaud- sche driekleur, blijk van hunne ingenomenheid, met dit nieuwe vooruitzicht op vermeerdering van welvaart, terwijl onze harmoniekapel dezen eersten marktdag feestelijk zal besluiten met een concert in het lokaal van den kr. A. Knikker. De indijking van een gedeelte der Zuiderzee is weder een stap verder vau hare uitvoering verwijderd. De ver lenging der in 184-3 aan den heer B. P. G. van Diggelen verleende concessie (gedeelte Vollenhove-Kuinre) is inge trokken, omdat de belanghebbenden nalatig zijn gebleven in het nakomen hunner verplichtingen. In het kamp te Milligen heeft men het kanon, dat de seinschoten doet, om het uur van 5 's morgens, 12 's mid dags en 9 's avonds aan te duiden en dat op 'fc centrum is geplaatst, vernageld, door een ijzeren pen in het zundgat te slaan. Dit wordt aan baldadigheid toegeschreven. Den 13clea en 14c!en dezer zullen de troepen, die thans bij Milligen kampeeren, naar hunne garnizoenen terugkeeren. Naar men verneemt, is door majoor Tergau, van het le regement infanterie, pensioen aangevraagd. Tot bijwoning van de groote herfstinauoenvres van de Duitsclie troepen bij Berlijn zijn aldaar volgens de Koln. Zett. uit Nederland aangekomeu kolonel de Man en kapt. Alewijn, beiden behoorende tot het wapen der artillerie. Aan de kanaaiwerken onder de gemeente Velsen had Maandag avond het volgende ongeval plaats: Een arbeider aan die werken, op een in beweging zijnde trein willende springen, had het ongeluk er onder te geraken. Vijf wagens reden over hein heen. De ongelukkige was dadelijk een lijk. Hij laat eene vrouw met vier kinderen na. Men heeft bericht, dat de haven te Harlingen thans gevaarlijk zoude zijn, wat het binnenkomen betreft. De feiten schijnen dit te bewijzende Magnet is tegen het havenhoofd geloopen en heeft belangrijke schade bekomen en drie schepen zaten Zaterdag bij het zuiderhavenhoofd vast. Utr. Dagbl. Na 3 dagen in het geheim te zijn vergaderd, hield de Internationale gister de eerste openbare zitting, die door een vrij groot publiek en een aantal journalisten werd bijgewoond. Al het gesprokene weed in vier talen vertaald, wat veel

Heldersche Courant | 1872 | | pagina 1