HELDERSCHE COURANT. Jlteutos- en 4b «RÖoerteiiUe--6faD. Zaterdag 5 October. Twaalfde Jaargang. Jgiet-officiëcl geüeelte. NIEUWSTIJDINGEN. 1187. 1872. Verschijnt DINSDAG- en VRIJ DAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden 0.50 Franco per post 0.65 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. Brieven franco. De prijs der Advertentien van 1—4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dinsdags en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertentien intezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. Uitgever S. GILT JE S. ABONNENTENdie dit blad per post ontvangenworden verzocht het verschuldigde bedrag van ƒ0.65 per kwartaal, in postwissel te willen overzenden aan het adres van den uitgever S. GILTJES. $fftctëd püeclte. De Commissaris van Politie te Helder brengt onder de aandacht van zijne mede-ingezetenen, de onderstaande bekend making, voorkomende in de Gorinchemsche Courant van Woensdag 2 October jl. De Officier van Justitie te Gorinchem, vestigt de aandacht op een soort van adreskaart van de grootte eu den vorm van een muntbillet van tien gulden, en uiterlijk zeer veel overeenkomst daarmede hebbende, doch bij nadere iuzage slechts eene uitloving van tien gulden inhoudende, voor hem, die 3333 keeren de soirees fantastiques van professor Kins- bergen bijwoont. Die billetten ziju te Amsterdam ter steendrukkerij van van Lier gedrukt en waarschijnlijk op een der kermissen verspreid. Te Gorinchem heeft dezer da gen met een dergelijk stuk reeds eeu geval van oplichting plaats gehad en het is waarschijnlijk dat nog meerdere po gingen tot misleiding en bedrog van onkundigen zullen wor den aangewend. Gorinchem. De Officier van Justitie, 30 Sept. 1872. (get.) A. J. E. JOLLES, Subs. POLITIE. Dezer dagen op de publieke straat gevonden Twee kleine Militaire MEDAILLES aan eene Gesp. De rechtmatige eigenaar kan zich ter terugbekoming aanmelden ten bureele van den ondergeteekende. A. C. BOONZAJER, Helder, 27 Sept. 1872. Commissaris van Politie. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz., 4 Oct. 1872. Het stoomschip Conradvan de maatschappij Nederland is, na eene reis van 39 dagen en 16 uren, den 3 October des morgens te Batavia aangekomen. Alles wel aan boord. Door den heer K. van "Vliet, consulair agent der Ver- eenigde Staten van Noord-Amerika, is aan de equipage van de sleepboot //Noordzee" alhier, een gratificatie uitgereikt voor het slepen der reddingboot naar het wrak van het op 18 December van bet vorige jaar op de Zuiderhaaks ge strande Amerikaansche fregatschip //General Chamberlain", kapt. W. Morse, voor het opnemen der schipbreukelingenen de menschlievende behandeling aan boord van gezegde sleep boot, en wel aan den gezagvoerder P. van Vliet f 100., aan den machinist Blinkhof f 50. en aan de verdere bemanning onderling f 100. Z. M. heeft den luit. t/z. 2e kl. E. Haitsma Muiier, op zijn daartoe gedaan verzoek, met den laatsteu dezer maand, eervol uit de zeedienst ontslagen. Maandag morgen jl. is op den zuidwal alhier opge- vischt het lijk van een zeeman; het is vermoedelijk van een Engelsch matroos van een, voor eenige dagen alhier afgemonsterd schip. Met nog twee makkers zou hij, aan boord van een naar Newcastle vertrekkend schip, uaar En geland terugkeeren en toen zijne makkers des morgens naar hem zochten, was hij niet te vindenmen had deze drie mannen den vorigen avond in zeer opgewonden toestand ontmoetniet onwaarschijnlijk is het dus, dat hij bij eene poging om aan boord te komen, in de buitenhaven geraakte. De verongelukte is een jongman van omstreeks 25 jaar. De Koninklijke bewilliging is verleend tot het bren gen van wijzigingen in de statuten van de naamlooze ven nootschap //de scheepstimmerwerf de Lastdrager," gevestigd te Nieuwediep! Van de vijf volksvoordrachten, die van wege het de partement Helder der maatschappij /'tot Nut van 't Algemeen," gedurende de ophanden zijnde winter, in het lokaal Tivoli zullen worden gegeven, is bepaald, dat de eerste zal plaats hebben op Vrijdag 1 November a. s. Behalve muziek en afwisselende voordrachten zal er ten slotte een blijspel worden opgevoerd. De veelvuldige medewerking, die de commissie reeds is toegezegd door eenige sprekers en door hier bestaande collegiën, doen verwachten, dat deze bijeenkomsten aan den werkmau, waarvoor ze bestemd zijn, niet minder ten genoege zullen zijn dan gepasseerden winter. De entree is weder bepaald op slechts vijf centen de per soon, het is dus wei te voorzien dat de opkomst weder zeer talrijk zal zijn. Wij vertrouwen, dat de bezoekers, door te willen mede werken tot handhaving der goede orde, wel weder zullen toouende opoffering, die het departement Helder zich in deze getroost, op hoogen prijs te stellen. Wij vernemen, dat Z. K. H. Prins Hendrik het plan heeft opgevat om tegen het einde van December een reis met het stoomschip de Koning der Nederlandengezagvoerder kapt. Braat, mede te maken. De Prins zal te Suez of Port-Saïd aan wal stappen en van daar de terugreis, waar schijnlijk over land, aanvaarden. Jl. Woensdag werd aan het Ministerie van Marine aanbesteed: de levering van 22,000 kilogram roode tarwe, 22,000 kilogram witte tarwe en 12,000 kilogram rogge. Daarvoor waren 12 billetten van inschrijving ingekomen de laagste inschrijvers warenvoor de roode tarwe, de heer Hoogerwaard, van Gorinchem, voor f 15.67, voor de witte tarwe en rogge, de heer Jansen, van het Nieuwediep, f 15.20 en f9.30, alles gerekend tegen 100 kilogram. Vijf der ingezonden monsters werden afgekeurd. De Haagsche Nieuwsbode ontvangt uit Noordwijk a/z. het treurige bericht, dat daar Dinsdagnacht een schip is ge strand, waarvan men veronderstelt, dat de geheele beman ning is verongeluktalthans weinige oogenblikken later spoelde een bootje aan, waarin vier lijken, die tot de equi page schijnen te hebben behoord. Het examen van candidaat-notaris in Noord-Holland zal te Amsterdam worden afgenomen op Vrijdag 1 Novem ber en volgende dagen. De Inspecteur van liet Lager Onderwijs in Noord- Holland brengt ter algemeene kennis, dat jongelieden, met aanleg en lust voor het vak van onderwijzer, buiten de ge meente Amsterdam woonachtig, die hun léde jaar bereikt hebben en hun 17de jaar nog niet zijn ingetreden, zich kun nen aanmelden, om te dingen naar de Rijkstoelage van f 350.

Heldersche Courant | 1872 | | pagina 1